Współpraca Edyty z Adamem Sztabą

Sztaba mówi o współpracy z Edytą w "Angorze"

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Współpraca Edyty z Adamem Sztabą

Post autor: KrzysiekF »

W ANGORZE wywiad z Adasiem Sztabą gdzie m.in opowiada o współpracy z Edytą:)

W program TV notka o wygraniu sprawy z SE.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2006, 22:42 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: B@r »

KrzysiekF pisze:W ANGORZE wywiad z Adasiem Sztabą gdzie m.in opowiada o współpracy z Edytą:)
Poprosze o cytat albo chociaz jakis skrotowy opis tego fragmentu :-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: KrzysiekF »

Kiedy miał Pan 21 lat, został szefem muzycznym zespołu Maryli Rodowicz.Ale od Maryli dość szybko "odkupiła" pana Edyta Górniak. Co na to wszystko Rodowicz ?

Podobno byłem drugą osobą w historii muzyków grających z Marylą, która odeszła na własne życzenie. Zadbałem o swojego następce, chociaż nie było to proste. Maryla nie była sytuacją zachwycona. Aby móc iść dalej musiałem dokonać takiego wyboru.

Ale od Edyty Górniak też pan niebawem odszedł?



Przejście do zespołu Edyty było dość ryzykowne, bo w tym czasie nie miała ona sprecyzowanych planów koncertowych. Ale miałem potrzebę doświadczenia czegoś nowego, więc była okazja. Zostałem szefem jej zespołu. na początku Edyta robiła wrażenie osoby, która bardzo dba o swoich współpracowników łącznie z technikami, oświetleniowcami i dźwiękowcami. Po trasie LIVE 99 ma scenę wjechało kilkadziesiąt szampanów, dla każdego z osobna. To były niespotykane gesty, którymi potrafiła ludzi ująć. Odszedłem z jej zespołu w sytuacji, gdy zrozumiałem, że w tym układzie już niczego więcej się nie naucze.


Angora
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: B@r »

Bardzo dziekuje.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: Marcin A. »

Ciekawa wypowiedź....
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: B@r »

Kiedys mialam okazje zapytać Adama m.in. o wspolprace i rozstanie z Edytą.Powiedział,ze po prostu przestali sie rozumiec w pewnym momencie takze pod wzg muzycznym i ze głowna przyczyną "rozstania" było to,ze Edi mieszkala w Londynie i za trudno było sie do Niej dopasowac.Nie widzi raczej szansy na powrot do wspolpracy :? Szkoda.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: Marcin A. »

Szkoda,wielka szkoda....Myślę,że Edyta straciła najlepszego muzyka,z jakimkolwiek miała okazję współpracować...
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: grzechoo »

Marcin A. pisze:Szkoda,wielka szkoda....Myślę,że Edyta straciła najlepszego muzyka,z jakimkolwiek miała okazję współpracować...
Też tak myślę :beczy:
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: Angel »

GOsc poprostu zaczal robic kariere to sie wypial na EDyte. Byla jedna z jego trampolin do popularnosci. Fajnie przeciez brzmi w cv: "wspoplracowalem z Maryla ROdowicz, EDyta Gorniak, etc" ;/ Teraz dzieki temu moze grac swoja muzyczke w roznych programikach tv. A czy to najlepszy muzyk z jakim Edyta miala okazje wspolpracowac? Polemizowalbym.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: Marcin A. »

Angel pisze:Teraz dzieki temu moze grac swoja muzyczke w roznych programikach tv.
Nie wydaje mi się,aby swoją obecną pozycję zawdzięczał Edycie, tylko raczej TALENTOWI,który niewątpliwie posiada...No i na pewno nie można mówić o tym,że tworzy MUZYCZKĘ do PROGRAMIKÓW....
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: vanity »

Angel pisze:Fajnie przeciez brzmi w cv: "wspoplracowalem z Maryla ROdowicz, EDyta Gorniak, etc" ;/
przesadzasz, tym bardziej że Maryla robi inną muzykę niż Edyta. facet chce sobie popróbować tu i tam i nie chce się zanudzić grając naokrągło to samo. zresztą w "szarym życiu" ludzie też zmieniają robotę, i nie po to by się w cv-kach popisywać, ale po to by się rozwijać i próbować czegoś nowego.
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: Angel »

vanity pisze:przesadzasz, ...
Nie wydaje mi sie zebym przesadzal, a jesli nawet to na tym forum az roi sie od przesady w wydawanych opiniach zwlaszcza niektorych osob i wszyscy jakos zyja.

Marcin A. pisze:No i na pewno nie można mówić o tym,że tworzy MUZYCZKĘ do PROGRAMIKÓW....
A o czym wg CIebie mozna mowic?
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: ANETA »

Napewno Edyta miała okazje pracowac z lepszymi. Moze Sztaba wyróznia sie na polskim podwórku ale na świecie jest przeciez sporo utalentowanych muzyków. Płyta ,,EG" jest genialnie skomponowana, lepiej moim zdaniem niz Perła nad którą pracował przeciez Sztaba
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: B@r »

ANETA pisze:Napewno Edyta miała okazje pracowac z lepszymi. Moze Sztaba wyróznia sie na polskim podwórku ale na świecie jest przeciez sporo utalentowanych muzyków. Płyta ,,EG" jest genialnie skomponowana, lepiej moim zdaniem niz Perła nad którą pracował przeciez Sztaba
Lepszy, gorszy to pojecia wzgledne. Sztaba przygotowal trase Julia, na ktorej przynajmniej w mojej ocenie zespol gral bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współpraca Edyty a Adamem Sztabą

Post autor: B@r »

ANETA pisze:Płyta ,,EG" jest genialnie skomponowana, lepiej moim zdaniem niz Perła nad którą pracował przeciez Sztaba
No Sztaba to chyba przede wszystkim pracował nad płytą Live i nad samą trasą zreszta.Jak dla mnie wynik swietny.Nie sadze tez zeby miał wypiąć się na Edytę.Mówił,ze czasy Live byly jednym z wazniejszych i piekniejszych czasów w jego karierze artystycznej,co było własnie wynikiem niepowtarzalnej atmosfery jaką stwarzała Edyta.Myslę,ze po prostu ich drogi sie rozeszły,bez jakiegos powaznego powodu.Ale nie zaprzeczam,że szkoda.
ODPOWIEDZ