Anna Maria Jopek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Flux »

Minione faktycznie nieco senne, przynajmniej przy pierwszym zetknięciu trudno odróżnić kolejne utwory... Wymaga trochę czasu i uwagi. Na swoim fb album polecała m.in. Magda Umer, więc spodziewałem się albumu wybitnego, tudzież wybitnie nudnego (pięknego, nostalgicznego) :PP W niedzielę wybieram się na koncert Ani, zweryfikuję na żywo :-)

Dodano po 16 godzinach 52 minutach 35 sekundach:
Byłem w niedzielę na koncercie Ani, nie był to jednak koncert promujący nowe wydawnictwo tylko takie the best of. Spodziewałem się, że wykona kilka piosenek z albumu Minione, skoro to jej ostatnie dokonanie, jednak zupełnie pominięto ten materiał, może w obawie o uśpienie publiczności :PP

Występ ogólnie udany, choć mam pewne zastrzeżenia. Przede wszystkim krótko, dużo za krótko. 1 h 10 min. z bisami to raczej niespecjalnie długo. Aż mnie trochę niedowierzanie wzięło, kiedy spojrzałem na zegarek. Większość piosenek pochodziła z krążka ID, co akurat mnie osobiście cieszyło, nie usłyszałem jednak ulubionego Skłamałabym. W prawdziwe osłupienie wprawiło mnie to, co Ania i towarzyszący jej muzycy zrobili piosence Szepty i łzy. Instrumentacja ledwo przypominała oryginał. Zupełnie zatarł się sens piosenki, kiedy Jopek szarpała melodię, urywała i powtarzała frazy a panowie skocznie jej przygrywali. Tak, skocznie... Nie do rytmu, nie do taktu, wsadź se... nie będę kończył :P Zdecydowanie też doskwierał brak Stańki, dokładniej zaś partii jego trąbki. Śpiewając Ale jestem AMJ raz puściła okrutny fałsz, który przeszył moje uszy. Więcej złego nie pamiętam, bo artystce towarzyszyła na scenie bardzo dobra energia, taką wysłała w kierunku publiczności i taki też był odzew, więc drobne potknięcia tracą na znaczeniu.

Ciekawe też było spotkanie po koncercie, bo Anka w ogóle nie roztacza wokół siebie aury gwiazdy, jest "zwykła" do granic, może nawet pospolita, w dobrym znaczeniu tego słowa. Jeansy, nieułożone włosy, jakaś niedbale narzucona apaszka, poliki tak pokryte różem, że sprawiały wrażenie nieco pucułowatych, kurze łapki przy oczach. Widać, że mocno rozdziela scenę od tego, co dzieje się poza nią. Potrafi tak mądrze prowadzić swoją drogę zawodową, że nie potrzebuje obecności mediów i nie musi nieustannie się pilnować, w obawie przez obsmarowaniem w prasie czy internecie. Nie dała się zwariować i zachowała zdrowe proporcje, niewiele w jej karierze takich "skoków w bok", jak reklama wody mineralnej. Brawo.

PS. nie mam pojęcia, jak Krzysztof Herdzin jest w stanie jednego dnia akompaniować Ani, następnego przygrywać Edycie Geppert, jeszcze kolejnego towarzyszyć Mietkowi Szcześniakowi. Prawdziwy człowiek-orkiestra, nie wiem jak on jest w stanie ogarniać grafiki i materiał tylu artystów. Szczerze podziwiam.
xaweryunique
Hope for us
Hope for us
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:02
Ulubiony album: -
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: --

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: xaweryunique »

Najnowsza płyta Ani pokryła się podwójną platyną za sprzedaż 60 000 kopii.

Cieszy mnie fakt, że płyt bez większej promocji, całkowitego pominięcia przez komercyjne radia i portale plotkarskie, bez milionowych odsłonięć na yt i braku promocji w telewizji płyta jest jednym z największych sukcesów w tym roku. Cieszy mnie fakt, że w dzisiejszych czasach są Artyści którzy potrafią zdobyć ten cenny kruszec, bez naciągań i liczenia stremingów.

Prawdziwa muzyka przetrwa i to piękny dowód. Muzyka sama odnalazła słuchacza.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ray »

xaweryunique pisze:Najnowsza płyta Ani pokryła się podwójną platyną za sprzedaż 60 000 kopii.
Wydaje mi się, że ten album był skatalogowany w kategorii "jazz / blues / folk / muzyka źródeł", a nie w kategorii "rozrywka - rep. krajowy". Tym samym wszystkie progi były trzykrotnie niższe, więc podwójna platyna została przyznana za sprzedaż 20 tys. kopii.
17 tygodni na OLiSie to za mało, by sprzedać 60 tys. sztuk płyty (oczywiście wyjątkiem jest Chylińska).

