Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Estratos »

Opinie wyrażają: Jacek Fudała - RMF/RMF Maxxx, Wojtek Jagielski - Radio Zet, Mariusz Składanowski - Radio Gra, Marcin Sobesto - PiN, Agnieszka Szydłowska - Trójka i Przemek Thiele - Radio Szczecin.
Na początek brawa za odwagę i szukanie czegoś w przypadku Górniak nowego. Jednak czy nie za dużo w tym wszystkim wyrachowania i chłodnej kalkulacji? Bo z jednej strony chillout jest trendy, z drugiej - śpiewanie w Polsce po francusku to niemal gwarancja sukcesu. W przypadku Lunatique to nie pomoże: piosenka jest mało przebojowa i - moim zdaniem - nie chwyci.
Jacek Fudała, RMF/RMF Maxxx
Lunatique to ciekawa propozycja dla zwolenników klimatów bardziej niż przebojów. Takie nagranie mogłoby zostać umieszczone na dowolnej składance typu Cafe del Mar. Mam wrażenie, że Edyta Górniak bardziej niż na stworzenie hitu nastawiła się na przyjemność tworzenia dla siebie. Kto wie, czy to nie dobra droga, tylko nie wiem, czemu język francuski?
Wojtek Jagielski, Radio Zet
O, po francusku, nawet nie będę mógł się czepiać tekstu! Słucham dalej - jakiś facet zawodzi, muzyczka się sączy na modłę chiloutową, Edyta tęsknie mruczy i tak aż do końca. Słucham, słucham i powoli już lunatykuję po wiosennych paryskich uliczkach. Wciąga, Paryż oczywiście, ale muzyka stanowi niezłe tło... W życiu bym się nie spodziewał, że mi to przez klawiaturę przejdzie ale z chęcią posłuchałbym całej takiej płyty Edyty Górniak. Jak znam życie, to na listach przebojów szału nie będzie, piosenka może jedynie lunatykować w niższych partiach stanów średnich, ale Edyta wykonała chyba wreszcie ruch, na jaki powinna się już dawno zdecydować. Zamiast balansować między tym, co miało jej przynieść sławę na świecie (soul, dance, r'n'b), zagłębiła się w swoim muzycznym świecie. Bez nachalności, jakby z cienia, bez presji ze strony wytwórni, nie mając już nic do stracenia, wreszcie może coś naprawdę wygrać. Choćby szacunek takiego oponenta jak ja.
Mariusz Składanowski, Radio Gra"
Kiedy kilka miesięcy temu otrzymałem singla Edyty z piosenką do reklamy wody mineralnej mocno się zdziwiłem - 'o co chodzi?' Dlatego, gdy dotarł do mnie Lunatique podszedłem do tematu bardzo niepewnie. No, ale Panie i Panowie. To bardzo przyzwoity muzycznie produkt. Niestety Pani EG, niepotrzebnie medialnie sobie zaszkodziło i teraz nie będzie łatwo odbudować wizerunek. Piosenka jak się patrzy. Nowoczesne loopy, sample i rytm. Oby więcej takiej muzycznej odwagi i pomysłu, a będzie dobrze.
Marcin Sobesto, PiN
Ta piosenka może się pięknie wpisać w słoneczne dni, które przed nami... Równie pięknie, jak nagrania Ingrid, Gabin, a może kolejny song wymruczany przez Krzysztofa Krawczyka z towarzyszeniem tak popularnego elektronicznego szemrania. Słowem, ma szanse trafić w odpowiedni moment. Jednak mnie osobiście nie interesuje. Ani w warstwie muzycznej ani tekstowej nie znajduję tu nic ponad ograne setki razy banały i zabiegi pozwalające trafić do jak najszerszego kręgu słuchaczy w tym samym momencie. Ani mnie to dziwi, ani interesuje, jest mi dokładnie wszystko jedno. Nie dla mnie i już.
Agnieszka Szydłowska, Trójka
'Szumny' powrót w skromnym stylu. To chyba dobry pomysł. Po serii sensacyjnych i skandalizujących wydarzeń małomuzycznych Edyta znów postanowiła robić to, co wydawałoby się potrafi najlepiej. Jako gość, któremu zawsze działały na nerwy 'divy' muzyki pop, ich napuszenie i muzyka pełna ozdobników i popisów umiejętności wokalnych przyznaję, że nowe obliczy Edyty G. całkiem mi odpowiada. Ktoś w końcu wpadł na pomysł, że w miejsce przesytu lepsza jest skromność, stonowanie i wyważenie. Łatwo się zorientować kim są ci 'ktosie', bo ich nazwiska figurują w składzie muzyków, producentów i kompozytorów. Kto wie, może Edyta trafiła w dobre ręce. To niestety odwieczny problem wokalistów, którzy nie komponują i nie mają koncepcji na siebie. Skoro można było Krawczyka po latach błądzenia ustawić na właściwie tory być może teraz to szczęście spotkało Edytę. Stylowa aranżacja mięciutkie brzmienie, głos wokalistki wtopiony w całość, bez fajerwerków popisów. Radiowo. Nie boli. A i język francuski od lat uwielbiany nad Wisłą jest. Czekam na kolejne odsłony.
Przemek Thiele, Radio Szczecin
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2005, 21:37 przez Estratos, łącznie zmieniany 1 raz.
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Titter »

Interesujące.. dzięki Estratos..

