Top Music Wembley 2015

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Phealer33 »

Wypadło.. słabo. Przepraszam Edytko, ale jeśli ktoś powiedział Ci, że to było dobre to Cię okłamał..
Tak myślę sobie kochani, że coś się w Edycie wypala.. nie potrafię tego wytłumaczyć. Ale słyszymy wszyscy, że straciła moc w gardle, charyzmę sceniczną. Może to wina braku pewności siebie, repertuaru, wieku, głosu.. nie wiem. Ale niepokoi mnie, że śpiewanie nie przychodzi jej już tak łatwo, jak kiedyś.
Jest taka zasada, że jak ktoś się męczy przy śpiewaniu to albo jest to wina emisji, albo tego, że nie ma się nic do przekazania jako artysta. Czy naprawdę możliwe jest, aby nawet Edyta się wypaliła?
Może czuje się wypalona, bo jej eksperymenty muzyczne nie powodzą się, nie są specjalnie doceniane, bo za każdym razem jak wydaje coś nowego to się stara, a przyjmowane są przez ludzi "o tak sobie"... i może dlatego zatraciła gdzieś ten zapał do sztuki po drodze.. Rejestruję taki powolny spadek gdzieś od rozstania z Mają. Wy też?
Kuba Wojewódzki powiedział jej kiedyś w programie- "Nie wiem czy eksperymenty muzyczne są Ci przypisane". Bo jak dodał po chwili - "Jesteś stworzona do wielkich utworów, mających historię, zapadających w Serce". Nie odniosła się do tego.. Chciała po swojemu.
Kolejna sprawa- niepokoi mnie, co powiedziała kiedyś Edyta w jakimś wywiadzie odnośnie zmiany podejścia do śpiewania. Powiedziała, że kiedyś starała się głosem podnosić wszystkie utwory, prowadzić je, a teraz woli traktować swój głos jak instrument, który sam ma "płynąć" z muzyką. Że kiedyś wysilała się, śpiewała potężne utwory, musiała wiele na głosie swoim polegać, a teraz już się jej nie chce i woli "odśpiewywać". Co jest równe chyba niestety- mniej wymagający utwór= mniejszy wysiłek w przygotowanie głosu. Być może tym podejściem przyzwyczaiła głos, że nie musi być już tak "sprawny" jak kiedyś. I wygląda to dziś niestety tak, że utworowi nie przewodzi już Edyta Górniak, tylko podkład. Z żalem słuchałem Impossible. Zupełnie się w nim nie odnalazła...
To trochę paradoks- z jednej strony nie chce śpiewać wielkich utworów, bo były wymagające i ciężkie, więc wybrała lekkie w których męczy się jeszcze bardziej, czego byliśmy świadkami.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 13:17 przez Phealer33, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: endeven »

Dustplastic niech się trzyma. Chłopcy dobrze produkują, dobrze komponują, studyjnie pięknie im wychodzi. Nie zapominajmy jednak, ze to generalnie producenci, a koncertowi wyjadacze.

Na wykony na żywo trzeba zebrać zespół. Dustplastic może być w niego wkomponowany, ale nie inaczej. W Koninie jakis band miała. Nawet Kopcio pisał do mnie, ze YH w koncertowym wydaniu nabrało potencjału.
Jak wreszcie będzie mieć muzyków za plecami i trochę z nimi pogra to szybko wszystko nabierze wyrazu, ładu, składu i głos nabierze wprawy, albo odwagi. W wywiadzie dla Jedynki, jak Edyta podśpiewywała YH brzmiała pięknie, delikatnie, czyściutko. Obstawiam, że i głos szybko wskoczy na właściwe tory, gdy będzie uzywany na koncertach. Nie dopatrujmy się winy w chlopakach, czy w gatunku (to najbardziej krótkowzroczne podejście). Edyta musi występować na żywo z normalnym zespołem i tyle.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: rav33 »

endeven, glos i pewność siebie same nie wrócą. jeśli ona nie bedzie dawala koncertów, to tak bedzie, czyli śpiewanie siłowe, miałczenie i dukanie. gardło trzeba cwiczyc, a ona raczej udziela się bardziej na fb i w prasie niż wokalnie. Top Music Wembley 2015 to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia porażka :edi:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: karen »

