Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: ray »

Steffie pisze:Znowu się wybielasz i wypierasz z tego, co napisałeś.
Nie, nie wybielam się i niczego się nie wypieram. W dalszym ciągu podtrzymuję to, co napisałem, jeszcze zanim włączyłaś się do dyskusji: "Nawet jeżeli :edi: wciąż czuje niechęć do Justyny, Kayah czy Michała, to jako katoliczka mogła już schować te animozje do kieszeni, stanąć na scenie obok innych gwiazd i wspólnie z nimi wychwalać śpiewem narodzenie Pana. Wystarczyło tylko chcieć. A tak znów Edyta wyszła na bufona i pseudokatoliczkę". Nigdzie nie napisałem, że Edyta jest pseudokatoliczką.
Szpak ma wśród swoich fanów niemało "wyznawczyń", które mają do niego podobnie idealizujący i bezkrytyczny stosunek jak fanusie z Insta do Edyty. I wiele z tych jego fanek wciąż jest bardzo ciętych na Edytę. Jak zobaczą, że ona nie wyszła na finał, mogą uznać, że to dlatego, że uważa się za lepszą od ich idola, i mogą np. znów zacząć się nawzajem namawiać do minusowania singla Edyty na YouTube czy ewentualnie do głosowania na minus na listach przebojów, tak jak było 2 lata temu z Andromedą. Pewnie już w mniejszym stopniu, bo czas leczy rany, ale jednak. Tego typu fanek Szpaka jest mnóstwo, więc one naprawdę są w stanie narobić Edycie trochę czarnego pijaru. A gdyby w wigilijny wieczór zobaczyły, jak ich idol, Edyta i cała reszta zaproszonych gwiazd śpiewają razem w TV kolędę, pewnie spojrzałyby wreszcie na Edytę przychylniejszym okiem.
Poza tym dużo osób, które nie są fanami żadnego z wykonawców, obejrzy ten koncert i przy finałowym występie może pomyśleć: "OK, ładnie śpiewają, ale gdzie jest Górniak? Czemu tylko jej brakuje? No tak, wielka diwa gwiazdorzy jak zwykle, stwierdziła, że nie będzie śpiewać w jednym rzędzie z plebsem". Można było tego uniknąć - żadnej z gwiazd korona by z głowy nie spadła, gdyby wszystkie wykonały wspólnie w kościele w Lubinie kolędę. Ale wyszło, jak wyszło - Edyta zazwyczaj nie wychodzi na finał, z jakichś powodów po prostu nie lubi, nie chce, i pewnie to się już nie zmieni. Trzeba się z tym pogodzić.
Resztę Twojego posta, Steffie, skomentuję milczeniem.
Piter pisze:Czyli nie jest małostkowa, jakby się mogło wydawać z wcześniejszych postów. Ulżyło mi.
Były w karierze Edyty zachowania świadczące o jej małostkowości (np. nie dostaliśmy DVD z koncertu "20 piosenek na 20-lecie", bo Edyta nie chciała promować firmy Szychowskiego - tak powiedziała podczas czatu dla VIVA Polska), ale czy ona generalnie jest małostkowa, to już nie mnie oceniać, bo nie znam jej prywatnie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Piter »

Wiem, Ray, od początku ta debata tu polega właśnie na tym, że nie Tobie oceniać. Fajnie, że sam w końcu to przyznałeś.

Podejrzewam też, że jakiś rok temu post o innym forowiczu (no bo nie o Edycie): wyszła na bufona i pseudokatoliczkę , skończyłby w koszu. I to z Twojej inicjatywy. Ja tam nigdy nie bylem za kasowaniem postów.

Wychodzi na to, że Edyta powinna się bardziej kierować w swoich decyzjach niedojrzałymi fankami Szpaka, które pewnie byłyby świetnym tematem pracy niejednego psychiatry. Inaczej ryzykuje wynik lajków na youtubie. Jest o co grać. Już wiem, czemu Kayah jest dla niego taka miła.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: ray »

Piter, Kayah była dla Szpaka miła na dłuuugo, zanim on dorobił się tabunu zapatrzonych w niego fanek (patrz tutaj). I nie twierdzę, że Edyta powinna była wyjść na finał tylko po to, by nie ryzykować wyniku lajków na YouTube, tylko uważam, że jest wiele powodów, dla których zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby zaśpiewała razem z innymi gwiazdami. :) Zażegnanie "konfliktu" ze Szpakiem, a co za tym idzie poprawa notowań u "szpaczej armii" to tylko jeden z nich.

