Top of the Top Sopot Festival 2019

13-16 sierpnia 2019 TVN

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

Małgorzata Rozenek bawi się na koncercie Edyty Górniak na Top of the Top Sopot Festival: "To jest to premierowe? Mam wrażenie, że JUŻ SŁYSZAŁAM TĘ PIOSENKĘ"
https://www.pudelek.pl/artykul/149983/m ... 5362953:v3
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: michal.p »

Gosia1423 pisze:Małgorzata Rozenek bawi się na koncercie Edyty Górniak na Top of the Top Sopot Festival: "To jest to premierowe? Mam wrażenie, że JUŻ SŁYSZAŁAM TĘ PIOSENKĘ"
https://www.pudelek.pl/artykul/149983/m ... 5362953:v3
Oo zmienili nagłówek, wcześniej było ,,Rozenek wbija szpilę Edycie Górniak'' :P I rzecz jasna Małgosi chodziło o Sweet Dreams… dziwne, że nie poznała, toż to chyba jej młodość ;)
A swoją drogą Perfekcyjna perfekcyjnie densiła przy SD :D
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Sebuch »

"Sweet dreams" oraz "One & One" podobały mi się bardzo. Look Edyty również. Ciepło przyjeta.

"Król" chyba będzie ciekawym utworem. Wpadka z tekstem, jak zawsze, wszystko powaliła.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Robik »

Zastanawia mnie jedno. Przecież Edyta miała przed sobą na podłodze ekran, w którym emitują teksty piosenek. Dziwne, bo widać, że Edyta czyta z niego. Jak kamera jest zwrócona w stronę publiczności, też widać, że ekran działa. Akurat w tych momentach, w których zapomina tekstu, popsuł się :?: Czy to zapominanie tekstu to tak specjalnie :roll: :?:
miłek
Make it happen
Make it happen
Posty: 114
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:27
Lokalizacja: Północ

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: miłek »

Robik pisze:Zastanawia mnie jedno. Przecież Edyta miała przed sobą na podłodze ekran, w którym emitują teksty piosenek. Dziwne, na początku widać, że Edyta czyta z niego. Po chwili się popsuł, czy to zapominanie tekstu to tak specjalnie :roll: :?:
Podniosła wzrok, zaśpiewała linijkę/linijki z pamięci i nagle dziura w głowie. Nie od razu można się odnaleźć w tekście na ekranie. Paradoksalnie śpiewanie z tekstem przed oczami nie ułatwia odtwarzania słów z pamięci.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Steffie »

I za to Edyta dostala baty w necie - za nieprzygotowanie. To, ze nagrali ten kawalek pare dni przed impreza, nie usprawiedliwia ich w zaden sposob. Jesli sie czegos podejmujesz, to powinienes to zrobic jak najlepiej. Czy byla kiedykolwiek taka sytuacja w szolbiznesie, ze wychodzi gwiazda na scene z niedopracowanym kawalkiem, niedouczonym tekstem? Moze jakis forumowy robot pamieta? Ja - nie.
Nikt sie na takie cos nie rzuca z motyka na slonce, jesli ma cos niedograne. Oczywiscie wiadomo stres i trema robia swoje, ale bez przesady.
Szkoda, bo to moglo wyjsc o wiele lepiej, zwlaszcza na zywo, bo mogla dac z siebie cos wiecej niz w tym spokojnym nagraniu studyjnym.
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: adiX »

Edyta powinna iść do psychologa, jeśli po prawie 30 latach na scenie ma paraliżujący stres, którego konsekwencją jest zapominanie tekstów piosenek. Widać, że ewidentnie sobie z tym nie radzi, a to nie pierwszy raz się zdarza. Tylko pewnie nie da sobie pomóc.

Te premiery singli na koncertach chyba nie do końca są dobrym pomysłem.

A i jeśli to prawda, że odmówiła przyjęcia złotej płyty za Andromedę to bardzo słabo. To przecież pierwsza muzyczna nagroda/wyróżnienie od bardzo dawna.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Kamui Shiro »

ChristopherP pisze:Stres może się pojawiać niezależnie od tego, czy ktoś debiutuje czy robi to od lat, jeśli mu zależy.

