Dni Ziemi Czarnkowskiej

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: ray »

Tak, Steffie, przyznaję, że lubię, by moje było na wierzchu, tylko że ja podaję przy tym argumenty. Natomiast Ty niestety nie.
Teraz zarzuciłaś mi, że pomijam Twoją odpowiedź i że nie czytam uważnie. Żeby nie było:
Steffie pisze:Tak, Ray, Edyta jest dla mnie bardziej wiarygodna w tym temacie niż dyrektor MCK, bo to o jej koncert chodzi i to ona miała występować, liczy się jej bezpieczeństwo.
Tylko tyle napisałaś na ten temat. Nie odniosłaś się do mojego pytania. Mam wrażenie, że bardzo chcesz wierzyć, że Edyta mówi prawdę, a dyrektor MCK kłamie, i zastanawiam się, z czego to wynika. Przecież i Flux, i ja podawaliśmy Ci argument, że w czarnkowskim amfiteatrze wystąpiła w ostatnich latach masa gwiazd. Z tego, co przeczytałem w necie, dyrektor MCK cieszy się szacunkiem wśród mieszkańców, nie ma złej opinii, dlatego ja osobiście uważam go za osobę bardziej wiarygodną niż Edytę, którą przecież wiele razy można było złapać na mniejszych lub większych kłamstewkach.
Napisałaś też o braku empatii. Moim zdaniem, empatia powinna dotyczyć wszystkich - i Edyty, która być może mówi prawdę, a być może kłamie, i dyrektora, który być może mówi prawdę, a być może kłamie, i mieszkańców Czarnkowa, którzy mają prawo czuć się rozgoryczeni. :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

Na twoja prosbe powtarzam:
Steffie pisze: To Edyta stwierdza, czy czuje sie bezpiecznie w danym miejscu, czy nie. To, ze koncert Sarsy odbyl sie w niedziele z planem o niczym nie swiadczy.

[...]

Edyta nie szukala na sile niebezpieczenstw, po prostu bedac na miejscu i widzac to ze sceny oraz sprawdzajac elementy, o ktorych zwykly widz z Czarnkowa ma blade pojecie, miala prawo poczuc sie zagrozona i odwolac wystep. Naprawde potrzeba tyle i az tyle, zeby postawic sie na czyms miejscu i zrozumiec powody jego postepowania, a nie szukac we wszystkim absurdow i paranoi. Rozumiem, ze widz z Czarnkowa mogl poczuc sie wkurzony, ale to nie daje mu prawa, zeby ignorowac przekaz wykonawcy. Obawy wobec organizacji byly wyrazone chocby w komentarzach w prasie, wystarczy przeczytac.

[...]

Może kasowo straci, ale wcale nie dziwię się, że tak zareagowala po styczniowej tragedii. Nie ma nic cenniejszego od zycia.

[...]

A Sarsa to nie Edyta, może nie ma na tyle odwagi, żeby odwolac koncert i nie przeszkadza jej, że nie ma ochrony, wyjścia awaryjnego, a publika jest na wyciągnięcie ręki?

[...]

Może bym się dziwiła, gdyby była taka sytuacja, ale nie po styczniowej tragedii. Wszyscy są mądrzy, gdy nie chodzi o nich samych. Gdyby jakiś szaleniec wpadł na scenę w trakcie występu Edyty, to kto by potem był odpowiedzialny? Pan z CZKu? To by jej życia nie wróciło niestety... Każdy występuje na własną odpowiedzialność.
Wedlug mnie ten fragment jest self-explanatory:
„Zaniedbane warunki bezpieczeństwa, techniczne, organizacyjne i wszystkie najważniejsze przepisy BHP, nie pozwoliły dziś nam na wspólne świętowanie” – ubolewa gwiazda w internecie. Spytaliśmy się jej asystenta o szczegóły. – Była to impreza masowa, a nie wyznaczono dróg ewakuacji dla widzów, nie wyznaczono drogi dla karetki pogotowia i straży pożarnej. Brakowało barierek, a ochroniarze byli nieuchwytni – twierdzi w rozmowie z Faktem Marcin Wieczorek, współpracownik piosenkarki. – Z powodu bałaganu organizacyjnego Edyta nie mogła przeprowadzić próby. Powiedzieliśmy organizatorom, że boimy się o bezpieczeństwo koncertu. Według nas w takich warunkach w czasie np. pożaru mogłoby dojść do tragedii – tłumaczy zachowanie gwiazdy.
Zrodlo wczesniej udostepnione.

