Top of the Top Sopot Festival 2019

13-16 sierpnia 2019 TVN

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: tomek7 »

Wlasnie to nagranie z próby pokazuje, ze znała tekst ale live zjadła ja momentami trema. Bywa :D
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

tomek7 pisze:Wlasnie to nagranie z próby pokazuje, ze znała tekst ale live zjadła ja momentami trema. Bywa :D
Tomek, przestań z tą tremą... Wyszedł brak profesjonalizmu. Przeczytaj co Edyta robiła zamiast się przygotowywać...
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: tomek7 »

No ale to ona miała cały czas siedzieć i dukać ten tekst? Nie mogła zrobić sobie przeryw???? :shock:
Rozumiem wasze rozgoryczenie na brak idealnego występu bo sam tak jak wy chciałbym by poszło bez wpadek, ale ona jest tylko człowiekiem, sorry.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: spot_me »

Skyfury pisze:ruchy sceniczne Edyty i jej wygląd na scenie jest tak samo kiczowaty jak Iwony Węgrowskiej, sztuczny, wymuszony i kwadratowy.
Absolutna racja. Bardzo zle sie to ogladalo. To faktycznie moglaby byc Wegowska gdyby wylaczyc dzwiek przy slabszym wzroku :)
Słąwek pisze:Jak po dzisiejszej premierze wytłumaczyć wyjazd do LA w poszukiwaniu najlepszych brzmień i twórców, biorąc na miejscu podrzędnego Gromee?
Nie wiem jak ona sobie wyobraza ta wspolprace z nim - przeciez to bylo zwykle lupu cupu, a nie produkcja na poziomie. Dla mnie muzycznie zbeszczeszczone Sweet Dreams, a takze odebrany urok One&One. ''Tworca czytajacy swego artyste''? - no ludzie! az tak jej gust sie popsul? ''Bede pracowala z najlepszymi albo wcale''. Serio? :x
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

tomek7 pisze:No ale to ona miała cały czas siedzieć i dukać ten tekst? Nie mogła zrobić sobie przeryw???? :shock:
Rozumiem wasze rozgoryczenie na brak idealnego występu bo sam tak jak wy chciałbym by poszło bez wpadek, ale ona jest tylko człowiekiem, sorry.
Tomek, ale tu nie chodzi tylko o to, że zapomniała tekstu... Ten występ był po prostu nieprzygotowany, bez pomysłu.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: B@r »

Gosia1423 pisze:Tomek, ale tu nie chodzi tylko o to, że zapomniała tekstu... Ten występ był po prostu nieprzygotowany, bez pomysłu.
Na celebryckie aktywności, zamiast uczyć się tekstu, miała czas. Priorytety... :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: ray »

tomek7 pisze:No poużywajcie sobie :d
Skoro Edyta po raz kolejny zapomniała słów swojej nowej piosenki przy jej telewizyjnej premierze, to cóż... Zasłużyła na krytykę. Przerabialiśmy to już przy Oczyszczeniu i Andromedzie i teraz znowu. :roll: To prawda, że każdemu może się zdarzyć taka wpadka, ale jakoś innym nie zdarza się ona tak często. W dodatku Edyta zdecydowanie częściej od innych nazywa siebie profesjonalistką. :PP
Nie możemy wszystkiego zwalać na karb tremy. Edyta po prostu nie przygotowała się do tego występu tak, jak powinna była.

Sweet dreams - fajne, One & one - oskalpowane. Stylizacja Edyty mi się nie podobała. I znowu słuchawki, jak w 2014. To wszystko u niej już było i to nie raz.

Najlepiej wypadli dzisiaj Sylwia i Duncan. Szkoda, że Reni wykonała tylko jeden utwór. :(
Skyfury pisze:Wczoraj ktoś napisał, że fajny festiwal bo nie ma disco polo i dennych kabaretów jak na polsacie czy tvp2. No faktycznie nie ma, ale kabanosy rozdają..... Cieńkie te telewizyjne festiwale.
To ja napisałem. :PP
Kabanosy rozdawali już w zeszłym roku. Lokowanie produktu musi być. ;-)
W porównaniu do festiwali innych stacji ten TVN-owski jest mimo wszystko na najwyższym poziomie. To na nim występuje najwięcej uznanych gwiazd.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: KrzysiekF »

Tekst , prompter swoją drogą ten występ w całości jako koncept był niedopracowany a tło w postaci DJ nie pomogło . Stylizacja , słuchawki ....

Ona nawet nie próbowała markować ... po drugiej wpadce wręcz się zgięła w pół.

Można zrozumieć premierę , nowy tekst itd ale występ wyglądał jakby to była 2 próba .

