Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Wszystkie forumowe ankiety.
ODPOWIEDZ

Czy polscy artysci powinni brac czynny udzial w polityce tak jak to robi kosciol?

Czas głosowania minął 07 lut 2007, 17:05

Tak
3
18%
Nie
14
82%
 
Liczba głosów: 17

chopperpl
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: z daleka

Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: chopperpl »

Dlaczego polscy artysci byli w stanie sie zmobilizowac i dac koncert wsparcia dla ruchu opozycyjnego bialorusi, a nie sa w stanie tego zrobic w Polsce. Rzadzaca koalicja na bierzaco lamie polska konstytucje, a wy nic sobie z tego nie robicie. Czy mam rozumiec, ze wybory tez was nic nie obchodza?

PS.
Nie szukam wsparcia dla opozycji, ale faktu gwalcenia konstytucji w tak beszczelny sposob nie jestem w stanie scierpiec.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: B@r »

Glosowalam na nie - ani artysci, ani kosciol kat. tym bardziej, nie powinni sie mieszac do polityki.
Awatar użytkownika
Łukasz
Perła
Perła
Posty: 1063
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Obłok
Lokalizacja: ŻL

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Łukasz »

a.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2008, 17:43 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: B@r »

Rolą artystów jest zajmowanie sie sztuką a nie polityką .
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Piter »

Myślę, że tak - o ile mają coś do powiedzenia. Skoro żyjemy w państwie demokratycznym i jako tako wolnym, to każdy obywatel ma prawo powiedzieć, co myśli, na kogo głosuje, dlaczego itd. W Polsce, mam wrażenie, artyści chowają głowę w piasek, wolą nie ryzykować. Nie ma wielkich kampanii - jak te, w których w latach 60 i 70 kobiety, takie jak np. C.Deneuve i W.Goldberg chociażby, walczyły o prawo do aborcji. Mam czasami wrażenie, że nasi artyści nastawieni są głównie na zysk, nie chcą ryzykować, narażać się - dlatego głównie milczą.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: vanity »

Piter pisze:Myślę, że tak - o ile mają coś do powiedzenia. Skoro żyjemy w państwie demokratycznym i jako tako wolnym, to każdy obywatel ma prawo powiedzieć, co myśli, na kogo głosuje, dlaczego itd. W Polsce, mam wrażenie, artyści chowają głowę w piasek, wolą nie ryzykować. Nie ma wielkich kampanii - jak te, w których w latach 60 i 70 kobiety, takie jak np. C.Deneuve i W.Goldberg chociażby, walczyły o prawo do aborcji. Mam czasami wrażenie, że nasi artyści nastawieni są głównie na zysk, nie chcą ryzykować, narażać się - dlatego głównie milczą.
u nas też byli bohaterowie. np Olbrychski został wzięty z chaty na przesłuchanie. Andrzejowi Sewerynowi SB kazała się wynosić z Polski. Szczepkowska (ta od "ogłoszenia w tv końca komunizmu") dostawała listy z pogróżkami nie pamiętam komu, ale SB komuś coś przy samochodzie majstrowała, hamulce czy coś.... byli odważni. byli. teraz nikt nie grozi śmiercią, ale odważnych brakuje, nie wiem może moherowy wrzask bardziej przeraża, niż skończenie na drzewie przez niesprawne hamulce?... pocieszające jest to, że jak będzie już naprawdę tragicznie to się zbierzemy w kupę, tylko po co nam kolejne dno w historii?
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Titter »

Jestem na NIE :P
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Piter »

Ja wiem, że byli. I Szczepkowska chociażby czasami, rzadko bo rzadko, ale jednak, napisze coś w swoich felietonach.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Invisible »

Według mnie polityką powinny zajmować się jedynie osoby mające ku temu odpowiednie kompetencje... Artyści tworzą, wyrażają się poprzez sztukę, a Kościół jako "instytucja" nie powinna pod żadnym względem ingerować w sprawy polityczne...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: Piter »

Danielsss pisze:Według mnie polityką powinny zajmować się jedynie osoby mające ku temu odpowiednie kompetencje...
Tzn. kto? Politycy? Wśród polityków także są artyści, Kazimierz Kutz chociażby - senator i reżyser. Może by się właśnie coś w tym kraju zmieniło, gdyby artyści dali przykład demokratycznej postawy, a nie interesowali się tylko gdzie tu pochałturzyć i w co się ubrać na niedzielny "Taniec z trupami".
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Gdzie sie podziewaja polscy artysci????

Post autor: DeathlySilence »

Ewelina Flinta ostatnio w audycji radiowej dała wyraźny sygnał STOP dla partii rządzącej i współkoalicjanów. :hellobaby: Głównie fani wiedzą, że na płycie 'Nie znasz mnie' jest utwór z zabarwieniem politycznym.Chodzi mi o "Tak zrób" :wink:
"Tak Zrób"
Faceci w garniturach
Wiedzą co i jak
Mieszkają w twoim domu
Zacznij już się bać

Kanapa telewizor
I już mają cię
O prawdzie ciągle mówią
Chętnie dzielą się

Cienkimi jak opłatek
Słowami których moc
Wprost rzuca na kolana
Śmiech ci zrywa bok

Nad nimi władzę masz i ty
Wystarczy jeden przycisk i
Znikają bańki szpetnych słów

Tak zrób
Tak zrób
Tak zrób
Tak zrób

Faceci w swetrach słyszą
Lepiej co i jak
Na długich oraz krótkich
Falach ciepły głos

Opowie co jest dobre
A co raczej be
Musisz uwierzyć przecież
On tak dobrze wie

Nad nimi władzę masz i ty
Wystarczy jeden przycisk i
Znikają bańki szpetnych słów

Tak zrób
Tak zrób
Tak zrób
W ankiecie jednak zaznaczam NIE - kwestia sformułowanego pytania.
Polityka kościoła to jeden wielki nacisk na partie rządzące. Kosciół nie jest skory do dialogu, ponieważ uznaje zasade: nasz swiatopogląd światopoglądem innych. Dlatego tak wielki problem jest z ustawą aborcyjną, o eutanacji lub związkach partnerskich nie wspominając.

Natomiast czy artysci w ogóle powinni udzielać się politycznie - jeśli mają taką potrzebe to tak. Ale nie jestem za tym, aby przymuszać środowisko artystyczne do czegokolwiek. W ogóle jakiekolwiek środowisko.
ODPOWIEDZ