Powodzenia. :swieca:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: IgaAga »

Żaden przedstawiciel samorządu zwłaszcza dyrektor nie pozwoli sobie na organizację imprezy masowej bez zezwoleń - uwaga odpowiada karnie. Natomiast Edycie pewnie nie odpowiadały prowincjonalne warunki, zbyt mało stosowne do jej statusu divy. Poza tym pewnie jest jeszcze jedno dno, :D :-) :beczy: :beczy: może rozgłos przed zapowiadanym singlem kto wie?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

Zezwolenia pewnie pan dyrektor mial, skoro od 20 lat organizuje imprezy, to wie tez, jak zalatwic zezwolenia. Ale to o niczym nie swiadczy. Dodam, ze Edyta wystepowala juz na roznych scenach, i mniejszych, i wiekszych, i prowincjonalnych i nie, spiewala nawet w szczerym polu, ale ochrona i barierki byly, ona doskonale wie, jak to powinno wygladac, wiec na pewno cos bylo na rzeczy.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Steffie pisze:...sadzac po twoich krytycznych wpisach bylybys pierwszy, ktory rzucilby kamieniem w Edyte i jej ludzi w razie niepowodzenia na slynnej scenie w Czarnkowie. :edi:
Jakiego niepowodzenia? Edytę na scenie mogę skrytykować za nieudany występ, przeciętną formę wokalną, zapominanie tekstów, powtarzalną setlistę, covery czy słabe opracowanie muzyczne. Zawsze też doceniam jej mocne strony. Twoje insynuacje są niesmaczne i zwyczajnie obraźliwe. Jak mogło Ci w ogóle przyjść do głowy, że ktoś mógłby winić Edytę za jakieś ataki czy nieszczęśliwe wypadki na koncercie? Daleko mi do takiej postawy. W bardzo zacietrzewiony sposób bronisz Edyty...
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

No wyobraź sobie, że mogło mi to przyjść do głowy, wystarczy prześledzić twoje posty, żeby wiedzieć, że krytykujesz Edytę za wszystko, jak leci. Gdyby cokolwiek się stało komukolwiek na koncercie Edyty, zapewne byłbyś pierwszym, który rzuciłby w jej stronę kamieniem i wypomniał, że skoro impreza nie była dostatecznie zabezpieczona przez ochronę, to nie powinna była śpiewać. Takich krytyków i znawców jest masa w internecie, a jak ktoś zdecyduje się odwołać imprezę, to oczywiście również mu to wytkną. Zupełnie inaczej by się któryś wypowiadał, gdyby to jemu samemu przyszło stanąć na scenie. Oczywiście teraz będą bronic organizatora, mówiąc, że przecież miał pozwolenia lub że inna wokalistka wystąpiła, itp., a ci, którzy rozumieją stanowisko Edyty, wpadają w paranoje, itd., ale gdy już coś się wydarzy, to jakoś nikt nie pomyśli, że jednak się mylił, tylko potem żałoba narodowa. Nie ma to nic wspólnego z obroną Edyty, tylko zrozumienie danej sytuacji, widać niektórym obce.
O proszę, kolejny przykład organizacji koncertu:
http://jastrzabpost.pl/newsy/strachy-na ... 56476.html
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 19:22 przez Steffie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: spot_me »

