Inni o Edycie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: Inni o Edycie

Post autor: weroniuka »

Czesław Niemen był to, jak mamy możliwość zauważyć, mądry człowiek.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2010, 13:12 przez weroniuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Madlen »

W najnowszym TeleTygodniu jest wywiad z taką młodą aktorką Julią Pietruchą. Wspomina ona coś o Edycie.
- Kiedy zaczęła Pani myśleć o aktorstwie?
- Od zawsze coś sobie śpiewałam w domu, ale nikt się temu nie przysłuchiwał, ani nie oceniał. Ale kiedy zaczęłam nucić przeboje z płyty Edyty Górniak "Dotyk", w mamie zakiełkowała myśl, że trzeba się temu przyjrzeć. A nuż to talent, który warto pielęgnować? Mogę więc powiedzieć, że Edyta Górniak, zupełnie o tym nie wiedząc, odegrała bardzo ważną rolę w moim życiu.
Ciekawe to powiem szczerze. Może warto, żeby Edyta się o tym dowiedziała, a nuż zainspiruje ją to, do stworzenia płyty na miarę "Dotyku" ? :hellobaby:
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

"Film"

Post autor: witcher »

O Kasi Maciąg, młodej, dobrze zapowiadającej się aktorce: "Ma uśmiech Edyty Górniak z najlepszych czasów - napisał kiedyś Łukasz Maciejewski, a teraz w bezpośredniej rozmowie dostrzegł szereg innych zalet aktorki". Dalej w wywiadzie odniesienie do tego wprowadzenia w spisie treści magazynu. Kasia mówi, że jej miło itd. itp. Maciejewski, że to komplement (w sumie chciałem zwrócić uwagę, że rzeczywiście ma chłopak rację, jakiś tam urok Edyty z dawnych lat ma :)
Foto:
http://polki.pl/work/privateimages/form ... /45207.jpg


Nowy wątek zbędny - temat scalony.

Matiz.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2010, 7:36 przez witcher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FanEG
Make it happen
Make it happen
Posty: 138
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:18
Ulubiona piosenka: Nie opuszczaj mnie
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Inni o Edycie

Post autor: FanEG »

Tego jeszcze chyba tutaj nie było, Jolanta Kwaśniewska zachwyca się Edytą Górniak :-D
http://wp.tv/i,Maryla-Rodowicz-na-prezy ... caid=599aa

[ Dodano: 16-02-2010, 19:15 ]
Kayah o Edycie i jej współpracy z Rinke - http://www.youtube.com/watch?v=gZd7RgNfy_c
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Inni o Edycie

Post autor: homerowa »

Pamietam ze byl taki film dokumentalny z 1994 roku gdzie duzo ludzi wypowiada sie na temat Edyty,np. Marcin Kydrynski, Wiktor Kubiak i inni pracujacy z nia przy nagrywaniu plyty. Ale tu w tym temacie znalazlam niektore ciekawe materialy, ktore pierwszy raz slysze. A tamten film byl dosc dawno;-)
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Inni o Edycie

Post autor: witcher »

Chyba tutaj będzie pasować:
Pamiętacie plotkę o rzekomym romansie Edyty z Aleksandrem Kwaśniewskim? Potem pisali o ciąży etc.
Kulisy całej sprawy ujawniają Robert Mazurek i Igor Zalewski, dziennikarze pisujący we "Wprost".
Fragment wywiadu z nimi na Onet.pl:
Onet: Zdarzyło się Wam zaliczyć wpadkę w tropieniu słabości polityków?

Zalewski: Źle kiedyś potraktowaliśmy sprawę rzekomej ciąży Edyty Górniak, bo był to element walki między Leszkiem Millerem a Aleksandrem Kwaśniewskim. Niewystarczająco mocno podkreśliliśmy, że chodzi o chamską plotę puszczoną przez Millera. Mam wyrzuty sumienia.