Oskalpowane One&One ... kobieta która siedzi w muzyce 30 lat jak sama mówi widziała i słyszała wiele pozwala zajechać utwór.
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Sławek_ »

Flux pisze:Edyta wspomina swoją młodzieńczą fascynację Eurythmics i Annie Lennox.
Fascynacja Eurythmics? Serio? I chwytanie za oklepany i modny kawałek? Annie ma masę kompozycji i sporo przebojów. Było za co chwycić. Ale Edyta poszła po najmniejszej linii oporu. Niech więc nie deklaruje, że fascynuje się twórczością Lennox. Po prostu naśladuje w coverach światowe gwiazdy, nic więcej.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Flux »

To też roztrząsaliśmy setki razy. Fascynacje Edyty są często powierzchowne i krótkotrwałe. Dobór repertuaru oklepany. Nie zgłębia tematu. Gromee to też obecnie najlepszy przyjaciel, a ledwo człowieka zna. Cała :edi: I ta faza minie.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: IgaAga »

Edyta próbuje się przykleić do Gromeego bo jest na topie, wcześniej do Donatana, ponieważ doskonale wie , że jej nazwisko i wokal dziś nie wystarczą by wyśpiewać hit. Z tych rozpaczliwych mariaży nic nie wychodzi. Wszystkie ostatnie utwory to jakieś kolaboracje na potrzeby czegoś, by było produkcyjnie jak najtaniej. Niestety od Divy wymagam więcej poświecenia, dopracowania i pomysłu, ponieważ ponoć dla muzyki poświęciła wszystko, a jakoś tego nie widać poza luksusowym życiem. :roll:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Steffie »

Jestem miło zaskoczona nagłośnieniem oraz scena, którą przygotował TVN. Brzmiało i wyglądało to wszystko świetnie. Nawet przeciętne głosy niektórych gwiazdek brzmiały wczoraj przyzwoicie na żywo. Właściwie wszystkie brzmiały bardzo dobrze, donośnie i o wiele lepiej niż to zwykle bywa w przekazie telewizyjnym. Po reakcji publiczności w amfiteatrze widać natomiast kogo publika lubi, a kto jest im obojętny. Pierwsza wokalistka, która spowodowała, że jakaś część publiki podniosła się z siedzeń, była Cleo, wcześniej ani później aż do Kayah raczej niewiele osób wstawało i dopiero Kayah sprawiła, że cały amfiteatr bawil się na stojąco. I najbardziej z całego wieczoru podobała mi się właśnie Kayah. To była muzyka prosto z serca, pomijając jakieś drobne wpadki. Kayah to po prostu zwierzę sceniczne, które umie podgrzać atmosferę, ma interakcje z publika, wie co i kiedy powiedziec w danym momencie. Dla takiego występu warto było tam być. Poza tym fajnie brzmieli zagraniczni wykonawcy (nie wszyscy), może Ewa Farna, Ania Karwan. Sylwia wyglądała jak akrobatka, która nie wiadomo co śpiewa i kim jest - część publiki myślała, że to Doda, tak że nie zawsze warto zalać publicznośc miksem kilku piosenek i zjeżdżać na linie, żeby było dobrze - tego było zbyt wiele w tak krótkim czasie. Wracając do sedna. Występ Edyty dużo poniżej oczekiwań. Utwór w wykonaniu na żywo nie oczarował. Publika, która poderwała się na nogi na wieść, że za chwilę Edyta, po występie miała na twarzach wymalowane zdziwienie. Zastanawiali się pewnie, co to był za hałas lub o co tyle hałasu. Do tego występ był przegadany. Między piosenkami były odstępy, cisza, o wpadkach wokalnych czy tekstowych nie będę nawet nawijać. To nie jest repertuar ani klimat dla niej. Quo vadis, Edyto?
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Marrcino »

Steffie pisze:Publika, która poderwała się na nogi na wieść, że za chwilę Edyta, po występie miała na twarzach wymalowane zdziwienie. Zastanawiali się pewnie, co to był za hałas lub o co tyle hałasu.
Też to zauważyłem. Był wielki aplauz jak usłyszeli ze wystąpi Górniak a po występie zawód i gwizdy. :roll:
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: michal.p »

https://www.youtube.com/watch?v=PcS48VNPxXM
Edi o swoim występie. Doskonale wie, że zawaliła, niemniej sobie wybaczy, prędzej czy później. Wersja studyjna będzie na pewno ciekawsza :)

Dodano po 2 godzinach 6 minutach 56 sekundach:
https://www.youtube.com/watch?v=mxrmcXl ... A&index=10 - 2:11 do 2:13 wie ktoś jaki to dokładnie dźwięk? :P Chodzi mi o ten najwyższy czyli chyba 2:12 :)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Nuklodem »

Prawdopodobnie to dźwięk C#6, jeśli dobrze go odwzorowałem :D pięknie.
ODPOWIEDZ