Fryderyki 2019

Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Steffie »

Nakręcanie hejtu na Edytę i tyle. Owszem, nowej płyty nie wydała, aIe to była gala jubileuszowa, czy nie?
A Edyta serio powinna się zabrać za nową płytę, żeby zamknąć tym ludziom usta, bo inaczej nigdy się od niej nie odczepia.
Awatar użytkownika
Madziaa
Make it happen
Make it happen
Posty: 168
Rejestracja: 30 cze 2006, 19:38
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Madziaa »

miłek pisze:https://www.instagram.com/p/Bu1X9fFHld-/
Karolina KP ma problem z tym, że Edyta wczoraj wystąpiła i zabrała czas na odczytanie laureatów hip-hopu. Lekka przesada - moim zdaniem - mieć pretensje ukierunkowane bezpośrednio na Edytę za to, że zgodziła się wystąpić na gali (której KP nie oglądała). Można mieć pretensje do organizatorów - szczególnie po burzy przed Oscarami (część nagród miała być wręczona w czasie reklam). Ale smarowanie postu na podstawie postu cgm.pl (który skupiał się bardziej na organizacji gali i szacunku do osiągnięć sceny hip-hopowej) to lekka przesada. No i chyba zapomniano, że wczorajsza gala była jubileuszowa - stąd obecność Edyty. Wiem, że to cena niewydawania płyt i celebryctwa, ale tak personalny post i lajkowanie przez Karolinę KP komentarzy o tym, że żadna z jej diva, że skończyła się na To nie ja, że wystąpiła wczoraj z coverem (sic!) jest dla mnie niesprawiedliwy.
Też się na to natknęłam i pomyślałam dokładnie to samo co Ty. Ta pani niby piętnuje hejt a sama robi to samo. Czysta hipokryzja
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fryderyki 2019

Post autor: ray »

Patrząc obiektywnie, Korwin Piotrowska napisała prawdę.
Prawdą jest to, że po raz ostatni płyta Edyty była na OLiSie 7 lat temu.
Prawdą jest to, że Edyta od dawna nie miała przeboju.
I prawdą jest również to, że Edyta była w "Agencie".

Wczoraj faktycznie trochę zabrakło czasu antenowego dla tych, którzy w zeszłym roku odnosili wielkie sukcesy, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że widowiska muzyczne w telewizji rządzą się swoimi prawami. Kayah i Edyta zawsze przyciągną widzów, zresztą Perzyna ma chyba słabość do ich obu. Super, że wystąpiła też Reni Jusis, bo baaardzo dawno nie widziałem jej na żadnym koncercie telewizyjnym. Poza tym ona ma na koncie aż 6 Fryderyków, więc tym bardziej jej występ na jubileuszowej gali był uzasadniony.
Wczoraj i tak na głównej antenie TVN zaśpiewało dużo wykonawców dość alternatywnych: Nosowska, Brodka, Organek, Rojek, Kortez, Zalewski... Przecież zamiast nich mogli wystąpić na przykład Margaret, Szroeder, Cleo i Kwiatkowski. ;)
A że w ogóle nie było hip-hopu? Najwyraźniej TVN uważa, że ich widz nie słucha hip-hopu. I jeśli o mnie chodzi, ma rację, bo ja chętnie oglądam TVN, a hip-hopu nie słucham w ogóle, bo tego się po prostu nie da słuchać. :PP
TVN z jednej strony chciał dać rozrywkę swoim widzom, a z drugiej - uhonorować artystów, którzy świetnie sprzedają płyty i koncerty. I nawet zgrabnie to połączenie wyszło.
Steffie pisze:Nakręcanie hejtu na Edytę i tyle. Owszem, nowej płyty nie wydała, aIe to była gala jubileuszowa, czy nie?
A Edyta serio powinna się zabrać za nową płytę, żeby zamknąć tym ludziom usta, bo inaczej nigdy się od niej nie odczepia.
Wpis Korwin Piotrowskiej to nie jest nakręcanie hejtu na Edytę.
Edyta zaśpiewała tam nie dlatego, że była to gala jubileuszowa, tylko dlatego, że TVN i Perzyna ją tam chcieli.
:edi: ma na koncie tylko 2 Fryderyki, to mało w porównaniu z innymi z branży. Dąbrowska zdobyła już 9 Fryderyków, tak samo Grzegorz Turnau, a jednak wczoraj oni nie wystąpili.
A co do płyty... Oboje wiemy, że Edyta nie weźmie się do pracy nad płytą. :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Steffie »

