Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Wszystkie forumowe ankiety.

Na kogo oddasz głos w drugiej turze?

Czas głosowania minął 12 lip 2020, 21:39

Andrzej Duda
5
14%
Rafał Trzaskowski
30
83%
Świadomie nie oddam głosu na nikogo
1
3%
 
Liczba głosów: 36

To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

Cóż za atak na Prezydenta RP.... zdumiewające. I na kogo zagłosować jeśli nie na Dude? Na osobę której partia polityczna upokorzyła wszystkie osoby pracujące podnosząc im wiek emerytalny ? Ludzi już po 50 opadają z sił, czekają tylko do tych 60 lub 65 lat by odejść na emeryturę i wkoncu odpocząć, a oni kazali kobietom pracować o 5 lat dłuzej i to jeszcze próbowali nieudolnie argumentować? To było i jest nie do przebaczenia. Mam zagłosować na osobę której partia polityczna nie umiała zadbać o polskie rodziny, gdzie w tym samym czasie kiedy rządziło PO w Niemczech i innych państwach europejskich tamtejsze rodziny dostawały dodatki na dzieci takie odpowiedniki 500+, a filary polityczne PO tłumaczyli że pieniędzy nie ma? Takiego upokorzenia polskich rodzin się nie wybacza.
Mam zagłosować na osobę której partia nie umiała poradzić sobie z mafią vatowską? Ile miliardów mieli jeszcze ukraść by PO to zauważyło, ile miliardów mogło zostać przeznaczone na remonty szkół szpitali dróg, to za czasów PO pozwalano by nasze ciężko wypracowane podatki trafiały jako zwrot vatu do kieszeni mafii.
Mam zagłosować na osobę której partia kazała pałkami atakować protestujących górników gdy postanowiono zamknąć ich miejsce pracy, bez pomocy w znalezieniu nowej ? A może zagłosować na osobę której partia zamykała posterunki policji i ograniczała je do minimum? A może zagłosować na osobę której partia polityczna chciała przyjąć uchodźców? Większość Polaków ich nie chciała. Byliśmy się ich zamiarów. I słusznie! To co działo się we Francji czy Berlinie, szczególnie gwałty i brutalność uchodźców utrzymywanych z podatków państwowych. Albo zagłosować na osobę której partia pozwoliła na brutalną reprywatyzację.... I wtedy kiedy osoby dotknięte reprywatyzacją bali się o swoje mieszkania A nawet i życie nikt ich nie bronił, gdzie była litość współczucie i godność okazana tym osobom ? Zabrał ktoś Wam mieszkanie przy pozwoleniu władzy w nielegalny sposób? Nie...? To gdzie Wasza empatia. Bo Rafał jej nie miał i jak się okazuje nie ma. A gdzie ekolodzy potencjalni wyborcy Rafała Trzaskowskiego, gdzie byliście jak oczyszczalnia ścieków Czajka popsuła się i ścieki spływaly to osciennych gmin? Podwójne standardy ? Czy EKO standardy?

Tak, zgodzę się z tym że ostatni akt łaski Prezydenta to jego wyjątkowe nieudolnictwo, ale dziś to plebiscyt na to czy PO ma wrócić do władzy czy nie.
I może Ci się wydawać że jestem nawiedzony ale przedstawiłem Ci sposób myślenia który kieruje nami wyborcami PiS.

Boimy się również że jak wygra PO to ludzie odejdą od Kościoła. Bo Kościół dla wielu to Autorytet i półki Kościół trzyma z władza my mamy pewność że ktoś nieformalną ale skuteczną władzę nad władzą ma. Bo PO to się niczego nie balo i przez to kradli. A PiS to osoby wierzące które mają jakieś wartości. Zobacz przykład Jarosława Kaczyńskiego, pandemia szalała A on jako człowiek wielkiej wiary mimo przeciwności potrafił iść na mszę świętą i się modlić, mógł zganic wszystko na strach, ale on się nie bał i w naszym imieniu modlił się.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Virtual Tom »

