Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Natu$ »

Muszę przyznać, że naprawdę cieszy mnie to, co ostatnio widzę i słyszę. Edyta jest skupiona, ale radosna i pewna siebie. Znowu czuję od niej autentyczność, mimo iż muzycznie przeszła pewną drogę. Brawo za spontaniczność, brawo za własny (!) i relatywnie świeży (!) repertuar, ale przede wszystkim ostatnimi czasy wielki plus za KONSEKWENCJĘ. Edyta występuje, nawiązuje dobry kontakt z publicznością, znowu zachwyca, ale przy okazji trzyma się planu marketingowego. Nie wiem, czyja to zasługa, ale wielkie dzięki się tej osobie należą. Szyby cudowne! Widać, że po tylu latach, samą Edytę ta piosenka wzrusza. Swoją drogą, ciekawe, co sprawiło, że Edyta sobie o tej piosence przypomniała. :hmmm:

Muszę przyznać, że coraz bardziej czekam na płytę i mam nadzieję, że na jesień, w ramach jej promocji, doczekamy się koncertów z prawdziwego zdarzenia.
ollusiek
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2011, 20:18
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: trudno je zliczyć..:)
Lokalizacja: Słupsk

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: ollusiek »

Oglądałam występ z Mamą w TV (niestety nie udało mi się pojechać na niego:( )i jestem zachwycona! W końcu mogłam być dumna z Edyty :) Mojej Mamie jak chodziła nóżka przy YH :D Edyta wyglądała promiennie, czuć było od niej pozytywną energię, i ta relacja z publicznością, cudo! Świetny dobór repertuaru, emocjonalnie zaśpiewane piosenki, najbardziej wzruszyły mnie "Nie zapomnij" i "Szyby"...szkoda tylko, że ten recital okazał się tak krótki... Liczyłam na chociaż pół godziny... Niemniej jednak trochę załuję, że tam nie pojechałam, bo z relacji niektórych fanów wiem, że nagrania nie oddają tego, co dzieje sie na koncercie.
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Seba0305 »

Skutek wczorajszego występu też widoczny na fejsie :P Prawie 300 lajków od wczoraj przybyło :P
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: sexuality »

Bardzo przyjemne występy. Głos brzmi o niebo lepiej porównaniu do tego, co było wcześniej. "Perfect Heart", "Teraz Tu" i "Your High" zaśpiewane najlepiej z dotychczasowych wykonów, choć mimo wszystko na żywo z "Perfect Heart" nie wychodzi tak idealnie jak na płycie. Plus mimo wszystko za wykonanie utworu przed publiką. "Nie Zapomnij" piękne. Prawdziwą wisienką na torcie są "Szyby". Edyta nie musi, jak sama nie chce śpiewać "To nie ja" czy "Dumki". Wystarczą "Szyby", a cała publika jest jej.

Doceniam to, że postawiła na własny repertuar. Niech tego się trzyma. Coverow to ona wyśpiewała w Polsce najwięcej ze wszystkich wokalistek. Czas na coś swojego. Fajnie, że dostosowała się do wieku publiczności i wybrała coś dla każdego. Mnie samej wniosek nasuwa się jeden. Nie chcę już komercyjnej Edyty zamkniętej w brzmienia, do których jej głos nie pasuje. Ona powinna śpiewać tylko i wyłącznie piosenki godne jej talentu takie jak choćby "Szyby" czy "Nie zapomnij". Jest w nich w pełni autentyczna.

Na scenie jest odmieniona, łapie fajny kontakt z publiką i też nie plecie zbytnio bzdur, a skupia się na muzie. I tak powinno być ;) Płyta powinna być wypośrodkowana stylistycznie - 50% nowych brzmień i 50% ballad, prawdziwie pięknych.

Musialo nia niezle zatrząsnąć, że po 2,5 roku promuje piosenki z "MY" (zaśpiewała aż 3), wróciła do "Szyb" i promocyjnie dba o "Your High" w całkiem dobry sposób. Zetka idzie jej na rękę też, ale to akurat także na plus.

Plotka na mieście głosi, że Edka jednak wraca do koncertowania i jest spora szansa na to, że przy nowej płycie będzie trasa koncertowa.
Awatar użytkownika
milan
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 01 sty 2013, 13:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej
Lokalizacja: warszawa

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: milan »

prawda jest taka, że Edyta nigdy nie zdobędzie serc ludzi tanecznym repertuarem. Będzie miło się pląsać w rytm bitu, ale tylko w momencie kiedy wchodzi fortepian, ludzie słuchają oszołomieni geniuszu jej głosu, a potem dają owację na stojąco uniesieni tym czego przed chwilą doświadczyli. Cudownie, że Edyta wraca do tych najpiękniejszych piosenek i to na dodatek z takim skupieniem je wykonując.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: endeven »

Bardzo smakowity i przemyślany recital. Żałuję, że tak krótki. Wielki plus za własny repertuar, dobór utworów i odpowiednią ich kolejność, która pozwoliła stopniować emocje i zbudować napięcie, a to nie jest proste jeśli ma się do dyspozycji jedynie 20 minut.

