Ewelina Flinta

Wszystkie dyskusje związane z wokalistką

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ewelina Flinta

Post autor: DeathlySilence »

09.03.2009 w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego ok. godz. 12:00 Ewelina odebrała zaszczytny Medal Św. Brata Alberta za pomoc charytatywna na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podczas imprezy wystąpła nie tylko Ewelina, ale też zaprzyjaźnieni Podopieczni Fundacji "Mimo wszystko" Anny Dymnej!
"Czy znasz swoich sąsiadów?"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta - DDTVN (08-03-2009)
Spakowane WinRar'em, zawiera Wstęp i Dyskusję Główną. SendSpace.pl ~264MB.

Bardzo sympatyczna rozmowa, ale nic poza tym. Mogliśmy podziwiać Ewelinę, jej świetny nastrój, niebanalne pismo. Ładnie prezentowała się w źółtym sweterku.
__________

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta & Janek Mela - Sprawa dla Reportera (09-04-2009)
Krótki najazd na wsłuchaną Ewelinę

Iza zamieszczę tutaj, jak coś to przenieś posta do działu FC. :wink:

Program tematycznie bardzo poruszający - jednakże pani Jaworowicz jak sama stwierdziła, czas antenowy nie pozwolił na rozwinięcie wypowiedzi przez zaproszonych gości - takie szybkie potraktowanie tematu, w sposób lekcyjnej odpytanki, nie przynosi dobrych efektów - wgłębienie się w temat i czas pozwala na poznanie człowieka i jego stosunku do tych spraw, a ten maraton wydał mi się z lekka lekceważący zarazem dla gości, jak i dla tematu.

Wypowiedź Janka Meli mnie rozbroiła - doświadczony, mądry, młody człowiek - z Jego słów płynęła prawda i takie życiowe ciepło i optymizm, miłość do życia - warto skupić się nad tą wypowiedzią - moje pierwsze wrażenie było, że się mądrzy, "filozuje" i ten najazd na minę Eleni - ale jak sie skupiłem i poczułem w jego głosie ciepło i przekonanie, co do wygłaszanych myśli - szybko te mylne wrażenie prysło.

Szkliste oczy Eweliny mnie rozłożyły - pierwszy raz chyba zobaczyłem Ją taką - wzruszoną i dopiero teraz zdaję sobię sprawę ile dla niej znaczy cała ta charytatywna otoczka, wykorzystanie swojej pozycji, by pomagać innym.

Podziwiam, bo wiem, że nie stać byłoby mnie na taki wysiłek, poświęcenie czasu i energii, bo łatwiej jest wrzucić kasę do "skarbonki" niż się samym sobą zaangażować i poczuć problem, być czyimś towarzyszem w tak trudnych chwilach.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 16:13 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Ewelina Flinta

Post autor: ja30 »

ile ewelina ma lat?jakos nie wyglada dobrze. odpychajaca
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ewelina Flinta

Post autor: DeathlySilence »

W tym roku Ewelinie stuknie trzydziecha (dokładnie 24 października). :wink2:

Co do twojej opini - nie warto się ustosunkowywać - jest beznadziejna. NIe uroda jest tutaj ważnym tematem, a to co Ewelina robi, co tworzy, jaki ma talent. :wink2:

Dla mnie Ewelina jest kwintesencją kobiecości, delikatnych rysów twarzy, sarenkowego spojrzenia, wdzięku i towarzyszącego Jej uśmiechu i milionów grymasów, minek oraz prawdziwie kobiecej figury - można rzec, że to pospolita uroda, nie na miarę Miss Universe, tylko co z tego.

