Kolejny singiel z płyty "My"

Wszystkie forumowe ankiety.

Jaka piosenka powinna zostac kolejnym singlem z albumu "My"?

Find Me
2
3%
Obudźcie mnie
26
38%
(Let's) Save The World
14
21%
Tafla
6
9%
Dzisiaj dziękuję
3
4%
Perfect Heart
14
21%
Sens-is
3
4%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Aro »

endeven pisze:Owszem, Twój gust daleko w innym miejscu niż mój, więc nie dziwi mnie Twoje obruszenie. Jestem kategoryczny w kwestiach dobrej i złej muzy i nie będę jechał wazeliną, bo nie widzę uzasadnienia by tak robić. Forum ma koszmarny gust. that`s all. Tylko mnie utwierdzają te 2 głosy dla DD zamiast od tego odwieźć. Sorry
Co Ty wiesz o moim guście? :lol3: :lol3: Śmiem twierdzić, że mój jest nieporównywalnie lepszy od twojego. Wystarczy zresztą zerknąć na to czego Ty słuchasz. No i jeszcze sam fakt, że tak Ci się podoba DD świadczy już o czymś. To mnie rozbawiłeś... :lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: niuto »

Co do mojego i gustu forum, cóż, taka jest moja indywidualna opinia, czy to kogoś ubodło czy nie, mam to gdzieś. Swój gust prezentuję w wątku energy music drink. widać gołym okiem że odbiega od średniej przeciętnej na forum. Nic na to nie poradzę.
a nas nie interesuje twoje zdanie na temat naszego gustu :) my może go nie mamy, ale ty za to jesteś muzycznym snobem, który lubuje się w wyszukiwaniu muzyki, której nikt nigdy nie słyszał i w pokazywaniu tym samym jaki jesteś wspaniały. i tak naprawdę nie wiadomo jest gorsze ;] Poza tym sugestia była taka, żeby wbrać piosenkę, która najlepiej nadawałaby się na singla i trafiła do słuchaczy, a nie na ulubiona piosenkę. A "sukcesy" CQ czy OTR wskazuje na to, że publiczność woli jednak Edyte właśnie w tym "zachowawczym" wydaniu.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: DAAMI »

KrzysiekF pisze:po badziewnym CQ
CQ jest fajne i dajcie mu spokój Obrazek
Awatar użytkownika
Kamcio24Fr
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 288
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:41
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Paris

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Kamcio24Fr »

Perfect Heart, najpiekniejszy utwor z plyty wydalbym na Zime :D a na Jesien niech nam Edi zaserwuje kontynuuacje OTR czyli (let's) Save The World :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: endeven »

niuto pisze:
Co do mojego i gustu forum, cóż, taka jest moja indywidualna opinia, czy to kogoś ubodło czy nie, mam to gdzieś. Swój gust prezentuję w wątku energy music drink. widać gołym okiem że odbiega od średniej przeciętnej na forum. Nic na to nie poradzę.
a nas nie interesuje twoje zdanie na temat naszego gustu :) my może go nie mamy, ale ty za to jesteś muzycznym snobem, który lubuje się w wyszukiwaniu muzyki, której nikt nigdy nie słyszał i w pokazywaniu tym samym jaki jesteś wspaniały. i tak naprawdę nie wiadomo jest gorsze ;] Poza tym sugestia była taka, żeby wbrać piosenkę, która najlepiej nadawałaby się na singla i trafiła do słuchaczy, a nie na ulubiona piosenkę. A "sukcesy" CQ czy OTR wskazuje na to, że publiczność woli jednak Edyte właśnie w tym "zachowawczym" wydaniu.
Na szczęście jest to wąskie grono osób, które ma specyficzną wrażliwość i docenia coś, co dla większość jest "niesłyszalne". Zawsze tak będzie, więc jestem spokojny o siebie:] A moim celem nie jest "chwalenie" się nieznaną dla "was" muzą, ale podzielenie się nią, by ktoś też mógł się zarazić i tym cieszyć. Wracając do tematu: TAK, wybrałem DD ze względu na słuchaczy.