endeven pisze:Ostatnie dni przyniosły jeszcze większą polaryzację, co właściwie nie powinno dziwić. Ale pokazały też kilka faktów, uwypukliły. Duda nie potrafi juz grać na normalnych zasadach kompletnie. Wizja zderzenia się z regułami gry niezależnego dziennikarstwa jest ponad jego mozliwości. Serio, jest zwykłym tchórzem. W 1 turze Trzaskowski poszedł do tvp, choć wiemy jakim kuriozum ten spektakl byl. Teraz Duda powinien pójść do TVN. Jrśli by tam poszedł mogłby oczekiwać, że Trzaskowski przyjdzie wtedy po raz drugi do TVP. W sytuacji jednak gdy sam nie zrobi kroku, niech nie oczekuje że kontrkandydat wskoczy prosto i naiwnie w sidła nowej debaty w TVP. Sprawa jest oczywista, kto nie zrobił drugiego kroku, przy okazji obrażąjąc ludzi. Bo jeśli tłumaczy sie, że nie da zarobić obcemu kapitałowi, to nie obraża kapitału, a ludzi, którzy chcieli zobaczyć jak sobie radzi w innych warunkach, niz na własnym podwórku. Jak zwykle dzieli ludzi, jedni zasługują na jego obecność, inni nie zasługują i nie mają prawa nawet oczekiwać. Czy tchórz może być mężem stanu? No nie. Ale moze takiego udawać. Wywiad w Polsacie... trwał 19 minut i przepytywał go tylko dziennikarz. Wyszedł z tego potrzasku średnio. W tym czasie kontrkandydat ma wywiad w TVN i trwa to 45 minut. Odpowiada nie tylko na pytania dziennikarza, ale i widzów. To też pokazuje skalę otwartości i skalę kontrolowania sytuacji. Kontrkandydat rozmawia w dodatku na czacie z byłym kontrkandydatem i o dziwo nie obrzucają się błotem, nie ma agresji, jest tylko i aż rozmowa nad 4 punktami programu bezpartyjnego prezydenta. Okazuje się, że można coś takiego przeprowadzic w dobie polaryzacji politycznej. O sprawie kontrowersyjnego ułaskawienia pedofila Gosia juz wspomniała. Nie tyle, że sprawa kontrowersyjna, to sposób tłumaczenia sie Dudy pokazuje w jakim fałszu i obłędzie sam żyje.

Wreszcie Duda robi co może, by sprowokować Trzaskowskiego do róznych lewicowych deklaracji. Z premedytacją, bo wie, że w tym momencie, na kilka dni przed 2 turą, każdy ruch przesuwający Trzaskowskiego z centrum będzie oznaczać jego przegraną. Zakaz adopcji przez pary jednopłciowe w konstytucji? Serio? Nie ma w sejmie takiego układu sił, by cokolwiek zmienic w konstytucji, bo nie am takiej większości. Czyli celowe działania na utwardzenie wlasnego elektoratu i antagonizowanie społeczenstwa i szastania negatywną kampanią. Bo ktos sie njabardziej przestraszy znó homo? Wyborcy 50 plus. A o co teraz chodzi, o ty by ich zmobilizować do udziału w wyborach. Stąd cyniczne nawoływanie premiera do zakonczenia pandemii i wezwania grupę ryzyka do pojscia na wybory. Ta władza zrobi wszystko, by sie utrzymać. Niewyobrażalne.

Tylko, że w tej cynicznej grze rykoszetem mogą oberwać seniorzy, bo zdrowie... i ludzie innej orientacji, bo nagonka to nie tylko nagonka, ale realne problemy z wykluczeniem, bullingiem, samobojstwami. Wczoraj głosne pobicie w krakowie pod klubem gay friendly. Czy ktos kilka lat temu pomyslałby ze 1/3 kraju znajdzie się w strefie wolnej od LGBT? Że będzie akt oskarżenia za wizerunek matki boski tęczowej? Strach myśleć, co będzie za kolejnych 5 lat prezydentury Dudy i ich monopolu jednowładztwa.

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Aha! I jestem DUMNY z mojego miasta. Wrocław będzie twierdzą normalnośći i wolności zawsze. I jestem wzruszony i podeskcytowany tym, jak bardzo Wrocław dał odczuć to Dudzie na własnej skorze. Tu też jest Polska. Nie tylko tam, gdzie chce ją widzieć Andrzej Duda.

To krótki filmik z wewnątrz wczorajszej kontrmanifestacji -> https://www.instagram.com/p/CCOHHmunbz7/
Ja też jestem dumny z Wrocławia, to piękne miasto. "Zdawałem" tam na studia, na który to egzamin ostatecznie nie pojechałem, a teraz mieszka tam mój kuzyn i studiuje na AWF córka kuzynki.

