Onet, Interia, WP, Gazeta

Informacje o Edycie na portalach

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

Nie mówię o tych, którzy chcą na niej zarobić. To nie jest tożsame z szacunkiem.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Steffie »

Tak a propos powyzszego watku polecam wysluchac koncowe przemowienie Edyty na zakonczenie koncertu w Gdansku po TNJ. Peace. ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

miko pisze:No i jest promocja w mediach. Jesli nie jest to post sponsorowany (a raczej nie jest) to oplacilo sie Edycie miec szacunek do swoich fanow i dobre relacje z showbiznesowymi media workerami - nie mowie tu tylko o Barze :-) Taka siatke znajomosci Edyta ma rowniez dzieki Wieczorkowi, czego osoby wypowiadajace sie na Forum moga oczywiscie nie wiedziec ;-)
Po pierwsze, ten artykuł na Pudelku to nie jest promocja trasy akustycznej w mediach. Artyści nie promują swoich koncertów na Pudelku.
Po drugie, nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem: "oplacilo sie Edycie miec szacunek do swoich fanow", dlatego że Edyta nie szanuje swoich fanów. :PP Podam Ci parę przykładów:
- zdarzało się, że za sam fakt, że ktoś grzecznie zapytał ją na Facebooku, kiedy premiera singla, od razu dawała bana
- przez ostatnich 20 lat miała tylko 3 biletowane trasy koncertowe
- w odróżnieniu od większości artystów po koncertach biletowanych nie wychodzi do fanów na zdjęcia i autografy
- do dziś nie wyjaśniła, dlaczego konkurs na teledysk fanów do Grateful nie został rozstrzygnięty i dlaczego koncert na Torwarze się nie odbył.
Po trzecie, Marcin Wieczorek jako asystent Edyty to jest po prostu Dramat. Dzięki niemu :edi: od paru lat udziela wywiadów niemal tylko i wyłącznie mediom plotkarskim, a kiedy po raz ostatni miała wywiad w Polskim Radiu albo w którymś z pism z wyższej półki? No właśnie...
W dziale "Survivor" mamy ankietę "Największa kompromitacja Diwy" - niechlubne pierwsze miejsce zajmuje właśnie współpraca ze specjalistami od "Małych Suk". :(
miko pisze:Ktos tu sie rzucal o Dotyk a raczej domagal sie pilnie odpowiedzi dlaczego Edka nie spiewala go na Love2Love.
No to przy okazji zapowiedzi repertuaru na nowe koncerty jest tez i odpowiedz.
Nie, nikt się nie domagał pilnie odpowiedzi. :) Edyta, jak każdy inny wykonawca, ma pełne prawo mieć różny stosunek do swoich starych nagrań. To jest naturalne, że ona teraz może nie lubić niektórych swoich piosenek sprzed lat. Nie chciała śpiewać Dotyku na trasie "Love2Love"? OK, śpiewała inne piosenki, spoko. Mnie chodziło o co innego - Edyta przyszła w lipcu 2015 do "Dzień Dobry TVN" promować trasę "Love2Love" i została zapytana przez Mołek, które piosenki pojawią się na trasie na pewno. I odpowiedziała, że Dotyk oraz 2 utwory z płyty, która wyjdzie "w tym roku", czyli Your high i Oczyszczenie. Życie pokazało, że na trasie jednak nie było Dotyku i że płyta nie ukazała się do dzisiaj. Tamten wywiad był więc jednym z wielu przykładów na to, że do wszystkiego, co mówi Edyta, trzeba podchodzić z baaardzo dużym dystansem. :PP
I teraz stwierdzenie Edyty, że Dotyk był zbyt intymny na wcześniejsze koncerty, też mnie nie przekonuje. W pełni zgadzam się z tym, co na ten temat napisał Flux. Od siebie dodam jeszcze, że Dotyk w oryginalnej wersji wcale nie jest taki intymny, to jest radiowy utwór, powiedziałbym, że już bardziej intymne są Szyby, a przecież Szyby Edyta śpiewała w ostatnich latach i na "Love2Love", i na koncertach otwartych.
miko pisze:A co do hejtu - ja tu popisuje sobie od lipca i mnie sie on mocno rzucil w oczy. Nie tylko hejt na Edyte ale tez na innych uzytkownikow. Moze za dlugo tu jestes i go juz po prostu nie widzisz ?
Ty każdą krytykę nazywasz hejtem. I tu jest pies pogrzebany.
miko pisze:Do tego dochodzi idealizacja i stawianie pomikow innym piosenkarkom np za to ze ich dzieci nie wystepuja w TV. Ho-ho. Ciekawe tylko dlaczego te wychwalane gwiazdy robia ustawki z paparazzi i wciskaja swoje pociechy jak tylko moga do prasy i TV tylko... nikt ich nie chce ogladac. Dlatego ich nie widzimy ani na portalach ani w TV. Nie dlatego ze "chronia swoja prywatnosc" LOL.
Nikt nikomu pomników nie stawia. :) Staram się patrzeć obiektywnie na wszystkie piosenkarki, którymi się interesuję, i jeśli miałbym wskazać, która z nich najbardziej wciska swoje dzieci do prasy i telewizji, to zdecydowanie wskazałbym na Edytę.
Kasia Stankiewicz, dokładnie tak samo jak Edyta, ma 14-letniego syna. Nie wiem nawet, jak on wygląda, a przyznam, że jestem ciekaw, czy jest podobny do swojej sławnej mamy.
Syn Kayah to już dorosły facet, w tym roku skończy 20 lat. I też nie wiem, jak on wygląda.
Jopek, Jusis, Chylińska - wszystkie trzy wydały/wydadzą teraz nowe płyty, tak więc powinny się jakoś promować, ale podejrzewam, że żadna z nich nie będzie ustawiała się z paparazzi i pokazywała dzieci.
Córka Kowalskiej i starszy syn Steczkowskiej faktycznie zaistnieli w mediach, ale chyba zgodzisz się, że to jednak Allan Krupa wiedzie tutaj prym...

