Fakt

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fakt

Post autor: Steffie »

Goloslownosc, podwójne standardy, chęć pisania historii muzyki, a zwłaszcza kariery Edyty na nowo, porównywanie różnych wokalistek ze sobą, a potem zdziwienie, że ktoś inny też przytacza je w jakimś wątku, a przede wszystkim widoczna niechęć do głównej wokalistki tego forum - oto punkty, który cechują posty niektórych użytkowników. I tak w kółko, on and on, nieważne czego by wątek nie dotyczył, nieustanna krytyka powtarzana wielokrotnie jak zdarta płyta. To oczywiście powoduje sprzeciw innych użytkowników. Oczywiście nikt nie jest ślepy, widać, że Edyta nie jest i nigdy nie była ideałem, jej kariera miała wzloty i upadki, momenty lepsze i gorsze, zresztą podobnie było z innymi wokalistkami, jednak ta widoczna niechęć do Edyty, to umniejszanie jej kariery i pracy, która w pewnych momentach była ogromna, osiąga po prostu już jakieś wyżyny, że aż staje się momentami niestrawna.
PS Ciekawe czy jakiś moderator przeniesie w końcu całą tę dyskusję na temat kariery Edyty do właściwego tematu pt. "Kariera Edyty", czy dalej będziemy tak sobie pisać w temacie "Fakt"?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: ray »

endeven pisze:bzdura. nie było w jej katalogu pojęcia "działalnośc celebrycka".
Oczywiście masz prawo tak uważać. Tak samo ja mam prawo uważać za bzdurę to, co Ty tutaj napisałeś. Wolałbym jednak, byśmy szanowali swoje odmienne zdania i nie dogadywali sobie nawzajem. Wczoraj na czacie jeden z forowiczów napisał, że Edyta zawsze była celebrytką, bo już za czasów "Metra" miała okładkę z ówczesnym chłopakiem, i trudno się z tym nie zgodzić. Zgadzam się też, że jakby patrzeć na celebryctwo pod kątem okładek i plotek, to każda osoba publiczna jest celebrytą. Po prostu wszystko zależy od tego, którą definicję celebryty czy celebryctwa wybierzemy. Akurat Edyta już w latach 90. generowała duże zainteresowanie mediów i sama je podsycała, opowiadając w wywiadach o swojej prywatności, pojawiając się na eventach dla gwiazd czy nagrywając reklamy, więc - przyznajmy to wprost - prowadziła działalność celebrycką. A to, że aktywnie prowadziła również działalność artystyczną, to już inna para kaloszy. I tak samo działalność celebrycką prowadzili i do dziś prowadzą inni piosenkarze, aktorzy, dziennikarze, nawet politycy... Naprawdę nie ma o co kruszyć kopii.
endeven pisze:A Margaret wypunktowałą 15 koncertów, z czego podważyłeś jedynie 1 galę niemiecką i 2 koncerty zamknięte.
Faktem jest, że przez pierwszy rok od wydania "Perły" (9 marca 2002 - 9 marca 2003) Edyta zagrała tylko jeden pełen koncert dla fanów - 31 sierpnia 2002 w Dębicy. Faktem jest też to, że później zagrała jeszcze kilka pełnych takich koncertów. Sam napisałeś w tym wątku tydzień temu:
endeven pisze:Nie dajmy się zwariować, że koncertem są 2 utwory w tivi na jakiejś gali. Można tak sobie po kolei wyliczać te słabe naciągactwa.
I mnie też właśnie o to chodziło.
Zgadzam się też, że w czasach "Perły" nie było jeszcze tak źle z balansem. Po prostu według Ciebie, Edyta pokochała celebrycki aspekt kariery w 2007 (od JOŚa), według kogoś innego, było to w 2005, a według mnie, jeszcze trochę wcześniej - każdy ma tutaj prawo do swojego zdania i nie ma o co się oburzać. I zgadzam się też, że takie licytowanie się, od kiedy u Edyty było już więcej celebryctwa niż działalności artystycznej, jest bez sensu, bo to jest proces.

