Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Wszystkie forumowe ankiety.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Mona. »

Aro, przepraszam, już zmieniłam na 5 piosenek :)
Aro pisze:Mogę dać te piosenki do zestawienia, ale po co jeśli będziecie jedynymi głosującymi na te piosenki?
Nie bądźmy takimi pesymistami. Wierzę, że całe forum nie słucha wyłącznie Zetki na przemian z Rmf i znajdzie się ktoś, kto zna te utwory, doceni je i zagłosuje :d Szczególnie, że znowu nie wszystkie są nie wiadomo jak niedostępną przeciętnemu słuchaczowi muzyką alternatywną.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: vanity »

Aro pisze:Ja się zgadzam z Natu$. Mogę dać te piosenki do zestawienia, ale po co jeśli będziecie jedynymi głosującymi na te piosenki?
Przecież sam pisałeś, aby nie dublować tego samego, bo i tak będzie uwzględnione w liście.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: endeven »

sorry za ilosc. Jesli 5 to wybieram Cat power, grimes,kamp,deptford goth i frank ocean. prosze przepisz tytuly z mego poprzedniego postu. Dzieki. Bo jestem w pkp i ledwo sie teraz z netem polaczylem by szybko napisac
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: witcher »

Ponieważ padły też zarzuty co do moich propozycji, już spieszę z odpowiedzią. Piosenki Anathemy i Julii Marcel to ścisła czołówka tegorocznych zestawień Listy Przebojów Radiowej Trójki - podobno najważniejszej listy przebojów w Polsce. Teledysk do wymienionej przeze mnie piosenki Mumford and Sons miał więcej odsłon niż większość tzw. propozycji komercyjnych, więc właściwie granica między tym, co komercyjne a co nie się trochę zaciera w tym przypadku. Widać, ze ambitniejsze piosenki też czasem mają wzięcie. Sinead O'Connor chyba nie trzeba nikomu przedstawiać a Karolinę Kozak to już w ogóle wszyscy nabywcy "My" kojarzyć powinni, choć w przypadku tej ostatniej zapewne macie rację, piosenka "Mimochodem" wielkiego sukcesu nie odniosła. Choć dla mnie i teledysk, i sam utwór są bardzo dobre, dlatego postanowiłem umieścić.
Tak samo mógłbym odnieść się do listy Mony. Dla mnie wszystkie jej propozycje też są doskonale znane, a wcale nie uważam się za fana alternatywnego grania, wszak płyta Marii Peszek z pewnością znajdzie się w polskim TOP 10 w tym roku, tak samo Nosowska. Tres B i Mela Koteluk to chyba największe zaskoczenia i największe nadzieje polskiej fonografii, które wypłynęły szerzej w tym roku. Mógłbym jeszcze tak długo sobie gadać, ale dla niektórych to i tak nie będzie przekonywujące, bo po prostu zamknęli się na Eskę, Zetkę i inne eremefki i uznają za hity minionego roku jedynie to, co tam usłyszeli. Nie chce tutaj nikogo urazić tym, co piszę, ale jeśli już ktoś się czepia naszych propozycji to po prostu uznałem, że głupio zostawić to bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: endeven »

Też nie rozumiem tej nagonki i zarzutów. Pojęcie "przeboju" nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla podpłaconego nachalnie lansowanego utworu w skrajnie skomercjalizowanej radiostacji. Takich ludzi co nie idą na łatwiznę - trochę jednak jest. Nie widzę w tym nic złego, by taki "plebiscyt" był bardziej różnorodny i ciekawy. Nikomu krzywda się nie stanie, jeśli zetknie się z jakąś nazwą nawet tylko wzrokowo. Niech sobie wygra cokolwiek, ale nie odmawiajmy ludziom z innym gustem podzielić się swoimi przebojami.

Przebój - nie musi być prostacki, o byle czym, byle jak. Poza tym to bardzo względne pojęcie, więc nie zawężajmy jeszcze bardziej. Frank Ocean w Polsce ledwo liźnięty, a w Stanach jest na Niego prawdziwy szał, album "Channel Orange" zadebiutował na 1 miejscu Billboardu... Video "Thinking about You" ma jakieś 7 milionów, plus kilkanaście milionów różnych nieoficjalnych..
"Genesis" Grimes to jakieś 5,5 miliona , poprzedni klip to 4,5 mln.. jak na nieznaną alternatywę to przeciez niezły wynik.. Bat For Lashes to równiez wspaniaęł wyniki oglądalności.
Przebojem jest też KAMP czy Julia Marcell - na ich koncerty walą tłumy, naprawdę tłumy i atmosfery może pozazdrościć niejedna Grzeszczak albo Górniak :-P
KAMP od kilku lat bryluje na największych festiwalach w Polsce, w końcu wydali świetny album, mają i znakomity remiks Brodki na koncie (swoją drogą niech ktos zgłosi DANCING SHOES :)
A Deptford Goth umieściłem w swoim zestawie, bo to najpiękniejsza piosenka jaką w tym roku słyszałem i jaram się swoją radością, że na nią natrafiłem.

Pozdrawiam świątecznie i życzę Nam w kolejnych latach jeszcze lepszych przebojów.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Aro »

Ależ dodawajcie sobie co chcecie. Ja te piosenki dodam do ankiety i zobaczymy ile będzie głosów. ;)

Na koniec moje propozycje:

Asaf Avidan - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix)
Robbie Williams – Candy
Amy Macdonald – Slow It Down
Foster the People – Pumped Up Kicks
Alanis Morissette - Guardian
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Dobi »

Jeszcze coś ode mnie :banki:

1. Kelly Clarkson - Stronger (What Dosen't Kill You)
2. Muse - Madness
3. No Doubt - Push and Shove
4. Calvin Harris - We'll Be Coming Back (feat. Example)
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Blur »

Aro pisze: Foster the People – Pumped Up Kicks
2011.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Aro »

Blur pisze:2011.
Spoko, zostało to usunięte. Zastrzegam jednak, że piosenki nie zostały w zaden sposób zweryfikowane co może oznaczać, że te zupełnie nieznane które tutaj tak chętnie dodawano nie są z 2012 roku. Trudno. I tak szans nie maja. :P Juz propozycji nie przyjmujemy.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Przebój Roku 2012 (Propozycje)

Post autor: Virtual Tom »

Natu$ Youtube i ctrl +c ctrl + V nie boli :raczka:

Może wtedy sama odnajdziesz coś co Cię ominęło w tym roku 8P

Ne-Yo - Let Me Love You uratowało mnie dzisiaj przed inwazją świątecznej sieczki i przywróciło równowagę :taniec: :raczka:
ODPOWIEDZ