Onet, Interia, WP, Gazeta

Informacje o Edycie na portalach

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Piter »

A ja się z Edytą zgadzam. Sami wpadamy w pułapkę jakichś podziałów, szeregowania, niedopowiedzeń i błędnych interpretacji. (Bo skoro wystąpiła w realu, to już jest wrogiem lgbt)

Może tak nam łatwiej żyć, a może w PL toczy się coś na kształt wojny, przez co idziemy w system 0-1. Dobrze, że Edyta łamie te bariery jak cienkie drewniane patyczki.

Dodano po 5 minutach 4 sekundach:
Gosia1423 pisze:To tylko pokazuje, że Edyta żyje w oderwanej rzeczywistości, w jakimś swoim własnym świecie.
Może właśnie tak trzeba w czasach, kiedy fake w sekundzie urasta do rangi newsa, wciąż powielany, udostępniany, przesyłany. Kiedy jesteśmy manipulowani przez każdą ze stron. Może trzeba się odciąć, przekierować swoją uwagę na to, co proste i prawdziwe. Słońce, morze, niebo, drzewa i motyle. Dystans nas zawsze uratuje.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: tomek7 »

Bardzo dobrze odpowiedziała. To ze udzieliła wywiadu tej stacji nie oznacza, że jest przeciwko LGBT. Nie rozumiem jak tego można nie rozumieć.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Gosia1423 »

To nie są żadne pułapki... Przynależność do danej grupy społecznej pomaga budować nam naszą tożsamość. Na codzień utrzymujesz kontakt z tymi, z którymi coś Cię łączy. A jak jesteś na kogoś "skazany", to szukasz (podświadomie) jakiejś wspólnej płaszczyzny, dlatego najczęstszym tematem z nieznajomym jest pogoda ;)

Edyta nie łamie żadnych barier, raczej wykazuje się beztroską i naiwnością. A dobór mediów, w których występujesz powinien być istotny. Wyobraźmy sobie, że wszystkie znane/zapraszane osoby odmawiają radiu Iksi wywiadów i gościnnych występów. Do czego to doprowadza? A do tego, że owe radio przestaje istnieć i już nie może szerzyć niebezpiecznych treści. Jeżeli takie gwiazdy przyjmują zaproszenia pod pretekstem "łamania barier", przyczyniają się do funkcjonowania owego radia, dając mu przyzwolenie na mówienie takich czy innych rzeczy. Często też takiemu radiu przybędzie nowych słuchaczy, bo czyjś idol się w nim pojawił/pojawia.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

addar pisze:Zabawne że ludzie nawołujący do wolności słowa i obyczajów uznają tę wolność jedynie do momentu zgodności z ich światopoglądem tym samym przecząc wolności której tak bardzo pragną.
Zabawne jest Twoje nierozumienie, że to żaden wyraz wolności ani odwagi, by nie widzieć problemu w strefach wolnych od lgbt, ani w nienawistnej nagonce takich stacji jak wrealu. Wolność to piękne pojęcie, jeśli się rozumie że jest niezależne od światopoglądu i nie mieści się w niej jakakolwiek zgoda na przemocowość względem drugiego człowieka. Stawianie na drugiej szali krytykę za występ na festiwalu disco polo jest errorem poznawczym.

W głowie sie nie mieści, że dla Edyty to smieszne, ze jej gay community nie akceptuje występowania u kogoś, kto swoja nagonka i atakami przykłada rękę do nienawiści i fizycznej opresji w konsekwencji. Edyta nie rozumie, że legitymizując to medium przykłada rękę do tego, że ktoś potem z jej gay community oberwie po pysku od fana tej stacji/tego programu? Nie mam nic przeciwko występowaniu w róznych mediach, o ile te nie karmią sie pompowaniem nienawiści wobec kogokolwiek. To proste jak drut. Jednoznaczne i nie ma tu miejsca na relatywizm moralny.

W sobotę moj kumpel i jego chłopak zostali pobici gumowymi pałami. Zgadnij Addar na jakim tle doszło do tego incydentu. Jak już zgadniesz to nadal bij brawo Edce. Jest rzeczywiście za co...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Piter »

Edyta udziela wywiadów, ona nie buduje osobistej relacji, ale biznesową. Nie musi utożsamiać się z rozmówcą.

