Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Wszystkie forumowe ankiety.

Na kogo oddasz głos w drugiej turze?

Czas głosowania minął 12 lip 2020, 21:39

Andrzej Duda
5
14%
Rafał Trzaskowski
30
83%
Świadomie nie oddam głosu na nikogo
1
3%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Nie.

Bo mam o nim wyrobionej zdanie wczesniej. Kampanijne fikołki po obydwu stronach niczego nie wnosza bo to po prostu kampanijny teatr.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Bo mam o nim wyrobionej zdanie wczesniej.
Ale on taki jest od zawsze - nie od tygodnia. Właśnie w tym rzecz.
Stałe są tylko dwie: jego przynależność polityczna do PO oraz budowanie kapitału politycznego w oparciu o merytoryczne "byle żeby nie PiS". A co jak już odsunie PiS od władzy? "Ch*j, d*pa i kamieni kupa"?
On tego nie wie, nikt tego nie wie. Niezależnie od preferencji politycznych, druga strona jest stabilna i przewidywalna w swoich działaniach.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2020, 23:01 przez Kopaneek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

Kopaneek pisze:Serio? Mamy wybierać prezydenta Polski na podstawie jego stosunku do LGBT? 8P :roll:
Twoja rzecz, Kopaneek, na podstawie czego wybierasz. Mnie się znudziło traktowanie mnie jako obywatela drugiej kategorii.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Kops, cóż mam inne zdanie, uważam ze jest niezłym samorządowcem i radzi sobie całkiem całkiem w tej Warszawie, więc Twoja narracja jest trochę o d.pę rozbić, albo o beton kontrkandydata. Ja nie mam wątpliwośći.

Andrzej czytał dzis z telepromptera, już w sieci krążą dowody z kamer haha
a pytania z publiczności zadawała m.in radna PiSu
I to jest prawdziwa transparentność i przejrzysty kierunek.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:uważam ze jest niezłym samorządowcem i radzi sobie całkiem całkiem w tej Warszawie
Chętnie dowiem się więcej, przytocz proszę kilka istotnych sukcesów jego rządów.
Sam nie byłem w stanie się doszukać.
Jeśli coś znajduję, to puste hasła, że jest świetny i radzi sobie, ale nikt nie pisze z czego ta powierzchowna i luźna ocena wynika.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

A co jest sukcesem Dudy?
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

Piter pisze:A co jest sukcesem Dudy?
Czyli potwierdza się, że Rafał bez Andrzeja nie istnieje.

Ma sukces, nie ma sukcesu...
Jakie to ma znaczenie, gdy rozmawiamy o Rafale, który "radzi sobie całkiem całkiem w tej Warszawie"?
I dlaczego chce uciec z tej Warszawy, w której sobie radzi? Znudziło mu się? Jest etatowym wygrywaczem wyborów? To świadczy o płytkości jego intencji i celach sprzecznych z istotą urzędu, na który kandyduje.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Kopaneek a Ty w ogóle w Warszawie mieszkasz?

W Warszawie były bardzo duże barki w żłobkach, praktycznie ich nie było. W krótkim czasie powstało kilka nowych placówek, a dla reszty dzieci zostały wykupione miejsca przez miasto w placówkach prywatnych. W 2019 bezpłatna opieka dla ponad 13 tys maluchów. I to jest pomoc dla rodzin z dziećmi, a nie rozdawanie pieniędzy.

Widzę również jak miasto się zmienia. Powstają nowe budynki, zostały oddane kolejne stacje II linii metra, w mojej okolicy są odnawiane dwa parki, jest zagospodarowanie zieleni, klomby na rondach, kwiaty wzdłuż ulic. Serio, nie pamiętam Warszawy tak kwiecistej i zielonej.

Przez koronę dla najemców lokali miejskich obniżki czynszów do 90%, zwrot opłat za ogródki gastronomiczne itp

Obecnie do Warszawskiego Schroniska są przyjmowane psy z interwencji z mordowni w Radysach (docelowo będzie ich 100).

Jako mieszkanka Warszawy mogę powiedzieć, że nie najgorzej sobie Trzaskowski radzi jako jej prezydent. Z resztą w Warszawie też i wygrał, więc gdyby był taki zły, tyle osób by go nie poparło...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

Kopaneek pisze:
Piter pisze:A co jest sukcesem Dudy?
Czyli potwierdza się, że Rafał bez Andrzeja nie istnieje.

Ma sukces, nie ma sukcesu...
Jakie to ma znaczenie, gdy rozmawiamy o Rafale, który "radzi sobie całkiem całkiem w tej Warszawie"?
Myślę, że ma duże znaczenie w kontekście wyborów na prezydenta Polski, gdzie zostało tylko dwóch kandydatów. 8)

Czymże jest AWARIA kolektora, zakładając nawet, że to sam Rafał ją wywołał, wobec celowego łamania konstytucji?