Miko, to jest niesamowite, jak bardzo Ty idealizujesz Edytę. :shock: Ona została obdarzona przez naturę wielkim, naprawdę wielkim talentem, ale to nie znaczy, że jednocześnie jest też mądra, pracowita i skromna. Bo tak to jest tylko w baśniach.
Wielu użytkowników tego forum to osoby, które interesują się Edytą od lat, tym samym pamiętają dziesiątki czy nawet setki jej niezrealizowanych obietnic. Tak samo wielu forowiczów słucha nie tylko Edyty, ale też innych artystów, interesuje się nimi, chodzi na koncerty, więc tym samym ma porównanie. I dlatego właśnie spostrzeżenia wielu użytkowników są takie, a nie inne. Proszę, nie wmawiaj nam, że tu jest hejt na Edytę, bo tak nie jest. To jest forum dyskusyjne, a dyskusja nie może polegać na tym, że wszyscy się wszystkim zachwycają.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: miko »

http://allaboutmusic.pl/edyta-gorniak-r ... t7h5uGtSj4 - "Edyta Górniak rozpoczęła trasę, na którą musicie iść. "

@endeven - coś chyba wspomniałem wczoraj, że "powazna prasa muzyczna" zdąży jeszcze napisac o trasie Edyty. No to mamy pierwszą zapowiedz, jest baaardzo entuzjastyczna, zacytuje fragment:
Wokal Edyty Górniak jest wspaniały jak nigdy dotąd. Słychać, że artystka mocno ćwiczyła do tej trasy, bo w każdej piosence brzmi lepiej niż na płycie. Miałem obawy, czy podczas akustycznego trasy, gdzie główną rolę gra jej głos da sobie radę, ponieważ podczas letnich koncertów na telewizyjnych festiwalach momentami coś nie grało. Drugiego takiego wokalu jak ten w Polsce nie znajdziecie, a teraz jest jeszcze w szczytowej formie, dopieszczonej na tę trasę. Koniecznie wybierzcie się na koncert, rozpiska na samym dole.
Pytanie do moderacji: czy i gdzie zbieramy recenzje/wzmianki o trasie Edyty ?
Sporo tego co jest dzisiaj w Internecie może za kilka lat zniknać, warto skopiowac calosc.
Recenzent wprost sie rozplywa nad Edkiem... Chyba ostatni taki entuzjazm wyrazila "Angora" z Edkiem na okldce kiedy spiewala w Sopocie "Power of Love".