ray pisze:Dlatego przyhamuj, proszę.
Ewidentnie masz arbitralne zapedy. Z racji wykonywanego zawodu moze?
ray pisze:Edyta często mija się z prawda
Udowodniono, ze inteligentni ludzi czesciej mijaja sie z prawda, wiec jesli twierdzisz ze Edyta jest klamczucha, tzn tez ze jest madra 8)
ludzie inteligentni częściej posługują się kłamstwem, jako narzędziem wywierania wpływu na innych
Badania pokazują też, że kłamiemy od 2 do 200 razy dziennie.
https://www.polskieradio.pl/9/2969/Arty ... to-zbadali
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Proszę o przyznanie Steffie oficjalnego upomnienia za insynuacje pod moim adresem mimo prośby aby przystopowała z pomówieniami. Zamiast tego je powtarza i utrwala. Nie padło tutaj ano jedno obraźliwe sformułowanie w kierunku Edyty. Ubodło jednak fankę, która postanowiła siać poczucie zagrożenia podejrzeniami i czarnymi wizjami, żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że artystka czuła strach bezpodstawnie i wszyscy powinni trzymać jej stronę. W imię empatii. I kłótliwości.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

Flux pisze:Proszę o przyznanie Steffie oficjalnego upomnienia za insynuacje pod moim adresem mimo prośby aby przystopowała z pomówieniami. Zamiast tego je powtarza i utrwala. Nie padło tutaj ano jedno obraźliwe sformułowanie w kierunku Edyty. Ubodło jednak fankę, która postanowiła siać poczucie zagrożenia podejrzeniami i czarnymi wizjami, żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że artystka czuła strach bezpodstawnie i wszyscy powinni trzymać jej stronę. W imię empatii. I kłótliwości.
Ja też się czuje obrażona powyższym wpisem oraz paroma poprzednimi, które wklepales pod moim adresem i proszę o oficjalne upomnienie. Użytkownik atakuje mnie, gdyż posiadam odmienne zdanie od niego i śmiem je wyrażać. Insynuuje, że sieje zagrożenie i czarne wizje. A tak dodając jeszcze, Flux, to to, co napisałeś, to zwykle uciszanie interlokutora, zamykanie mu ust.
Jeśli jeszcze stwierdzasz, że Edyta czuła strach bezpodstawnie i ironizujesz, że wszyscy powinni trzymac jej stronę w imię empatii, to już naprawdę bez komentarza.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Przykro mi. Interlokutor nie przejawia dobrej woli w rozmowie.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