Jaki jest sens wydawać singla, który nie przyciągnie uwagi osób spoza stałego grona miłosników i fanatyków?
Status quo Edyty nie ucierpi na tym, że wyda na singlu utwór, który muzycznie wychodzi w rejon dalszy niż zachowawcze kompozycje Edyty Górniak. Wręcz przeciwnie, dzięki temu zwróci uwagę tych, którzy nie darzą Jej specjalnym zainteresowaniem.

Patrzę na to dużo szerzej niż chęć chwilowych 1-szych miejsc na listach przebojów. Zwłaszcza po komercyjnym CQs trzeba dać ludziom coś zgoła innego.
Może teraz NIUTO zrozumiałeś moje intencje...

CQs i OTR nie wypaliło? Ludzie wolą starą Edytę? Masło maślane.
T-T było ze wszystkich singli największym hitem. NZ nieźle sobie radziło. Ale przysłowiowa stara Edyta w "KOTKU" odniosła mniejszy sukces niż OTR. CQs w rankingach airplay przepada, bo radio nie chce grać, bo problem z rozesłaniem, albo po prostu nie chcą. nieważne. nie wyszło w radiach. Ale wyświetlenia na YT wyglądają przyzwoicie. Wiele razy lepiej niż "KOTKA".

"Stara", "nowa" Edyta? żałosne jest takie dzielenie. ja nie widze uzasadnienia. Większość narzekających piałaby z zachwytu, gdyby MY odniosło sukces komercyjny. Nie mówię, że wszyscy, ale na większość tak by to podziałało. Tylko powiedzmy sobie szczerze - brak komercyjnego sukcesu płyty to po pierwsze zły wizerunek medialny Edyty i jej plotkarski żywot, po drugie wysoka cena CD jak na polskie warunki. Nie da się o tym nie pamiętać.
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: sexuality »

Postawiłam jednak na "Taflę". Edyta pięknie w niej "płynie". Do tego tekst bardzo osobisty. Utwór bardzo wyróżniałby się w radiu i chyba mógłby trafić do większych rozgłośni, bo tam lubią takie lekkie ballady...
Oczywiście wciąż wiele zależałoby od podejścia Edyty, ale jeśli powstałby klip,a RMFka grałaby nawet utwór w nocy jak to było z "Nie zapomnij" czy "Oj kotku" to już nie byłoby wcale tak najgorzej ;)
Awatar użytkownika
casica
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 733
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:09
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: NwI,CBTL,HOYH,Litania
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: casica »

Nie wyobrażam sobie "Tafli" w radio, być może ze względu na te osobiste słowa. Nadal jestem za "Perfect Heart", które jest tak inne od tego, co zaserwowała nam Edyta swoją twórczością wcześniej. Tak inne i ciekawe, sam sposób w jaki to śpiewa, nuci - magnes. Moi znajomi nie wierzą, że to ona. Być może dlatego, że ma przypiętą łatkę wykonywania lirycznych ballad. :roll:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Flux »

Dzisiaj dziękuję jako kompozycja jest ciekawa ale tekst ZDEWASTOWAŁ całość. Grafomania czystej wody. Miejcie na uwadze, że liczy się absolutnie każdy aspekt. Piosenki okraszone są tekstem po to, żeby nabrać jakiegoś znaczenia, treści. W przypadku Dzisiaj dziękuję jest to nieznośny banał. LSTW jest zbyt ciężkie, z takim aranżem nie przejdzie, Sens-is trzeba poświęcić dużo czasu, do radio trzeba by okroić ze dwie minuty a ludzie jeszcze zaczęliby mówić, że Górniak straciła głos (nieszczęsny auto-tune). Zostaje nam tylko Perfect heart. Nic innego moim zdaniem nie ma szansy chwycić.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:47 przez Flux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: endeven »

Niestety PH jest po angielsku i to w polskich rozgłośniach nie chwyci za bardzo. Chyba, że...

Ktoś by się naprawdę postarał o absolutnie genialną promocję w radio tego utworu. Dobiłby się drzwiami i oknami do studia Radiowej Trójki, Radiowej Jedynki, moze Radio RAM, PIN, do istotnych i znaczących stacji ale o mniej komercyjnym charakterze, bo wątpię by ZET i RMF chciało grać PH, choć.. kto wie... na pewno warto byłoby z nimi o tym mocno podyskutować. Naprawdę mocno.