Nie zabrakło skupienia i uderzającej interpretacji "Nie Zapomnij" i "Szyb" wydobywającej ze słów czystą i pierwotną moc udźwiękowienia się duszy. Bardzo mnie cieszy, że "Nie Zapomnij" unosiło się w przestrzeni tylko wokalem i fortepianem, tworząc prostą ale piękną wersję tej piosenki (brak orkiestrowego dodatku aranżacyjnego uwolnił go od patetyczności). "Szyby" to taka pigułka początku, młodości, niewinności, pierwszej płyty i wielkiego sentymentu. Zaśpiewanie tego utworu na sam koniec to idealne posunięcie. Każdy Artysta wie, jak podkraść swoją publiczność, zna swoją setlistę najmocniejszych, najbardziej wyczekiwanych kompozycji ze złotego okresu swej działalności. Wie też, by odpowiednio zestawić utwory, co podwoi pewne wrażenia.

W części dynamicznej przygotowano bardzo fajne aranżacje. Jaram sie coraz bardziej tym, że Edyta współpracuje z Dustplastic. Dodano szczypty powera, werwy, jakiejś iskry i uszlachetniono TT i YH. W sferze muzycznej to była totalna przepaść w stosunku do tandety pozostałych wykonawców. YH świetnie wybrzmiało, Edyta czuła bit, ludzie zaskakująco też, scena migała niekiczowatą oprawą świetlno wizualną, co podbiło wrażenie. Ed mogła jednak nieco łagodnie to zaśpiewać, wyszłoby lepiej :) TT w najlepszej wersji ever z wykonań live, a "Perfect Heart" jest doskonałym utworem na rozpoczęcie! Uwielbiam aranżację z niedzielnego występu. Lekko podrasowana brzmi naprawdę świeżo i z wielką klasą. Mam nadzieję, że to taki pomost między MY a nowym albumem.
Jedynym minusem dla mnie były te dograne pogłosy wokalne i ten "chórek z taśmy". Czemu tak? Chórek na żywo dodaje przecież dużo jakości i harmonii... Wielka szkoda, bo taśmowe pogłosy trochę przeszkadzały i zakłocały odbiór. Przynajmniej mój i to jedyna uwaga do części tanecznej.

Niech Edyta rozgrzewa ludzi na wiele sposobów, niech rozrusza, bawi się, próbuje i kombinuje, wzrusza, skupia, daje ciary. dobry występ ma mieć stopniowanie i zmiany tempa. Tu się to udało.
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Frytka »

Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: theshape »

Aranze tych kawalkow tez mi sie bardzo wkrecily. Dustplastic zrobili to ze smakiem.
A chorkow pewnie nie bylo z powodu funduszy.
Na Insta Dustplastic jest pare nowych zdjec z Koszalina:
http://instagram.com/p/rULRYKCY5J/?modal=true

http://instagram.com/p/rULADwCY48/?modal=true
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Michael »

endeven pisze:Jedynym minusem dla mnie były te dograne pogłosy wokalne
One nie było dograne. Były tworzone na żywo przez ekipę z Dustplastic. Mnie to nie przeszkadzało, bo dawało ciekawy efekt wzmacniania wokaliz.
Natomiast od dłuższego czasu nie podoba mi się sposób, w jaki Edyta śpiewa refreny TT. Wolałbym, żeby to brzmiało tak, jak w wersji singlowej utworu.
Edyta wreszcie nauczyła się tekstu YH. Pomyliła tylko jedno słowo w zwrotkach.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Flux »

Szkoda, że Perfect Heart nie zaśpiewała w całości a w aranżu brakowało wyraźnego brzmienia gitar z wersji studyjnej. Cause you're mine... m i i i i n e e e eee na końcu zawsze mnie rozwala na kawałki. Żałuję, że tego zabrakło :(
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Robik »

Dziwne :roll: , Edyta według mnie poukładała piosenki dokładnie od najgorszej do najlepszej.
Pięknie zaśpiewane, był czad no i było widać i słychać coraz większą pewność siebie :).
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: Frytka »

Robik pisze:Dziwne :roll: , Edyta według mnie poukładała piosenki dokładnie od najgorszej do najlepszej.
Pięknie zaśpiewane, był czad no i było widać i słychać coraz większą pewność siebie :).
Perfect Heart moim zdaniem o wiele lepsze niż TT, tylko że na żywo nie wypadło tak przekonująco.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: endeven »

Na sluchaweczkach jak sobie zapuscilem to pieknie lecialo. Od teraz tylko na sluchawkach.

-- Dodano: 9 sie 2014, o 08:41 --

Na sluchaweczkach jak sobie zapuscilem to pieknie lecialo. Od teraz tylko na sluchawkach.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Festiwal "Na Fali" / Lato Zet i Dwójki 2014 - KOSZALIN

Post autor: witcher »

Jeszcze tylko dla porządku zapytam: kto akompaniował Edycie na fortepianie? Bo coś mi mignęło, że to klawiszowiec zespołu LemON - Piotr Walicki, ale głowy nie dam. Jeśli tak to całkiem miło, że doszło do takiej współpracy. :)
ODPOWIEDZ