Nie cierpie Markowskiej, dla mnie to takie na siłe wypromowane beztalencie śpiewające popową papeczke-ale kurcze nawet taka Markowska mi się wczoraj podobała bardziej od DIVY- sory Edzia :?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: endeven »

Tak @Rav, regularne koncertowanie tylko to zapewni z prawdziwym zespołem, a nie do podkładu z taśmy. Nagrywanie w studio to jedno, występy na żywo to drugie.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Matiz99 »

Chciałem wrzucić video do pobrania ale miało prawie 0,5GB w HD i nie dało się przekonwertować na inny format :/
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Hubi11 »

karen pisze:Nie cierpie Markowskiej, dla mnie to takie na siłe wypromowane beztalencie śpiewające popową papeczke-ale kurcze nawet taka Markowska mi się wczoraj podobała bardziej od DIVY- sory Edzia :?
Bardzo istotne jest,ze Eda nie zaspiewala ani jednej piosenki po polsku a jak wiemy my Polacy lubimy najbardziej "swojska" nute.To byl koncert dla Polakow,ktorym brakuje polskiej kultury.Markowska spiewala po polsku kawalki znane publicznosci.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: MacLean »

W zasadzie wszystko już zostało powiedziane :)
Miejscami za dużo, ale nie chce mi się punktować uwag krytycznych, w których niektórzy mają tę samą skłonność do przesady jak w przypadku pochwał.
W Impossible Edyta brzmiała jak uczestnik Szansy na Sukces, który zrobił błąd że nie poprosił o taśmę z linią melodyczną. I to mnie przeraziło, bo było w zasadzie tak, że podkład jedno, a wokalista swoje.
YH i GLON nieźle :)
Trasa jubileuszowa powinna się jednak oprzeć na bandzie w stylu HBO, fortepianie albo Sztabie Adamie. Co nie wyklucza przerywnika z Dustplasticami.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: endeven »

Na wszystkim tym razem powinna się oprzeć i nie na wielkich halach. Chill :)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Wojtuś »

Matiz99 pisze:Chciałem wrzucić video do pobrania ale miało prawie 0,5GB w HD i nie dało się przekonwertować na inny format :/
Jeśli możesz to wrzuć nawet takie duże.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Marek »

Zaśpiewałaby "Szyby", "Będę śniła", "Nie zapomnij" i oklaski z Londynu słychać by w Polsce.

Wpadła w jakąś manię muzycznej metamorfozy i wszystkim dookoła powtarza, że ona muzycznie się rozwija. Moim zdaniem, cofa się i to coraz bardziej. To wszystko jest takie ..... plastikowe.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: MacLean »

endeven pisze:Na wszystkim tym razem powinna się oprzeć i nie na wielkich halach. Chill :)

A co Ty masz znowu do wielkich hal? :hellobaby:
Przecież inauguracja i finał powinny być związane z wielką "halą", najlepiej jakimś festiwalem w TV :]
Doświadczenie sprzed 5 lat pokazuje, że każda stacja ją za to ucałuje :P

Marek, nie wątpię że Będę Śniła czy Szyby urzekłyby wszystkich, ale pod warunkiem dobrego wykonania ;-) Szyby z Fatamorgany raczej mnie zmroziły, więc może jednak nie? 8P
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: Wojtuś »

Obejrzałem to po raz trzeci i naprawdę jestem zdziwiony aż taką krytyką. Owszem Impossible skopała szczególnie początek ale YH i GO wyszło nieźle. Widać, że to nie był dzień Edyty ale jeśli chodzi o głos to miewała gorsze wykonania. Mam nadzieję, że jednak współpraca z Dustplastic przetrwa przynajmniej przez jedną płytę bo bardzo lubię Edytę w YH i GO i jestem ciekaw co tam jeszcze Edyta naskrobała na płytę.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: MacLean »

Mądre słowa Wojtusiu.
Jak można oczekiwać zerwania współpracy jeśli 2 single, świetny remix spotkały się raczej z uznaniem, a płyta czeka. Chcecie żeby kolejny materiał wylądował w koszu, czy co?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Top Music Wembley 2015

Post autor: karen »

Ciekawe kto poleci za ten nieudany występ? ;-)
ODPOWIEDZ