Edyta, która jest gorliwa katoliczka, mówi o Bogu, modli się, a z drugiej wspiera osoby LGBT, łamie więcej barier i nie wpada w pułapki, ramy nadane nam przez różne grupy.

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
endeven pisze:
addar pisze: W sobotę moj kumpel i jego chłopak zostali pobici gumowymi pałami. Zgadnij Addar na jakim tle doszło do tego incydentu. Jak już zgadniesz to nadal bij brawo Edce. Jest rzeczywiście za co...
I tutaj widać słabość tego dziennikarza, który nie ciągnie tematu, nie tłumaczy, skąd mogło wynikać wzburzenie osób LGBT. Bo sama wizyta w tym medium była moim zdaniem ok, tylko szkoda, że zatrzymano się na łatwej tematyce, że zabrakło polaryzacji.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

Piter pisze:Edyta udziela wywiadów, ona nie buduje osobistej relacji, ale biznesową. Nie musi utożsamiać się z rozmówcą.
tylko niech sie nie dziwi potem i nie wyśmiewa, że jej gay community nie jest zadowolone, że ma biznesową relację z homofobem i kimś kto propaguje nienawiśc wobec lgbt. Bo są rzeczy wazniejsze niż biznesowa relacja w życiu.
Piter pisze:Edyta, która jest gorliwa katoliczka, mówi o Bogu, modli się, a z drugiej wspiera osoby LGBT, łamie więcej barier i nie wpada w pułapki, ramy nadane nam przez różne grupy.
i tak, to byłoby super. Tylko, że ja nie odczuwam tego "wsparcia". Na pewno nie jest nim wizyta biznesowa u skrajnego prawicowca, który wobec LGBT ma nienawistne stanowisko. Ani promocja walki bokserskiej z jawnymi homofobami w roli głownej. a no zapomniałem, że to znów "tylko" biznesowa relacja. Można wręcz dojśc do wniosku, że przy wyborach zawodowych Edyta bardziej kieruje sie biznesem, niż wartościami. Jakby chciała wspierać lgbt to proszę.. mogłaby iść do tego wrealu i walnąć tam jakiś mocny speech i przybić do ściany poglądy prowadzącego. Tak jak Ona potrafi, jasno i klarownie go potraktować, ale nie zrobiła tego. Dlaczego? Bo ważniejsze było dla niej by mieć medium w którym sobie przemyci swoje przemyslenia, jakieś spiskowe wkręty. Oczywiście sama sobie jest sterem i łamie wszelkie szufladki. Pięknie. Tylko serio, niech jeszcze potem publicznie nie śmieszkuje z "głupiego" lbgt, które się na niej zawiodło. Bo to już jest mega chore.

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Piter pisze:I tutaj widać słabość tego dziennikarza, który nie ciągnie tematu, nie tłumaczy, skąd mogło wynikać wzburzenie osób LGBT. Bo sama wizyta w tym medium była moim zdaniem ok, tylko szkoda, że zatrzymano się na łatwej tematyce, że zabrakło polaryzacji.
tak. racja w 100 procentach. Jestem w tym momencie zły w takim samym stopniu i na Edytę i na tego dziennikarza.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ChristopherP »

tomek7 pisze:Bardzo dobrze odpowiedziała. To ze udzieliła wywiadu tej stacji nie oznacza, że jest przeciwko LGBT. Nie rozumiem jak tego można nie rozumieć.
Ale to nie chodzi o to, ze ktos uwaza, ze Edyta jest przeciwko kobietom, ludziom LGBT, czy jakiejkolwiek innej grupie spolecznej regularnie szkalowanej przez takie media jak W Realu.

Chodzi o to, ze Edyta wystepujac u nich i chwalac za zaproszenie, chcac nie chcac, niezaleznie od swoich pogladow, legitymizuje ich jako zrodlo informacji lub opinii i przyczynia sie do ich rozpowszechniania.

