Angora

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Aro »

Ja nigdy nie lubiłem Budki Suflera, a granie "Takiego tanga", a potem bliźniaczgo "Balu..." we wszystkich rozgłośniach radiowych po kilka raz dziennie sprawiło, że przewraca mi się w żołądku jak o Nich słyszę. I własnie o tym ostatnich największych przebojach mówie, że są discopolopodobne.

Ja osobiście uważam, że płycie "Edyta Górniak" nic nie brakuje. To kilka poziomów wyżej niż Budka Suflera, ale Edyta nie spiewa tam w kółko "Bo do tanga trzeba dwojga" i nie ma tam tak prostych rytmów jak w tej piosence no i oczywiście język angielski który w Polsce większość raczej odstraszył sprawił, że płyta aż takim ogromnym sukcesem jak np. "Dotyk" nie była.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

Dobra, ale "Dotyk" był lepszy od "EG". Zarówno muzycznie jak i wokalnie (to już kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;P) - taka jest moja opinia. Mówisz, że płyta była różnorodna - tu się zgodzę, ale moim zdaniem Edyta przesadziła. "EG" była za mało spójna i tak jakby zmieszana... Co pasowało na koncertowej , tutaj już nie aż tak.
Z drugiej strony, ta płyta miała szanse na sukces. Weźcie pod uwagę chociażby "Falling into you" Celine Dion - płyta również popowa, trochę ballad - trochę szybszych utworów i niesamowity wokal. Właściwie u Edyty było to samo (znajdźcie mi więcej artystek o takim głosie :D:D:D). To ja jeszcze pogdybam - "może nie trafiła w swoje miejsce i w swój czas"...
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Angora

Post autor: Magda M »

A ja uwazam ze nie ma co porwonywac Budki Suf do Edzi bo to 2 zupełnie inne klimaty a co sie z tym wiąze inne grono słuchaczy ale oczywiscie nie wykluczam faktu słuchania obu wykonawców.... A co EG... to ta płytka to ja zielonego pojecia nie mam czemu nie ma ona takiego rozgłosu... Kocham ją i dla mnie jest ona najlepsza ze wszystkich..... Moze nie udało sie jej wypromowac nawet u nas w Polsce dlatego ze kazde kolejne single były co raz to mniej puszczane w TV <i dlaczego na singlach nie było comin back, albo hunting hingh - ale chodzi tu o te4ledysk, o promocje w TV, a nie w radio!!!) ... ja tylko pamietam ze WYCBTM było czesto puszczane... a anything, o&o to juz nie.... a jesli juz to w radio.. a co to za promocja w radio... zresztą ja teraz czesciej widze teledysk anything niz kiedys... to chyba cos nie tak jest... Kurcze Edzia musi sie postarac o lepsza promocje bo tu jest pies pogrzebany... jesli nie ma dobrej promocji w polsce to gdzie tu myslec o innych zakątkach... Impossible niby stało wysoko na listach w niemczech ale ludzie tego kawałka raczej tam nie znają... moj kuzyn kupił mi singla ale nadal pojecia nie ma kto to... Moja kolezanka w szwecji zna WYCBTM.. ale jak pytałam kgos innego to juz inni raczej nie znali.... ale co tu sie dziwic jak sami polacy uznaja "Jestem kobietą" za nowosc... no nie Gabra, ?? :P
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Aro »

No wiesz z tym "Dotykiem" to różne bywa. Co piosenka to inny klimat. Pamiętam recenzje w których pisano, ze umieszczono tam przeboje "To nie ja", "Jestem kobietą" i reszta (z wyjątkiem "Dotyku" i "Będę śniła") to zapychacze. Ja osoboscie bardo lubię tą płytę, ale uważam tak jak recenzenci...

