Rzeczpospolita

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Mist »

a kogo obchodzi jakas pani Wilk.... i to co ona bredzi :ha:
orzeszekch
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:12
Lokalizacja: Francja

Re: Rzeczpospolita

Post autor: orzeszekch »

niech sobie pisza,my wiemy swoje hihi
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Piter »

Nie można tego powiedzieć o Edycie Górniak, której sobotni jubileusz był napuszoną groteską. Zamiast podziwiać dorobek obdarzonej fenomenalnym głosem wokalistki, z rosnącym zażenowaniem słuchałam jej szlochów i westchnień oraz kuriozalnych aranżacji skądinąd dobrych piosenek.
Wow. Oto dlaczego niektórzy nie powinni chodzić na występy Edyty. I tak nic z tego nie zrozumieją, a drażnić ich będzie zawsze jej zachowanie. A może sukienka? Bielizna? Aranże? Scena? Ludzie? Ozdobniki? Pogoda? Równie dobrze, laska mogła napisać na wstępie, że Górniak to kupa i nie traciłaby energii na zawiłą retorykę.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 19:29 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Rzeczpospolita

Post autor: ja30 »

Piter pisze:
Nie można tego powiedzieć o Edycie Górniak, której sobotni jubileusz był napuszoną groteską. Zamiast podziwiać dorobek obdarzonej fenomenalnym głosem wokalistki, z rosnącym zażenowaniem słuchałam jej szlochów i westchnień oraz kuriozalnych aranżacji skądinąd dobrych piosenek.
Wow. Oto dlaczego niektórzy nie powinni chodzić na występy Edyty. I tak nic z tego nie zrozumieją, a drażnić ich będzie zawsze jej zachowanie. A może sukienka? Bielizna? Aranże? Scena? Ludzie? Ozdobniki? Pogoda? Równie dobrze, laska mogła napisać na wstępie, że Górniak to kupa i nie traciłaby energii na zawiłą retorykę.
No ja się od dziś w tobie zakocham za te słowa :)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Estratos »

Piter pisze:Wow. Oto dlaczego niektórzy nie powinni chodzić na występy Edyty. I tak nic z tego nie zrozumieją, a drażnić ich będzie zawsze jej zachowanie. A może sukienka? Bielizna? Aranże? Scena? Ludzie? Ozdobniki? Pogoda? Równie dobrze, laska mogła napisać na wstępie, że Górniak to kupa i nie traciłaby energii na zawiłą retorykę.
A może napisała te słowa w piątek i w sobotę olała Top Trendy.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Charlie »

http://www.rp.pl/artykul/66717,729547-G ... ewala.html

Górniak nie śpiewała
tytuł w ogóle nie odnosi się do artykułu?

Czy tylko mi się wydaję że winę za przegraną zwalają na Edytę?
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Meg »

caroolek26 pisze:Czy tylko mi się wydaję że winę za przegraną zwalają na Edytę?
Przecież to wiadome było zaraz po meczu że to przez Edytę przegrali :buahaha: :placzka:
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Rzeczpospolita

Post autor: angela2311 »

caroolek26 pisze:Czy tylko mi się wydaję że winę za przegraną zwalają na Edytę?

Norma, przecież do tej pory jej to ludzie wypominają.
A wtedy to nie dosyć, że przegrali z Korą to jeszcze chyba nie zdążyli się pozbierać po tym hymnie do meczu z Portugalią i przegrali 4:0. Aż tak się tym przejęli nasi chłopcy :placzka: :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Vers988
Make it happen
Make it happen
Posty: 187
Rejestracja: 26 lip 2009, 20:00

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Vers988 »

Edyta Górniak śpiewa hymn

http://prawo.rp.pl/artykul/1105913-Edyt ... n.html?p=1
Aleksandra Sewerynik pisze:[...] Wracając do kontrowersyjnego wykonania hymnu przez Edytę Górniak – piosenkarka została bardzo skrytykowana za ten występ. Tymczasem moim zdaniem prawdopodobnie niewiele zawiniła ona sama. Błędy zostały popełnione wcześniej, a nieudane wykonanie było tylko ich konsekwencją. Uważnie przesłuchując nagranie, można stwierdzić, że orkiestra gra wstęp bardzo wolno, uroczyście. Naturalnie w takim samym tempie zaczyna śpiewać Edyta Górniak. Z kolei kibice śpiewają hymn o wiele szybciej, przyzwyczajeni do zdecydowanego, marszowego sposobu wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego". Trudno jednak wymagać od rozentuzjazmowanych miłośników piłki nożnej trzymania się powolnego i uroczystego tempa. Tak hymn można wykonać podczas spokojnej, refleksyjnej uroczystości, a nie przed meczem piłkarskim, gdzie jego odśpiewanie jest nie tylko wyrazem patriotyzmu, ale ma także zagrzewać do walki o zwycięstwo.

Z wypowiedzi piosenkarki wynika, że na tę okazję zostało przygotowane specjalne opracowanie hymnu. To ważna okoliczność. Trzeba bowiem pamiętać, że to autor utworu (opracowania) zazwyczaj określa tempo utworu. Wykonawca porusza się jedynie w granicach, które zostały mu wyznaczone przez twórcę. Dlatego można przypuszczać, że tempo krytykowanego wykonania hymnu nie było jedynie pomysłem piosenkarki, ale wynikało z założeń przygotowanego opracowania.

O efekcie zadecydowało jednak to, że wokalistka i dyrygent orkiestry nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. To słychać. W rezultacie orkiestra, kibice i piosenkarka śpiewali i grali każde we własnym tempie. To nie mogło się dobrze skończyć...

Zakładając, że opracowanie uzyskało akceptację właściwego ministra, można stwierdzić, że przy okazji tego wykonania nie zostały naruszone żadne przepisy. Jak widać, legalność nie jest gwarancją dobrego wykonania „Mazurka Dąbrowskiego".
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Michael »

O hymnie? Serio? :roll:
Swoją drogą to ciekawe, że w komentarzach pod teledyskami Your High, na YouTubie nie znalazłem ani słowa o hymnie, a na forum znowu ktoś odgrzewa mocno przeterminowanego kotleta.
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczpospolita

Post autor: anet97 »

Właśnie, skończcie z tym hymnem! To jest tak głupie,że aż nie warte komentowania. Ciekawe dlaczego ciągle przegrywamy, Górniak hymn zaśpiewała tylko raz! Może klątwe rzuciła?! Nie mamy dobrego trenera, warunków ani taktyki, taka prawda! Bo jakoś zagranicą nasi piłkarze gole strzelają!
Awatar użytkownika
Vers988
Make it happen
Make it happen
Posty: 187
Rejestracja: 26 lip 2009, 20:00

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Vers988 »

Szukając czegoś natknęłam się na tą wypowiedź. Postanowiłam ją zarchiwizować. Nie krzyczcie. :P
ODPOWIEDZ