Niemniej jednak brawo dla Ani!
:klaszcze:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Mnie też się wydaję , że nie była to kategoria Muzyki rozrywkowej...

Mimo wszystko to wielki sukces Anki. Jak to mówiła Edyta , prawdziwa muzyka zawsze się obroni ( szkoda, że jednak w przypadku MY - myliła się :oops: )

Brawo Anka :-)
xaweryunique
Hope for us
Hope for us
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:02
Ulubiony album: -
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: --

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: xaweryunique »

Wypowiedziałem się w ten sposób, gdyż na Empik.com jest przykwalifikowana i jeśli chcemy ją kupić to w kategorii pop& rock.

http://www.empik.com/muzyka/pop-rock,3209,s

Moim zdaniem jest to jednak liczone jako sprzedaż albumu popwego, a taki nakład świadczy o zaufaniu branży i fanów do Artystki.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Blur »

Jopek nie nagrywa popu i nie ma szans by była tak klasyfikowana.
Etykieta w empiku nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Album Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba – Minione został 11 najlepiej sprzedającym się albumem w roku 2017 !!!

Wielkie brawa, bez nachalnej promocji, ścianek, pudelków.

Jak widać można, pod koniec stycznia wychodzi reedycja wyczerpanego nakładu albumu w postaci DELUXE.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Kamui Shiro »

Blur pisze:Jopek nie nagrywa popu i nie ma szans by była tak klasyfikowana.
Etykieta w empiku nie ma tu nic do rzeczy.

W sumie to nie wiem, co teraz ona nagrywa (nie interesuje mnie), ale dawniej nieraz pop pełną gębą, i to banalny. Niemniej od lat podpada pod jazz, a jazz się klasyfikuje osobno.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: niuto »

A niby kiedy Jopek nagrywała pop pełną gębą??? Owszem, był okres, że jej muzyka obecna była w komercyjnych rozgłośniach radiowych, ale zawsze było to podszyte jazzowaniem. Ewentualnie początki jak "Ale jestem" można podciągnąć pod pop, choć też wówczas z etnicznym zacięciem.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Kamui Shiro »

niuto pisze:A niby kiedy Jopek nagrywała pop pełną gębą??? Owszem, był okres, że jej muzyka obecna była w komercyjnych rozgłośniach radiowych, ale zawsze było to podszyte jazzowaniem. Ewentualnie początki jak "Ale jestem" można podciągnąć pod pop, choć też wówczas z etnicznym zacięciem.

Właśnie o tym mówię. To, co z Pat Metheny leciało w radiu, to dla mnie też w sumie taki pop, i to średnio wybitny. Ale jestem miało też głupawy, popowy tekst. To że coś jest czyś podszyte, nie znaczy, że nie jest muzyką popularną, masową i skrojoną pod masowe gusta. Potem się wyrobiła trochę, ale co było, to było, zresztą kto idzie na Eurowizję, jak nie popowy wykonawca?
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: niuto »

To, że coś zdobywa popularność i staje się masowe nie oznacza, że jest to muzyka popowa, albo typowo popowa. Co do Eurowizji, widać, że nie oglądasz skoro twierdzisz, że trafiają tam tylko popowi wykonawcy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ray »

:shock:
To jestem w szoku, bo ona w zeszłym roku wydała aż 2 płyty - "Minione" i "Czas kobiety" (z samymi wokalizami). A teraz wypuszcza już kolejny album...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Dzieci 20 l i 18l. Czy ktoś ich widział na pudelkach i jastrzębiach ? Wiedzą co jedzą, z kim spędzają czas, do jakiej szkoły chodzą i , że może jeszcze trzymali sztandar pod pomnikiem ??

Koncerty na całym świecie, dom, obowiązki , praca i jeszcze skubana ma czas na płyty. Bardzo często gościnnie na płytach udziela się i jeszcze 3 płyty w dwa lata.

Przypomnę, że ostatnia MINIONE jest podwójną platyną. 8)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Flux »

W 2011 roku wydała aż 3 płyty - Polanna, Haiku i Sobremesa, więc miewa zrywy :D
ODPOWIEDZ