Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Doda!

Post autor: Steffie »

Doda to trochę taka Pamela ze Wschodu. Nie wiem, kto naprawdę lubi jej śpiew, nie wnikam, może ma problemy ze słuchem. Jeśli chodzi o tę aferę z kolejnym eks-mężem a la piramida finansowa, to po takim czymś każdy byłby w szołbizie skończony, ciekawe, czy oni się wymigają, czy skończą jak Amber Gold. To pokaże w jakim stanie jest polski wymiar sprawiedliwości... Według mnie ta afera o wiele gorsza od tej z Beatą.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Ale hejtujecie. Zesralibyście się gdyby Edyta dostała taką nagrodę w 2021 roku. Ból #CIACH# was jakiś zjada.

Steffie możesz nie lubić Dody, ale jeśli nie widzisz w niej talentu wokalnego to musisz sama sobie kupić nowe uszy.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Doda to barwny ptak, śpiew jej w tym nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Doda!

Post autor: Steffie »

wodawodnista pisze:Steffie możesz nie lubić Dody, ale jeśli nie widzisz w niej talentu wokalnego to musisz sama sobie kupić nowe uszy.
Zdaje sie, ze nie jestem sama - tutaj posluze sie pierwszym lepszym cytatem znalezionym w necie i to z 2008 roku:
Jeśli ktokolwiek mówi, że doda ma głos musi zostać skorygowany, bo tu się rozchodzi jedynie o warunki głosowe - wiele osób potrafi śpiewać wysokie i niskie oktawy, inna rzecz, że brzmią jak stary bawół podczas masturbacji. Głos to dzisiaj np. Yukimi Nagano, ach! ta to ma barwę - aż się robi tak ciepło i przyjemnie w duszyczce kiedy słucha się tych cudownych wibracji. Albo Amy Winehouse - cóż za głos! Doda natomiast ma barwę siermiężną, prostacką i z drewna ciosaną. Co z tego, że nie fałszuje? Równie dobrze można by włożyć do maldona silnik z porshe - a niech se bierze mercedesy nawet na wstecznym i tak publiczność zabije kierowcę śmiechem.

Dziękuję za uwagę.
https://www.filmweb.pl/person/Doda-5731 ... ody-797373

Tak ze wymiana uszu niestety nie pomoze, gdy komus brak "talentu"...
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

No to, że Dodzie próbują odebrać talent jest w polskim mediach uwskuteczniane od samego jej początku istnienia. I co z tego? Doda jest słaba technicznie, główną zaletą jej wokalu jest to, że jest "głośno", ale potrafi śpiewać czysto wykorzystując swoją skalę. Ciężko, aby alt brzmiał tak zjawisko jak sopran (czyli Edyta). Zarzucanie Dodzie braku talentu wokalnego jest nie dość, że zjawiskiem głuchoty to jeszcze bezsprzecznej niechęci, która jest żałosna. Dla niektórych barwa Dody jest irytująca a dla niektórych darcie się Christiny Aguilery - to oznacza, że ona też nie potrafi śpiewać? Ot co taka stylistyka, przynajmniej rozpoznawalna.

Dobra wokalistyka to składowa wielu rzeczy, ale do samego "potrafić śpiewać" nie potrzeba aż tak wiele.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: tomek7 »

Doda od kilku dni boginią plotkarskich mediów odnośnie filmu i rozwodu :lol3: Co za syfy wychodzą :lol3: Jest w swoim żywiole!
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Zaskakujące jest to, że przed każdym wielkim projektem Dody musi być afera. Przed filmem afera, przez 7 Pokusami afery z Negalem, przed Diamentową Suką z Radkiem. Po prostu zawsze, ja już nie wiem czy można to brać na poważnie czy to jest ustawione zawsze xddddddddd

Nie ma co komentować. Doda nie jest święta i jak napisałem wcześniej ona kocha swoich facetów tak długo jak jest przyjemnie i słodko, jak przestaje to ona też przestaje. To upublicznianie prywatnych wiadomości jest żałosne. Ta kobieta nigdy nie będzie w szczęśliwym związku "na zawsze". Nigdy.

Z jednej strony mi jej szkoda z drugiej to jest po prostu pustakiem, który wybiera takich facetów. Zostawiła Błażej Szychowskiego a on nigdy nie powiedział o niej złego słowa, ale tak to już jest, dobrych kolesi się olewa a złych się czci :edi: Zaskakujące jest tylko to, że tym razem serio myślałem, że znalazła wartościowego faceta, a tu zonk :lol3:
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

'Zaskakujące', że konflikt byłych małżonków wygasł na premierę filmu :lol3: Nie twierdzę, że to kłamstwa, bo rozwodzą się tak czy siak, ale sprytnie to podkręcili na kilka tygodni przed premierą. Emil na premierze już wypowiadał się w samych praktycznie superlatywach :lol3:

Jesus.

Btw ktoś idzie do kina na Dubajki?
DrzewkoBonsai
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2020, 18:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on
Lokalizacja: POLSKA

Re: Doda!