Myślę jednak że Duda się tym w ogóle nie przejmuje, jego elektorat siedzi w innych miejscach.
Oni mają głęboko przemyślany plan, który konsekwentnie realizują.

Jestem tylko ciekawy co czuje jak to słyszy i jak czyta komentarze, bo że czyta to się mogę założyć.

Do tego Agata ta belferka, która połykając kij, ubierając się przy każdej okazji jak na wizytę kuratora zamilknęła jak grób (no może poza KFC :ha: )

Kraków ma naprawdę tyle powodów do dumy i teraz jeszcze to poróżnianie na "Warszafka" i "Elyty" a ja się pytam, kim oni są?

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
To co najlepsze pisze:Cóż za atak na Prezydenta RP....
Najlepiej zrobisz jak zjesz Snickersa, szkoda Twoje energii. :skrzypce:
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

I to jest Wasz błąd, zamiast zobaczyć sposób myślenia elektoratu Dudy i PiS, przeanalizować mechanizmy i wyciągnąć wnioski, Wy wolicie nas obrażać.

A z tym wysilaniem się to dokładnie to samo mogę powiedzieć Ci i twoim kolegą....i tak nie wygranie i tak nie wygranie. Wiedz zjedz sobie scikersa. I otwórz oczy. Włącz myślenie A może w następnych wyborach wygracie
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Oprócz błędów ortograficznych nie widzę żadnych argumentów merytorycznych...
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

Gratuluję postawy ! To oznacza że wygramy nie tylko te wybory prezydenckie ale i przyszłe parlamentarne. A Ty dalej skupiaj się na ortografii..... .
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

To co najlepsze pisze:Na osobę której partia polityczna upokorzyła wszystkie osoby pracujące podnosząc im wiek emerytalny ?
Osobiście uważam, że kwestia sytemu emerytalnego jest mocno skomplikowana i trudna, niestety PiS sprowadził debatę w tej płaszczyźnie do populizmu i demagogii, a żadnej prawdziwej reformy nie gwarantuje. I co z tego, że teraz szybciej przjedziesz na emryturę, skoro jest niemal głodowa a 13 stka tego nie załata. Co będzie za 10 lat? Czy myślisz o przyszłości? Innego pokolenia? KRYZYS sytemu emerytalnego wynika z prostej rzeczy - społeczeństwo na świecie sie starzeje, polepsza sie jakość życia, dlatego wydłuża sie wiek życia i wzrosło obciążenie finansowe dla systemu. Obniżenie wieku emrytalnego tylko nas wkopie w tarapaty. A skoro PiS jest taki socjalny, to dlaczego zagłosował PRZECIW projektowi Lewicy o emeryturze minimalnej i maksymalnej, który był jakąś próbą systemowej reformy? Dlaczego senacki projekt ustawy M. Borowskiej o przejściówkach emerytalnych dla kobiet rocznika 53 siedzi w sejmowej zamrażarce od grudnia 2019 roku? Dlaczego partia rządząca nie robi nic by aktywizować seniorów na rynku pracy?
To co najlepsze pisze: Mam zagłosować na osobę której partia polityczna nie umiała zadbać o polskie rodziny (...) 500+, a filary polityczne PO tłumaczyli że pieniędzy nie ma?
Skoro to nie była kiełbasa wyborcza i przekupstwo finansowe, to czemu tak źle zaprojektowano ten program? Czemu moi znajomi, ktorzy zarabiają 10 kafli miesięcznie biorą 500 plus? Czy to jest sprawiedliwość społeczna i właściwa redystrybucja dóbr socjalnych? Nie można było progresywnie ustalić progów finansowych, skoro to na najbiedniejszych im zależało? A świadczenia rodzinne i rodzicielskie Kamysza za poprzedniej ekipy nie są socjalnym wsparciem dla rodzin? Program in vitro nie wspierał rodzin? Czemu go odwołano?
To co najlepsze pisze:Mam zagłosować na osobę której partia nie umiała poradzić sobie z mafią vatowską?
A wiesz, że rozszczelnianie luki było spowodowane kryzysem gospodarczym i uelastycznieniem przepisów, by dać powietrze gospodarce, by sie kręciła? I może dzieki temu najlepiej w Europie przetrwaliśmy kryzys. Faktem jest że za pożno PO zabrało sie za uszczelnianie, ale nieprawdą jest że nie zaczęło tego robić. Inna kwestia, że od blisko 2 lat luka vatowska stoi w miejscu na poziomie 12,5 procenta. A srednia europejska to 10 procent, w niektorych krajach nawet na poziomie 5 procent.
To co najlepsze pisze:A może zagłosować na osobę której partia polityczna chciała przyjąć uchodźców?
Cóż. a wiesz o tym ile było fejkowych newsów na temat uchodzćów? Możemy o tym pogadać jak Rosja trollowała Europę w tym temacie. Inan kwestia to to, ż eudział Polski w pomocy uchodźcom miała być znikoma. A mimo tego nasz katolicki kraj nie potrafił wyciągnąć pomocnej ręki.
To co najlepsze pisze:Albo zagłosować na osobę której partia pozwoliła na brutalną reprywatyzację....
Tak. i to jest największy minus. Zgadzam sie, tylko że ukła reprywatyzacyjny to juz funkcjonował za czasów Lecha Kaczyńskiego, za czasów PO poglębił sie ten problem. Ale PiS obiecywało wprowadzenie ustawy reprywatyzacyjnej, ale do dzis jej nie ma. Z kolei od 2 lat w Warszawie nie pojawiły się żadne nowe reprywatyzacje. Przynajmniej tyle.
To co najlepsze pisze:A gdzie ekolodzy potencjalni wyborcy Rafała Trzaskowskiego, gdzie byliście jak oczyszczalnia ścieków Czajka popsuła się i ścieki spływaly to osciennych gmin? Podwójne standardy ?
To jest NIEPRAWDA. Sprawdź fakty najpierw. Do 2012 roku nie było dodatkowych kolektorów i ścieki płynęły każdego dnia. Od 2012 roku w końcu przestały płynąć. Zeszłoroczna awaria była jednorazową awarią.
dzienna ilość ścieków zrzucanych do Wisły w wyniku ostatniej awarii wynosi średnio 227 metrów sześciennych na dobę. Tymczasem w roku 2002 były to aż 342 metry sześcienne! Potem nie było wiele lepiej.
Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego ścieki płynęły codziennie rok w rok.