Fragment z próby Edyty:
-> https://www.instagram.com/p/B6bwMQUn5N4/

Duży plus za wybór utworu. Nieoczywisty, nieograny. :klaszcze:
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: betka »

ray pisze:to jako katoliczka mogła już schować te animozje do kieszeni, stanąć na scenie obok innych gwiazd i wspólnie z nimi wychwalać śpiewem narodzenie Pana. Wystarczyło tylko chcieć.
No ale nie chciała. I co Tobie do tego? Odgadujesz cudze myśli, tak dobrze znasz Edytę, że wiesz na pewno jakie ma powody? I w ogóle jakie to ma znaczenie? Znowu rozdmuchiwanie burzy z nie wiadomo czego,

A już odwoływanie się do czyjejś wiary i w jej kontekście ocenianie jego każdego zachowania jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Naprawdę nie wchodzi się nikomu z butami tak daleko.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Piter »

ray pisze: uważam, że jest wiele powodów, dla których zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby zaśpiewała razem z innymi gwiazdami. :)
Wszystkie te powody są tej samej rangi. Fanki Szpaka, (rozhisteryzowane wariatki) i pan Henio, ktory się burzy nad kapustą z grochem, jeszcze żując pierogi, że Górniak nie wyszła na finał.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: tomek7 »

Ciekawe co ostatecznie Edyta zaśpiewa, bo na insta dała próbę z nowa kolędą, której chyba nigdy nie śpiewała a na TVN w zajawkach śpiewa Cicha Noc. Oby zaśpiewała dwie i wówczas wspólny występ z innymi mnie nie interesuje :PP
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Grzegorz »

Oby zaśpiewała dwie kolędy. I niech ktoś dobry zarejestruje! ;-) Oglądałem. Edi śpiewała dwa razy. Najpierw Cicha Noc, a później Mario, czy Ty wiesz. Występ niepotrzebnie rozdzielony. Jutro powtórka na TVN, o 7.20.
miłek
Make it happen
Make it happen
Posty: 114
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:27
Lokalizacja: Północ

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: miłek »

Zapis koncertu:
https://player.pl/programy-online/najpi ... edy,159469
Oba występy Edyty cudowne, chyba jedne z najlepszych w jej karierze :-)
Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Nuklodem »

Oba wykony piękne, ale "Mario Czy Ty Wiesz" niebywałe!!! piękna doza emocji, wyłączenie górki "przynosi Chrystus Pan" tylko wzmocniło interpretację, by na końcu mogło wybrzmieć przepotężne "Jam jest".
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: addar »

WOW! dlatego uwielbiam tę kobietę. To co zrobiła z "Mario Czy ty wiesz?" to cos genialnego. Jak edyta ma do przekazania historie i emocje to jest niezastąpiona. Po prostu jest w tym wyjątkowa. 4 oktawy czy tam 5 nie ma zadnego znaczenia. Ona jest wyjątkowa divą bo jak żadna inna potrafi przekazać emocje i wrażliwość . Niesamowita <3
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Marek »

Zrobiłem mp3 - Mario, czy już wiesz?
Dzielę się:
http://wrzucplik.pl/pokaz/1889547---xwf2.html
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: tomek7 »

Dzięki Marek. Dopiero teraz odsłuchałem. Po prostu pięknie jej to wyszło. Od dziś, to będzie jedna z ulubionych kolęd Edyty. Miód na uszy :-)
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Phealer33 »

Pięknie.
Takie utwory powinna śpiewać, a nie jakieś "Króle" czy "Andromedy"
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Wojtuś »

Cudowne wykonanie mojej ulubionej piosenki świątecznej Mario czy ty wiesz! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Najpiękniejsze kolędy - Lubin - 17.12.2019

Post autor: Grzegorz »

Zgadzam się w pełni. Mario czy Ty wiesz to prawdziwy majstersztyk.Coś pięknego. Nasza Królowa emocji! :) Po takich występach Edyty poprostu nie sposób Jej nie kochać. Ten glos taki to dar, można powiedzieć że kolejny cud świata. Uwielbiam jak zaczyna śpiewać pełnym głosem, kiedy pojawia się ta magiczna moc. Wtedy człowiek rozumie jak niewielu artystów ma to coś. Edi ma! Oj, ma... :edi:
ODPOWIEDZ