Dla mnie jest piekną kobietą - dla Ciebie nie i nie mając nic do powiedzenia o Niej skupiasz się jedynie na Jej urodzie - strasznie powierzchownym człowiekiem jesteś, a tym samym odpychającym. 8) Nie wnikając już jaki z Ciebie "przystojniak".
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Ewelina Flinta

Post autor: ja30 »

DeathlySilence pisze:W tym roku Ewelinie stuknie trzydziecha (dokładnie 24 października). :wink2:

Co do twojej opini - nie warto się ustosunkowywać - jest beznadziejna. NIe uroda jest tutaj ważnym tematem, a to co Ewelina robi, co tworzy, jaki ma talent. :wink2:

Dla mnie jest piekną kobietą - dla Ciebie nie i nie mając nic do powiedzenia o Niej skupiasz się jedynie na Jej urodzie - strasznie powierzchownym człowiekiem jesteś, a tym samym odpychającym. 8) Nie wnikając już jaki z Ciebie "przystojniak".
co do mnie. nie znasz mnie i nie widziales. jesli masz lustro w domu popatrz na siebie modelu hahahaha...
co do talentu flinty to ma jakis tam . mnie nie powala jej glos. duzo dziewczyn spiewa lepiej niz ona
dla mnie nie jest piekna i nigdy nie bedzie.ma wielki nochal i te zęb. wiec daruj sobie jej urode.
nie skupiam sie na jej urody ale ogolnie. dla mnie nigdy nie bedzie gwiazda jedynie srednia piosenkarka.
moja prosba nie rozpisuj sie teraz i nie rob wywodow o tym co ja napisalem bo ja i tak mam swoje zdanie. sorry za slowa. mysle ze nie obrazilem ciebie ds :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ewelina Flinta

Post autor: DeathlySilence »

ja32 pisze:
DeathlySilence pisze:W tym roku Ewelinie stuknie trzydziecha (dokładnie 24 października). :wink2:

Co do twojej opini - nie warto się ustosunkowywać - jest beznadziejna. NIe uroda jest tutaj ważnym tematem, a to co Ewelina robi, co tworzy, jaki ma talent. :wink2:

Dla mnie jest piekną kobietą - dla Ciebie nie i nie mając nic do powiedzenia o Niej skupiasz się jedynie na Jej urodzie - strasznie powierzchownym człowiekiem jesteś, a tym samym odpychającym. 8) Nie wnikając już jaki z Ciebie "przystojniak".
co do mnie. nie znasz mnie i nie widziales. jesli masz lustro w domu popatrz na siebie modelu hahahaha...
co do talentu flinty to ma jakis tam . mnie nie powala jej glos. duzo dziewczyn spiewa lepiej niz ona
dla mnie nie jest piekna i nigdy nie bedzie.ma wielki nochal i te zęb. wiec daruj sobie jej urode.
nie skupiam sie na jej urody ale ogolnie. dla mnie nigdy nie bedzie gwiazda jedynie srednia piosenkarka.
moja prosba nie rozpisuj sie teraz i nie rob wywodow o tym co ja napisalem bo ja i tak mam swoje zdanie. sorry za slowa. mysle ze nie obrazilem ciebie ds :)
Nie mam zamiaru się rozpisywać, bo ta treść sama w sobie świadczy o Tobie.
Tylko zastanawiam się po co się pojawiłeś w tym wątku - o dziewczynie, która ani Ciebie wizualnie, ani słuchowo nie pociąga.
Jeśli tylko po to, by się "z-e-s-r-a-ć" to gratuluje...miejsca i czasu.
Nie różnisz się niczym od portalowych troli - mówiąc kulturalnie, choć powinienem pojechać jak Edyta w swoim liście.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Ewelina Flinta

Post autor: ja30 »

ja sie nie boje ds. pisz smialo. a do wc mi sie nie chce.
mi jej glos nie odpowiada jak dla mnie slaba jest. wydaje mi sie ze i powinna jakos wygladac jesli chce byc gwiazda ale ciezko by bylo zrobic z niej pieknego łabedzia
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Ewelina Flinta

Post autor: Meg »

Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 15:34 przez Meg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominka
Sit down
Sit down
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:13
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Ewelina Flinta

Post autor: Dominka »

Ewelina genialnie śpiewa.Naprawdę super wykonania
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Ewelina Flinta

Post autor: Meg »