Tak w ogole to rozbijamy wątek o Angorze i zaraz Nas Esti upomni. :D
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Angora

Post autor: Estratos »

ja sie juz przyzwyczailem do tego, ze na forum kazdy temat musi byc rozwalony. No, ale tych rozwalaczy wykreslam z uczestnikow konkursu o plakaty :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angora

Post autor: B@r »

Aro, wiesz, może najpier poznaj torche Budke i potem mów, bo z tego co widze, to dla Ciebie lata 70-te i 80-te nie istnieja.
A wtedy Budka zajmowała się całkiem mocnym rockiem. Na pop zeszli po reaktywacji w latach 90-tych.
No ale po co wiedzieć, po co rozróżniać gatunki...
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

Sorry, Estratos ;) Ale tego nie zrobisz.... :)

Jolka, Jolka, pamiętasz.... Prawda, trzypion ?:)

a teraz możemy sobie wrócić do tematu ;)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angora

Post autor: Dobi »

Piotr Krysiak nie ceni się chyba za wysoko 8) W sklepie internetowym Merlin.pl książka kosztuje tylko (lub aż) 14 zł. Śmieszy jest komentarz "Edyta Górniak to postać, wobec której nikt nie jest obojętny. Ta piękna kobieta obdarzona wyjątkowym talentem dzieli Polskę na pół. Na tych, którzy ją kochali, i tych, którzy jej nie cierpią. Mnie zafascynowała, od kiedy ją poznałem w 1994 roku. Ta książka narodziła się z tysiąca pytań, jakie zadawałem sobie, obserwując jej karierę i życie prywatne. Bo i jedno, i drugie w wydaniu Edyty to prawdziwa brazylijska telenowela."

W wywiadie z autorem jest stwierdzenie, że wywiady Edyty są bardzo precyzyjnie "wystylizowane". A tymczasem Angora też zrobiła taki wywiad z Krysiakiem! Oto przykład:
Musiała jednak kochać szefa Radia Zet, skoro chciała się przez niego otruć?
Zażywając jedną tabletkę?

Ma pan rację, trudno odbierać sobie życie jedną tabletką. Zatem była to czysta manipulacja wobec bliskiego człowieka?
Moim zdaniem - manipulacja.
Jak łatwo autor wywiadu zdołał ulec argumentom Krysiaka! Człowiek ma chyba dar przekonywania! 8)
Ale nie rozumiem, jak można pisać o człowieku, że jest głupi, pusty itp. nawet z nim nie rozmawiając. A tak właśnie zrobił Krysiak! Widocznie ludzi którzy z nim rozmawiali są telepatami, że wiedzą co Edyta ogląda, jakiej słucha muzyki, czym się interesuje. A może niedługo dowiemy się, że Allan też jest tylko mistyfikacją!
magdamiecz pisze:hehehe... no ja jakbym takowe banknoty miała to tez bym ich w portfelu nie trzyamała :D:D:D hehehe :D:D:D raczej dla jakiegos kolekcjonera oddała... dwuzłotowe banknoty :D:D:D:D hehehe.. dobre :D
Musisz chyba iść do okulisty! Jest napisane wyraźnie DWUSTUZŁOTOWE! Trzeba czytać dokładnie i uważnie!
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Angora

Post autor: vanity »

ArO pisze:Vanity tylko, że Budka Suflera ma swoje piosenki "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych" discopolopodobne
ArO gdzie Shazza a gdzie Budka???? Różnica jest kolosalna.
Gabra pisze:Po prostu Edyta nie trafiła ze swoimi piosenkami, musiało im czegoś brakować
EG jest dopracowana, to bardzo dobra płyta czegokolwiek by w niej nie oceniać. do tego debiutancka płyta!
ArO pisze:Ja osobiście uważam, że płycie "Edyta Górniak" nic nie brakuje. To kilka poziomów wyżej niż Budka Suflera,
tylko że Budka sama sobie robi przeboje, a Edyta ma gotowce.
ArO pisze:oczywiście język angielski który w Polsce większość raczej odstraszył sprawił, że płyta aż takim ogromnym sukcesem jak np. "Dotyk" nie była.
wszyscy się uczepili artystycznej części, może po prostu spadła sprzedaż wszystkich płyt.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

