Anna Maria Jopek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: keraj »

Na tym filmiku ma mine jakby conajmniej szła na ścięcie...
disappointed
Invisible
Invisible
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2012, 1:31
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: disappointed »

bo jest wzruszona! :) Ty byś nie był? Fantastyczny pomysł, czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałem :) Sam bym chlipał przed kamerą, gdyby ktoś zrobił mi taki prezent, hihi :)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Wojtuś »

Tyle lat szukałem tej piosenki i w końcu znalazłem. To jest pierwsza piosenka Ani którą pokochałem:
http://www.youtube.com/watch?v=30RKpfN2nyY :biega: :flirt4: :taniec:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: theshape »

Na oficjalnej stronie www AMJ mozna zobaczyc, ze koncertujac zjezdzila Polske wzdluz i wszerz. Spiewala w mniejszych lub wiekszych miastach w roznych miejscach: klubach, halach widowiskowo-sportowych, teatrach, domach kultury. To kolejny dowod na to, ze jak sie chce, to mozna.

http://www.anna-maria-jopek.com/pl/index.html
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Flux »

Jopek na rozdaniu Fryderyków zniszczyła przepiękną piosenkę ze swojego własnego repertuaru. Pośpiech zabił tę piosenkę i jej istotę. Co Anię podkusiło?

https://www.youtube.com/watch?v=ZHVlevvYSlM
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Virtual Tom »

:niepodchodz: Jęczy jakby się jej chciało, ale nie umiała zrobić, do tego cudna kreacja :nogizapas:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: theshape »

Nie bylo tak zle, pokazala kawalek glosu, nawet niezlego. Stroj mial byc kolorowy, moze te spodenki takie sobie byly.
Muza oczywiscie genialna.
Fajnie, ze ktos po roku odswiezyl ten topic. :hellobaby:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ray »

Ania wraca.
Premiera nowej płyty 14 lutego:
http://www.gala.pl/artykul/anna-maria-j ... 1207031737.

2 dni temu Ania napisała na swoim Facebooku:
Anna Maria Jopek pisze:ZAŚPIEWAŁAM ZE STINGIEM

Wczoraj zaśpiewałam ze Stingiem. Absolut. Wiedzą Państwo, ile to dla mnie znaczy. Głos Stinga prowadzi mnie przez życie. Do znudzenia męczyłam Państwa anegdotą o tym, jak w szkolnej szafce na nuty i książki latami wisiał plakat z Jego twarzą. Otwierałam o 8 rano przed lekcjami szafkę, wrzucałam fugi Bacha drżącą ręką i poczuciem, że za mało ćwiczyłam – i spotykałam spokojny wzrok Stinga. I natychmiast wiedziałam, że jakoś to będzie, dam radę. W trudnych czy szczęśliwych chwilach zawsze mogłam na Niego liczyć. Na porodówce, na maratonie, na złamane żebro, serce, nawet 11 września, kiedy świat się walił... zawsze był Sting i Jego muzyka.

Jest moją największą inspiracją. Mam Go w tyle głowy w każdym muzycznym projekcie. Zawsze myślę, jak On rozwiązałby pewne kwestie artystyczne. Jest moim wzorem. W końcu to On wynalazł zupełnie nowy język w muzyce. Miks wszystkiego, co kocham – jazzu, rocka, popu, klasyki, folku, poezji – wszystko ujęte w proporcji doskonałej. Mistrzostwo formy.

Dla mnie i moich kolegów z zespołu to był honor i zaszczyt otwierać dla Stinga galę w Toruniu. Pomysł duetu zrodził się spontanicznie. Skończyłam swój set (cudowna Publiczność – dziękuję!) i stało się coś, co odstrzeliło mnie na inną orbitę. Sting wziął gitarę, zaprosił mnie do garderoby, ustaliliśmy, kto śpiewa który głos, i chwilę później siedziałam obok Niego na scenie.

Cały czas nie wierzę, że to się stało! Był taki moment, którego nigdy już nie zapomnę. Ta krótka chwila w garderobie. Jego ręce na gryfie i głos „saute" przy moim uchu. Tylko słuchać i iść za tym głosem...
Niewyobrażalne szczęście...

Zbliżają się moje urodziny.

Państwo zawsze mnie obdarowujecie serdecznie i hojnie. Proszę tego nie robić tym razem. Bardzo proszę... Serio. Dostałam więcej, niż można dostać. Wiem, ile osób mocno myślało o mnie wczoraj i za mnie marzyło o tym duecie. Czułam to. Państwa energię...

Jest moim talizmanem.

Dziękuję Stingowi.
Dziękuję Państwu.
Przytulam wszystkich!

Bardzo szczęśliwa
AMJ
To jest kolejna - obok np. Kayah czy Justyny Steczkowskiej - kobieta, która naprawdę kocha muzykę.

I dlaczego Anna Maria Jopek nie udziela wywiadów "Super Expressowi" i "Faktowi", a Edyta Górniak - tak?
Dlatego, że Ania jest mądra, a Edyta jest głupia.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Jeszcze dziś, w urodziny Anny Marii Jopek, drugi zwiastun nowej płyty i promującej ją trasy koncertowej. Zapraszamy tuż po 17:00!
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Dobi »

Jest już dostępny pierwszy singiel z nowej płyty:

-> Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba - Twe usta kłamią
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Premiera płyty została przyśpieszona. 03.02.2017 r.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Dobi »

Dziś pojawiło się nowe notowanie OLiSu. Płyta "Minione" jest notowana 3 tydzień i ma już status złotej płyty. Pytanie tylko czy album jest zaliczony do kategorii pop czy innej. W każdej innej niż pop na złotą płytę jest chyba 10 tysięcy.

Ktoś ma album? Jakieś opinie, recenzje?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ray »

Przesłuchałem ten album parę razy na Spotify.
Jest to płyta z tangami, ale... jak na tanga, to tak sennie jest tutaj...
Rebeką w wykonaniu Jopek jestem zawiedziony. Może nie jestem obiektywny, bo uwielbiam pełną życia wersję Kayah & Trasoriental Orchestra. Wersja Dyjaka też jest całkiem, całkiem. A Jopek zrobiła z tej piosenki kołysankę...
Według mnie, jest to album po prostu dla fanów Ani. Mam do Jopek duży szacunek, ona bardzo mądrze prowadzi swoją karierę, zaczynała od popu i pięknie się rozwinęła, ale płyta "Minione" to nie jest do końca moja bajka...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Virtual Tom »

Oczywiście nie jestem obiektywny, bo na taką muzyke po prostu trzeba mieć nastrój ale w kategorii usypiania prawie można to porównać z "Animą" z tą różnicą, że Jopek usypia kameralnie, a Jusia w anturażu kościelnym. :dobranoc:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ray »

Co kto lubi...
Ale patrz, Virtual Tom, na "Animie" są jeszcze Leć i Kochankowie syreny, a o tych piosenkach z całą pewnością nie można powiedzieć, że są usypiające. :)

W każdym razie mimo że album Jopek mnie nie zachwycił, cieszę się, że ma złotą płytę. Lubię Anię, mam sentyment do Ale jestem, do Joszka Brody, do Ja wysiadam, do Tam, gdzie nie sięga wzrok. Życzę jej jak najlepiej. :)
ODPOWIEDZ