Mnie się LUNATIQUE podoba, bez rewelacji, ale miło się słucha.. Płyta mogłaby być utrzymana w klimacie "L" ale wolałabym, żeby Edyta śpiewała po angielsku..
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Magda M »

no prosze... cóż za recenzje... z wiekszoscia sie zgadzam... Lunatique nie bedzie raczej super hitem ale swój klimacik ma i słuchaczy bedzie mialo ;) a tak na marginesie to tez wole Edi po angielsku bo nic nie rozumiem teraz z tego francuskiego... :( ehh.. ale mam nadzieje ze album bedzie "wielojezyczny" i kazdy z nas znajdzie cos dla siebie :):) pozdraiwam ! !papas
marcinek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 315
Rejestracja: 17 gru 2004, 13:12
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Perła
Lokalizacja: Suwałki

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: marcinek »

hm... muszę się z wami zgodzić, jest jak jest, mam tylko nadzieję że wszystko będzie dobrze...
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Estratos »

Edyta Górniak wraca
Tym razem jako glos w zespole Mathplanete. Piosenka "Lunatique" jest zapowiedzia calej plyty. Bardzo obiecujaca zapowiedz. Na dodatek Edyta spiewa po francusku. Calosc brzmi chilloutowo i nowoczesnie. Trzymam za Nia kciuki! Obiecuje, ze nigdy nie naraze sie tym gazetom, które chcialy Ja zniszczyc, bo to nic milego czytac o sobie takie rzeczy. Piosenkarka nie jest juz zwiazana z zadna duza wytwórnia, mam nadzieje, ze to pomoze jej w podejmowaniu tylko dobrych decyzji artystycznych.
Marek Niedzwiecki, Trojka
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Titter »

Zawsze lubiłam i ceniłam Niedźwiedzia :) miło, że tak napisał :D
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: vanity »

piosenka przebojowa nie jest, mnie się bardzo podoba. po angielsku Edi brzmi super, po polsku też, po francusku zaśpiewała po raz pierwszy, mnie się spodobało. znam trochę angola od jakiegoś czasu uczę się francuza. mam tylko nadzieję że w innych językach śpiewać nie będzie bo ich nie znam.
ale recenzje w sumie bardzo dobre z czego się cieszę.
kimi
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 mar 2005, 16:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: kimi »

mnie się piosenka podoba :) jednak też uważam,że nie chwyci na listach przebojów....zbyt wyciszona...
a co do francuskiego tekstu,to widziałam wypowiedź Pani Górniak jak mówiła,ze chciała po chiński,ale trochę jej nie wyszło 8)
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: mancia »

Hehehe super a ja mam pytanie

SKĄD MASZ TE RECENZJĘ??????????? :lol: :lol:
Pozdrawiam

A ha to jz wiemy ,że w RMF FM nie bardzo będzie grane a to radio o najwiekszej popularności a w Zetce może jak Pan Wojtek jeszcze troche pomysli, wiem ,że to inteligentny fajny facet i więcej by innny nowych rzeczy puszczał ale tez musi dbać o biznes radia.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: Marek »

Lunatique to ciekawa propozycja dla zwolenników klimatów bardziej niż przebojów. Takie nagranie mogłoby zostać umieszczone na dowolnej składance typu Cafe del Mar. Mam wrażenie, że Edyta Górniak bardziej niż na stworzenie hitu nastawiła się na przyjemność tworzenia dla siebie. Kto wie, czy to nie dobra droga, tylko nie wiem, czemu język francuski?
Wojtek Jagielski, Radio Zet
Zgadzam się z tą opinią.
I jeszcze jedno, Edyty jest bardzo mało w tej piosence, za mało :570:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: vanity »

w Zetce może jak Pan Wojtek jeszcze troche pomysli, wiem ,że to inteligentny fajny facet i więcej by innny nowych rzeczy puszczał ale tez musi dbać o biznes radia.
moim zdaniem Wojtek Jagielski sobie może myśleć. nawet jakby był za puszczaniem Lunatique to i tak Kozyra może mu nie pozwolić. Kozyra jest wyrocznią, Jagielski pionkiem.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: marlena »

a niby dlaczego w Rmf fm czy Zetce maja nie puszczać nowej piosenki?
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: ANETA »

Opinie nawet spoko, bez rewalacji. Moja opinia o tej piosence tez nie wygórowana. Śpiewa bo śpiewa ale zeby zaraz padac na kolana...Lepiej brzmi po polsku i angielsku. Wolałabym chyba cos po hiszpańsku ...
weop
Invisible
Invisible
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2005, 22:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: weop »

ilu dziennikarzy tyle komentarzy
jedno widać kazdy boi się teraz narazic Edycie bo ona zaczęła mówić po nazwiskach, i dobrze.

Ja uważam że LUNATIQUE jest bogate w słowa, w tresć, przesłanie ale nie kazdy moze to zrozumieć bo niktórzy są po prostu zbyt puści

pozdrawiam
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Radiowcy o LUNATIQUE / Recenzje

Post autor: vanity »

może po prostu niektórzy dziennikarze, nie są na tyle rozwinięci by zrozumieć bardziej złożony tekst piosenki :D
ODPOWIEDZ