Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Royal Albert Hall - 11.11.2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: ray »

Katarzynaa pisze:Natomiast Edyta jest krytykowana dosłownie za każdym razem i to o totalne bzdury.
Wielu forowiczów było już na koncertach z trasy akustycznej i ani jedna pokoncertowa relacja nie była negatywna, wszystkie były pozytywne. Oczywiście niemal każdy ma jakieś zastrzeżenia, bo zawsze jeszcze coś można by poprawić, ale ogólny odbiór tej trasy jest tutaj na forum bardzo dobry. Tak więc nie jest tak, że Edyta jest krytykowana za każdym razem i za byle co.
Natomiast cała pozamuzyczna działalność Edyty jest pełna tylu "kwiatków", że nic dziwnego, że posty są, jakie są. W ciągu ostatnich 2 miesięcy mieliśmy historię z tofu z Londynu za 4 tys. zł, Allana w wojskowym mundurze na kanapie w "Dzień Dobry TVN" i jeszcze na dokładkę wywiad dla "naczelnej plotkary TVN-u" głównie o poronieniu i o Allanie. :roll:
Poza tym Edyta w ostatnich latach już tyle razy coś zapowiadała, a potem nic z tego nie wychodziło, że kompletnie się nie dziwię, że wielu forowiczów nie ocenia jej najlepiej jako osoby. Zresztą nasze forum to nie jest przecież fanklub, tylko forum dyskusyjne.

Teraz, przy okazji tego koncertu, znów mieliśmy pompowanie balonu - w kwietniu "Fakt" pisał, że Edyta zaśpiewa przed Williamem i Kate, a zaledwie tydzień temu, w poniedziałek, pojawił się wywiad Edyty dla Jastrzębskiej, gdzie Diwa pochwaliła się: "Rodzina królewska ma zasiąść na widowni", na co Jastrzębska aż westchnęła: "Oj, niesamowite!". :lol3: Tymczasem życie to zweryfikowało - Edyta nie wystąpiła przed brytyjską rodziną królewską, nie oddała żadnego hołdu księżnej Dianie, po prostu bardzo dobrze zaśpiewała dwa polskie szlagiery, za co dostała owacje na stojąco. Tyle.
O kreacji nie chcę się już wypowiadać.

Mam jeszcze pytanie do Leny7 i Spot_me. Co zaśpiewały Jopek i Wyszkoni?
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: spot_me »

Ania Jopek zaspiewala trzy piosenki: ''Deszcz, jesienny deszcz' w duecie z S. Soyka oraz przy akompaniamencie L. Mozdzera - 'Ej przelecial ptaszek' i 'Cyraneczka'.
Ania Wyszkoni wykonala dwa utwory - 'Wiem, ze tam jestes' (troche ten kawalek odstawal od reszty wieczoru) i 'Psalm stojacych w kolejce' z repertuaru Pronko, ktory zabrzmial naprawde pieknie w jej wykonaniu.
Wszystkie mozna juz znalezc we fragmentach na instagramie pod hasztagami #annamariajopek i #annawyszkoni.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Piter »

Nawiązując do oburzenia Katarzyny, wydaje mi się, że ten strój nie był elegancki. Subiektywnie na to patrząc, nie wiem, na czym polega jego obiektywna elegancja. Że materiał się mienił? Że czerwień i złoto? Że wycierała czymś jakby flagą podłogę? Rozumiem, że miało być patriotycznie, ale nie pykło, była groteska no i beka. Ale spoko, bo w Łodzi Edyta przebrała się za bombkę choinkową. A w JoŚ co tydzień była prosto z balu przebierańców.
Ja tam nie mam ochoty spotykać ludzi na co dzień, żeby tylko wytknąć im potknięcie, bo dla Aniołka nie mają litości. Aniołek ma swój dream team, który powinien czuwać nad tymi wszystkimi błahostkami jak relacje z mediami, fryzura, kiecka, czy makijaż. No i ma. Ważne, że pojadą jej po tofu do Londynu.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: lena7 »

Wszyscy chcielibysmy widziec Edyte zawsze elegancka, no ale juz wiemy, ze Edyta to nie Justyna czy Taylor Swift i lubi poszalec. Wyczucia stylu tez niestety nie ma i zazwyczaj zarowno te zle jak i dobre wersje jej kreacji sa zasluga jej ekipy. Ci ktorzy bronia peleryny-flagi, musza sie zgodzic z tym ze jest zasadnicza roznica miedzy 'ubrac sie', a 'przebrac sie'. Edyta zbyt czesto sie 'przebiera' za kogos/cos, ale tak jak wspomniano tu wczesniej - ona chyba lubi wzbudzac kontorowersje strojem i robi to swiadomie by po prostu o tym pisali. Szkoda tylko, ze to zazwyczaj odwraca uwage od meritum, ktorym jest muzyka. Te jej przebieranki to byc moze tez troche taka rekompensata za wczesne lata na estradzie gdy nosila skromne worki i zdawala sie byc bardziej niz stonowana w tej kwestii. Teraz chce byc kolorowym ptakiem, jednak zdecydowanie zbyt czesto jej to nie wychodzi. Malo kto lubi przebierancow.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Katarzynaa »