vanity pisze: wszyscy się uczepili artystycznej części, może po prostu spadła sprzedaż wszystkich płyt.
Tu Ci nie zaprzeczę. Płyta się ukazała w czasach, kiedy naprawdę ilość sprzedawanych egzemplarzy gwałtownie zmalała... Potem Ich 3 udowodniło, że sprzedać dużo się jeszcze da, ale trzeba mieć ogromne szczęście... oni je mieli , bo talent to już co innego
Przecież były zespoły (patrz chociażby Varius Manx), które wydawały kilka płyt (każda się sprzedawała w ilości podobnej do "dotyku"), a później ni stąd ni zowąd , płyta równie dobra ledwo osiągała pułap 150 tys... Przyszły inne czasy, na pewno :(
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Angora

Post autor: monia80 »

vanity pisze:
ArO pisze:Vanity tylko, że Budka Suflera ma swoje piosenki "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych" discopolopodobne
ArO gdzie Shazza a gdzie Budka???? Różnica jest kolosalna.
Gabra pisze:Po prostu Edyta nie trafiła ze swoimi piosenkami, musiało im czegoś brakować
EG jest dopracowana, to bardzo dobra płyta czegokolwiek by w niej nie oceniać. do tego debiutancka płyta!
ArO pisze:Ja osobiście uważam, że płycie "Edyta Górniak" nic nie brakuje. To kilka poziomów wyżej niż Budka Suflera,
tylko że Budka sama sobie robi przeboje, a Edyta ma gotowce.
ArO pisze:oczywiście język angielski który w Polsce większość raczej odstraszył sprawił, że płyta aż takim ogromnym sukcesem jak np. "Dotyk" nie była.
wszyscy się uczepili artystycznej części, może po prostu spadła sprzedaż wszystkich płyt.
"Edyta ma gotowce", ale to zabrzmialo :roll: :roll: :roll:

ja uwazam ,ze artysta, ktory komponuje pisze i jeszcze spiewa to co napisze -to juz zupelnie do bani,gyz uwazam ,ze kazdy jest powolany do czegos innego ma talent w czyms inym kazdy powinien poprostu wykonywac najlpiej ta robote, ktora potrafi-Edyta ma cudowny glos wiec powinna tylko zajmowac sie spiewaniem a nie pisaniem jeszcze tekstow przeciez nie jest teksciarka od tego powinna miec inny sztab ludzi -jak kazdy plinuje swojej roboty i robi to najlepij jak potrafi daje wszystko w swoja "dzialke" to naprawde efekty sa dobre ,najlepij miec fachowca nie jednego do wszystkiego, bo taki to zaden co sie niby na wszystkim zna, ale kazdego do jednej malutkiej roboty - a ten co pisze spiewa jeszcze sobie teledyski robi to w zasadzie do niczego tak naprawde dobrze sie nie przyklada w niczym tak naprawde nie ma talentu tylko to tego to tamtego liznie :roll:
Waldy
Make it happen
Make it happen
Posty: 101
Rejestracja: 08 gru 2004, 12:21
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Ready for love
Lokalizacja: Niemcy,Hessen

Re: Angora

Post autor: Waldy »

Nie wiem dlaczego porównujemy Edytkę do innych muzyków np. Budki Suflera itd. to nie ma sensu bo każdy rodzaj muzyki i wykonawca ma swoje indywidualne piękno i wnosi coś nowego. Ja kocham muzykę w każdej postaci począwszy od klasyki a kończąc na hip-hopie bo słucham w danej chwili tego na co mam ochotę. Nie ukrywam, że najczęsciej słucham Edzi i to niezależnie ile sprzedała płyt i co o Niej mówią. Jest po prostu SUPER!
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angora