Ten wpis KKP to jest nakręcanie hejtu na jedną osobę, poza tym żałosne jest to, że KKP pisze akurat o Edycie tak, jakby nigdy nie dostała ona tej nagrody, a zatem jej występ tam był nieuzasadniony, nie była to gala jubileuszowa i wina Edyty było to, że nie pokazali hiphopowców. To, co wskazałes powyżej jako prawdę, to jest tylko prawda połowiczna i dobrze o tym wiesz. :edi:
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019

Post autor: tomek7 »

KKP tak już ma że raz pochwali Edytę a innym razem sieje na nią krytykę. Tylko ja się pytam co tam w takim razie robiła Kayah??? Przecież ona tez nic nowego nie wydała od dłuższego czasu a już na pewno nic w zeszłym roku.
KKP po raz kolejny pokazała ze sama nie wie co pisze i po co. A no tak nie oglądała gali bo przecież to TVN a ona po bodajże 12 latach zakończyła z nimi współpracę a raczej oni z nią :lol3:
Także tego chyba tu jest pies pogrzebany ;-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fryderyki 2019

Post autor: ray »

Steffie,
nie, ten wpis KKP to nie jest nakręcanie hejtu na Edytę. To jest po prostu wyrażenie swojego zdania. Korwin Piotrowska nie jest fanką Edyty, patrzy na nią z dystansu - czasem ją pochwali (przy okazji premiery Your high albo pamiętnych akcji z Patoletą czy Donatanem), czasem stanie w jej obronie (niedawny hejt na Edytę przed koncertem "Artyści przeciw nienawiści"), ale najczęściej ją skrytykuje, bo niestety jest za co.
Korwin Piotrowska nie zasugerowała, że to z winy Edyty na wczorajszej gali nie wystąpił O.S.T.R., Taco czy Quebo. To nie jest atak na Edytę, tylko to jest wytknięcie TVN-owi/Perzynie, że w transmisji telewizyjnej znalazło się miejsce na występ utalentowanej, ale leniwej i od dawna nieodnoszącej sukcesów piosenkarki, a nie znalazło się miejsce dla artystów odnoszących sukcesy, ale jednocześnie generujących mniejsze zainteresowanie mediów. Tyle.
tomek7 pisze:KKP tak już ma że raz pochwali Edytę a innym razem sieje na nią krytykę. Tylko ja się pytam co tam w takim razie robiła Kayah??? Przecież ona tez nic nowego nie wydała od dłuższego czasu a już na pewno nic w zeszłym roku.
Nie żartuj. :)
Kayah w zeszłym roku wydała 7 nowych piosenek: Czarna polana, Po co (Acoustic), Miłość, Chwytaj dzień, Na paluszkach, Supermenka 2018, Nadzieja.
Z kolei w 2017 wydała single Po co i Podatek od miłości, które odniosły bardzo duży sukces, i jeszcze wydała wtedy też charytatywną piosenkę Rozbitkowie.
Czyli w sumie przez ostatnie 2 lata Kayah wydała 10 nowych piosenek i do sześciu z nich nagrała klipy.
Po co ma dzisiaj ponad 18 mln wyświetleń na YouTube, Podatek od miłości - ponad 10 mln.
tomek7 pisze:KKP po raz kolejny pokazała ze sama nie wie co pisze i po co. A no tak nie oglądała gali bo przecież to TVN a ona po bodajże 12 latach zakończyła z nimi współpracę a raczej oni z nią :lol3:
Przesadzasz. Ona napisała prawdę. :)
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Fryderyki 2019

Post autor: spot_me »

ray pisze:Wpis Korwin Piotrowskiej to nie jest nakręcanie hejtu na Edytę.
Korwin-Piotrowska to matka chrzestna polskiego hejtu internetowego. Kobieta, ktora zywi sie (doslownie i w przenosni) obsmarowywaniem ludzi w necie i w swych ksiazkach. Ty podziwiasz ja za 'inteligencje', a ja w takich jak ona widze zrodlo szerzacego sie braku szacunku do drugiego czlowieka pod plaszczykiem 'pietnowania celebrytow'.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019