i zrewidujmy aktualną politykę obecnego rządu:
- dlaczego pieniądze leją sie strumieniami na kościoł katolicki?
- dlaczego nie zrobiono nic z pedofilia w kościele?
- dlaczego Telewizja Publiczna została zamieniona w tubę propagandową, która jest jednostronna do tego stopnia, że ani razu nie skrytykowała rządu od 5 lat.
- dlaczego obóz rządzący szczuje i atakuje i oczernia: nauczycieli, rezydentów, pielęgniarki, matki osób z niepełnosprawnościami, sędziów, autorytetu naukowe, eksperckie, organizacje pozarządowe, osoby LGBT. Dlaczego nakjręca antysemityzm, ksenofobię i homofobię i pogardę wobec inteligencji?
- dlaczego dalej nie ma realnie zwiększonej stopy wolnej od podatku?
- dlaczego nie zrobiono nic by pomóc frankowiczom?
- dlaczego rosną ceny w sklepach?
- dlaczego nie wyeliminowo śmieciówek? Dlaczego w tarczy antykryzysowej chciano zostawić osoby na śmieciówkach na gołym lodzie i dopiero po batalii zaakceptowano poprawkę Lewicy w zakresie ochrony wobec tej grupy.
- dlaczego wskaznik inwestycji spadł do 18 procent? A zapowiadano 22?
- dlaczego panuje nepotyzm, korupcja, przejęto wszystkie możliwe spolki skarbu panstwa, afera get in, przekret w narodowej fundacji ktora ma niby promowac polskę zagranicą, a bierze kasę za nic. Co z milionami z wydrukowanych bezprawnie kart wyborczych. co z miliardami na lewe maseczki i zbyt drogie respiratory od światka przestępczego?
- co z programem mieszkania plus? z obiecanych 100 tysięcy oddano niecały tysiąc?
- co z łamanie demokratycznych zasad panstwa prawa? Co z beszczelnym ignorowaniem opozycji w sejmie? Brak dialogu z grupami eksperckimi, stowarzyszeniami, organizacjami pozarzadowymi?

