Recenzje płyty "MY''

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: KrzysiekF »

Wow...to Pan Wojciechowski pojechał. Zastanawiam się, po co Edyta była 14 w Zetce i RMF. Skoro i tak te stacje konkretnie olewają singiel Edyty.

-- Dodano: 29 lut 2012, o 21:59 --

Mariusz Gruenbaum
Pogubiła się Edzia w świecie muzycznym, wciąż błądzi i mam nieodparte wrażenie, że najlepsze już za nami. Bo to co było, było szczere. Piękny głos, prawdziwe emocje, świetna muzyka. Czekając przez lata na płytę i znając możliwości wokalne, oczekuje się czegoś naprawdę świetnego. Czegoś co trafia w sedno. Edyta zachwyca w różnych programach telewizyjnych. Dreszcze przechodzą, gdy śpiewa „Dziwny Ten Świat”, czy utwory innych wokalistów w programie typu: Tak to leciało. Weźmy taki kawałek Beaty Kozidrak „Co mi Panie dasz” cudownie zaśpiewany przez Edytę. Jest w głosie ten pazur, ta wiarygodność, to wylewające się emocjonalne wnętrze Edyty. Jest skala głosu, prawdziwa muzyka wygrywana na prawdziwych instrumentach. Otwieram więc nową płytę i słyszę.... komputerowo zmieniony głos, całą masę elektroniki, jakiś przeciętny pop i zastanawiam się, gdzie jest wokalistka. Muzyka totalnie marnująca jej potencjał, snujące się dźwięki i zmodyfikowany wokal, czyli dewastacja tego, co w Edycie najlepsze. Brakuje charyzmy, emocji, siły, prawdziwego przekazu, tego co w niej i w muzyce najcenniejsze. Na taką płytę może pozwolić sobie wschodząca gwiazda o przeciętniutkim głosie, wokalny dyletant, ale nie ktoś kto tym głosem powalał, kto wzruszał i poruszał. Ma rację Elżbieta Zapendowska mówiąc: „Edyta Górniak odtrąciła wszystkich życzliwych sobie ludzi i poszła w kierunku wazeliniarstwa. Ci, co jej wazelinują, są w kręgu jej znajomych. Ona się chyba boi ludzi szczerych, dlatego repertuarowo jest na manowcach. Słabe jest to, co robi. A przecież jest wybitnie utalentowana. Szkoda mi jej talentu” No i właśnie, mnie również szkoda, bo wiem, że potrafi znacznie, znacznie lepiej. Wkładam więc płytę do odtwarzacza po raz drugi i zaczyna mi się ta płyta podobać. Nie myślę już jednak, że śpiewa to Edyta, po prostu kolejne dźwięki w tle, kolejny pop dla mas, który mogłaby zaśpiewać Doda czy średnio utalentowana wokalistka. Zaczynam się cieszyć dźwiękami, jak nauczyciel, że jego słabiutki uczeń rozwiązał banalny układ równań. Myślę, że właśnie tą płytę najlepiej słuchać zapominając o Edycie. Z sentymentu daję trójkę, tyle że ona razi na tle innych dokonań Edyty, która wielokrotnie pokazała, ze potrafi na świadectwie zaświecić czerwonym paskiem. Szkoda, może za kolejne 5 lat...
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Matiz99 »

Link który pojawił się w innym temacie:
http://muzyka.onet.pl/publikacje/odpowi ... omosc.html
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Wojtuś »

W najnowszym Tele Tygodniu jest króciutka recenzja płyty MY:

" Mineło trochę czasu od prawdziwie wielkiego przeboju w jej wykonaniu - To nie tak jak myślisz, łączącego naturalną zmysłowość głosu Edyty z delikatnym rytmem r'n'b. Lecz jej najnowsza płyta to odważniejsze wejście w nowoczesne brzmienia od pulsujących energią Find me po hipnotyzującą balladę Sens-is".
Awatar użytkownika
Monalisa
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 760
Rejestracja: 06 wrz 2006, 20:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Miasto...

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Monalisa »

Fajne recenzja :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: karen »

Wielki "dziennikarz" Patoleta wypowiedział sie na temat płyty....

SROMOTNA PORAŻKA EDYTY
http://robertpatoleta.bloog.pl/id,33092 ... komentarze
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: KrzysiekF »

No to pokazał...a Edyta udziela mu wywiadów :lol3: Gość powinien mieć zakaz wstępu !!!
Szkoda mi każdego słowa.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Emila555 »

Ten człowiek jest żałosny. Pierwszy leci na wywiad z Edytą, pitu, pitu, podgaduje, zagaduje, a tu potem takie słowa. Żeby to jeszcze miało jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie wiedziałam, że z niego taki krytyk muzyczny. Edyta powinna mu następnym razem kulturalnie wskazać gdzie jest wyjście.