Najbardziej ironiczne jest tez to, ze sama stacja doskonale zdaje sobie z tego sprawe i zaprosila Edyta nie dlatego, ze darzy ja i jej poglady szczegolnym podziwem, a jako zwykla przynete do zwiekszenia liczby wyswietlen i szumu medialnego. Czemu akurat Edyte? Trudno o tak latwy cel, gdzie proznosc zawsze bierze gore nad rozumem.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: addar »

Wow wy serio macie ludzi za idiotów, nie myślących i nie potrafiących samemu ocenić co jest dobre a co złe. Debile będą zawsze, nie zmieni tego występ Edyty u jakiegoś youtubera (nie obrażajmy prawdziwych telewizji nazywając to tą nazwą) . W ogóle pośrednie przypisywanie winny Edycie o pobicie innych to już w ogóle inna galaktyka, Andromeda. Równie popaprane jak obwinianie gier video za mordy z bronią w ręku bo akurat jeden psychol był graczem i chciał se "poszczelać".
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

daj spokoj Addar. Wiadomo, ze nie obwiniam Edyty za pobicie. Wskazuję tylko kierunek konsekwencji w dalszej perspektywie pewnych decyzji, które tu dla niektórych uchodzą tu za wspaniały przykład bycia wojownikiem o "wolność" i "niezależność" myślenia. Jak widać żyjemy w takich czasach, że ostatnio jak nie narysujesz grubej kreski, to mało kto pomyśli. Albo sie skupi tylko na samej grubości kreski.
addar pisze:Debile będą zawsze, nie zmieni tego występ Edyty u jakiegoś youtubera (nie obrażajmy prawdziwych telewizji nazywając to tą nazwą)
Właśnie zmieni to, że nagle ten you tuber przeskoczył kolejną poprzeczkę rozpoznawalności i poszerzył zasięg dla "swoich treści", a Edyta przyłozyła do tego rękę.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Kopaneek »

Piter pisze:Może tak nam łatwiej żyć
Zdecydowanie.
Odgrywanie roli ofiary to od tysięcy lat najłatwiejszy sposób na życie oraz jedna z najbardziej toksycznych form komunikowania się ze światem oraz obcowania z nim i w nim.

Osoba odgrywająca rolę ofiary zrzuca odpowiedzialność na innych. Sama niewiele robi by polepszyć swój byt, poza wymuszaniem na innych działań, które do tego doprowadzą i uwypuklaniem subiektywnego odczucia, jak bardzo jej źle. W tym przypadku innymi jest całe społeczeństwo, które "ma krew na rękach" (czyją? osób niestabilnych psychicznie?), bo nie robi tego, co dana społeczność życzyłaby sobie i uznała za jedyne oraz właściwe. Dobrze, że Edyta dostrzega scenariusz tej toksycznej gry i nie daje się wciągnąć, mimo, że jest szantażowana wielowymiarowo. Dopada ją także przemoc. Tak, przemoc. Bo słowa też mogą być źródłem przemocy. Niestety nie tak namacalnym jak pobicie, a nierzadko bolą i rozdzierają bardziej, na lata.

Nic mnie tak nie drażni w ideologii LGBT, jak nachalność i próby dopasowania rzeczywistości na siłę do przekonań osób, które z ideologią LGBT się identyfikują.
ideologia «system poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi»
Źródło: SJP PWN
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Piter »

Wiesz, addar, ja niestety mam niektórych za debili. Ci, co najbardziej walą po ryju, zazwyczaj mają siano zamiast mózgu.

Agresja słowna, Kopanek, boli, ale ma się nijak do agresji fizycznej, która może zabić.
Nic mnie tak nie wnerwia, jak wszystkie wujki dobre rady. To robienie z siebie ofiar wśród ludzi LGBT z czegoś wynika. Nie lubię tego, ale rozumiem.

Nie spodobało mi się to, co napisał Christopher, że u Edyty epróżność wygrywa z rozumem. Skoro ona jest taka zła, ta Edka, po co w ogóle zabiegać o jej wsparcie?

Endziu może mieć trochę racji z tym, że ona temu czlowiekowi zrobiła reklamę, choć chyba środowisko LGBT jej pomogło całym zamieszaniem.