Dlaczego Kaczyński moze w czasie epidemii biegać w samopas po cmentarzu, a Barbara Nowacka nie może pójśc na cmentarz matki, która zginęłą w katastrofie smoleńskiej i gdy o tym mówi, Prezes odwraca się do niej w sejmie plecami i wyłącza się jej mikrofon? Czy to nie jest obrzydliwe?
Wieć schowaj swój modlitewnik, bo jest zaprzeczeniem moralnych wartości i etycznych standardów.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

Zabolało mnie to stanowcze "NIE" dla adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Rozumiem, że ktoś może być przeciw, ale może wypadałoby poprzeć jakimiś argumentami. Z szacunku do wyborców, którzy być może tym tematem są zainteresowani. Tymczasem Rafał po prostu przybił piątkę drugiej stronie. Tu nie trzeba się tłumaczyć, ten sprzeciw to aksjomat. I tak, jak do tej pory byłem orędownikiem Rafała, tak teraz przestałem nim być.

Duda mną straszy, jestem drugą literą w ideologii, która nie jest człowiekiem. A Trzaskowski nawet nie raczy się wytłumaczyć.
GTFO both!
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: To co najlepsze »

1.Pieniądze nie leją się strumieniami na Kościół Katolicki, a jeśli Kościół ma jakąś dotację to dla dobra ogółu np. Na geotermie dla Ojca Tadeusza, który dba o Polskę i jej mieszkańców poprzez swoje nasze wielkie dzieła . Musisz wyłaczyc TVN a włączyć Trwam, tam masz najrzetelnejsze informacje.
2. Problem pedofilii nie tylko tyczy Kościoła, pierw rozwiąż go u celebrytów i innych środowisk A potem oczekuj tego od Kościoła. Atak na Kościół przez pryzmat kilku księży pedofili? Gratuluję odwagi, współczuję głupoty.
3. Telewizja Polska wprowadziła równowagę medialną w Polsce. I teraz przekaż medialny jest rzetelny Ty masz swój TVN, my mamy TVP. Z tą różnicą że ty płacąc swoje podatki pomagasz TVP, a my TVN nie pomagamy. Bo w TVN liczy się komercja, a u nas prawda. Nasza prawda. Jedyna prawda.
4. Rząd PiS broni Polskę przed ideologią LGBT, tak jak przed faszyzmem czy marksizmem, bo to w zasadzie z jednej parafii. Szkodzi społeczeństwu. I nie przesadzaj że szkaluje, bo PIS się tylko broni przed tęczą. A co do nauczycieli to kłamiesz, bo nauczyciele lepiej niż za PiS nie mieli, a że Ci co protestowali to nigdy nie powinni być nauczycielami bo są nieudolni. 18 godzin pracy , 2 miesiące wolnego, ferie i oni chcieli więcej zarabiać? Rząd dał im szansę większe zarobki większe pensum godzin przy tablicy, a że nie chcieli to mają problem. Wogule są problematyczni i nieudolni. Niepełnosprawni lepiej niż za PiS jeszcze nigdy nie mieli.
Jeśli chodzi o sejm to żałuję że nie ma w tej kadencji prof. Pawłowicz , ona by tym lewaczką pokazała gdzie jest ich miejsce. A co do traktowania opozycji....to te standardy wprowadziło PO.
Jak wogole śmiesz insynuowac że Prawo i sprawiedliwość ma do czynienia z korupcją. Oni walczą z korupcją. Świetny przykład profesora Szumowskiego. Człowiek ogromnej wiary. I przedewszystkim wszystkie zakupy czarno na białym są na stronie MZ. Więc jeśli bylaby to korupcją to nie ujawnial by tych dokumentów.
A pozatym minister Balaszczak , Szumowski , Ardanowski, ZIOBRO to są bohaterzy BOHATERZY o których przyszłe pokolenia powinny się uczyć. Dzięki nim POLSKA WSTAJE Z KOLAN!
A odnosząc się do wizyty na cmentarzu, to wdzięczny powinieneś być że podtrzymuje tradycję narażając swoje dobre imię i zdrowie. A ta posłanka mogła zgłosić się do Biskupa o zgodę lub poprostu iść i się pomodlić. A jakby było zamknięte to mogła przez płot przeskoczyc. Bo ona i jej ugrupowanie pierw Kościół atakuje A potem chce iść na katolicki cmentarz. Co za hipokrytka. I to jeszcze bezczelna! Jak ona śmie wogule takie teksty wobec Prezesa. Wstyd ! I dla Ciebie wstyd że wogule wspominasz o tym !
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Piter pisze:Zabolało mnie to stanowcze "NIE"
Mnie też. Bo zawsze NIE w tym temacie tak będzie na mnie działać. Ale po chwili mi przeszło i wróciłem na ziemię. Trzaskowski nie jest Lewicą Piter, nigdy nie był i pewnie nie będzie. Tzn jest lewicowy tylko w oczach TVP. Jego NIE dla adopcji nie jest niczym nowym.