Co on wypisuje?! Nie mogę tego czytać, bo mi się ciśnienie podnosi.
Wydaje się, że artystka nagrała wymęczony zestaw piosenek mimochodem pomiędzy jedną sesją zdjęciową a programem telewizyjnym.
Mimochodem? Edyta nagrywała tą płytę przez dłuższy czas, myślę, że nikt nie dopracowuje tak dokładnie wszystkich szczegółów jak ona.
Raz próbuje być taneczna, raz balladowa, ale tak naprawdę jest nijaka.
11 historii, każda inna, to są i taneczne i balladowe kawałki, nie wiem o co mu chodzi. Nijaki to jest ten pan, który sam nie wie którego Boga chwalić.
Najlepszym kawałkiem jest „Teraz-tu”, numer nagrany jeszcze za czasów Mai Sablewskiej.
:buahaha: :buahaha: :buahaha:
Duża część piosenek to całkowite pomyłki, jak choćby bezpłciowa „Tafla”.
Nonsens!!! :mama: Tafla to dusza, wrażliwość i piękno. Faktycznie to płyta nie dla wszystkich, skoro nie rozumie się jej przekazu i sensu i określa jako bezpłciowa 8P
Każda nowa płyta piosenkarki porównywana jest do jej debiutanckiego albumu. „Dotyk”
Tak, i teraz wszystkie płyty mają być kopiami Dotyku?? :mama:

Edyta nagrywa to co czuje w danym momencie, to co chce i ma do tego święte prawo. Muszę zmartwić pana P. bo są osoby, które identyfikują się z płytą MY i doceniają jej wyjątkowość i piękno :)
Awatar użytkownika
casica
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 733
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:09
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: NwI,CBTL,HOYH,Litania
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: casica »

Co, może nie ma w tym ziarna prawdy? :roll:
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Paulik24 »

NAJLEPSZYM KAWAŁKIEM JEST TERAZ-TU???? kurde widzę koleś się zna, skoro mówi, że Teraz-Tu to najlepszy kawałek na płycie :laughing:
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Natu$ »

Powiedział tak, bo...
numer nagrany jeszcze za czasów Mai Sablewskiej
i wszystko jasne.

Dwulicowość aż bije po oczach. Jak można się pchać w Empiku do wywiadu, a potem pojechać z grubej rury? :?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Wojtuś »

Tu nie ma się czym przejmować. Dla mnie ten pan to pseudo dziennikarz, który nie potrafi nawet dobrze złożyć zdania i poprawnie się wypowiadać a jego zdanie na temat płyty było znane na długo przed jej wydaniem . Od kiedy Edyta zwolniła Sablewską ten pan diametralnie zmienił nastawienie do Edyty i jedzie po niej przy każdej okazji a zarazem biega na każdą imprezę gdzie pojawia się Edyta i robi z nią wywiady.
Awatar użytkownika
piotrfujarewicz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:39
Ulubiony album: Live 99
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Opole

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: piotrfujarewicz »

Brak mi słów na tego kolesia. :evil:
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: DAAMI »

Pozostaje mu tylko :612:

(taki mały żart :P )
Awatar użytkownika
ziggy86
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:15
Lokalizacja: Wawa/Rzeszów

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: ziggy86 »

Wojtuś pisze:ten pan diametralnie zmienił nastawienie do Edyty i jedzie po niej przy każdej okazji a zarazem biega na każdą imprezę gdzie pojawia się Edyta i robi z nią wywiady.
KrzysiekF pisze:a Edyta udziela mu wywiadów :lol3: Gość powinien mieć zakaz wstępu !!!
na swoim facebooku napisał w komentarzach:
"Nie ja zabiegam o wywiady z Edytą, propozycja zawsze wychodzi z jej teamu, więc wniosek z tego, że moje wywiady są dla Artystki ważne. Robię je między innymi dla Was, jej fanów, więc uszanujcie to".

baran jest i tyle
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzje płyty "MY''

Post autor: Blur »

I z dnia na dzień wszyscy są krytykami muzycznymi muszącymi się publicznie wypowiedzieć na temat nowego albumu Edyty Górniak :lol3:
ODPOWIEDZ