Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Sreberko
Hope for us
Hope for us
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:33
Ulubiony album: Perłą
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Włocławek

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Sreberko »

dorota pisze:suknia piękna wiec po co włożyła te firankę na siebie idąc na scenę???????
Gotyckie odrzwia chylą się i skrzypiąc suną w bok
I biała pani płynie z nich w brylantowej mgle

Zawirował z nami dwór, rudych włosów płomień
Nad górami lecę, lecę z nią, różę trzyma w dłoni

:edi: jest detalistką, dba o szczegóły swoich wystąpień. U niej wszystko musi grać, a interpretacja utworów wykracza poza samą wokalistykę. Ci, co z nią pracują wiedzą, że poza muzyką wszystko inne też musi grać-światła, wizualizacje, makijaż, dodatki, fryzura i strój właśnie. Jest mistrzynią konwencji. Austin Egurrola nazwał ją kiedyś górnolotnie "wizjonerką swojego show".
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Steffie »

Pomijajac juz aspekty wizualne czy inne drobnostki, glosy Edyty i Cugowskiego w tych dwoch utworach brzmia cudownie. Wylaczcie wizje, aby sie przekonac. Jak dwa dzwony. Wspaniale moc tego posluchac. U mnie oba kawalki na replay. <3 Ktos, kto pisze, ze Gorniak zepsula wystep, niech sie wybierze na koncert Marilyn Mansona, moze to go (ja) usatysfakcjonuje. :P
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Steffie pisze:Pomijajac juz aspekty wizualne czy inne drobnostki, glosy Edyty i Cugowskiego w tych dwoch utworach brzmia cudownie. Wylaczcie wizje, aby sie przekonac. Jak dwa dzwony. Wspaniale moc tego posluchac. U mnie oba kawalki na replay. <3 Ktos, kto pisze, ze Gorniak zepsula wystep, niech sie wybierze na koncert Marilyn Mansona, moze to go (ja) usatysfakcjonuje. :P
Podpisuję się pod tym obiema rękami, od siebie dodam, że występy zyskują z każdym przesłuchaniem!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Piter »

Rozumiem te słowa, "że zepsuła" jako to, że była tam niepotrzebna. Cugowski lepiej poradziłby sobie sam. Obecność Edyty nie przyniosła aż takiej wartości dodanej, jak się spodziewałem. Może potrzebowała ten występ dopracować, a może zabrzmiałoby to lepiej, gdyby stała na scenie sama, gdyby nie dzielili się partiami.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Kopaneek »

Mnie się podobało.
Powinni nagrać ze sobą duet.
Dwa głosy godne siebie.

PS Był chaos, ale co z tego? Był też artyzm.
PS2 Edyta w pewnych momentach sama siebie ściszała. Ciekaw jestem wersji "na full".
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Steffie »

Kopaneek pisze:Mnie się podobało.
Powinni nagrać ze sobą duet.
Dwa głosy godne siebie.
Zgadzam się z powyższym, naprawdę w tej wersji zabrzmiało to nieźle, a jeśli rzeczywiście była tylko jedna próba, to wręcz wspaniale. Edyta wzbogaciła tę piosenkę swoją mocą i fakt, mogło być jeszcze więcej powera.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Piter »

Też jestem ciekaw, jakby zabrzmiało to na full.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Grzegorz »

Steffie pisze:Edyta wzbogaciła tę piosenkę swoją mocą i fakt, mogło być jeszcze więcej powera.
Zawsze przecież może zaśpiewać ten utwór solo na jakimś występie czy koncercie. Byłoby cool! :hellobaby:
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: michal.p »

Edyta znakomicie odnalazła się w obu utworach, one są bardzo w jej stylu, może nie tyle gatunkowo, choć uważam, że i tak jest mocno rockowa, ale przede wszystkim interpretacyjnie. Ja przy każdym jej występie czekam najbardziej na interpretacje i dźwięki :P Nie miała dopracowanych wszystkich wejść, zresztą nikt nie miał, ale było minęło, trudno. Natomiast warte zauważenia jest to, jak dokładnie i z jakim wyczuciem wyśpiewuje swoje partie. I to mnie absolutnie urzekło. Również mam nadzieję, że usłyszymy kiedyś ją w całym utworze na żywo :) Może będzie podobnie jak z Wicked Game w Sopocie, gdy wyszło tak sobie, a później Edyta tchnęła w ten utwór nowe życie i stworzyła z niego swój własny hit.
Choć oczywiście wolałbym całkiem nowy JEJ materiał, ale w ramach odmiany, czemu nie :-)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Flux »

Trudno w pełni uczciwie ocenić ten występ. Przede wszystkim ze względu na problemy techniczne. Od początku widać, że odsłuchy nawalają. A jak mówiła Edyta po występie na Wembley - bez tego artysta nie istnieje. W oczy rzuca się również niezgranie i niedostateczne przećwiczenie, a na to wytłumaczenia już nie znajduję. Po prostu należało przygotować się solidniej do takiego jubileuszu. Dotyczy to nie tylko Edyty, ale wszystkich wykonawców (Rynkowski przepadł totalnie). Kolejna sprawa jest taka, że - moim skromnym zdaniem - Edyta zwyczajnie nie pasuje do repertuaru Budki. Mimo jej umiejętności interpretacji i elastyczności stylistycznej, nie da się we wszystkim wypaść przekonująco. To nie jej estetyka, zupełnie jak twórczość Ciechowskiego. Jeśli miałaby wiarygodnie w tym wypaść, musiałaby w moim odczuciu przerobić te utwory pod siebie i zaśpiewać solo. W wersji oryginalnej i w zestawieniu z Cugowskim, to się wg mnie gryzie. Stąd też liczne głosy niezadowolenia, że zepsuła klasyk. Ogólnie rock jej pasuje od czasu do czasu, ale w bardziej kobiecym wydaniu jak np. Bajm, który zresztą przefiltrowała we właściwy sobie sposób. Kreacja odsłoniła jej zgrabną nogę i brak wyczucia modowego. To kolejne już przebranie, tym razem na wagnerowski ton. Chyba trochę zbyt dosłownie podchodzi do pewnych spraw i stara się w stu procentach odzwierciedlać temat imprezy/piosenki. Ogólnie całość ok, ładne partie wokalne mimo trudności ale nie czuję, żeby jej pojawienie się wniosło coś niezapomnianego dla tego benefisu.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Bob »

http://wrzucplik.pl/pokaz/1772714---1orf.html
ostatnie 2 wykony -plus różności na lato do tańca i spalania kalorii
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Steffie »

Boooooob, dzięki za plik!!!! Mam nadzieję, że zdrowie ok!!!!
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Robik »

Jaka była oglądalność obydwóch koncertów :?:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: KrzysiekF »

Robik pisze:Jaka była oglądalność obydwóch koncertów :?:
W grupie 16-59 l poniżej 780 tys. ponieważ koncert nie zmieścił się do TOP20 tygodnia.

Szału nie ma . 8)
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje - 30.06.2019

Post autor: Robik »

KrzysiekF pisze:
Robik pisze:Jaka była oglądalność obydwóch koncertów :?:
W grupie 16-59 l poniżej 780 tys. ponieważ koncert nie zmieścił się do TOP20 tygodnia.

Szału nie ma . 8)
A grupa 4+, osobno każdy dzień i średnia z obydwóch :?:
ODPOWIEDZ