Przekroj

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Przekroj

Post autor: Estratos »

Edyta jest na okladce przekroju :D Ale tylko jako fragment skanu artykulu z "Faktu". Temat numeru to paparazzi.
Piersi Edyty
Paparazzi wyposażony jest w: szerokie znajomości, gruby notes z adresami zamieszkania wszystkich ważniejszych ludzi w kraju, aparat i ponadpółmetrowy teleobiektyw do robienia w ciągu sekundy pięciu ostrych zdjęć z dużej odległości oraz przypominający komórkę kompaktowy aparat cyfrowy, który umożliwia mu pracę w trudnych warunkach z bliskiej odległości, praktycznie bez żadnych podejrzeń ze strony „ofiary”. Taki komplet kosztuje około 30 tysięcy złotych.
Niezbędny też jest samochód, „taki, jaki stoi na każdym rogu” – paparazzi nie może rzucać się w oczy. W skutecznym robieniu zdjęć z ukrycia przydaje się też sieć informatorów – najlepsi są ochroniarze dobrych klubów i hoteli („zarabiają średnio trzy złote za godzinę, więc nietrudno podbić tę stawkę”), hostessy, recepcjonistki, taksówkarze i kelnerzy.
Przemek pracujący przez lata w Trójmieście najwięcej zdjęć robił latem. Podczas festiwalu w sopockiej Operze Leśnej nawiązał znajomości z kierowcami wożącymi gwiazdy z lotniska do hotelu. – Gdy jeden z nich zadzwonił, że zaraz będzie jechała Debbie Harry, wokalistka zespołu Blondie, czatowałem pod hotelem, żeby mimo zakazów zrobić jej zdjęcie z bliska. Bez tony makijażu wyglądała jak próchno, więc cykałem foty jedna po drugiej – wspomina Przemek. Podobny układ miał z hotelowymi hostessami rozdającymi ręczniki plażowe. Były to zazwyczaj praktykantki, przez dwa miesiące wakacji pracowały więc za darmo. A paparazzi za każdego SMS-a z informacją o leżakującej gwieździe oferował im sto złotych. – Wynajęcie prostytutki, która położy się dwa metry dalej, to następna stówka, ale interes nadal się opłaca, bo za taką „sesję” można dostać nawet pięć tysięcy złotych. A który facet odmówi, gdy piękna kobieta poprosi go o nasmarowanie olejkiem do opalania? Nawet najtwardszy wymięknie. A ja wtedy cykam foty, które następnego dnia idą w gazecie. To, jak są podpisane, to już nie moja działka – opowiada Przemek.
O tym, że Edyta Górniak jedzie na wakacje do Egiptu, „Fakt” dowiedział się przypadkowo – na tej samej wycieczce była sekretarka pracująca w gazecie, która poinformowała redakcję o niespodziewanej atrakcji urlopu. W Hurghadzie fotoreporter był następnego dnia. Dwa dni później zdjęcia opalającej się topless piosenkarki wylądowały na pierwszej stronie dziennika.
Anonimowy autor zdjęć opalającej się Edyty Górniak (opublikowanej dwa tygodnie temu w „Fakcie”) zarobił ponoć 20 tysięcy złotych.
Z naszych informacji wynika, że „Fakt”, nawet jeśli będzie musiał zapłacić Górniak sto tysięcy złotych (pozew wpłynął do sądu następnego dnia po publikacji), i tak wyszedł na plus. Tabloidy żyją bowiem ze zdjęć – panuje w nich zasada: „Nie ma foty, nie ma tematu”, a ciąganie po sądach mają wliczone w koszta.

Jest tesh artykul o tym jak polski heavymetal podbija swiat:
Image

Fot: MYSTIC

Behemoth - polski towar eksportowy. Choćby nawet minister kultury nie chciał o tym wiedzieć.

Wciąż wierzymy, że naszą eksportową gwiazdą jest Edyta Górniak, ale prawdziwą potęgą jesteśmy w death metalu

Lubimy czytać o sukcesach polskich wykonawców za granicą. A to Anna Maria Jopek da w Wiedniu koncert dla 200 osób, a to Budka Suflera leczy kompleksy, wynajmując za ciężkie pieniądze nowojorską Carnegie Hall, to znów przez hiszpańskie listy przebojów przemknie singel Edyty Górniak. Wiele pisano o grupie Myslovitz, która rozgrzewała publiczność przed kilkoma koncertami średniaków z The Corrs i przebrzmiałej gwiazdy Simple Minds. To wystarczyło, by zrobić wrażenie na Ministerstwie Spraw Zagranicznych, które wręczyło Arturowi Rojkowi i kolegom dyplom za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie.
Kiedy muzycy Myslovitz przyjmowali gratulacje w Belwederze, muzycy trójmiejskiej formacji Behemoth byli w drodze do Londynu. Właśnie mijał 11. miesiąc ich światowej trasy koncertowej promującej album „Demigod”. Mieli za sobą koncerty w Holandii, Belgii, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Hiszpanii, we Włoszech, na Słowacji, w Czechach, Meksyku, Panamie, Kostaryce, Brazylii, Argentynie, Chile, Kolumbii, Ekwadorze, Stanach Zjednoczonych (dwie trasy), Kanadzie, Polsce, Rosji, na Ukrainie i Białorusi, a przed sobą kolejne występy w Europie Zachodniej i USA, długą wizytę w Kanadzie, koncerty w Turcji i pierwszą wyprawę do Australii. Dopiero miesiąc temu pierwsza część trasy promującej „Demigod” dobiegła końca. W ciągu 16 miesięcy Behemoth zagrał 225 koncertów i już planuje kolejne. To ważna informacja dla urzędników MSZ – dobrze byłoby przed końcem marca wydać bankiet na cześć Behemotha. Byle nie 11 marca, bo wtedy zespół gra na dużym festiwalu w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Przekroj

