Wybory prezydenckie 2020

Jak głosują forumowicze?

Wszystkie forumowe ankiety.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

Wyniki są ułożone według malejącej ilości otrzymanych głosów.

Rafał Trzaskowski
18
49%
Szymon Hołownia
6
16%
Andrzej Duda
4
11%
Robert Biedroń
4
11%
Władysław Kosiniak-Kamysz
3
8%
Krzysztof Bosak
1
3%
nie głosuję
1
3%
Marek Jakubiak
0
Brak głosów
Mirosław Piotrowski
0
Brak głosów
Paweł Tanajno
0
Brak głosów
Stanisław Żółtek
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 37

To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: To co najlepsze »

A jaki to miałby być wstyd przyznać się kto głosuje na Prezydenta RP ? Bo nie rozumiem. Ja głosowałem i teraz też zagłosuje.
1) wiarygodność, najważniejsze obietnice spełnił
2) transfery społeczne: 500+....
3) jest samodzielny: zawetował 9 ustaw A jego poprzednik 4
4) nie poddał się naciskom elit sędziowskich i podpisał tak ważną ustawę dla Polaków, zwykłych Polakow którzy wiedzą jak funkcjonują sądy, bo mieli z nimi do czynienia. Ich bezkarnosć była nie do zniesienia.
5) jest wśród Polaków, w trakcie kampanii ale i nie tylko odwiedził każdy Powiat, a jego poprzednik z Belwedera tak chętnie nie wychodził
6) Sposób wypowiadania. Nikt nie boi się że będzie wpadka czy nie takt, jak w przypadku Kidawy było

Ale najważniejsze dla większości jest to, że po tylu latach walki o demokrację A potem walki partyjne i zasada prezydent z PiS rząd z PO, sprawiły że ster naszego kraju nie mówił jednym głosem, a jednak musi być jedna wspólna wizja która podniesie kraj do przodu i Prezydent AD świetnie wpisuje się w rolę mechanizmu napędowego.

A pozatym on jest sympatyczny, ale tą jego ogólną sympatię zawdziecza się memom.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: endeven »

To, że Ty TCN głosujesz na Dudę, to jakby wynikało z Twoich wcześniejszych postów, ale dzięki za argumentację. Mam nadzieję, ze pozostałe osoby tez sie nie wstydzą i wiedzą dlaczego dokonuja swojego wyboru.

Co do pkt 1 i 2. Trochę chyba te obietnice pomieszane z działaniami rządu, a nie samego prezydenta z własnych inicjatyw. /rzekłbym, że tu jest bardziej wierność partii macierzystej, niż własna wiarygodność.

3 i 4. nie jest samodzielny. A Komorowski no cóż nie jest jedynym odnośnikiem po 89 roku. Inna sprawą jest tez waga zawetowanych ustaw i rozróżnienie na weto wobec swoich "przeciwników" i weto wobec "swoich". Tego same liczby nie pokazują. Duda zawetował 9 ustaw z czego 4 weta pochodziły z okresu 3 pierwszych miesięcy prezydentury, kiedy rządziło jeszcze PO-PSL. Co do wet wobec ustaw partii macierzystej to dość znaczące jest, że 2 weta pojawiły się w stosunku do ogromnie społecznie drażliwych kwestii w sprawie sądownictwa (ustaw: z dnia 20 lipca 2017 roku o Sądzie Najwyższym oraz z dnia 12 lipca 2017 roku o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa). Weta były poprzedzone masowymi i wielodniowymi protestami w obronie sądownictwa. Duda czuł jednak presję ulicy, na tyle wielką, że jakos chciał wybrnac z potrzasku.

A dla porównania samych statystyk... Wałęsa zawetował 27 ustaw, Kwaśniewski 35, Lech Kaczyński 18. Jak na tym tle wypada Duda? Samodzielny?
-> https://tvn24.pl/polska/weta-prezydento ... 88-2457703

5. można byłoby powtorzyć. Po 89 roku mielismy więcej prezydentów niz Komorowski. Dużo bardziej aktywnych w terenie niż Duda, który w tym temacie żadnej wielkiej rewolucji nie zrobił, choc może oczami TVP był to jakis ewenement na skalę światową. Na pewnoi znaleźli się jacyś eksperci z łapanki dla uzasadnienia wielkości PADa.

6. Nikt nie boi sie wpadki, a potem piszesz, że jest sympatyczny bo jest to wynik memów z nim. A niby z czego wynikają memy w niezliczonej ilości. Z wpadek. Z braku jakiejś sztuby, ogłady, charakteru, charyzmy. On jest krolem memów, a jest prezydentem, no sorry. Totalny fakap na arenie międzynarodowej.

Wspólna wizja? Przypominam Ci, że to Duda i jego prezes dzielą Polaków, biorą za celownik kolejny grupy społeczeństwa, by w nie uderzać, obwiniać, przykleić łatkę wroga, by wytłumaczyć prostym ludziom czarno biały kreskówkowy świat. Gorszy sort i chamska hołota i inni nie ludzie to nie jest budowanie wspolnej Polski i wspolnej wizji. To są wykluczenia. To jest "wspolnota" oparta na wykluczeniu? Bez uchodzćów, bez żydów, bez homo, bez sędziów, bez nauczycieli, bez lekarzy i pielęgniarek, bez "eilit". Niedługo sie okaże, że nie ma z kim budowac tej wizji, bo wszystkie zdradzieckie mordy zostaną wykluczone.
Polityka to też dyplomacja, kompromisy i zdolnośc komunikowania się. I jesli obóz rządzący potrafiłby rozmawiać to i z prezydentem z innego obozu byłby wstanie postawić dobro Polski ponad polityczny spór. Ale to sie nie dzieje, skoro jest tylko automatyczny tryb procedowania bez konsultacji ani z opozycją, ani z grupami eksperckimi, ani stowarzyszenia i organizacjami społecznymi zorientowanymi w danej dziedzinie. To ja podziękuję za takie "siłowe" rozwiązania. A władza w jednych rękach nigdy nie jest dobra. Zawsze jest w tym coś deprawującego, brak kontroli prowadzi do nadużyć i zafiksowania. Jak nie masz hamulca to pędzisz w stronę przepaści i nawet tego nie widzisz.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: Steffie »

Live ze spotkania Szymona Holowni w Piotrkowie Trybunalskim:
http://facebook.com/story.php?story_fbi ... 91136&_rdr
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: endeven »

latarnik wyborczy od MAKE LIFE HARDER :P
-> https://www.facebook.com/MakeLifeHarder ... __tn__=K-R
miałęm wybrać najlepsze cytaty, ale musiałbym wklejać całość w gruncie rzeczy

haha uwielbiam ich

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 18 sekundach:
Zagłosowane??
:D
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: Gosia1423 »

Oczywiście 8)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: Flux »

Oddałem głos z samego rańca, tuż po otwarciu lokalu.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory prezydenckie 2020

Post autor: Kopaneek »

Tak.
Do urny poszedłem na bosaka! :ha: :lol3: :lol:
ODPOWIEDZ