"Cry Baby" fantastyczna wersja...
Rozbrajające jest jak na końcu Kaśka Kowalska woła: Ewellliiiiiiiiiinnna, Ewelllllllllllina 8P
Czy ktoś wie coś o nowej płycie? Niby pracuje nad nią, niby nie. Ostatnią wydała 4 lata temu...
Bardzo lubię Jej głosisko i tą chrrypę. Kolejny niedoceniany głos w Polsce. Mam nadzieje że jeszcze pokaże na co ją stać.
DS dziękujemy :d
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ewelina Flinta

Post autor: DeathlySilence »

Meg, to ja Tobie dziękuję. :)
DS pisze:Drugi w mym życiu koncert Eweliny - zaliczony - Mrągowo - 22.08.2009r.

Już do Giżycka nie zawitam, gdyż się po prostu z lekka rozczarowałem.

Do rzeczy.

Do Mrągowa trafiliśmy (ja z bratem) tuż po 19. Zatrzymaliśmy się przy wielgachnej mapie miasta, by zorientować się, gdzie znajduje się amfiteatr - sprawdzałem na mapie w Internecie, ale moja pamięć okazała się zawodna (trasa była prosta - Wojska polskiego, Mrongowiusza, Giżycka i Jaszczurcza - więc sami możecie stwierdzić, jak jest już ze mną źle).

Natknęliśmy się przypadkiem na plakat imprezy i ku mojemu zaskoczeniu (pozytywnemu) okazało się, że przed Ewelą wystąpi zespół Vino. Pomyślałem, no tak - wspólny manager w postaci Pani Anity. Więc czym prędzej wsiedliśmy do auta i w drogę do amfiteatru.

Amfiteatr widziałem tylko kilka razy w szklanym ekranie. Na żywo prezentuje się dość obskurnie – może to przez pogodę (aura deszczowa). Jednakże spełnia swoją rolę. Wraz z zapadającym zmrokiem zaczęło robić się klimatycznie.

Zespół Vino brzdąkał sobie już dobrych 30 minut. Usadowiliśmy swoje 4 litery w dość niedalekiej lokalizacji od sceny. Fajnie grali, wokalista też ciekawie operował swoim głosem. Repertuar niczego sobie, tylko szkoda, że w większości anglojęzyczny. Jedna piosenka wpadła mi w ucho (?Bluszcz?), a jedna nie tyle drażniła, co nie dała mi spokoju, gdyż przez cały czas jej trwania zastanawiałem się skąd już słyszałem tę linię melodyczną – utwór „When I Lose You” -> „Knockin' on Heaven's Door”.

Publiczność dość niemrawa (do czasu pojawienia się Eweli na scenie). Syndrom „ławeczkowy” robi swoje. Sam tego doświadczyłem podczas grania zespołu Vino, czy dwóch pierwszych piosenek Flinty. Przytwierdzenie d-u-p-y do siedziska jest tak silne i rozleniwiające, że później cieżko się wyrwać z tego stanu.

Po koncercie Vino, który bisował dzięki wymuszonemu przez prowadzącego okrzykowi (w oryginale miało być „Dajcie Vino”, a wyszło”dajcie wina”), przyszedł czas na konkurs. Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale zgłosiłem się z własnej nieprzymuszonej woli. W drodze na scene natknąłem się na Panią Anitę i z rogalem na twarzy rzuciłem „Witam” – odwzajemnione tym samym, lecz zdaję sobie sprawę, że to odruch czysto grzecznościowy.
W drodze zasłyszałem na czym konkurs będzie polegać i z lekka zwątpiłem – pytania związane z BOŚ (Bank Ochrony Środowiska). Na szczęście publiczność nie zawiodła, tak jak i hostessa obok mnie. Metodą głuchego telefonu (z kilkoma nieporozumieniami) dobrnęliśmy do końca. Przegranych nie było. Nagroda wylądowała już głęboko w szafie – kiedyś posłuży jako prezent dla kogoś (męski skórzany portfel - nieporęczny, o rozmiarach uniemożliwiających noszenie w kieszeni). Po konkursie przyszedł czas na show Kamila Dzilińskiego z „Mam Talent” – żonglerka kontaktowa. Małe niedociągnięcia w płynnosci ruchu. Ogólnie fajnie.