I na tym chciałbym już zakończyć tę dyskusję. Zgadzam się, że ostatnie posty to offtop, dlatego jeśli ktoś chciałby kontynuować, to zapraszam może do tematu -> Celebrytyzm Edyty.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: ray »

Edyta Górniak o Michale Szpaku. Chciałaby z nim pracować?:
https://www.youtube.com/watch?v=RpuS-DRmtMw
Edyta Górniak pisze:Mieliśmy wreszcie okazję trochę pogadać, jak się spotkaliśmy na festiwalu Sunrise - ja tam występowałam, on był tam towarzysko.
Przecież kiedy Edyta wyszła wtedy na scenę, Szpak jeszcze na niej śpiewał. :PP
Awatar użytkownika
yourhigh
Make it happen
Make it happen
Posty: 155
Rejestracja: 06 sty 2015, 11:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fakt

Post autor: yourhigh »

"Edyta Górniak o nowej płycie. Czy Lime to dobry reprezentant albumu?"

https://youtu.be/H8OwpkcA7i4
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: addar »

Po tym materiale wiemy że płyta w rozsypce. Zapewne wizyta u aika nie tak dawno była w celu masteringu lime a reszta utworów czeka. Edyta CHCE nagrać na płytę piosenkę po polsku - w czasie przyszłym xd
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Fakt

Post autor: ChristopherP »

Edyta Górniak o Urszuli Dudziak i „The Voice of Poland”. Chętnie zasiądzie koło legendy jazzu?
https://www.youtube.com/watch?v=s_V5x5MwJDM
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Fakt

Post autor: IgaAga »

Jak zwykle ściema ma być w voice trenerem i nie wie ze Dudziak będzie trenerem, również :lol3: żart
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Fakt

Post autor: lordarek1 »

Obrazek
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Fakt

Post autor: ChristopherP »

Breaking news:

Syn Edyty Górniak został kelnerem! Gdzie Allanek podaje kawę?
https://www.youtube.com/watch?v=J1gbPWWqTRE
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fakt

Post autor: Gosia1423 »

Od kiedy to zatrudnia się nieletnich?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fakt

Post autor: Steffie »



Praca dla nieletnich

Zgodnie z kodeksem pracy, na podstawie umowy o pracę mogą pracować osoby młodociane w wieku co najmniej 15 lat (ukończony 15. rok życia).

Należy pamiętać, że dolna granica tego przedziału została przesunięta 1 września 2018 roku — wcześniej wynosiła 16 lat.

Osoby młodociane mogą jednak pracować tylko na ściśle określonych warunkach. Jakich?

15-, 16- i 17-latek może zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę, jeśli:

Warunek 1. Ukończył co najmniej 8-letnią szkołę podstawową.

Warunek 2. Przedstawił świadectwo lekarskie stwierdzające, że dany rodzaj pracy nie zagraża jego zdrowiu.

Warunek 3. Zostaje zatrudniony w celu przygotowania zawodowego. Wyjątek stanowią tzw. prace lekkie, czyli takie, które nie powodują zagrożenia dla życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego młodocianego i nie utrudniają mu wypełniania obowiązków szkolnych.

Warunek 4. Młodociany może aplikować do pracy, która nie jest wskazana w rozporządzeniu Rady Ministrów jako tzw. praca wzbroniona. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy młodociany ma powyżej 16 lat i wykonywanie pracy wzbronionej jest niezbędne do odbycia przygotowania zawodowego (Rada Ministrów określa wówczas warunki zapewniające szczególną ochronę zdrowia młodocianych zatrudnionych przy tych pracach).
http://interviewme.pl/blog/praca-dla-ni ... 2016%20lat.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Fakt

Post autor: ChristopherP »

Mi sie bardziej podoba to, ze Allan prosil, zeby mogl pozostac anonimowy w pracy, a :edi: opowiada o tym w szczegolach w tabloidach wlasciwie pomijajac tylko nazwe miejsca, gdzie pracuje :ha:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fakt

Post autor: Gosia1423 »

Prawo prawem, ale prawda jest taka, że praktycznie jest to niemożliwe, żeby pracować legalnie mając 15 lat...

Taa syn chce być anonimowy w pracy, a ta papla w mediach... Biedny chłopak.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fakt

Post autor: Steffie »

Dlaczego niemozliwe? Jest to prawnie uregulowane, ze nieletni moga pracowac. 16-letni Allan lub jego pracodawca nie robia zapewne nic wbrew prawu, zwlaszcza po takiej reklamie w kolorowej prasie, bo inaczej juz by im siedzieli na ogonach.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fakt

Post autor: Gosia1423 »

Steffie, ale nie w tym rzecz. Pracodawcy nie są skłonni, aby zatrudniać nieletnich. To nie USA.
ODPOWIEDZ