Mazurek: Przezabawne było to, że myśmy napisali o tym jako pierwsi, i wtedy wszystkie media zaczęły powtarzać – nawet "Polityka" walnęła to na okładkę w tonie, "jakie to oburzające, że ktoś śmie tak plotkować". Wcześniej bali się głośno powiedzieć. Tak naprawdę śmieszne w tym nie jest to, że Kwaśniewski może mieć dziecko z Edytą Górniak, bo to absurd, ale to, że opowiadają o tym ludzie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tego jednak ludzie nie zapamiętali. Jestem pewien, że popełniamy błędy (...)

Zalewski: Często przekraczamy granice. Tego typu twórczość polega na przekraczaniu granic i czasem się ją przekracza ze smakiem, a czasem tak, że efekt nie jest zbyt fajny. Raz wychodzi, a raz nie. Gdybyśmy przejrzeli wstecz parę numerów "Wprost", to znaleźlibyśmy i takie notki, z których nie jesteśmy dumni. To tak jak w komedii z Leslie Nielsenem: jest 70 żartów śmiesznych, ale musi być kolejnych 70, które są kiepskie. Nie zawsze wychodzi.

Onet: Ciążę Górniak macie na sumieniu?

Zalewski: Ja mam. Tak to odczuwam i uważam, że skrzywdziliśmy Edytę Górniak i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Mazurek: Nie mamy ciąży na sumieniu, bo nie jesteśmy ojcami jej dzieci. Człowiek odpowiada - tutaj uwaga, bo padnie trudne nazwisko Romana Ingardena, który tak uważał - nie tylko za to, co napiszemy, ale i to, co ludzie z tego zrozumieją. Rzeczywiście nie wykazaliśmy się zdolnością przewidywania.


[ Komentarz dodany przez: Marecki: 05-04-2010, 12:36 ]
Cytowane treści obejmujemy znakami
!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez witcher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Inni o Edycie

Post autor: Meg »

witcher pisze:Zalewski: Ja mam. Tak to odczuwam i uważam, że skrzywdziliśmy Edytę Górniak i Aleksandra Kwaśniewskiego.
Hmm... lepiej późno niż wcale :P
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: Martynkaa »

Meg pisze:
witcher pisze:Zalewski: Ja mam. Tak to odczuwam i uważam, że skrzywdziliśmy Edytę Górniak i Aleksandra Kwaśniewskiego.
Hmm... lepiej późno niż wcale :P


W końcu jakiś normalny dziennikarz... :P
Zgadzam się z Meg
:) :) :)
Awatar użytkownika
Eddi13
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 17:40
Ulubiony album: ... .... ...
Ulubiona piosenka: ... ... ...
Lokalizacja: łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: Eddi13 »

5 oktaw :D chyba 5 mniej chciała powiedzieć :D <żal> love edi :*
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

w najnowsym zapytaniu "gorniak"(youtube) violetta villas o edycie:

http://www.youtube.com/watch?v=h0hMCllxw_I


wspomina udzielona jej przez edytę pomoc .Pomijając żenującą agitacje pana , który próbuje przyprzeć biedną dive-babcie do muru i wymusić na niej jakieś oświadczenie, na końcu villas chwali dobroć naszej idolki:P

bardzo miło się słucha;)



ps to było parę lat temu a jeszcze Czesia mówiła całkiem sensownie a i wyglądem nie odbiegała od standardów 60 letniej gwiazdy ,szkoda kobiety:(
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Inni o Edycie

Post autor: Himcio »

Jak inni, to inni :d

Sara May o Jubileuszu:
To był przepiękny koncert najbardziej utalentowanej polskiej wokalistki. Z wielką przyjemnością słuchałam Edyty. Mam nadzieję, że najgorsze ma już za sobą i wróci do czasów w których zajmowała się rozwojem muzycznym a nie praniem brudów na łamach Vivy i wylewaniem żali w trakcie programów rozrywkowych. Raczej bezpowrotnie minął już czas w którym za sprawą związku z Krupą nagrywała gnioty zaopatrzone w amatorskie aranżacje męża. Ostatnie kilka lat nie były owocne pod względem muzycznym a przecież cała Polska czeka na tak dobre płyty jak Dotyk. Nie mogę nie wspomnieć o bardzo dobrej zmianie wizerunku Górniak, która z wytapetowanej matrony zmieniła się w świeżą i uśmiechniętą kobietkę.
źródło: http://www.saramay.pl/blog.html
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: Blur »