Problem w tym, że Edyta ani nie pracuje nad tym, żeby ten stres okiełznać, ani nie wyciąga wniosków z poprzednich wtop i nie szuka rozwiązań, żeby go przynajmniej ukryć.
Mam wrazenie, ze im wiekszy rozhowor na temat jej stresu w mediach, tym wiecej go za każdym kolejnym występem.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: ray »

Steffie pisze:I za to Edyta dostala baty w necie - za nieprzygotowanie. To, ze nagrali ten kawalek pare dni przed impreza, nie usprawiedliwia ich w zaden sposob. Jesli sie czegos podejmujesz, to powinienes to zrobic jak najlepiej. Czy byla kiedykolwiek taka sytuacja w szolbiznesie, ze wychodzi gwiazda na scene z niedopracowanym kawalkiem, niedouczonym tekstem? Moze jakis forumowy robot pamieta? Ja - nie.
W pełni się z Tobą zgadzam. Ja też nie przypominam sobie takiej sytuacji, by jakaś inna gwiazda wyszła na scenę z niedopracowanym kawałkiem (jak kiedyś Edyta na sylwestra z Teraz-tu) czy niedouczonym tekstem. I również jestem zdania, że może jakiś forumowy robot pamięta.
Szkoda, że Edyta nie zrobiła tak, jak Lipnicka czy Grzeszczak, czyli nie wydała nowego utworu kilka dni wcześniej. No, ale cóż, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...

Sezon letnich festiwali i koncertów już się kończy, więc pewnie przez najbliższy czas nie zobaczymy Edyty śpiewającej w telewizji.
W sumie Edyta zaśpiewała w tym sezonie w telewizji 4 razy:
- "Taniec z gwiazdami" (I have nothing)
- festiwal w Opolu (To nie ja)
- koncert "Przebojowe Opole - Jedziemy na wakacje" (Martwe morze, Jest taki samotny dom)
- festiwal w Sopocie (Sweet dreams, Król, One & one)
Występów z playbacku w "Jaka to melodia?" i "Europa da się lubić - 15 lat później" nie liczę. Dobrze, że w tym sezonie Edyta śpiewała w TV bardzo różne utwory, dzięki temu pokazała swoją wszechstronność. Źle, że wykonała zaledwie 3 piosenki ze swojego repertuaru. Dla porównania: wczoraj w Sopocie Maryla zaśpiewała 4 swoje piosenki (Polska Madonna, Kolorowe jarmarki, Remedium, Ale to już było), czyli ona w jeden wieczór zaśpiewała w TV więcej swoich piosenek niż Edyta swoich przez cały sezon. Dlatego nie dziwię się, że ktoś, kto niezbyt interesuje się Edytą, uważa, że ona tak chętnie sięga po covery, bo swoich przebojów po prostu nie ma, oczywiście z wyjątkiem To nie ja.
Najlepiej Edyta wypadła na festiwalu w Opolu, najsłabiej - teraz w Sopocie.

Cały festiwal w Sopocie bardzo mi się podobał, chociaż oczywiście były minusy: fałszujące Bonnie Tyler, Jennifer Paige i Margaret, playback lub półplayback u innych, dopuszczenie do konkursu o Bursztynowego Słowika piosenki Fransa sprzed 3 lat, chamskie lokowanie produktu czy irytująca konferansjerka Chajzera.

Widać, że Perzyna bardzo lubi niektóre klasyki, bo na zeszłorocznym festiwalu też Trojanowska śpiewała Tyle samo prawd, ile kłamstw, a Urszula - Dmuchawce, latawce, wiatr i Malinowego króla.
No i na koncercie "Wiara, Nadzieja, Wolność", który też robił Perzyna, tak samo na koniec aż dwa razy wybrzmiało Kocham wolność Chłopców z Placu Broni.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Kamui Shiro »

To jest takie gadu-gadu, bo ludzie znają też przeważnie Dotknij, Jestem kobietą, Nie proszę o więcej, Kolorowy wiatr (ok, cover, ale bardzo utożsamiany u nas z EG, za przeproszeniem I Will Always Love You, I'm Every Woman i The Greatest Love Of All to też covery, ale wyobrażasz sobie koncert Whitney bez którejś z tych piosenek?). Problem jest raczej taki, że Edyta śpiewa raczej romantyczne kawałki o miłości a nie biesiadne petardy, z których Maryla słynie.
ray pisze:Dla porównania:
Twoje ukochane porównania piosenkarek to przeważnie pomyłka. Czemu upierasz się je robić? Nie wiem, czy nie ciekawszym pytaniem jest, czemu łapię haczyk i jednak czasem reaguję.

Jak już jednak wywołuję wilka z lasu, gdzieś w temacie dotyczącym sopockiego występu EG pisałeś mi, że On The Run to mniejszy hit niż Nie zapomnij, bo coś tam. Nie zapomnij jednak, że Nie zapomnij promowało już premierę My i mimo to flopło że hej. A On The Run miało wszystko. I było całkiem ładnie grane w radiu, niemożliwe że tylko Zet, bo nie słuchałem wtedy Zetki zbytnio i nie wiedziałem, kto śpiewa On The Run (tak, ja xD), ale pamiętam to "My heart Is Berlin, Berlin!" i myślałem wtedy sobie: no nawet fajna taneczna nutka, nie dziwię się, że znowu w radiu leci.

