Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Wszystkie forumowe ankiety.

Na kogo oddasz głos w drugiej turze?

Czas głosowania minął 12 lip 2020, 21:39

Andrzej Duda
5
14%
Rafał Trzaskowski
30
83%
Świadomie nie oddam głosu na nikogo
1
3%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Kopaneek pisze:
Gosia1423 pisze:Serio nie razi Cię język, jakim operuje PAD?
Nie dziwi mnie (a więc nie razi), że wilk... zachowuje się jak wilk.
Jaki wilk?

PAD na wiecach wyborczych napuszcza na siebie Polaków, dzieli, segreguje...

Już pomijając, że ludzi LGBT nazwał ideologią...

Jeżeli Kopaneek masz wykształcenie wyższe, to również zostałeś obrażony przez człowieka, na którego chcesz oddać swój głos. Dzielenie ludzi na warszawkę i krakówek, mówienie, że są "dziadoską elitą". Nastawianie ludzi mniej wykształconych przeciwko ludziom wykształconym, już teraz wychodzi nam bokiem. Np zawód nauczyciela obecnie nie ma prestiżu społecznego. Gdy nauczyciele strajkowali, usłyszeli "że mogą pracować na kasie w Biedronce", co przeraża, że osoba, która się wykształciła zarabia mniej niż właśnie pani na kasie. Chcą, żeby ich dzieci miały dobrych nauczycieli, ale nie zauważają, że owszem nauczyciel może zamienić się z panią na kasie, ale pani na kasie z nauczycielem już nie. Są duże braki kadrowe, ten zawód nie przyciągną młodych, zdolnych i z pasją. Jeśli się nic nie zmieni będzie tylko gorzej. A jeden z polityków PiS stwierdził, że nauczyciele mogą zbierać truskawki...
A co usłyszeli lekarze i pielęgniarki? "że jak im się nie podoba, to mogą sobie wyjechać". No i wyjechali... Brakuje nam specjalistów, a o pielęgniarkach nie wspomnę, większość jest w wieku przedemerytalnym...


Zostawiam tu cytat, który jest kwintesencją tych wyborów.
Ziemowit Gowin pisze:Głos oddany na Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd. Głos na Trzaskowskiego to głos przeciwko PiSowskiemu jedynowładztwu.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

Gosia1423 pisze:Jaki wilk?
Gosiu, to metafora.
Gosia1423 pisze:Jeżeli Kopaneek masz wykształcenie wyższe, to również zostałeś obrażony przez człowieka, na którego chcesz oddać swój głos.
Po pierwsze skąd info, że chcę na niego oddać głos?
Bo uwypuklam miałkość motywów jego przeciwników?

Po drugie nie czuję się dotknięty jego słowami.
Być może to kwestia konstruktu psychicznego.

Zachęcam do zapoznania się z badaniami, które są bezlitosne dla "oświeconych", uważających się za lepszych (bardziej tolerancyjnych np).
Zwolennicy opozycji mają mniej negatywne postawy niż wyborcy PiS wobec grup, które są tradycyjnie najmniej lubiane w polskim społeczeństwie, czyli Żydów, muzułmanów, uchodźców, osób homoseksualnych i transpłciowych. Tylko że sami większą niechęcią darzą wyborców PiS, niż ci wyżej wymienione grupy.
Całość tutaj -> https://www.rp.pl/Plus-Minus/301319953- ... beral.html
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

Brawo dla Polski ....! ANDRZEJ DUDA Prezydentem RP w kadencji 2020-2025 ! A wy dalej nas upokarzajcie, obrażajcie i degradujcie A my po raz kolejny wybierzemy Wam Prezydenta Rząd i Europosłów.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Virtual Tom »

To co najlepsze pisze:Brawo dla Polski ....! ANDRZEJ DUDA Prezydentem RP w kadencji 2020-2025 ! A wy dalej nas upokarzajcie, obrażajcie i degradujcie A my po raz kolejny wybierzemy Wam Prezydenta Rząd i Europosłów.
TCN zjedz proszę jeszcze jednego Snickersa :hahaha:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

To co najlepsze pisze:Brawo dla Polski ....! ANDRZEJ DUDA Prezydentem RP w kadencji 2020-2025 ! A wy dalej nas upokarzajcie, obrażajcie i degradujcie A my po raz kolejny wybierzemy Wam Prezydenta Rząd i Europosłów.
Też mi sukces. 51% vs 49%.
Przy takim rozdawnictwie powinno być min 70%. Słaby ten Wasz prezydent. :lol3:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

21:00 a tvpis ogłasza zwycięstwo Dudy... Śmierdzi na kilometr...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: pijej1 »

Jedynie co mnie pociesza to świadomość, że głosują na niego: plebs, wieśniaki, ludzie socjalu i bez wykształcenia. Czyli jest prezydentem ciemniaków. A niestety od zawsze takich jest więcej :beczy:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

No właśnie, czy na pewno?
52% to plebs i ciemniaki?
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

Jedynie co mnie pociesza to świadomość, że głosują na niego: plebs, wieśniaki, ludzie socjalu i bez wykształcenia. Czyli jest prezydentem ciemniaków. A niestety od zawsze takich jest więcej
Jedyne co mnie pociesza,to fakt że homosie,wyuzdani i wulgarni,bez honoru i wartości,patologia lewicowa i umysłowe wieśniaki, ''ludzie'' ktorzy nie są ludzmi tylko ideologią dziś atakują większość.