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
endeven pisze:Andrzej czytał dzis z telepromptera, już w sieci krążą dowody z kamer haha
a pytania z publiczności zadawała m.in radna PiSu
I to jest prawdziwa transparentność i przejrzysty kierunek.
Pani radna założyła okulary dla niepoznaki i inteligencji wizualnej. 8) "Swoje" pytanie odczytała z kartki. Widocznie tyle tych pytań miala w glowie, że bała się, iż prezydent odpowie na to jeszcze niezadane. TVP takie odpowiedzi zalicza Dudzie awansem wg starej barejowskiej tradycji. :lol3:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Andrzej przegrał debatę ze sobá i z teleprompterem. Palnáł że jest przeciwny jakimkolwiek obowiazkowym szczepieniom. A jak grzyby po deszczu wyrastajá kolejni z publicznosci powiazani z obozem władzy. Komedia
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Kopaneek »

Gosia1423, serio? Szaleństwo zaradności. Faktycznie - zrobił już tyle, że więcej się nie da. 8P
Czas na Polskę.
endeven pisze:Andrzej przegrał debatę ze sobá i z teleprompterem. Palnáł że jest przeciwny jakimkolwiek obowiazkowym szczepieniom. A jak grzyby po deszczu wyrastajá kolejni z publicznosci powiazani z obozem władzy. Komedia
Przed Trybunał Stanu go. :ha: :lol3: :lol3:
Hucpa!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Piter »

endeven pisze:Andrzej przegrał debatę ze sobá i z teleprompterem. Palnáł że jest przeciwny jakimkolwiek obowiazkowym szczepieniom. A jak grzyby po deszczu wyrastajá kolejni z publicznosci powiazani z obozem władzy. Komedia
Widać połowa społeczeństwa lubi być oglupiana. 8)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Myślę, że do tego co Gosia dorzuciał to chyba sprawnie przebiega w Warszawie

-> program antysmogowy -> „300 milionów na walkę ze smogiem”
Trzaskowski oddał tę działkę Justynie Glusman, aktywistce i ekonomistce. Była liderka stowarzyszenia „Ochocianie” stworzyła całościowy program walki ze smogiem.
->
Trwa budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To niezwykle ważna dla miasta inwestycja, która zaktywizuje tę część Śródmieścia oraz będzie początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury.
Inwestycji w Warszawie nie brakuje. Wydaje sie wręcz to tak oczywiste, że nawet sie nie wspomina o skali inwestycji w stolicy. Podałem jedną z nich, bo chyba jest najbardziej spektakularna w zagospodarowaniu przestrzennym i z uwagi na aspekt kultury.

-> Kolejne to podpisanie Karty LGBT, która przeciwdziała dyskryminacji homofobii, wspiera edukację seksualną i świadomość zagrożeń płynących wspolczesnie dla dzieci i młodzieży.

-> Zdaje się, że w Warszawie działa jakiś fundusz, czy bon na kulturę (zakup usługi z oferty kuluralne -> bilety do kina, teatru, zakup ksiązki etc) w wysokości 100 zł dla osób do 21 roku życia.

-> Gosia wspomniała o tej realnej pomocy socjalnej w sprawie bezpłatnych przedszkoli i żłobków, ale również miasto finansuje program in vitro, co szczególnie popieram zawsze i wszędzie, bo mam przyjaciółke, która urodziła z in vitro wspaniałe bliźniaki - Hugo i Helenę <3

-> Z kwestii eko, oprócz inwestowania w miejską zieloną przestrzeń, o czym pisałą Gosia, jest też działający program dotacji na małą retencję. Do tego wymiana oświetlenia na ulicach na energooszczędne lampy.

Myśle, że sporo tych punktów i Gosia i ja przedstawiliśmy. Nie zbije nas z tropu ten Twój cynizm.
Twoja sprawa, jesli Twój zmysł polityczny podpowiada Ci tylko "stabilizację" obozu władzy.
Gierek też stabilnie rozdawał kasę, skutki mamy do dziś. Hitler też kupił socjalem i populizmem i propagandą wolność i rozsądek ludzi. A przecież w latach 30 tych ludzi nie byli wcale głupsi niż teraz. Junty w południowej Ameryce też mają swoje sposoby na stabilność w regionie, tylko że później rodzi sie z tego bieda, kartele i poniekąd izolacjonizm. Trzaskowski nadal nie jest moim kandydatem od serca, ale monopol władzy na kolejne lata tej władzy, tego obozu jest po prostu niebezpieczny w dalszej perspektywie. i powtórzę, w polityce zagranicznej Trzaskowski jest nieporównywalnie juz na dzisiejszy dzień ważniejszą postacią w rozmowach dyplomatycznych niż nasz kukiełkowy PAD.

Z nowych info, kilka krajów UE chce zablokować wysokość funduszu unijnego dla Polski na pomoc w walce z kryzysem gospodarczym po covidzie na odbudowę. Uważają, że Polsce ze względu na nieprzestrzeganie praworządności i homofobię nie powinna przysługiwać zbyt wysoka pula finansowej pomocy.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: Gosia1423 »

Kopaneek pisze:Gosia1423, serio? Szaleństwo zaradności. Faktycznie - zrobił już tyle, że więcej się nie da. 8P
Czas na Polskę.
To były argumenty, takie na szybko i moje ogólne wrażenie, zmiany, jakie zauważam. Endeven rozwinął podając więcej informacji.

Chciałabym zauważyć, że Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 1,5 roku, a PAD kończy właśnie swoją 5 letnią kadencję. I to ten drugi powinien być rozliczany ze swoich obietnic wyborczych...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory Prezydenckie 2020 - druga tura

Post autor: endeven »

Jeśli PAD miałby zostać oceniony pod względem posłuszeństwa partyjnego i służalczości wobec prezesa to maksymalne 10 /10 ode mnie. To na pewno udało mu się zrealizować.
ODPOWIEDZ