Post autor: tomek7 »

ray pisze:Steffie,
nie, ten wpis KKP to nie jest nakręcanie hejtu na Edytę. To jest po prostu wyrażenie swojego zdania. Korwin Piotrowska nie jest fanką Edyty, patrzy na nią z dystansu - czasem ją pochwali (przy okazji premiery Your high albo pamiętnych akcji z Patoletą czy Donatanem), czasem stanie w jej obronie (niedawny hejt na Edytę przed koncertem "Artyści przeciw nienawiści"), ale najczęściej ją skrytykuje, bo niestety jest za co.
Korwin Piotrowska nie zasugerowała, że to z winy Edyty na wczorajszej gali nie wystąpił O.S.T.R., Taco czy Quebo. To nie jest atak na Edytę, tylko to jest wytknięcie TVN-owi/Perzynie, że w transmisji telewizyjnej znalazło się miejsce na występ utalentowanej, ale leniwej i od dawna nieodnoszącej sukcesów piosenkarki, a nie znalazło się miejsce dla artystów odnoszących sukcesy, ale jednocześnie generujących mniejsze zainteresowanie mediów. Tyle.
tomek7 pisze:KKP tak już ma że raz pochwali Edytę a innym razem sieje na nią krytykę. Tylko ja się pytam co tam w takim razie robiła Kayah??? Przecież ona tez nic nowego nie wydała od dłuższego czasu a już na pewno nic w zeszłym roku.
Nie żartuj. :)
Kayah w zeszłym roku wydała 7 nowych piosenek: Czarna polana, Po co (Acoustic), Miłość, Chwytaj dzień, Na paluszkach, Supermenka 2018, Nadzieja.
Z kolei w 2017 wydała single Po co i Podatek od miłości, które odniosły bardzo duży sukces, i jeszcze wydała wtedy też charytatywną piosenkę Rozbitkowie.
Czyli w sumie przez ostatnie 2 lata Kayah wydała 10 nowych piosenek i do sześciu z nich nagrała klipy.
Po co ma dzisiaj ponad 18 mln wyświetleń na YouTube, Podatek od miłości - ponad 10 mln.
tomek7 pisze:KKP po raz kolejny pokazała ze sama nie wie co pisze i po co. A no tak nie oglądała gali bo przecież to TVN a ona po bodajże 12 latach zakończyła z nimi współpracę a raczej oni z nią :lol3:
Przesadzasz. Ona napisała prawdę. :)
Chodzilo mi o to, ze nie wydała żadnej płyty która była notowana na Olisie a to przecież KKP zarzuciła Edycie. Wiec jakby była taka profesjonalna to mogłaby i występ Kayah potraktować jako zbędny na rzecz kogoś z hip hopu.
Generalnie KKP tym razem szuka dziury w całym.
Był to jubileusz i mogli zaprosić kogo chcieli.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Steffie »

Pozwolisz, Ray, że pozostanę przy swoim zdaniu. Oczywiście, tak jak napisałam wcześniej, zdaje sobie sprawę, że Edyta nie nagrała ostatnio nowej płyty, ale była to gala jubileuszowa, a Edyta jest laureatką tych nagrod, więc absolutnie miała prawo wystąpić i nie rozumiem, dlaczego nie mieliby jej pokazywać w telewizji, skoro była tam jedną w większych gwiazd. Ponadto dodam, że Korwin Piotrowska użyła w tej sytuacji Edyty, aby dokopać stacji telewizyjnej, z którą rozstała się w mało przyjaznych okolicznościach, jest to po prostu słabe z jej strony, że akurat po raz kolejny uczepiła się Edyty i to w takim momencie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fryderyki 2019

Post autor: ray »

Spot_me,
uważam, że nie patrzysz na Korwin Piotrowską obiektywnie. Bo ona naprawdę, wbrew temu, co twierdzisz, nie karmi się obsmarowywaniem ludzi w necie i w swoich książkach. Przeczytałem jej wszystkie trzy książki o show-biznesie, więc tym bardziej wiem, co piszę. ;)
Punktowanie czyjejś hipokryzji, lenistwa, megalomanii, głupoty to naprawdę nie jest hejt. Nie nazywajmy każdej krytyki hejtem. Zostawmy słowo "hejt" dla prawdziwego hejtu. :)
Korwin Piotrowska ma również na koncie książkę o filmach, obecnie prowadzi w radiu audycję o tej tematyce, a kilka dni temu została redaktor prowadzącą i gospodarzem programu o filmach w Canal+. Na jej Facebooku i Instagramie zawsze znajdę coś ciekawego i wiem, że ona jest nie tylko cholernie inteligentna, ma świetne pióro i ogromną wiedzę o show-biznesie, filmie i sztuce, ale też bardzo często wykorzystuje swoje zasięgi, by komuś pomóc. Dlatego nazywanie jej "matką chrzestną polskiego hejtu internetowego" jest po prostu nie fair.