Mnie też jest przykro. Brak zrozumienia interlokutora to poważny problem. Wracając do tematu, to poczytajcie na temat amatorki w kwestii organizacji koncertow, jest to kolejny przykład, jak wyglądają takie imprezy, ale nie każdy ma odwagę powiedzieć, jak naprawdę wygląda sytuacja, albo powiedzieć "stop". Tutaj ktoś napisal więcej szczegółów. Pozwolenie na imprezę też pewnie było załatwione.
ODWOŁANY KONCERT EDYTY GÓRNIAK TO NIE KONIEC! KOLEJNA GWIAZDA PRZERYWA SWÓJ PLENEROWY WYSTĘP: “TO J***E KRYMINAŁEM”! [WIDEO]
Niedopatrzenia organizacyjne podczas imprez masowych dopadły nie tylko Edytę Górniak. Ostatnio kolejni artyści przerwali swój koncert nazywając go skandalem, a organizację imprezy określili mianem amatorki.W ostatnim czasie media podały informację, która zmartwiła fanów Edyty Górniak. Gwiazda polskiej sceny z powodu nieodpowiedniej organizacji imprezy plenerowej, odwołała swój koncert w Czarnkowie. Piosenkarka nie wystąpiła, bowiem, jak poinformowała media w oficjalnym oświadczeniu, "impreza nie spełniała wymaganych zasad bezpieczeństwa BHP". Okazuje się, że diwa nie jest jedyną artystką, która zakwestionowała organizację imprezy masowej. Kolejnym w kolejce jest popularny zespół Strachy na Lachy, który przerwał swój występ!Zobacz: Edyta Górniak w ostatniej chwili odwołała swój koncert! Jest oświadczenie gwiazdy! Co poszło nie tak?Grupa utworzona w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza występowała ostatnio na Dniach Świebodzic. W trakcie wykonywania jednego z najbardziej znanych swoich hitów – Piła tango, zespół nagle przerwał koncert, po czym zszedł ze sceny. Grabaż zwrócił się do publiczności, aby ta podziękowała za to ochronie, która nie była w stanie zapanować nad rozszalałym tłumem:
Stary, ja tu przyszedłem do pracy. Ty też jesteś w pracy. Ludzie tutaj spadają na kark i co? To nie ja będę odpowiadał za to, że ktoś tu złamie kręgosłup – powiedział ze sceny.
Muzyk po tym incydencie opisał całą sytuację na swoim Facebooku:
Świebodzice… fajna okolica, ludzi mili, niezłe miejsce do zagrania koncertu – stadion – bardzo ładna murawa i koncert sympatyczny… aż… zaczęła się 4 zwrotka “Piły tango”… śpiewam i patrzę, tłum wynosi ludzi, a ci… lądują na glebie, jeden po drugim… ochrona… nie ma ochrony… stoi jakiś ignorant w kamizelce ochrony… jest nieruchomy… tuż za bramkami… pani siedząca na wózku inwalidzkim, jeden z widzów spada prosto na nią… k***a jego mać… Leci dziewczyna, zalicza masakryczną glebę. Przerywam koncert, schodzimy ze sceny, jest po zawodach.
Sprawa wygląda bardzo poważnie, bowiem artyści domagają się, aby firma zabezpieczająca imprezę straciła koncesję. Lider zarzuca im amatorkę, która kiedyś może doprowadzić do wielkiej tragedii na koncercie:
Ludzie, którzy mieli dbać o bezpieczeństwo publiki byli kompletnie nieprzygotowani do tej pracy. 100% amatorka. Po koncercie próbowali mi tłumaczyć, że było ich za mało. K***a mać! To jebie kryminałem! Przepisy ustawy o imprezach masowych precyzyjnie określają liczbę ochrony koniecznej do zapewnienia bezpieczeństwa bawiącej się publiczności. Wystawienie do pracy osób, które nie mają pojęcia, co mają robić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, w konsekwencji powinno skutkować natychmiastowym cofnięciem uprawnień do zabezpieczania tego typu imprez. Nazwa firmy jest widoczna na zdjęciu, na żółtej kamizelce – napisał, publikując zdjęcie ochroniarza. Niezapewnienie wystarczającej liczby ochroniarzy na imprezie – pożegnanie z koncesją! W Świebodzicach było o krok od tragedii. Chciałem porozmawiać z organizatorem, nie było takowego, w sezonie wysokim w krajowym show biznesie trzepie się po kilka imprez w jednym dniu, w sensie jeden organizator ma 3-4 imprezy w tym samym dniu w różnych miejscach w Polsce. Przez moment mignęła mi przed oczami pani z domu kultury, szef ochrony (chyba) tłumaczył indolencję swych pracowników zbyt małą liczbą ochroniarzy. Krew mnie zalała wobec takich argumentów. Powiem tak: przy tego rodzaju uchybieniach impreza nie powinna się odbyć. Nie wiem kto się zajmie tą sprawą. Urząd miasta? Prokuratura? Policja? Dom kultury? Organizator (podpisywałem umowę z firmą z Konina). Sprawa jest skandaliczna – napisał artysta.
Muzyk w ostrych słowach napisał także o konsekwencjach działań takich amatorskich organizacji:
I powiem wam, kto by przyjął na klatę największy zjeb i hejt po tragedii. Kto? Piszący te słowa: czyli ja. Jak wszyscy w tej sprawie schowają głowę w piasek, do wypadku dojdzie, na sprawie siądą media i wtedy będzie już za późno… Rozpęta się kolejna histeria, a obecnie rządzący docisną śrubę i wypichcą nowelizację, po której nam wszystkim galoty spadną za kolana, część z nas pójdzie z torbami. Takie firmy ochroniarskie i organizatorskie powinny zniknąć z powierzchni. Bo zdarzyć się może, że za zawalankę niekumatego bodyguarda zapłacę ja. Bo nie będzie się wymieniać nazwiska ochroniarza, bo nikt go nie zna. Ja, owszem już jestem … trochę rozpoznawalny… Organizatorzy i ochraniający złamali szereg przepisów dotyczących ustawy o imprezach masowych. Uważam, że należy się ich ze środowiska pozbyć. Niektórych raz na zawsze, rzekłem – zakończył.
Na amatorskim nagraniu z koncertu w Świebodzicach dokładnie widać, jak zespół przerywa swój koncert i schodzi ze sceny. Czy ostatnie wydarzenia z udziałem Edyty Górniak i zespołu Strachy Na Lachy zmuszą organizatorów do dokładniejszego przestrzegania przepisów BHP i zasad bezpieczeństwa? Sezon dopiero co się zaczął, warto więc wyciągnąć wnioski z ostatnich wpadek.
Źródło w poprzednim poście.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Piter »