BTW, te zdjecia wygladaja BOOOOSKOOOOO.... Edzioszku, jesli nas czytasz (hehe) pomysl nad zarejestrowaniem Twojego wystepu w Dramatycznym na DVD lub chociaz jako pamiatke.

Oczywiscie namawiam jesli... sama nie planujesz tego zrobic ;-)
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: spot_me »

miko pisze: "powazna prasa muzyczna"
:lol3:
Blog pisany stylistycznie niepoprawna polszczyzna nazywasz 'powazna prasa muzyczna'?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

W tej "recenzji" jest pełno błędów. :shock:
I powiem wiem, że co by nie mówić o Edycie, to jej głos i forma bronią się same.
Chyba: "I powiem Wam", a nie: "I powiem wiem".
Podczas ponad dwugodzinnego koncertu artystka śpiewa, dużo gada, dużo opowiada o sobie i swoich piosenkach.
"Ponadwugodzinnego" piszemy razem. I nie: "dużo gada", tylko: "dużo mówi".
Górniak wyciągnęła z szafy dawno nie śpiewane piosenki, znalazło się również kilka nigdy nie śpiewanych.
"Nieśpiewane" piszemy razem.
Mamy powrót do debiutanckiego krążka, do pierwszego albumu światowego, ale również to takich perełek jak Kolorowy wiatr z bajki Pokahontaz.
Po pierwsze, płytę "Edyta Górniak" nazwałbym albumem międzynarodowym, a nie "światowym" - to, że sama Edyta tak mówi, nie znaczy, że tak jest poprawnie. Po drugie, Pokahontaz? Serio? Jest taki zespół hiphopowy Pokahontaz. :lol3:
W Gdańsku miała miejsce jeszcze jedna interesująca sytuacja, a mianowicie po wykonaniu Kolorowego wiatru, Edyta zapytała publiczność czy jest ktoś gotowy teraz wejść na scenę i zaśpiewać ten utwór (bo jest on tak trudny do zaśpiewania). Niespodziewanie zgłosiła się 11-letnia Ania z Elbląga, która wykonała piosenkę naprawdę dobrze. Górniak zapraszała młodą widzkę do Voice of Poland.
Ooooo, o tym nikt jeszcze nie napisał na forum... Podejrzewam jednak, że ta dziewczynka zaśpiewała tylko fragment Kolorowego wiatru, a nie całą piosenkę, ale mogę się mylić. :PP
I chyba raczej Edyta powinna była zaprosić tę dziewczynę (nie "widzkę" - bo to niezgrabnie brzmi) do "The Voice Kids", a nie "Voice of Poland". Jeśli zaprosiła ją do dorosłej wersji, to znaczy, że żartowała, o czym już autor nie napisał. :PP

W tym tekście jest jeszcze trochę drobnych błędów i niezgrabności stylistycznych, ale już nie będę ich wszystkich tutaj wymieniał...
Brakuje mi też w tym artykule informacji o zespole Edyty - powinno być napisane, że Górniak towarzyszyli czterej muzycy (wypadałoby wymienić ich z imienia i nazwiska i dodać, na czym każdy z nich gra) i przede wszystkim pochwalić nowe aranżacje, które powstały specjalnie na tę trasę. Zdecydowanie nie jest to dobrze napisana recenzja. Co ciekawe, jej autorem jest redaktor naczelny tego bloga. :shock:
miko pisze:Pytanie do moderacji: czy i gdzie zbieramy recenzje/wzmianki o trasie Edyty ?
Myślę, że najlepiej będzie linkować recenzje, relacje z konkretnych koncertów (pochodzące np. z lokalnych dzienników) w tematach o danych koncertach.
Natomiast teksty odnoszące się do trasy akustycznej jako całości umieszczałbym w temacie "Trasa akustyczna".
Artykuły, które pojawią się na Pudelku, w "Fakcie" czy w "Super Expressie", zamieszczajmy w tematach poświęconych tym portalom / gazetom.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Piter »