Post autor: Dobi »

monia80 pisze:
vanity pisze: ArO gdzie Shazza a gdzie Budka???? Różnica jest kolosalna.
EG jest dopracowana, to bardzo dobra płyta czegokolwiek by w niej nie oceniać. do tego debiutancka płyta!
tylko że Budka sama sobie robi przeboje, a Edyta ma gotowce.
wszyscy się uczepili artystycznej części, może po prostu spadła sprzedaż wszystkich płyt.
"Edyta ma gotowce", ale to zabrzmialo :roll: :roll: :roll:

ja uwazam ,ze artysta, ktory komponuje pisze i jeszcze spiewa to co napisze -to juz zupelnie do bani,gyz uwazam ,ze kazdy jest powolany do czegos innego ma talent w czyms inym kazdy powinien poprostu wykonywac najlpiej ta robote, ktora potrafi-Edyta ma cudowny glos wiec powinna tylko zajmowac sie spiewaniem a nie pisaniem jeszcze tekstow przeciez nie jest teksciarka od tego powinna miec inny sztab ludzi -jak kazdy plinuje swojej roboty i robi to najlepij jak potrafi daje wszystko w swoja "dzialke" to naprawde efekty sa dobre ,najlepij miec fachowca nie jednego do wszystkiego, bo taki to zaden co sie niby na wszystkim zna, ale kazdego do jednej malutkiej roboty - a ten co pisze spiewa jeszcze sobie teledyski robi to w zasadzie do niczego tak naprawde dobrze sie nie przyklada w niczym tak naprawde nie ma talentu tylko to tego to tamtego liznie :roll:
Dokładnie! Po co ma pisać sobie piosenki skoro nie umie? To przecież nie wstyd, że ktoś nie umie pisać piosenek. Np. taka Alicja Janosz. Po wygraniu Idola na prawo i lewo chwaliła się, że gdy nie podobał się jej jakiś tekst na swoją pierwszą płyte sama go modyfikowała, wedle uznania. I co z tego powychodziło? Jajecznica na śniadanie a Alicja znikęła!
I już uprzedzając przyszłe zarzuty mówię, że nie jest to porównanie do Alicji tylko przykład w sprawie pisania tekstów ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Angora

Post autor: vanity »

monia80 pisze:"Edyta ma gotowce", ale to zabrzmialo Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nic mi do tego że Edyta nie pisze tekstów. jak ładnie napisałaś każdy robi to co umie. nie zgodzę się z tym że ci co wszystko robią sobie sami kiepsko na tym wychodzą i są do bani bo zaprzeczeniem tego jest np LENON John.
chodzi mi o to że Edyta sobie czerpać może teksty i muzykę z wielu źródeł krajowych i zagranicznych, a Budka to chyba sama sobie je pisze. to przepaść pod względem możliwości wyboru piosenek.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

monia80 pisze:
ja uwazam ,ze artysta, ktory komponuje pisze i jeszcze spiewa to co napisze -to juz zupelnie do bani
przesadzasz tu zupełnie... :roll: Ja Ci mogę i polskie przykłady podać, naprawdę genialne...
1) Chociażby Edyta Bartosiewicz (autorka testu "Nie proszę o więcej") sama pisze wszystkie teksty, komponuje muzykę i genialnie śpiewa. To co ona stworzyła w latach 90 to dla mnie najprawdziwsze cudo...
2) Hey - tu chodzi mi przede wszystkim o wokalistkę Kasię Nosowską, która napisała właściwie większość tekstów na płyty zespołu i swoje solowe. I pisała je na tyle cudownie, że inni artyści prosili ją o teksty na swoje płyty (chociażby laureat Idola - Zalef czy ten nowy zespół co teraz do Opola na praemiery jedzie, jak on się nazywa? :D:D)
3) Moja Kasia Kowalska ;) - kiedyś sama sobie układała teksty i komponowała muzykę. Wtedy jej płyty sięgały 400 tys. sprzedanych egzemplarzy. Były po prostu genialne. Teraz ktoś inny dla niej komponuje... bez porównania
4) Robert Gawliński... No comments - polecam płytę "Wilki" i "Solo"
ODPOWIEDZ