W pełni popieram Edytę. Występ Sarsy nie jest tu żadnym argumentem.
Nie sądzę, aby powodem było to, że nie spodobało jej się miejsce. Jak pisal ray, wcześniej występowala choćby w centrach handlowych.
Zgadzam się z Fluxem, że odbije się to na jej wizerunku. Ludzie, przynajmniej niektórzy, powiedzą, że gwiazdorzy. Nie sądzę, aby podjęła to ryzyko z byle powodu.

Do czego to doszło, że więcej emocji budzi koncert, który się nie odbył, niż ten, który miał miejsce.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
Steffie pisze:No wyobraź sobie, że mogło mi to przyjść do głowy, wystarczy prześledzić twoje posty, żeby wiedzieć, że krytykujesz Edytę za wszystko, jak leci. Gdyby cokolwiek się stało komukolwiek na koncercie Edyty, zapewne byłbyś pierwszym, który rzuciłby w jej stronę kamieniem i wypomniał, że skoro impreza nie była dostatecznie zabezpieczona przez ochronę, to nie powinna była śpiewać. Takich krytyków i znawców jest masa w internecie, a jak ktoś zdecyduje się odwołać imprezę, to oczywiście również mu to wytkną. Zupełnie inaczej by się któryś wypowiadał, gdyby to jemu samemu przyszło stanąć na scenie. Oczywiście teraz będą bronic organizatora, mówiąc, że przecież miał pozwolenia lub że inna wokalistka wystąpiła, itp., a ci, którzy rozumieją stanowisko Edyty, wpadają w paranoje, itd., ale gdy już coś się wydarzy, to jakoś nikt nie pomyśli, że jednak się mylił, tylko potem żałoba narodowa. Nie ma to nic wspólnego z obroną Edyty, tylko zrozumienie danej sytuacji, widać niektórym obce.
O proszę, kolejny przykład organizacji koncertu:
http://jastrzabpost.pl/newsy/strachy-na ... 56476.html
Zgadzam się ze Steffie.
Flux, jesteś bardziej krytyczny niż ja. Zemsta za Steczkę?
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Robik »

Reportaż o odwołanym koncercie:
https://www.youtube.com/watch?v=yEbmRpp00GU
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Piter »

Robik pisze:Reportaż o odwołanym koncercie:
https://www.youtube.com/watch?v=yEbmRpp00GU
Profesjonalne podejście do tematu. Jakby kuzyn dyrektora MCK przygotowywał.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Piter pisze:Flux, jesteś bardziej krytyczny niż ja. Zemsta za Steczkę?
Nie rozumiem zarówno stwierdzenia jak i pytania. Sprecyzuj.
ODPOWIEDZ