Anna Maria Jopek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Piter »

A moim zdaniem Jopek jest zjawiskiem na polskiej scenie i nikt mi tego broń Boże nie wmówił. Okładka też mi się podoba, jest bardzo seksowna i oryginalna jak na Jopek, aczkolwiek płyty nie kupię, bo fanem Ani nie jestem. :)
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: FRYMIK »

Ja zazdroszczę Ani, że mogła porozmawiać , a nawet uczestniczyć w urodzinach Stinga. Dałabym się pociąć za to...
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Marek »

Okładka naprawdę dziwna, nie podoba mi się. Zresztą nie interesuje się działalnością artystyczną Pani Jopek, znam kilka piosenek z jej repertuaru: "Ale jestem" "Joszko Broda" i "Wspomnienie" innych nie znam. Jej głos raczej nie robi na mnie pozytywnego wrażenia, trochę mnie nawet drażni ale o gustach się nie dyskutuje.
Życzę sukcesu z nową płytą :)
Xenia
Make it happen
Make it happen
Posty: 162
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:26
Lokalizacja: Berlin

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Xenia »

Lubie glos Anny ale nie podobaja mi sie wszystkie pisoenki od niej.

Lubie stara piosenka "Ja wysiadam" i ostatni angielski single "Don´t Speak".

Slyczal juz ktos cos z nowego albumu?

Okladka niestety mi sie wogule nie podoba ...oczywiscie mozna robic sexy zdjecia ...ale to akurat nie stety nie wyszlo ...sorry!

Jak Edyta robi zdjecia sexy to 100x lepiej wyglada...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: vanity »

sama okładka dziwna jak na jopek.
co do ani śpiewającej, to ja ją lubię. lubię ją za piosenki, i za to że miesza jazz z muzyką popularną. jest to element oryginalności. może i trochę smęci, ale po sprzedaży jej płyt widać, że ludzie oprócz wszechobecnego popu słuchają czegoś innego.
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: FRYMIK »

Na pierwszy rzyt oka widać, że Ania nagrywa to, co "Jej w duszy śpiewa"- nie jestem fanka ale za to należy sie szacunek w dzisiejszym tandeciarstwie
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: DeathlySilence »

Nigdy nie wgłebiałem się za bardzo w dorobek Ani Jopek - spocząłem jedynie na singlowych propozycjach - nie wzięło mnie az tak bardzo, żeby kiedykolwiek sięgnąć po Jej płyte, ale talentu, głosu nie można odmówić, a co do twórczości, tekstów, muzyki itd. na jesienną pore w sam raz :)
Nie zgodze się z twierdzeniem, że na siłe próbują media/krytycy wmówić społeczeńswu, że Anna Maria jest zjawiskiem na Polskiej scenie muzycznej - ciężko pracowała na taką opinie i była konsekwentna w tym co robiła - zawdzięcza tą pozycję jedynie sobie - Jej wizerunek muzyka itd. sprawia, że większa część społeczeństwa podchodzi do niej jako do artystki przez wielkie A, a w najgorszym wypadku z obojetnością - i za to Jej chwała - bo nie liczy się to z kim sypia itd., a Jej muzyka i twórczość...

A co do okładki - zamysł niezły, ale wykonanie straszne...niebo-raj-Ewa...oto chodziło,a wyszoo coś w stylu niebo-raj-EwaSonet :lol:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Bob »

Przede wszystkim Artystka o ogromnej kulturze, / wymiesionej z domu/. Po drugie piętno rodziny Kydryńskich.Artystka niezmiernie płodna, nie pozwala o sobie zapomnieć i wypaść z obiegu, każda płyta jest w mojej opinii wydarzeniem, doskonalsza od poprzedniej. Do tego najlepsi polscy muzycy i hojni sponsorzy, dzięki którym światło ujrzało wydawnictwo Farat. Mnóstwo singli promocyjnych z mniej znanym materiałem, świetne recenzje krytyków, min 1 miejsce w Wielkiej Brytanii na jazzowej liście przez kilka tygodni. Ostatnia płyta Secret znakomita choć angielski AMJ pozostawia wiele do życzenia. Płyta chyba nie sprzedała się ani w Polsce ani na świecie, bo jednym teledyskiem do coveru raczej świata sie nie podbije.Nadal trzymam kciuki.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 14:08 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: vanity »

Bob pisze:Płyta chyba nie sprzedała się ani w Polsce ani na świecie,
i nie sprzeda się bo to jazz. jazzmani tak już mają...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2744
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: pijej1 »

vanity pisze: i nie sprzeda się bo to jazz. jazzmani tak już mają...
oj oj polemizowal bym z Toba ale nie mam na to ochoty. A jazz jest swietny kocham marcusa millera!!!
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: vanity »

pijej1 pisze:oj oj polemizowal bym z Toba ale nie mam na to ochoty. A jazz jest swietny kocham marcusa millera!!!
generalnie jazz się kiepsko sprzedaje. jazzmani sami o tym mówią w wywiadach. są wyjątki od reguły oczywiście.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Virtual Tom »

Piosenka promująca na szczęscie całkiem przyjemna, dość dynamiczna (przez co nie ma tej nieznośnej maniery zawodzenia w wokalu Ani), chociaż bez rewolucji, ale podoba mi się :)
ania
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 18 kwie 2005, 21:27
Lokalizacja: zzzz

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ania »

Ania jest jedną z moich ulubionych polskich artystek. bardzo lubię Jej słuchać. a co do same okładki to jakoś nie pasuje mi do Ani, dziwna jest. ale czekam na płytkę.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Estratos »

Tom pisze:Piosenka promująca na szczęscie całkiem przyjemna, dość dynamiczna (przez co nie ma tej nieznośnej maniery zawodzenia w wokalu Ani), chociaż bez rewolucji, ale podoba mi się n

Masz na mysli to:

Obrazek

"Pierwszym singlem z nowej płyty została piosenka „Gdy Mówią Mi”. Niebawem do rąk radiowców i dziennikarzy trafi kolekcjonerski maksisingiel, zawierający także cztery niepublikowane wcześniej nagrania AMJ z Grzegorzem Turnauem. Wśród nich trzy utwory koncertowe (w tym jeden w trio ze Staszkiem Soyką!) oraz studyjną wersję „Zmierzchu”, nagraną w Krakowie 10 września tego roku.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Robert »

Ja Ją uwielbiam. Za caloksztalt - wyglad, glos, osobowosc, muzyke. Chyba jedyna piosenkarka polska mlodego pokolenia, ktora naprawde reprezentuje KLASE. Po prostu prawdziwa Dama.

I nie mowcie ze Edyta ma klase :] bo nie ma :] Udowodnila to swoimi listami, zalamaniami, obmawianiem "bylych". Edyta ma glos i talent interpretatorski. Klasy nie ma. Osobowosc neiciekawa. Ania Jopek wyprzedza ja w tym wzgledzie o pare dlugosci
ODPOWIEDZ