Tomek7,
Kayah wydała płytę, która była notowana na OLiSie, w listopadzie 2016 ("Gdy pada śnieg"). Sporo czasu już upłynęło, ale jednak listopad 2016 to nie jest luty 2012. :PP Dlatego nie stawiałbym tutaj Kayah w jednym szeregu z Edytą.

Steffie,
oczywiście, że pozwolę, byś pozostała przy swoim zdaniu, i ja oczywiście też pozostanę przy swoim. :-) Nawiasem mówiąc, to bardzo dobrze, że mamy różne zdania i w tej kwestii, i w kwestii Jacksona, bo może dzięki temu niektórzy wreszcie uwierzą, że jednak nie jesteśmy jedną osobą używającą dwóch różnych loginów. ;-)
Twoja teza, że KKP wykorzystała Edytę, by dokopać TVN-owi, to nadinterpretacja. Gdyby rozdanie Fryderyków transmitował Polsat czy TVP i też nie pokazano by przyznania większości Fryderyków, ale za to pokazano by występ Edyty, to KKP pewnie zareagowałaby tak samo.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Steffie »

Ktos, kto stwierdzilby, ze jestesmy ta sama osoba uzywajaca roznych nickow, musialby chyba postradac zmysly, ale rozni szalency chodza po tym swiecie. Fajnie, ze pozwoliles mi pozostac przy swoim zdaniu. :edi: Moja teza a propos KKP absolutnie nie jest nadinterpretacja, co wiecej jestem pewna, ze gdyby gale transmitowala inna stacja, Karolina siedzialaby cicho.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Fryderyki 2019

Post autor: karen »

ray pisze:

A że w ogóle nie było hip-hopu? Najwyraźniej TVN uważa, że ich widz nie słucha hip-hopu. I jeśli o mnie chodzi, ma rację, bo ja chętnie oglądam TVN, a hip-hopu nie słucham w ogóle, bo tego się po prostu nie da słuchać. :PP
TVN z jednej strony chciał dać rozrywkę swoim widzom, a z drugiej - uhonorować artystów, którzy świetnie sprzedają płyty i koncerty. I nawet zgrabnie to połączenie wyszło.
)
Trochę bzdury piszesz, a dziwi mnie to bardzo gdyż uwaznie ślidzisz wszelkie Olisy, i doskonale wiesz jak dobrze radzą sobie na nich płyty artystów hip-hopowych. To sa artysci którzy sprzedają świetnie i płyty i koncetry...I tu nie chodzi o moje "widzimisie" czy lubię czy nie, obiektywie zupełnie obiektywnie, pominięcie ich to w transmisji to zenada.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019

Post autor: Pawel »

Mnie występ nie zaczarował,
było strasznie siłowo, pod koniec nie miałem ochoty już słuchać, wstałem z kanapy i wolałem przyciszyć głośniki w tv
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Fryderyki 2019

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

KKP czyli Krystyna Pawłowicz „show-biznesu” i wszystko jasne!
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Fryderyki 2019

Post autor: spot_me »

Nadal brak nagran na youtube.
Fajna byl ten akcent taneczny z Reni. Nie wiem jak rozumiec Kayah, ktora usiadla gdy tylko Edyta podbiegla...
Zarty o Edycie malo smieszne. Zwlaszcza ostatni porownujacy ja do Don Wasyla.
Ktos w komentarzach na insta napisal, ze moze Reni by napisala i wyprodukowala nowa plyte Edyty, a ona zaregowala trzema serduszkami. Nie bardzo widze jak mialaby wygladac ta plyta, ale z pewnoscia mialaby wieksze szanse ukazania sie niz ta z Dustplastikami. W tym przypadku przynajmniej zaden romans nie pokrzyzowalby planow :)
ODPOWIEDZ