Post autor: DrzewkoBonsai »

wodawodnista pisze:Zaskakujące jest to, że przed każdym wielkim projektem Dody musi być afera. Przed filmem afera, przez 7 Pokusami afery z Negalem, przed Diamentową Suką z Radkiem. Po prostu zawsze, ja już nie wiem czy można to brać na poważnie czy to jest ustawione zawsze xddddddddd Dwuletnie związki w jej wykonaniu to max. Potem jest rozwód i unieważnienie ślubu kościelnego.

Nie ma co komentować. Doda nie jest święta i jak napisałem wcześniej ona kocha swoich facetów tak długo jak jest przyjemnie i słodko, jak przestaje to ona też przestaje. To upublicznianie prywatnych wiadomości jest żałosne. Ta kobieta nigdy nie będzie w szczęśliwym związku "na zawsze". Nigdy. -Chyba, ze przepracuje wady charakteru i lingwistyczne zaprogramowanie na sukces zwane potocznie wychowaniem, a uskuteczniane przez jej mamę.

Z jednej strony mi jej szkoda z drugiej to jest po prostu pustakiem, który wybiera takich facetów. IZostawiła Błażej Szychowskiego a on nigdy nie powiedział o niej złego słowa, ale tak to już jest, dobrych kolesi się olewa a złych się czci :edi: Zaskakujące jest tylko to, że tym razem serio myślałem, że znalazła wartościowego faceta, a tu zonk :lol3:
Doda jest emocjonalną nastolatką w skórze dorosłej kobiety (nie mylić z dojrzałą). Dlatego chce być inteligentna, a nie mądra. Filozoficznie - znajduje perfekcyjne lustra dla swoich dążeń. Dla wytrwałych tropicieli prawdy o Dodzie - polecam odszukać na Youtube wywiad Piotra Najsztuba z Dodą. Nawet nie trzeba miedzy linijkami czytać, ani wysilać się przy wyciąganiu wniosków. Wszystko podane na cacy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

az 2 razy musialem przeczytać, bo nie brzmiało to jak ja, ale teraz już wiem, że fixed :lol3:
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: keraj »

"Fake love" już we wszystkich serwisach streamingowych ...
Uważam, że to bardzo dobry numer....tylko straszliwie krótki....
Podoba mi się styl muzyczny w którym zmierzą Doda

Współpraca nowej piosenki jest Patryk Kumor. To On napisał zwycięskie piosenki Roksany węgiel i Wiki Gabor
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Doda!

Post autor: Margaret »

Tak, ta piosenka jest dużo lepsza niż poprzednia i podoba mi się.
Lecz nie kupuję "nowej" Dody. Jest ona nie szczera.
Gdy poprzednio miała kontrakt z Universalem i nie odnosiła sukcesów na jakie liczyła, to przez długi czas narzekała, że wytwórnia ją ogranicza a ona w sercu czuje tylko rocka i gitarowe brzmienie. Jednak i to się nie sprzedało, tak jak płyta z coverami (tu też narzekała na wytwórnie i radia).
Teraz wróciła z podkulonym ogonem do Universalu, znów tworzy miałki pop i znów kocha ten rodzaj muzyki?
Ściema :roll:
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: keraj »

Tnie nazwałbym tego "miałkim popem" a dosyć dobra muzyka Klubowo-elektroniczna
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Doda!

Post autor: Grzegorz »

Mnie sie bardzo spodobało! Jestem zaskoczony, chwilami miałem skojarzenia z kawałkiem Insomnia z repertuaru Faithless
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Doda to jest dobry przykład na to, że można o muzyce niewiele wiedzieć a i tak przeznaczenie dopada Cię samo. Jej wokal jest idealny do rockowej muzyki - ona sama o rocku nic nie wiedziała wchodząc do Virgin - sama powiedziała, że dopiero wtedy sięgnęła po glany i odsłuchała płyty kilku znaczących zespołów.

Dla mnie ta piosenka brzmi bardzo dekadę temu o ile nie dwie dekady temu. Nie dość, że nie przekonuje mnie w takich klimatach to jeszcze uważam, że producencko zgubiło się to gdzieś w lesie.

Jedyny plus to taki, że angielski z piosenki na piosenkę brzmi lepiej.

Doda sili się zawsze na światowość swoich poczynań, ale to bardziej parodia międzynarodowego poziomu. Ona powinna się skupić, aby nie odbiegać od polskiego poziomu, bo nawet tego pułapu nie może przeskoczyć.

Dont Wanna Hide>>>>>>>>>

Ale jakby.... jeśli ta płyta dojdzie do skutku (lol) to przynajmniej będzie kolejna jakaś inna pozycja w jej paskudnej dyskografii. A to na plus.

Dla mnie Doda jest autentyczna tylko w takich numerach jak Kopiuj-Wklej i w takich chciałbym ją słyszeć. Rockowy pazur, fajny autentyczny tekst, ciekawy metaforyczny klip. Jej ostatnia dobra piosenka. Tzn cała epka Choni byla niezła.

Jednak myślę, że patrząc na to, że muzyka i jej sprzedaż w Polsce umarła to chyba dobry ruch, aby pójść w klubowe brzmienia i grzać taką publikę. Niezobowiązująco a jednak po dwóch piwskach każdemu wjeżdza.


Szkoda tylko, że to zawsze takie rozmemłane w eterze..... singiel raz na pół roku, standardowo na lato, standardowo na sylwestra a potem cisza. Meh.
ODPOWIEDZ