Przyszedł czas na Flintę. Rozpoczęło się od instrumentaliów. Po minucie, czy dwóch grania pojawiła się Ewelina i aranżacja w swej melodyce zaczęła pobrzmiewać jak „I Feel Good”. I tak było. Po dwóch kawałkach zerwałem się z ławeczki i pogoniłem bliżej sceny, gdzie zebrała się grupka bawiących na stojąco. Ogólnie było fajnie (musi to strasznie brzmieć z usta sympatyka twórczości Eweliny), ale setlista koncertowa mnie rozczarowała i nie tylko ona. Co było grane. Sporo coverów: I Feel Good, With Or Without. Wicked Game, Walking On Sunshine, You Shook Me All Night Long (akustyczne), No Woman No Cry, Pride - za dużo ich. Nie obyło się bez Bliżej, Nowego plany, Tylko słów. Oczywiście klasyka – Żałuję. Akustyczne i nie Tajemnice. Wiary nie masz, Moja sprawa i Nie znasz mnie. Rzucam tytułami nie zważając na kolejność, czy łączenia piosenek. Podsumowując – setlista niezmienna od czerwca 2008 (kiedy byłem na koncercie w Łomży), nie wliczając Wiked Game i YSMANL oraz zmian aranżacyjnych i interpretacyjnych. Te ostatnie dwie nie przypadły mi do gustu (zmiany i interpretacje). A najbardziej improwizacje wokalne Eweliny, tzw. mantry skupienia w końcówkach utworów jak chociażby w „Pride” (chociaż to w połączeniu z gasnącymi światłami miały jakiś tam wydźwięk), czy bezmelodyjnie wykrzyczane kilkakrotnie słowa „nie ma mnie” w „Bliżej”. I takich tąpnięć było kilka, które wyrywały mnie z klimatu, lecz teraz już wszystkich nie przytoczę. Poza tym czułem w niektórych momentach, jakby Ewelina śpiewała na pół gwizdka, raz z mocą, raz bez. Wokalnie zakradały się fałszywe dźwięki i luki w pamięci (może zmęczenie, może rzeczywiście brakło skupienia, przez gadające małolaty pod sceną, których grzecznościowo, lecz asertywnie próbowała Flinta wygnać spod sceny). Czuje się podle to pisząc, ale nie będę udawać, że wróciłem zachwycony. Zabrakło mi twórczości Eweliny, szczególnie z drugiej płyty, która gdyby nie rodzynek w postaci „Nie znasz mnie” byłaby pominięta. Pozytywnym akcentem było pojawienie się na scenie Pani Anity podczas jednego z utworów, która w asyście skrzypka i psa (no właśnie, skrzypek w niektórych utworach jak chociażby YSMANL przygrywał na swym instrumencie – fajnie współgrali) przemaszerowała po scenie. Pod sceną znalazł się duet długowłosych gości, którzy kręcili głowami w takt muzyki niczym wiatraki. Ewelina była uradowana ich widokiem. No i chyba byłoby to na tyle. Nie czekałem na autograf, czy na zdjęcie, nie wiem w ogóle, czy taka możliwość byłaby. Już jeden autograf mam, zdjęcie też, więc nie zastanawiając się długo, opuściliśmy amfiteatr i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

A jak mojemu bratu się podobało? Nie żałował przyjazdu. Liczył, że może zaśpiewa „Nie widać moich łez”, które uwielbia (wstawki gitarowe i końcówkę utworu). Niestety nie było. W czasie powrotnej drogi, wymieniliśmy się opiniami o koncercie i doszliśmy do wniosku, że Giżycko sobie odpuścimy. Szkoda, że trafił na taki koncert. Bo skoro mnie rozczarował, to wątpię, żeby on był mega zachwycony, o przeżyciu jakichś głębsze doznań muzycznych nie wspominając. Trudno się mówi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Rewelacyjny pierwszy raz sprawia, że kolejny/e wywołują efekt nienasycenia.