Jestem w stanie uwierzyć, że Edyta zamiary miała dobre. Szkoda, że jej otoczenie jest nieco bezmozgie. Nie potrafi jej podpowiedzieć, doradzić, przedstawić pewien szerszy kontekst.
Szkoda, że przekaz od środowiska LGBT też był nieco płytki.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

Kopaneek pisze:słowa też mogą być źródłem przemocy.
Bingo!
Kopaneek pisze:Nic mnie tak nie drażni w ideologii LGBT, jak nachalność i próby dopasowania rzeczywistości na siłę do przekonań osób, które z ideologią LGBT się identyfikują.
Masz na myśli podstawowe prawa, które dla tych osób nie są dostępne i powszechne z powodu orientacji? Ja niczego nie żądam ponad to, co każdy inny ma zagwarantowane. Upodlające jest przekonywanie do tego "minimum" tych, którym nikt w życiu niczego nie odmówił. Nie uprzykrzył, nie pozbawił, nie opluł, nie zdeptał, nie wyzwał, nie pobił, nie pogardził, nie pozwolił na normalne odruchy wobec miłosci Twojego życia, nie wyrzucił z domu, nie piętnował, nie stygmatyzował etc. Nie mów o słabości, bo nikt inny jak "gay community" nie ma pooranych rąk i serc od walki o siebie i swoje prawa (swoje - mam na myśli podstawowe każdego człowieka).
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Ja niczego nie żądam ponad to, co każdy inny ma zagwarantowane.
Czyli konkretnie czego?

Uważasz, że w Polsce prawo chroni wszystkich przed:

1. Uprzykrzaniem
2. Pozbawianiem (??)
3. Opluciem
4. Zdeptaniem
5. Wyzywaniem
6. Pobiciem
7. Pogardą
8. Okazywaniem miłości swojemu partnerowi
9. Wyrzuceniem z domu
10. Piętnowaniem
11. Stygmatyzowaniem

tylko nie wyznawców ideologii LGBT?
W którym akcie prawnym znalazłeś taki zapis/wykluczenie?
Chętnie się zapoznam.

Znalezione, do przemyślenia:
Weź życie we własne ręce. I co się wtedy stanie? Coś strasznego: nie będzie kogo obwiniać.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Pawel »

Ja naprawdę nie wiem gdzie wy żyjecie i co czytacie. Chyba same złe wiadomości.
Mam mnóstwo znajomych gejów i lesbijek, nikt gehenny nie przeżywa, wszyscy żyją, bawią się, piją, imprezują, uśmiechy od ucha do ucha.
Natomiast sytuacje pobić, rabunków, słownej agresji dotyczą wszystkich a nie tylko tylko LGBT.
Zdarzają się wszędzie i niestety moi drodzy, nie ma świata idealnego, nigdy nie będzie. Nie zmienicie tego.

Natomiast co do tego co Edyta powinna, to już sobie raz na zawsze darujcie. Stawiacie sobie sami bariery, ograniczacie swoją wolność, szufladkujecie swoje umysły. Z tym nie pogadacie bo głosował na tego, czy tamtego. W tym mieście nie bo "strefa wolna od lgbt" w sumie nawet nie wiem, które to miasto? Ja mam to w dupie. Nie ten dziennikarz, nie ta stacja, nie taki festyn, nie bo disco polo, nie ten poziom, nie nie ten sklep, w ogóle może nie ten kraj? No niestety międzynarodowo Edycie nie wyszło, więc siedzi w tej zaściankowej Polsce gdzie na każdym kroku biją wg. niektórych bojące się opuścić swój pokój osoby LGBT.
Weźcie kilka głębokich oddechów i zacznijcie żyć.
Awatar użytkownika
yourhigh
Make it happen
Make it happen
Posty: 155
Rejestracja: 06 sty 2015, 11:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Małopolska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: yourhigh »

"Edyta Górniak o reakcji syna na singiel "LIME (TeQuila-ila)": "Allan jest bardzo krytyczny!":

https://gwiazdy.wp.pl/edyta-gorniak-o-r ... 285299329v

Edyta wspomniała, że chciałaby aby płyta ukazała się w tym roku ale nie wie czy zdążą.
ODPOWIEDZ