Czy te występy zagranicznych [zakurzonych] gwiazd były w jakis trzeci dzien festiwalu, 15 sierpnia na przyklad? Zadaję pytanie na chybil trafil, bo już nie ogarnąłem nic po występie Edyty, ludzie niepotrzebnie kupili więcej wódki. Szkoda, posłuchałbym sentymentalnie "it's just a little crush shalalalala shala" w telewizji :lol: Gei Horny też nie pamiętam. Oni robią ogóle na którymś z podkanałów lub na głównym Tvn jakieś powtorki? (chcę oglądać w telewizorze z programu telewizyjnego, nie z youtube, player itp.).
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Grzegorz »

Jest szansa że ktoś nagrał występ Edyty i wrzuci do ściągnięcia?? Na yt jest ale w słabej jakości. :x
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: ray »

Grzegorz, występy Edyty w dobrej jakości są na stronie TVN:
https://www.tvn.pl/wideo/top-of-the-top ... 262,n.html
Kamui Shiro pisze:Twoje ukochane porównania piosenkarek to przeważnie pomyłka. Czemu upierasz się je robić? Nie wiem, czy nie ciekawszym pytaniem jest, czemu łapię haczyk i jednak czasem reaguję.
Jeśli już piszesz, że moje porównania piosenkarek to przeważnie pomyłka, wypadałoby, byś to uzasadnił. Przecież między innymi po to właśnie mamy to forum dyskusyjne, by sobie porównywać piosenkarki, jak kto tylko chce. :PP Podałem Marylę jako przykład gwiazdy, która w odróżnieniu od Edyty śpiewa na festiwalach i letnich koncertach telewizyjnych dużo swoich piosenek. Niestety, Edyta funkcjonuje w świadomości mas jako ktoś, kto przez lata wylansował zaledwie parę przebojów, i nawet jej nie zależy, by to zmienić...
Kamui Shiro pisze:Jak już jednak wywołuję wilka z lasu, gdzieś w temacie dotyczącym sopockiego występu EG pisałeś mi, że On The Run to mniejszy hit niż Nie zapomnij, bo coś tam. Nie zapomnij jednak, że Nie zapomnij promowało już premierę My i mimo to flopło że hej. A On The Run miało wszystko. I było całkiem ładnie grane w radiu, niemożliwe że tylko Zet, bo nie słuchałem wtedy Zetki zbytnio i nie wiedziałem, kto śpiewa On The Run (tak, ja xD), ale pamiętam to "My heart Is Berlin, Berlin!" i myślałem wtedy sobie: no nawet fajna taneczna nutka, nie dziwię się, że znowu w radiu leci.
On the run nie miało wszystkiego. Wygląda na to, że akurat w tym radiu, którego Ty słuchałeś, OTR się przyjęło, cóż, miałeś po prostu szczęście. :PP Nie zapomnij było częściej grane w radiach niż On the run i pewnie też po części dlatego ma dużo wyższy wynik na YouTube, mimo braku klipu.
Kamui Shiro pisze:Czy te występy zagranicznych [zakurzonych] gwiazd były w jakis trzeci dzien festiwalu, 15 sierpnia na przyklad? Zadaję pytanie na chybil trafil, bo już nie ogarnąłem nic po występie Edyty, ludzie niepotrzebnie kupili więcej wódki. Szkoda, posłuchałbym sentymentalnie "it's just a little crush shalalalala shala" w telewizji :lol: Gei Horny też nie pamiętam. Oni robią ogóle na którymś z podkanałów lub na głównym Tvn jakieś powtorki? (chcę oglądać w telewizorze z programu telewizyjnego, nie z youtube, player itp.).
Występy gwiazd z zagranicy były we wszystkie 3 dni. Najlepiej wypadli Maggie Reilly, Diana King i oczywiście Duncan Laurence. A Jennifer Paige tak fałszowała, że niewiele straciłeś. :PP
Niestety, powtórek pewnie nie będzie. :(
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Grzegorz »

ray pisze:występy Edyty w dobrej jakości są na stronie TVN
To nie jest dobra jakość i nie można tego ściągnąć :?
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Sebuch »

Ray, wsytapiła tez na Fryderykach. Emisja w TVN.
Spiewała swój utwór - "When you come back to me".
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

Edyta Górniak & Groome - Król (Sopot 2019)
https://youtu.be/6K3CVlOhDg8

One&one
https://youtu.be/Tgc5z7NM4_U

Sweat dreams
https://youtu.be/aMI7sqn3rfo

Cały koncert, nagranie z publiczności
https://youtu.be/u9CNIv4vui8
ODPOWIEDZ