Inna sprawa jak dobrze PiS rozgrywa strategicznie. Wie, że najlepiej zapędzić kontrkandydata w kozi róg, jesli ten kandydat ma symbolizować tak wiele różnych społecznych platform i elektoratów. Najprościej zasadzić kijem w mrowisko. Trzaskowski jeśli połknie haczyk to jest koniec. Dlatego nie oczekuję od niego w tym momencie żadnej pro deklaracji ani tłumaczenia, bo on doskonale wie o co toczy sie stawka i czym jest kampania.

Dzielę to, co jest w kampanii przez dwa, albo i trzy i nie zboczę z jasnego i klarownego celu na horyzoncie. Na jednej szali mamy Trzaskowskiego, który może jest przeciw adopcji, ale jest za ustawą o związkach partnerskich i ma to w programie. Był na paradzie równości jako jeden z nielicznych prezydentów miast w tym kraju. Po drugiej stronie mamy Dudę, który chce zakazu adopcji przez pary jednopłciowe (co jest skrajną deklaracją, jesli teoretycznie by sie to udało wprowadzic do konstytucji to zabetonowałoby to wszelkie zmiany w tym temacie na dziesięciolecia), mówi ze LGBT to nie ludzie tylko ideologia. Nie ma szans na ustawę o związkach partnerskich. Za jego kadencji dzieki jego obozowi mamy w kraju 1/3 terytorium zajętego przez Strefy wolne od LGBT i niebywały wzrost homofobii, przyrost incydentów na tym tle. W dodatku ostatni post ToCoNajlepsze ukazuje, z czym mamy do czynienia po tej stronie. LGBT zrównane z faszyzmem.

Serio, nie ma nawet czego porównywać.

@toconajlepsze.
Próbowałem z Tobą rozmawiać na argumenty, ale skończyło się w Twoim przypadku na pustych sloganach i nienawistnej narracji.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: max28 »

Nigdy nie rozumiałem, że jak ktoś mówi o prawach równościowych, to musi być lewakiem, albo mieć lewicowe poglądy, jak dobrze kojarzę w Wielkiej Brytanii, to właśnie konserwatyści wprowadzili między innymi równość małżeńską. Osobiście jestem za prawami równościowymi, a gospodarczo jest mi bliższe podejście tzw. wolnościowe + umiarkowana pomoc socjalna - i jak bym był fanem nazywania wszystkiego konkretnym określeniem, to miałbym w Polsce problem, jakim pojęciem mam nazwać swoje poglądy? Powyższe rozumienie chyba zależy od kraju, w którym się mieszka :? :shock:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Nasi konserwatysci a brytyjscy to dwie rozne epoki...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

Mnie nie boli, że Trzaskowski jest przeciw. Boli mnie, że nawet tego nie uargumentował. Jakby to było oczywiste. Jakby nie trzeba było nam tego tłumaczyć. To brak szacunku.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Ja słyszałam jego wypowiedź, w której uargumentował, że obecnie nie ma w Sejmie siły, która by taką zmianę przegłosowała. Co wydaje się logiczne.

Trzaskowski zrobił ukłon w stronę Konfederacji i nie będzie podnosił podatków. Btw Bosak na Dudę nie będzie głosował ;)

Niezależna prezydentura i konsultacje ze specjalistami - ukłon do wyborców Hołowni.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

A na związki partnerskie czy zamknięcie TVP info jest siła?
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

Serio? Mamy wybierać prezydenta Polski na podstawie jego stosunku do LGBT? 8P :roll:

Trzaskowski niezmiennie w roli chorągiewki. Zero stałości, przywiązania, konsekwencji, oddania, poczucia obowiązku, własnych poglądów i lojalności. Nie tylko wobec swoich wyborców ale przede wszystkim siebie. Wszystko pod publikę, na oślep, byle wygrać. Nikomu nie daje to do myślenia? Serio?
ODPOWIEDZ