Poka honda's. :lol3:

To jest poważna prasa muzyczna gimbazy.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Steffie »

ray pisze:Ooooo, o tym nikt jeszcze nie napisał na forum... Podejrzewam jednak, że ta dziewczynka zaśpiewała tylko fragment Kolorowego wiatru, a nie całą piosenkę, ale mogę się mylić. :PP
Zaspiewala duzy fragment, zdaje sie, ze dwie zwrotki. Nie chcialam o tym pisac, bo podejrzewam, ze ten sam zabieg powtorzy sie na kazdym koncercie i fajnie byloby, gdyby ludzie mieli jakas niespodzianke. Ale z drugiej strony wiekszosc rzeczy jest juz w internecie i troche szkoda, ze ludzie czytaja o wszelkich detalach koncertu, a nawet sluchaja calych piosenek i nic juz ich nie zaskoczy. Dlatego wlasnie chcialam koniecznie wybrac sie na pierwszy koncert trasy, zeby najpierw nie czytac o tym w necie, tylko przezyc to samemu. ;)
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: miko »

Kochani moi, moze po kolei :-)

Pisaliscie juz na Forum, ze najbardziej cenieni krytcy muzyczni z najbardziej prestizowej gazety muzycznej na swiecie (amerykanski Billboard), ktorzy pisali entuzjastycznie o piosenkach Edyty i jej albumie to "Polacy, ktorzy wspieraja swoja". Zalinkowalem profil LinkedIn jednego z nich, zeby mozna ocenic ze to amerykanin (LOL) i ze cale zycie pisze o muzyce. LOL. Strata czasu, bo umniejszanie Edycie trwalo dalej :-)
Mimo prosb nie bede wklejac calego archiwum Billboardu (a jest o Edce sporo) bo nie widze zadnego w tym sensu a zabiera mi to czas, ktorego mam w pracy malo.

Endeven powiedzial o "powaznej prasie muzycznej". Takowa w Polsce nie istnieje.

Zacznijmy od kina. W Polsce jeszcze 10 lat wstecz byly trzy duze miesieczniki poswiecone filmom, mialy naklady porownywalne z wysokonakladowymi miesiecznikami dla kobiet typu "Twoj Styl". Byl to miesiecznik "Film", "Cinema" oraz "Kino".
Dzis mamy tylko miesiecznik "Kino" - powazna prasa "branzowa" ktora jednak nie fukncjonuje wogole w mainstreamie, nie jest cytowana, jej recenzje nie pojawiaja sie w innych outletach a krytycy nie sa zapraszani do radia ani TV. Wydawana jest tylko dzieki rokrocznym dotacjom rzadowym. Aaaach, naklad to nie 100tys jak kiedys, ale 10 tys. Wiecej niz polowa rozdawana jest za darmo, mimo braku reklam :-)

Pisalem o Pudelku, ktory zrobil darmowa reklame trasie Edyty (czego nie robi nigdy dla innych Artystow) - byl zlew, ze Pudelek to smietnik i wstyd dla Edyty ze wogole o niej pisza. OK, mysle sobie :-) W porzadku.