Społeczeństwo Was nie potrzebuje, bo i tak my i tylko my wybieramy Rząd, Prezydenta i Europosłów, wy natomiast umiecie tylko, TYLKO obrażać. A co do wyborów które śmierdzą na kilometr...to jakim trzeba by idiotą, zwykłym idiotą żeby osądzać tvp o fałszowanie,zapominając ze te same wyniki pokazały tvn i polsat....ale czytając posty tej osoby,która to zasugerowała, to dochodzę do wniosku,że Korwin Mikke miał rację, kiedy mówił że kobiety są głupsze od mężczyzn,mężczyzn a nie homosiow, bo jak wiemy homosie to ideologia, nie ludzie !!!!
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: addar »

TCN szanujemy twoje zdanie ale ty także szanuj zdanie innych
tez myslę że dywagacje i podejrzenia o sfałszowanie są niepotrzebnie, ludzie zdecydowali. Wygrała demokracja - jeden z najgorszych i najmniej efektywnych ustrojów politycznych, nie wymyślono jednak nic bardziej sprawiedliwego :x . Vivat PIS w nastepnych wyborach wygra PO :( i tak na przemian. Smutne że zyjemy w kraju dualistycznym gdzie jedyne co mozemy zrobić to wybierać miedzy jednym gówwnem a drugim, i jedynie decydować indywidualnie co śmierdzi mniej. Potrzeba nowego ugrupowania , nowej siły, ale na to się na razie nie zapowiada .
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

Do przedmówcy, mój przesadzony język agresji był jedynie reakcją na obrazę skierowaną do mnie szczególnie wzywając kogoś od wieśniaków czy nie wykształconych. To jest upokarzające. I skoro mnie ktoś obraża jak i większość wyborców w Polsce to spotyka się dokładnie z taką samą REAKCJĄ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

Ale przyznać musisz, TCN, że jest jakaś część wyborców PiS, którzy rozgarnięci nie są. Takich, dla których te wybory to być albo nie być 500+. Nic więcej. Ja nie mówię, że wszyscy to Janusze i Grażyny. Nie znam proporcji, ale gdyby takich ludzi było mało, kandydat Duda używałby chyba innego języka.

Dla mnie byłoby nawet spoko, gdyby społeczeństwo mnie nie potrzebowało, państwo nie doiło mnie z podatków, które nie tyle idą do potrzebujących, ale PiS kupuje za nie głosy.
To jest ta druga strona PiS. Wszystko jest ładne w teorii i ustach Holeckiej. Przecież wszyscy chcemy reformy sądownictwa. Ale czy w takim wydaniu, narzuconej formie? Czy nie lepiej byłoby usiąść do stołu, zbudować konsensus? A tu się tworzy zamordyzm.

Dziś słyszałem, że Duda to drugi po Kwaśniewskim prezydent wybrany na re-elekcje. Tylko, że Kwaśniewski wygrał już w pierwszej turze. Duda w drugiej, delikatną przewagą. Moim zdaniem to marny sukces.
Tu jest wciąż druga połowa społeczeństwa, która nie chce tego prezydenta, ani tej partii. To jest pół Polski, żaden odsetek. Oni też są niepotrzebni? Ich podatki?
Co z nimi? PiS sobie o nich przypomni, czy pójdziemy w dalszy autorytaryzm?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

addar pisze:myslę że dywagacje i podejrzenia o sfałszowanie są niepotrzebnie
Trzaskowski wygrał w 10 województwach, Duda w 6. I jak to jest możliwe, że wygrywa ten drugi???

Wiele głosów korespondencyjnych z zagranicy nie dotarło na czas, inni nie dostali w ogóle pakietów wyborczych...

Dlaczego wczoraj punkt 21:00 na tvp info był pasek, że wygrał Duda? Dlaczego Duda był przekonany, że wygrał przed ogłoszeniem wyników, choć sondaże były niejednoznaczne?
addar pisze:Vivat PIS w nastepnych wyborach wygra PO :( i tak na przemian. Smutne że zyjemy w kraju dualistycznym gdzie jedyne co mozemy zrobić to wybierać miedzy jednym gówwnem a drugim, i jedynie decydować indywidualnie co śmierdzi mniej. Potrzeba nowego ugrupowania , nowej siły, ale na to się na razie nie zapowiada
O ile w ogóle następne wybory się odbędą... Szansa na zmianę przepadła. Gdyby wygrał Trzaskowski, zostałby przerwany monopol władzy i można by patrzeć władzy na ręce. PiS tak majsterkuje przy prawie, że nie pozwoli sobie władzy odebrać. Gdyby wygrał Trzaskowski, za 3 lata do parlamentu mogłyby wejść nowe ugrupowania, a tak jest to wątpliwe... Bo zgadzam się z Tobą, że nowe siły polityczne są nam potrzebne.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

A ja nie wiem, czy nowe siły są nam aż tak potrzebne. Ruch Hołowni podzieli i tak już podzieloną opozycję. Myślę, ze nic dobrego nas w tym kraju w najbliższych latach nie czeka. Czas spie***lać.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Obyś Piter się mylił, ale też przemknęła mi ponownie myśl o emigracji... :(
ODPOWIEDZ