Post autor: vanity »

Michal pisze:O tym, że Edyta Górniak jedzie na wakacje do Egiptu, „Fakt” dowiedział się przypadkowo – na tej samej wycieczce była sekretarka pracująca w gazecie, która poinformowała redakcję o niespodziewanej atrakcji urlopu. W Hurghadzie fotoreporter był następnego dnia. Dwa dni później zdjęcia opalającej się topless piosenkarki wylądowały na pierwszej stronie dziennika.
no proszę jak to przypadki chodzą po ludziach...

Michal pisze:Cytat:
Anonimowy autor zdjęć opalającej się Edyty Górniak (opublikowanej dwa tygodnie temu w „Fakcie”) zarobił ponoć 20 tysięcy złotych.
wow, nigdy bym się nie spodziewała takiej sumki w naszym kraju

Michal pisze:Cytat:
Z naszych informacji wynika, że „Fakt”, nawet jeśli będzie musiał zapłacić Górniak sto tysięcy złotych (pozew wpłynął do sądu następnego dnia po publikacji), i tak wyszedł na plus. Tabloidy żyją bowiem ze zdjęć – panuje w nich zasada: „Nie ma foty, nie ma tematu”, a ciąganie po sądach mają wliczone w koszta.
no to zaczyna się Ameryka....

Michal pisze:Jest tesh artykul o tym jak polski heavymetal podbija swiat:
to od dawna wiadomo. polscy metalowcy to prawdziwe stary w swojej muzyce. no i fajnie że mamy kilka takich eksportowych grup :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekroj

Post autor: B@r »

Dzieki za artykul - jest bardzo ciekawy i otwiera oczy na mechanizmy dzialania tego biznesu, a konkretnie przekupstwa.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Przekroj

Post autor: Marek »

Obrazek
magda s
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1383
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Przekroj

Post autor: magda s »

ja tam byłam w lato w Tunezji i kurcze nie załapałam się na wycieczkę z Edi-ale "f"ma szczęście :shock:
PiT
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 200
Rejestracja: 11 kwie 2005, 23:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Przekroj

Post autor: PiT »

Słyszałem o tym artykule dzisiaj w radio. zadko czytam przekrój ale ten numer kupię ;)
Nie wiedziałem że Edyta wniosła pozew o ten artykuł :shock:
magda s
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1383
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Przekroj

Post autor: magda s »

ja dziś kupiłam "przekrój"-dobrze się czyta :!: co do zarobków paparazzi to są slabe myślę jednak :!: w porównaniu z mediami w USA :!: ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Przekroj

Post autor: vanity »

magda s pisze:co do zarobków paparazzi to są slabe myślę jednak n w porównaniu z mediami w USA n
jakie gwiazdy takie zarobki :P

weź pod uwagę że taki bruk jak np the sun kupuje sporo osób, a potem zdjęcia drukuje cały świat np gołego Brada... oni zarabiają fortunę. u nas raz F wydrukuje zdjęcie cycek Edki i potem już tylko forum fanów je przetwarza :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekroj

Post autor: B@r »

Przyznac sie - kto byl dal cynk F albo SE za taka kase? :P :twisted:
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Przekroj

Post autor: marlena »

no to ja tez kupie sobie przekroj - kupuje od czasu do czasu - hihihih wiec teraz wasnie moge
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Przekroj

Post autor: DeathlySilence »

Magda pisze:Przyznac sie - kto byl dal cynk F albo SE za taka kase? :P :twisted:
Wiemy kto miał szanse, ale nie skorzystał - a teraz bije się w pierś ;)
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Przekroj

Post autor: 1316gosiaczek »

ciekawe czy ten numer "F"mial wieksza sprzedaz niz "zwykly" numer tej gazety:roll:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekroj

Post autor: B@r »

DeathlySilence pisze:
Magda pisze:Przyznac sie - kto byl dal cynk F albo SE za taka kase? :P :twisted:
Wiemy kto miał szanse, ale nie skorzystał - a teraz bije się w pierś ;)
Hm nie bylo czasem o tym kiedys na forum?
PiT
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 200
Rejestracja: 11 kwie 2005, 23:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Przekroj

Post autor: PiT »

Ja bym sprzedał własną matkę za dwa tys złotych :twisted:
:P
magda s
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1383
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Przekroj

Post autor: magda s »

umieszczam artykuł o Edi,który ukazał się w "Przekroju"jakis czas temu :!: choć art.jest "ostry"uważam,że jest rzetelny i "mówi" wiele prawdy :!: zresztą poparty jets nazwiskami,a nie anonimowymi wypowiedziami :!: nie wiem czy już był...
Obrazek

[ Dodano: 2006-03-07, 22:04 ]
Obrazek






[ Dodano: 2006-03-07, 22:13 ]
Obrazek

[ Dodano: 2006-03-07, 22:14 ]
troszke pomieszałam,ale się uało w końcu :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2006, 22:43 przez magda s, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