Ewelina na koncercie "Podziel się posiłkiem" 2009.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta - Żałuję (Live PsP Białystok'09) YOUTUBE
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 15:52 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Ewelina Flinta

Post autor: paulina_17 »

4 października , o 22.15 zostanie wyemitowany odcinek z Eweliną :)

http://www.efakt.pl/Flinta-w-quot-Teraz ... 413,1.html
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Ewelina Flinta

Post autor: Matiz99 »

Boże niech mi ktoś wyłączy Kowalską bo boli!!!...bardzo boli! Dlaczego ona tu tak fałszuje Obrazek :strach: Na koncercie w Częstochowie było bez zarzutu (słyszałem na żywo) a to był zwykły koncert a tu występ radiowy! Zero poszanowania dla słuchacza. Jak bym słyszał Gawlińskiego podczas występu :/ Innych występów nie ściągam, bo po tym jednym jestem w złym stanie 8P
PS. Dzięki za nagrania.
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Ewelina Flinta

Post autor: paulina_17 »

Ewelina zaśpiewała po prostu CUDOWNIE !!!

[ Dodano: 11-10-2009, 13:46 ]
Ewelina zaśpiewa wiersze Jana Pawła II...

09 października 2009

Kochani, już w najbliższą niedzielę, tj. 11 października będziemy obchodzili IX Dzień Papieski - z tej okazji TVP1 przygotowała uroczysty koncert "Papież poeta - na spotkanie wolności". Koncert rozpocznie się na scenie wystawionej przed Kościołem Św. Anny przy Pl. Zamkowym w Warszawie o godz. 20:00. Obok Eweliny wystąpią m.in.: Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski, Janusz Radek, Lica, Darek Malejonek. Zapraszamy na retransmisję koncertu w niedzielę o godz. 21:00 do TVP 1.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ewelina Flinta

Post autor: DeathlySilence »

paulina_17 pisze:4 października , o 22.15 zostanie wyemitowany odcinek z Eweliną :)

http://www.efakt.pl/Flinta-w-quot-Teraz ... 413,1.html
Ewelina zaśpiewała Happy Birthday (a'capella).
Bardzo krótka wstawka, do tego niepełna.
Wycięto część HP (2 powtórzenie HP) i zmontowano początek (1HP) z końcówką (3HP).

Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta - Happy Birthday (a'capella TaN'09) avi SendSpace.com
Ewelina Flinta - Happy Birthday (a'capella TaN'09) mp3 SendSpace.com
__________

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta - Niech będzie imię Te błogosławione (Live Papież Poeta'09) mp3 SendSpace.com
Ewelina Flinta - Niech będzie imię Te błogosławione (Live Papież Poeta'09) avi SendSpace.com

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta & Inni - Na spotkanie wolności (Live Papież Poeta'09) mp3 SendSpace.com
Ewelina Flinta & Inni - Na spotkanie wolności (Live Papież Poeta'09) avi SendSpace.com

Niech będzie imię Twe błogosławione:
http://www.youtube.com/watch?v=wsS4m5RvNTE

Na spotkanie wolności:
http://www.youtube.com/watch?v=q95WyQFaumU

Ewelina pięknie odnalazła się w papieskiej poetyce.
Przemyciła rockowego pazura, nadając wyśpiewywanym słowom siłę przebicia.
Tyś dał, Tyś wziął.
Twoja jest wola i Twoja jest MOC.
Przyjemny, refleksyjny i wzruszający koncert.

Miłego słuchania, :)
__________

Ewelina Flinta wzięła udział w nagraniu teledysku, Hymnu kampanii "Kocham nie biję".
Dziś w DDTVN została wyemitowana jego część.

Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelina Flinta & Inni - Hymn kampanii ''Kocham nie biję'' mp3 SendSpace.com
Ewelina Flinta & Inni - Hymn kampanii ''Kocham nie biję'' avi SendSpace.com

Hymn kampanii "Kocham nie biję" YouTube
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 15:45 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