Dobry, intrygujący klip i coś mogłoby z tego być.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Flux »

Fakt, z tym angielskim trochę licho. Z jakiegoś powodu dla Polaków wszystko co jest po angielsku jest "światowe", pod warunkiem że powstało poza granicami naszego kraju. Nieważne czy śpiewa Gruzinka czy Francuz, byle nie nasz krajan. Wtedy angielski jest be, akcent nie ten a tak w ogóle to gdzie się podział lokalny patriotyzm i dlaczego ta Górniak śpiewa w obcym języku...

Pomimo tego drobnego "mankamentu" PH, wciąż nie widzę innego kandydata. Trzeba uderzyć w troszkę ambitniejsze gusta. Steczkowska z Sanktuarium wskoczyła na Listę Trójki i nie widzę powodu, dlaczego to samo nie miałoby spotkać Górniak z rzeczoną piosenką. Forsujmy to, co mamy najlepszego.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Phealer33 »

Edyta obiecała kontynuację ON THE RUN więc z pewnością singlem będzie (LET'S)SAVE THE WORLD.
Ja się nawet cieszę z tego wyboru, bo ta piosenka w mojej ocenie ma wszystko co potrzebne jest prawdziwemu przebojowi. Aranż jest rzeczywiście nieco ciężki na komercyjną przestrzeń, ale nie jest też najgorszy. Utwór ten się wyróżnia przez nastrój i nieprzewidywalność.
TAFLA natomiast jest mało radiowa, ale bardzo chciałbym, żeby była singlem, bo to jest mi bardzo bliska nuta. Nie potrafię jednak ocenić jej szans, bo jest to piosenka bardzo kobieca (przez to zawężone grono odbiorców), monotonno-smętna (jak zima, a mówimy o singlu jesiennym), ale i bardzo liryczna, a Edyta jest w takich kreacjach mistrzem na polskiej scenie. Taką sentymentalną Edytę ludzie kochają. Smutne piosenki + Górniak= sukces. Najczęściej tak jest, ale nie musi tak być zawsze. W tym przypadku jednak, moja "intuicja" (ekhm) podpowiada mi, że to zły wybór. Tak też czuję, że to nie jest jej czas.
PERFECT HEART natomiast jest absolutnie niekomercyjne, a skoro Edyta kocha życie celebryckie i kasę, to nie wyda czegoś, co nie zapewni jej bycia w czołówce. To nie Steczkowska, która jest wielką Artystką i wydaje to co naprawdę czuje, nie myśląc o sukcesie komercyjnym. Edyta chce być sławna, na fali i wieczne na topie, dlatego wybierze pewnie piosenkę najbardziej komercyjną, a nie wyszukane 'perfect heart' dla wąskiego grona odbiorców... Trudno wierzyć w takie cuda. Niestety...

Pewne jest jednak, że singlem będzie "(LET'S) SAVE THE WORLD". Każdy to wie i przeczuwa...

Fajnie jest jednak dyskutować teoretycznie. :D :D
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Kopaneek »

Czuję, że Edyta nagra do PH teledysk z marsa i będzie jak zwykle.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Grzegorz »

Edyta powinna nagrać Perfect Heart pod jakimś pseudonimem! Będzie hit, zawistni Polacy nie skojarzą że to ona.i mamy 2 pieczenie na jednym ogniu... :lol3:
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Blur »

Phealer33 pisze:Edyta obiecała kontynuację ON THE RUN więc z pewnością singlem będzie (LET'S)SAVE THE WORLD.
No jak Edyta obiecała, to faktycznie tak będzie i ten temat nie ma racji bytu :-D

Osobiście nie widzę sensu wydawania kolejnych singli, bo wydanie singla u Edyty kończy się na rozesłaniu go do rozgłośni radiowych (a i z tym bywa różnie :shock: ) oraz ledwo nakręceniu średniej jakości video.
Poza Censequences, tu się Ed postarała z promocją, szkoda, że akurat z najgorszą piosenką na płycie.
Nie można mieć wszystkiego.



Perfect Heart i Sens-is zasługują na to by ludzie je usłyszeli.
Obojętnie czy to w radio (mała szansa) czy na kolejnym występie gościnnym w tv.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny singiel z płyty "My"

Post autor: Meg »

Jaka piosenka powinna zostac kolejnym singlem z albumu "My"?
Żadna się do tego nie nadaje. Już wystarczy
ODPOWIEDZ