Fryderyki 2019

Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: KrzysiekF »

Love2Love 1990-2016 pisze:
KrzysiekF pisze:Super są te przebitki kiedy Artyści słuchają swoich kolegów z branży . Od razu przypomina mi się słynna mina Rodowicz na zapowiedź Edyty przez Artura Orzecha.
O co chodzi? Nie kojarzę tej sytuacji.
To chyba było w Sali Kongresowej Orzech powiedział w zapowiedzi Edyty śpiewała wtedy bodajże również When you ... Piszą dla niej sami twórcy Celine Dion zapowiedź mocno pro wielkość Edyty :) pokazano wtedy minę Maryli :) bylo na Yt , może jeszcze ktoś odszuka :)
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: tomek7 »

Edyta wówczas śpiewała „Miles & miles away”
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: KrzysiekF »

tomek7 pisze:Edyta wówczas śpiewała „Miles & miles away”
Tak tak zgadza się !

Dodano po 8 minutach 16 sekundach:
Scenariusz i reżyseria koncertu:

Marcin Perzyna.

:edi:
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: tomek7 »

Czy były nagrody dla Wokalistki i Wokalisty roku?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: KrzysiekF »

tomek7 pisze:Czy były nagrody dla Wokalistki i Wokalisty roku?
Chyba zrezygnowano z tej kategorii.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: Steffie »

To jasne, że Edyta jest tam na zaproszenie Perzyny, nie bez powodu pochwaliła go na lajfie na IG, że jest on jedna z najważniejszych osób w jej życiu zawodowym. To akurat na plus, że on ją ściąga na takie imprezy muzyczne, bo jej to potrzebne jak ocean rybie, tylko ona o tym nie wie i lubi pływać w małych zbiornikach (taka przenośnia). :edi:
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: spot_me »

tomek7 pisze:Przecież Nosowska lubi Edytę :shock:
Jak sie kogos naprawde lubi to sie z tej osoby nie kpi publicznie przy kazdej nadarzacej sie okazji (patrz: jej ksiazka, instagram i stand up - w dziale 'Inni o Edycie' jest kilka stron o tym jak Nosowska osmiesza Gorniak dla swojej frajdy i uciechy swej publicznosci).
Edyta wygladala pieknie. Niepotrzebnie znow gadala na poczatku. Koncowka wystepu magiczna.
A Marcin Perzyna faktycznie jest naszym najwiekszym sprzymierzencem 8)
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: tomek7 »

Obrazek

tak po latach zapamiętamy te Fryderyki ;)

chyba coś złe wstawiłem zdjęcie :?
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: Katarzynaa »

spot_me pisze:
tomek7 pisze:Przecież Nosowska lubi Edytę :shock:
Jak sie kogos naprawde lubi to sie z tej osoby nie kpi publicznie przy kazdej nadarzacej sie okazji (patrz: jej ksiazka, instagram i stand up - w dziale 'Inni o Edycie' jest kilka stron o tym jak Nosowska osmiesza Gorniak dla swojej frajdy i uciechy swej publicznosci).
Edyta wygladala pieknie. Niepotrzebnie znow gadala na poczatku. Koncowka wystepu magiczna.
A Marcin Perzyna faktycznie jest naszym najwiekszym sprzymierzencem 8)
Dokładnie o to mi chodziło.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: tomek7 »

Ale z drugiej strony polubiła jej info na insta gdy odmówiła Dodzie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: ray »

Fajnie się to oglądało. Ostatnio TVN i Perzyna robią naprawdę bardzo dobre widowiska muzyczne - niedawno koncert "Miłość, Nadzieja, Wolność", a dziś Fryderyki.
Najbardziej podobały mi się Jusis i Brodka.
Podsiadło o 19.00 zagrał koncert w Sosnowcu, prosto stamtąd przyjechał do Katowic na końcówkę gali, zgarnął najwięcej Fryderyków i jeszcze dał 2 udane występy (bardzo fajny aranż Matyldy). :klaszcze:
Edyta miała nie najlepszą kreację, która ją pogrubiała, i problemy z odsłuchem, i oczywiście znowu musiała powiedzieć: "Jak się macie?", ale jeśli chodzi o sam śpiew, to wypadła bardzo dobrze.
Kayah dzisiaj niestety wokalnie trochę niedomagała. :(
À propos... Gdzie Domagała? ;-) Miał w zeszłym roku wielki hit, jego płyta świetnie się sprzedała, a tymczasem dostał tylko jedną nominację i nawet nie było go na gali...
Żarty Paczesia o Edycie - :lol3:
Minusem były problemy techniczne - przed występem Rojka trwało to tak długo, że już się zastanawiałem, czy on w ogóle wystąpi.
Zabrakło hołdu dla Kory - w końcu nie tylko była wielką Artystką, ale też prowadziła pierwszą galę rozdania Fryderyków, więc tym bardziej wypadałoby ją jakoś uhonorować. Parę lat temu dostała Złotego Fryderyka, ale dzisiaj i tak powinien był wybrzmieć któryś z przebojów Maanamu.
spot_me pisze:Jak sie kogos naprawde lubi to sie z tej osoby nie kpi publicznie przy kazdej nadarzacej sie okazji (patrz: jej ksiazka, instagram i stand up - w dziale 'Inni o Edycie' jest kilka stron o tym jak Nosowska osmiesza Gorniak dla swojej frajdy i uciechy swej publicznosci).
Myślę, że tutaj przesadzasz.
Nosowska ma swoje życie, jest bardzo zapracowana, cieszy się uznaniem branży, ostatnio wręcz rewelacyjnie jej się powodzi zawodowo, prywatnie chyba też, więc nie wierzę, by Edyta wzbudzała w niej takie emocje.
Kasia w swojej książce nie ośmiesza Edyty, tylko kpi z pewnych głupich zachowań gwiazd i podała dwa zachowania Edyty względem Allana jako przykłady. Dzieci osób publicznych powinny mieć prawo do prywatności i świętego spokoju. Niestety, Edyta ciągle opowiada w mediach o swoim dziecku, zresztą 3 dni temu u Mołek znowu to zrobiła. :roll:

Twierdzenie, że Kasia zazdrości Edycie urody i właśnie dlatego w swojej książce napisała o Allanie w kupie, to jest gruuuba przesada.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:À propos... Gdzie Domagała? ;-) Miał w zeszłym roku wielki hit, jego płyta świetnie się sprzedała, a tymczasem dostał tylko jedną nominację i nawet nie było go na gali....
Grał koncert w Zielonej Górze , chyba nie w głowie mu wiekie gale rauty i ścianki. Konsekwentnie odmawia występów gościnnych podczas gal tv zrobił tylko bodajże wyjątek dla Empik.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Fryderyki 2019

Post autor: karen »

A ja sie mocno rozczarowałam tą galą, dla mnie niestety zenada. Tyle zapowiedzi, a wyszło gorzej niż źle, tylko występy muzyczne w miarę to ratowały


Co chwilę jakieś problemy techniczne przez co Mołek musiała w nieskończoność zapowiadać artystę-jakby to było raz to bym przemilczała, ale to była chyba przy co drugim wystepie, widzieliscie gdzieś zagranica na takiej gali tyle problemów? ...Lektor czytajacy od razu nominacje, bez informacji jak to kategoria/
Pominięcie w transmisji wielu kategorii płyt min. hip hop, muzyka poetycka czy teledysku- żenada, a tak nagłaśniano ze doszły właśnie nowe kategorie, zeby urozmaicić fryderyki i zeby artysci róznych gatunków mieli okazję sie pokazać przed wiekszą publicznością.o wiec tego nie pokazali :roll:
Fryderki za płyty otrzymali min Celińska Zalewski Kukulska. Ale TVN wolał pokazać jakiegos żenujacego youtubera i jego mało śmieszne żarciki, bo to było wazniejsze na wielkiej Gali muzycznej... :evil:
Nie wspominając o braku jakiegokolwiek hołdu dla Kory, która prowadziła pierwsze Fryderyki 25 lat temu i była laureatką Złotego fryderyka.


Sory aale nie wyglądało to na 25 lecie najważniejszej muzycznej nagrody.

Sam występ Edyty ok.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Steffie »

Recenzja gali na wyborcza.pl, a na onet.pl fotki:
http://wyborcza.pl/7,113768,24534774,fr ... c-ale.html

http://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosc ... od/jhgs5n1

Abstrahując od tego, czy Edyta przyjechała wehikułem czasu, podoba mi się to, że zabrała ze sobą zespół z koncertów akustycznych, przynajmniej jakoś to wyglądało i brzmiało. ;)
http://youtube.com/watch?v=ZOgAN07yEXU

http://youtu.be/cHqDG3qYyuY
miłek
Make it happen
Make it happen
Posty: 114
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:27
Lokalizacja: Północ

Re: Fryderyki 2019

Post autor: miłek »

https://www.instagram.com/p/Bu1X9fFHld-/
Karolina KP ma problem z tym, że Edyta wczoraj wystąpiła i zabrała czas na odczytanie laureatów hip-hopu. Lekka przesada - moim zdaniem - mieć pretensje ukierunkowane bezpośrednio na Edytę za to, że zgodziła się wystąpić na gali (której KP nie oglądała). Można mieć pretensje do organizatorów - szczególnie po burzy przed Oscarami (część nagród miała być wręczona w czasie reklam). Ale smarowanie postu na podstawie postu cgm.pl (który skupiał się bardziej na organizacji gali i szacunku do osiągnięć sceny hip-hopowej) to lekka przesada. No i chyba zapomniano, że wczorajsza gala była jubileuszowa - stąd obecność Edyty. Wiem, że to cena niewydawania płyt i celebryctwa, ale tak personalny post i lajkowanie przez Karolinę KP komentarzy o tym, że żadna z jej diva, że skończyła się na To nie ja, że wystąpiła wczoraj z coverem (sic!) jest dla mnie niesprawiedliwy.
ODPOWIEDZ