Himcia pisze:Jak inni, to inni :d

Sara May o Jubileuszu:
To był przepiękny koncert najbardziej utalentowanej polskiej wokalistki. Z wielką przyjemnością słuchałam Edyty. Mam nadzieję, że najgorsze ma już za sobą i wróci do czasów w których zajmowała się rozwojem muzycznym a nie praniem brudów na łamach Vivy i wylewaniem żali w trakcie programów rozrywkowych. Raczej bezpowrotnie minął już czas w którym za sprawą związku z Krupą nagrywała gnioty zaopatrzone w amatorskie aranżacje męża. Ostatnie kilka lat nie były owocne pod względem muzycznym a przecież cała Polska czeka na tak dobre płyty jak Dotyk. Nie mogę nie wspomnieć o bardzo dobrej zmianie wizerunku Górniak, która z wytapetowanej matrony zmieniła się w świeżą i uśmiechniętą kobietkę.
źródło: http://www.saramay.pl/blog.html
Masz rację ona jest INNA :lol3:
No, ale w tym przypadku się z nią zgadzam.
W sumie często dziewczyna ma racje, ale to co sama robi medialnie/muzycznie(?) sprawia, że jest totalnie niewiarygodna.
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Inni o Edycie

Post autor: Himcio »

Blur pisze:No, ale w tym przypadku się z nią zgadzam.
Ja również. I nie tylko tu. Czytam czasami jej blog, i widzę, że wie o czym pisze. Poza tym jest dobrą pianistką, więc nawet ją lubie :shock: :d
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: Fan25 »

Na jednym z filmów, które były odtwarzane przed występami Edyty na koncercie w Sopocie Zapendowska mówi o zachwycie Niemena nad Górniak. Stwierdziła też, że Edyta to geniusz muzyczny.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: autech »

a oto co ta jakiaś Sara May napisała o wczorajszym wystepie Edyty

Niektóre czereśniaki naprawdę porażają swoim brakiem niewiedzy i podniecają się, że Górniak zaśpiewała w wyższej tonacji niż Houston. Tyle, że Houston tę piosenkę śpiewała a Górniak w tej piosence się darła. Niestety. Poza tym o dużej skali głosu nie świadczy tylko to jak wyciąga się w górach, ale również jak nisko się śpiewa.

Edyta Górniak jest bardzo dobrą wokalistką (najlepszą w Polsce), ale powodem tego nie jest jej skala tylko jej technika, wrażliwość i umiejętność wyrażanie emocji. Mimo wszystko do Whitney Houston jej daleko. Musiałaby się drugi raz urodzić, żeby zaśpiewać na poziomie Houston i wielu innych światowych gwiazd. Górniak ma wielki talent, ale brakuje jej wielu aspektów technicznych, by mogła konkurować z takimi wokalistkami jak chociażby Christina Aguilera, czy Mariah Carey.

Poza tym niech Edyta przestanie w końcu śpiewać covery. Czas na zrobienie swojego dobrego materiału, bo od 8 lat niczego ciekawego nie nagrała...zdążyła jedynie uraczyć nas hymnem.

http://www.saramay.pl/blog/2-blogowe/15 ... piewu.html

WILKA ZNAFFFFCZYNI SARA MAY :lol3:

NO TO TERAZ NA POPRAWE HUMORKU Z RANA COS OD SARY MAY
DISCO POLO Z WESELA :) WIDZE SPORO OSÓB JA TU LUBI :)

http://w414.wrzuta.pl/film/8XnIxvavbc3/ ... zapamietam
ODPOWIEDZ