Zamarzyliscie sobie "powazna prase muzyczna" z czym ze Endeven nie przytoczyl o co dokladnie mu chodzi. Rzepa, GW i inne maja tylko dzialy kulturalne, poczekajmy a zobzaczycie ze w CoJestGrane (GW) bedzie o Edce.
Mi do glowy przyszla CGM - 100tys fanow na FCB. Ale wiecie co ? Ten poratal (czyli Codzienna Gazeta Muzyczna lol) zaslynal w ostatnim roku tym, ze wespoł z Faktem/SE mocno promowal plyte Mariny. Wytlumacze jak "promowal plyte Mariny" - ano tak, ze przez godzinny wywiad Marina zamiast opowiadac o muzyce (przypominam - to jest "Codzienna Gazeta Muzyczna") napier*alala w dziennikarzy Faktu i SE a potem bredzila farmazony zapijaczonym glosem o swoim mezu-pilkarzu. To bylo dzien po tym jak owym dziennikarzom SE slodkim glosem opowiadala o swoim zyciu. Whatever ;-)

Skoro nie Pudelek (cycki, ustawki, smietnik) to moze ucieszycie sie, ze portal poswiecony wyłącznie muzyce opublikowal dlugi artykul, gdzie nie bylo wzmianki o fryzurze/Allanie/sukience/czymkolwiek tylko caly byl o koncercie, z dosc istontymi szczegolami ktore umknely niektorym tam obecnym. Jest tez cala setlista oraz lista miast. Calosc okraszaja prasowej jakosci zdjecia.

Czy cos z Wami jest nie tak, zeby portal ktory ma kilka razy wiecej fanow na Fcb (fcb = zasieg= naklad) niż jedyny ostaly miesiecznik o kinie, wydawany od 1966 roku, wysmiewac i wypisywac mu literowki ?
Czy JA napisalem, ze ten poratal to "powazna prasa muzyczna" ?
Wkleje swoja wypowiedz, bo chyba Wam sie cos psuje przed oczami:
@endeven - coś chyba wspomniałem wczoraj, że "powazna prasa muzyczna" zdąży jeszcze napisac o trasie Edyty. No to mamy pierwszą zapowiedz, jest baaardzo entuzjastyczna, zacytuje fragment
Otoz ta mityczna "powazna prasa" (czyli CGM i CJG, choc wg mnie powanej prasy o muzyce w Polsce nie ma LOL) zdazy napisac, teraz mamy tego zapowiedz bo za recenzje wzial sie portal ktory pisze wylacznie o muzyce.
I zamiast sie tym cieszyc to mnoza sie posty przinaczajace moja wypowiedz, wysmiewajace caly artykul i portal. Przypominam, tam pisza wylacznie o muzyce i zrobili Edce taka laurke, ze dawno nikt tak entuzjastycznie sie o niej nie wypowiadal a szkoda, bo jest co chwalic.

To moj ostatni post w tej i w tych podobnych sprawach, nie wiem co Wy robicie w zyciu ale mnie znudzilo sie swietowanie tego, ze po raz pierwszy od lat Edyta jest tak plodna muzycznie jak nigdy, podczas gdy na tym Forum istnieje jakas alternatywna rzeczywistosc i slowa Edyty o "piosence zycia" (=ktora opowiada o JEJ zyciu LOL) nagle u Was zamieniaja sie w "przeboj JEJ zycia" po czym nastepuje wylew szyderstwa. LOL :-)

Trudno jest tez czytac wylew pomyj o ustawkach Edyty (i innych Waszych narzekaniach) czytajac jednocznesie u Was jak jej kolezanki sa swiete bo nie wciskaja swoich dzieci do TV itd. Wlasnie ze wciskaja i to nachalnie, juz o tym pisalem, o szczegoly pytajcie Bara, bo on jest wyoutowany na Forum a ja nie mam zamiaru zdradzac co robie i gdzie pracuje. Moge tak wymieniac i wymieniac dlugo, kto sobie woli sobie porechotac o Edce i o jej "smierci artystycznej" (LOL) to niech to dalej robi. Kogo nie cieszy darmowe promo - przypomne :-) wymarzonej przez Fanow - trasy akustycznej i na Pudelku i w portalach stricte muzycznych ten niech sie nie cieszy :-)
Milego narzekania :-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

Miko, przedstawiamy Ci rzeczowe argumenty, a Ty cały czas swoje... :)
Wczoraj napisałeś, że dyrekcje teatrów i filharmonii rezerwują cale rzędy dla siebie i swoich bliskich, żeby usłyszeć Edytę na żywo. Nie wiem, na jakiej podstawie tak twierdzisz, bo trasa zaczęła się dopiero wczoraj.
Poza tym KrzysiekF zwrócił dzisiaj uwagę, że bilety na koncert w Stalowej Woli nie sprzedają się rewelacyjnie (co oczywiście nie znaczy, że sprzedają się tragicznie). W tej chwili na Biletynie cały czas dostępne są jeszcze 2 miejsca w pierwszym rzędzie i 6 miejsc w drugim.