Piter pisze: Ja tam nie mam ochoty spotykać ludzi na co dzień, żeby tylko wytknąć im potknięcie, bo dla Aniołka nie mają litości. Aniołek ma swój dream team, który powinien czuwać nad tymi wszystkimi błahostkami jak relacje z mediami, fryzura, kiecka, czy makijaż. No i ma. Ważne, że pojadą jej po tofu do Londynu.
Ja też naturalnie takiej ochoty nie mam. Napisałam to w naiwnym przekonaniu, że ktoś pomyśli, że bardzo łatwo jest krytykować z pozycji siedzenia przed komputerem kiedy samemu nie jest się poddanym ocenie. Ja jestem świadoma tego, że sama nie jestem ideałem choć staram się być jak najlepsza i stale pracuje nad własnym rozwojem, dlatego ciężko przychodzi mi krytyka innych osób, nawet publicznych.

I oczywiście że u Edyty jest mnóstwo kwiatków tylko po co się na nich skupiać w aż takim natężeniu? :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Piter »

Bo kolą w oczy.
Nikt nie jest idealny.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: IgaAga »

Dla mnie stylizacja przekombinowana wręcz groteskowa, występ przeciętny. Inne artystki pojechały, zaśpiewały nie nadmuchiwały balonu do granic absurdu, wróciły i dalej tworzą. Może nawet, niektóre z nich miały większy powód do dumy. U naszej Edyty zawsze to samo rozpali oczekiwania i wyjdzie na scenę w kawałku sukna lub zapomni tekstu.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Katarzynaa »

Dobrze, że widziałam zdjęcia Edyty bo mogłabym pomyśleć, że ubrała się jak Maryla Rodowicz ze słomkami na głowie.. :shock:

Fakt prosta luźna suknia w jednym kolorze z motywem orła jest przebraniem i groteską... :lol3: :lol3:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Sebuch »

Świetny ywbór reperturu.
"Powrócisz tu" - ciary, ciary, ciary.
W "dziwny jest ten świat" fajnie zbudowane napięcie i to towarzyszenie chóru. Jeny, jak to potęguje emocje, te wokalizy miażdzą.
Mnie się ta peleryna podoba. Jest tak uroczyście. Gdy Edyta rusza rękami, to coś na styl gospel.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: endeven »

Cieszę się, że Edyta doświadczyła takiego występu, stanęła na deskach tak historycznej sceny jak Royal Albert Hall i to w taki dzień. Nagranie możę nie są jakiejś super jakości, ale dają pole do wyobrażenia, jak to tam na miejscu wszystko mogło brzmieć i wyglądać. Edyta pięknie przyjęta, zaśpiewała dwie wilkie kompozycje. DJTŚ w porzo, gryzła to tak jak potrafi, ja już tylko jestem zmęczony tym utworem i powtarzalnością w tym wykonaniu. Dla publiki to na pewno było coś. Powrócisz tu zdecydowanie więcej wrażeń we mnie wywołało. To jak śpiewa zwrotki w tym utworze jest ujmujące. W końcówce miałem dreszcz. Stylizacja no cóż, przesadzona, takie trochę niepodległościowe Halloween mimo czystych intencji.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Grzegorz »

Osobiście strój to dla mnie sprawa drugorzędna. Narzekałbym gdyby w takim miejscu i na tle wydarzenia wystąpiła w bikini. Nie ma co przeżywać. Bardziej razi fakt, że nie ma zapisu w porządnej jakości na pamiątkę! Póki co 8)
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Sebuch »

Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Piter »

Katarzynaa pisze:Dobrze, że widziałam zdjęcia Edyty bo mogłabym pomyśleć, że ubrała się jak Maryla Rodowicz ze słomkami na głowie.. :shock:

Fakt prosta luźna suknia w jednym kolorze z motywem orła jest przebraniem i groteską... :lol3: :lol3:
U Maryli było zamierzenie groteski. Przez co wyszło zabawnie. U Edyty miało być dostojnie, a wyszło groteskowo. Fajnie natomiast, że ta koszmarna stylizacja ma też swoich zwolenników.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: spot_me »

Tutaj caly koncert w ekspresowym skrocie:
https://www.youtube.com/watch?v=9RJkb_iV1nk
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Koncert w Londynie - Sto lat dla Polski

Post autor: Bob »

miks nagrań z telefonów kom -Powrócisz Tu
https://www.youtube.com/watch?v=OSvuMaLiXUU
DzJTS całość z fragmentem PT -również montaż dostępnych nagrań z RAH
https://www.youtube.com/watch?v=OEaj4hJbntI&t=3s
ODPOWIEDZ