Stulecie PKO BP

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: Wojtuś »

Oba wykonania były piękne choć faktycznie wstawki z oryginalnymi wykonawcami trochę psuły odbiór. Edyta wyglądała bardzo ładnie i z klasą.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: ray »

endeven pisze:no to niesmaczny żart.
E tam. Nie było tam nic niesmacznego.

Występy są już na YouTube:
-> Edyta Górniak i Igor Herbut - Nie pytaj o Polskę
-> Edyta Górniak i Kuba Badach - Dziwny jest ten świat
-> Marek Grechuta & wykonawcy - Dni, których nie znamy

Najbardziej mi się podobał Dziwny jest ten świat, faktycznie końcówka wyszła Edycie świetnie. Mam wrażenie, że w Nie pytaj o Polskę :edi: trochę robiła za tło dla Herbuta, dla mnie to nie był równorzędny duet - może po części przez to, że początek, który Edyta śpiewała w wersji studyjnej, tutaj "zabrał" jej Ciechowski. W ogóle te wstawki z oryginalnymi wykonawcami były niepotrzebne, zgadzam się, że przeszkadzały w budowaniu napięcia.
Ogólnie we wszystkich 3 wykonach Edyta zaprezentowała się bardzo dobrze - pięknie zaśpiewała (było dużo fajnych wokaliz, zwłaszcza w Nie pytaj o Polskę), pięknie wyglądała i nie wygadywała żadnych dyrdymałów.

Tutaj jeszcze kilka występów innych gwiazd:
-> Beata Kozidrak i Igor Herbut - Biała armia
-> Beata Kozidrak i Kuba Badach - Miłość Ci wszystko wybaczy
-> Natalia Szroeder i Sławek Uniatowski - Zacznij od Bacha
-> Natalia Szroeder i Sławek Uniatowski - Kocham Cię, kochanie moje
-> Kamil Bednarek i Krzysztof Cugowski - Chwile jak te
-> Małgorzata Ostrowska i Grzegorz Markowski - Niewiele Ci mogę dać

Nie udostępniono jeszcze m.in. występu Ani Karwan i Piotra Cugowskiego z Aleją gwiazd - moim zdaniem, mocno przekombinowanego. :?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: endeven »

Reżyser koncertu, jeśli był pomysłodawcą wstawiania oryginalnych fragmentów do żywego śpiewania, to powinien honorowo po prostu przeprosić, bo to jest takie sztuczne doklejanie i maltretowanie na siłę, byle wszystkich upchać, nie dość że klasyki, nie dość że w duetach, to jeszcze umocujmy w tym archiwum XX wieku. A może się uda, no nie, nie udało się. Wyszła z tego kwadratowa koncepcja i klimat jak po grudzie.

Duet z Herbutem nie podobał mi się, nie tylko z wyżej wspomnianego względu, ale przede wszystkim to Oni ze sobą nie grali, nie było chemii. Każdy w swojej bajce. I niestety aranżacja moim zdaniem już przesadnie festiwalowa. I zabiła ducha tej piosenki. Szkoda. Nie wszystkie wielkie numery należy traktować festiwalowym schematem, niektórych wręcz nie należy, tylko wysilić się i znaleźć inny język aranżacji.


DJTŚ dużo lepiej. Ujęła mnie ta początkowo delikatność i lekkość. Edyta plus finezja równa sie kosmos. Potem zgrzyt, jak we trójkę śpiewali i sie nakładali i fajna końcówka żyjącego duetu.

Grupowiec Grechuty był naprawdę smaczny, mimo że niektórzy nie dorastają poziomem i szlachetnością do innych. Bo dawało po oczach gdzie ze świadomością wykonania jest Edyta (wspaniale tu wypadła), Uniatowski, czy Badach, a gdzie na drugim biegunie szara Schroeder.

Beata, omg, ona dalej nosi te swoje płaszczospodnie i dalej się nimi upija :) haha szczerze mnie rozbawiła, pozytywnie za swoją kiczowatą konsekwencję LOL
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: chicken1506 »

masakryczne te wstawki. Na płycie też tak jest?
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: betka »

endeven pisze: Duet z Herbutem nie podobał mi się, nie tylko z wyżej wspomnianego względu, ale przede wszystkim to Oni ze sobą nie grali, nie było chemii. Każdy w swojej bajce. I niestety aranżacja moim zdaniem już przesadnie festiwalowa. I zabiła ducha tej piosenki. Szkoda. Nie wszystkie wielkie numery należy traktować festiwalowym schematem, niektórych wręcz nie należy, tylko wysilić się i znaleźć inny język aranżacji.

Zgadzam się ale tylko co do aranżu. Dla mnie również wygrywa DJTŚ jednak duet z Herbutem zrobił mi smaka. Bardzo chciałabym usłyszeć Edytę w tej piosence taką surową jak Ciechowski w niej był..plus wokalizy z występu Ach!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stulecie PKO BP

Post autor: endeven »

tak wokalizy miały to coś, ogólnie Edyta od strony wokalnej wypadła świetnie.
ale jako duet z Igorem nie leżało mi to.

Zgadzam się całkowicie, że surowy aranż i Edyta solo w utworze Ciechowskiego to mołby być dreszcz emocji o jaki chodzi.
ODPOWIEDZ