Nie zgadzam się z Twoją tezą, że poważna prasa muzyczna w Polsce nie istnieje. W każdym Empiku znajdziemy sporo takich magazynów. Większość z nich to oczywiście pisma poświęcone muzyce rockowej, ale o mainstreamie też jest co nieco - na przykład w "Gazecie Magnetofonowej".
miko pisze:Pisalem o Pudelku, ktory zrobil darmowa reklame trasie Edyty (czego nie robi nigdy dla innych Artystow) - byl zlew, ze Pudelek to smietnik i wstyd dla Edyty ze wogole o niej pisza. OK, mysle sobie :-) W porzadku.
Artykuły o Edycie pojawiają się na Pudelku prawie codziennie, w niektórych z nich są wzmianki o trasie. Ale te artykuły to nie jest reklama!
Ne doczekaliśmy się chociaż jednego wywiadu o trasie w poważnym medium. Cieszę się, że Edyta powiedziała trochę o tych koncertach w wywiadach dla "Faktu" i Wirtualnej Polski, ale te wywiady powinny być tylko jednym z elementów promocji trasy, a nie jej trzonem. Jest Polskie Radio, jest TOK FM, jest CGM, jest "Co jest grane?", są miesięczniki typu "Twój styl", "Pani", nawet wywiad w "Gali" czy "Vivie!" by się przydał... Niestety, Edyta nie chciała w żadnym z tych mediów udzielić wywiadu na temat największej trasy koncertowej w całej swojej karierze. Wolała za to przyjść z synkiem do "Dzień Dobry TVN" i poopowiadać o tym, że Allan chodzi teraz do wojskowego liceum. :boshe:
Jutro jeszcze w "Pytaniu na śniadanie" podobno ma być coś o jej ślubie. Tylko po co?
Jutro również w programie Kuby Wojewódzkiego gośćmi będą Kasia Nosowska i Dawid Podsiadło i z przyjemnością to obejrzę. Szkoda, że Edyta jeszcze przed trasą nie była gościem Kuby, ostatnio była u niego w grudniu 2010, czyli już prawie 8 lat temu!
miko pisze:Marina zamiast opowiadac o muzyce (...) napier*alala w dziennikarzy Faktu i SE a potem bredzila farmazony zapijaczonym glosem o swoim mezu-pilkarzu.
Ale kiedy Edyta zamiast opowiadać o muzyce bredzi farmazony o swoim życiu prywatnym, zawsze jej bronisz. :PP Traktuj Edytę i Marinę równo. Jeżeli i jedna, i druga zamiast mówić o muzyce, opowiada o swojej prywatności, obie zasługują na krytykę w dokładnie takim samym stopniu.
miko pisze:Czy cos z Wami jest nie tak, zeby portal ktory ma kilka razy wiecej fanow na Fcb (fcb = zasieg= naklad) niż jedyny ostaly miesiecznik o kinie, wydawany od 1966 roku, wysmiewac i wypisywac mu literowki ?
Błędy ortograficzne czy stylistyczne mogą się zdarzyć każdemu. Tylko że jeżeli mamy do czynienia z blogiem, który aspiruje do miana poważnego medium muzycznego, to chyba możemy oczekiwać trochę wyższego poziomu i po prostu rzetelności. Chodzi mi nie tylko o formę tej recenzji, napisałem już wcześniej, że pewne ważne wątki zostały tam kompletnie pominięte. To był po prostu zły tekst.
miko pisze:Trudno jest tez czytac wylew pomyj o ustawkach Edyty (i innych Waszych narzekaniach) czytajac jednocznesie u Was jak jej kolezanki sa swiete bo nie wciskaja swoich dzieci do TV itd. Wlasnie ze wciskaja i to nachalnie, juz o tym pisalem
Nikt nie pisze, że inne piosenkarki są święte. Ty twierdzisz, że one nachalnie wciskają swoje dzieci do telewizji, ale nie podajesz żadnych konkretów. Formułujesz bardzo kategoryczne sądy i niczym ich nie podpierasz. Podaj więc chociaż 2-3 przykłady.
Ja jestem zdania, że spośród wszystkich polskich piosenkarek to właśnie Edyta najbardziej wciska swoje dziecko do mediów. Niby kto ją w tym przebił? Proszę o konkretną odpowiedź. Z góry dziękuję. :)

Miko, ja się bardzo cieszę, że Edyta wyruszyła teraz w trasę akustyczną. Zawsze chciałem zobaczyć i usłyszeć :edi: właśnie w takim bardziej elitarnym wydaniu. Miałem być już na takim koncercie w maju 2005 w Filharmonii Łódzkiej, ale Edyta wtedy się rozchorowała i koncert odwołano.
Ale jeżeli czytam, że Diwa jest teraz tak płodna muzycznie jak nigdy, to zastanawiam się, czy Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz. 4 piosenki wydane w ciągu ostatniego roku będące projektami zewnętrznymi to absolutnie nie jest dowód na artystyczną płodność.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: pijej1 »

Btw co to jest LOL? Jakis gimnazjalny bełkot?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Piter »

Odnoszę wrażenie, że to Ty, miko, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. Tylko mnie akurat to nie przeszkadza, mam fun. :)
Edyta płodna muzycznie... bo wychałturzyła 3 piosenki do filmów i seriali w tym roku. Wow... powiedz, to Ty jesteś tym poważnym blogerem od Poka honda's? :hellobaby:

I czemu piszesz, że nie ma poważnej prasy muzycznej, skoro Endziu Ci rzucił swoimi snobistycznymi tytułami poważnych czasopism. Są, są. Problem polega na tym, że nikt poważny nie zainteresuje się kobietą, która wpada do TV pogadać o liceum dla syna, gdy jej się trasa zaczyna za chwilę. Ludzie pukają się w czoło. Co kogo obchodzi Alan i jego szkoła?

Mnie zastanawia, co Edyta muzycznie ma do powiedzenia. Obawiam się, że niewiele. Nie ma jej kto doradzić, jaki dobrać repertuar. Dlatego od czasów EKG jest taka bezbarwna. Był przebłysk z Dustplasticami ale się nie udał. Teraz odkurza swój dorobek.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: miko »

pijej1 pisze:Btw co to jest LOL? Jakis gimnazjalny bełkot?

LOL pewnie tak samo belkotliwy jezyk gimnazlajny co BTW ;-)
Powazna prasa muzyczna - od lat nie istnieje wspomniany tu Billboard.
W polsce nie ma i nie bylo nigdy nawet czegos takiego.
Co do reszty to szkoda klawiatury.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Rafiusz »

Fachowa prasa muzyczna w Polsce to m.in.: Magazyn Muzyczny, Non Stop, Tylko Rock, Jazz, Jazz Forum, Machina.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: miko »

Rafiusz pisze:Fachowa prasa muzyczna w Polsce to m.in.: Magazyn Muzyczny, Non Stop, Tylko Rock, Jazz, Jazz Forum, Machina.
Acha, w kontekscie Edka zasadne jest zwlaszcza Jazz Forum, Jazz i Tylko Rock.
Endeven przywolal Aktivista czyli darmowa gazetke drukowana na papierze toaletowym ktorej stosy leza przy smietniku w McDonalds w centrach handlowych.

Lepiej pochylmy sie nad smiercia artystyczna i brakiem kreatywnosci Edyty, RIP Edyta piosenkarka :-)
Ja wlasnie kupuje trzeci bilet i zastanawiam sie jak nowa aranzacja Dotyku bedzie brzmiec na plycie LIve :-)
ODPOWIEDZ