Reni Jusis

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
azille
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 282
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:54
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Polssskaa

Re: Reni Jusis

Post autor: azille »

piekny teledysk. Piosenka niesamowita. Ehhh

tak to czuje.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Reni Jusis

Post autor: Wojtuś »

Piękna piosenka i piękny teledysk. Z niecierpliwością czekam na płytę!
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: Ewa_P »

Piosenka podoba mi się właściwe od pierwszego przesłuchania. Niby prosty utwór o tym co mogło być, a jednak tego nie ma, ale tak naprawdę bardzo przejmująca opowieść o wielkiej sprawie. Robi na mnie wrażenie. Z obrazkiem wrażenie tym większe.
Poza tym bardzo przemawia do mnie koncepcja ukazania miłości jako choroby, z której później musisz się leczyć w klubie aa albo innym kręgu terapeutycznym... ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Ewa_P pisze:Piosenka podoba mi się właściwe od pierwszego przesłuchania. Niby prosty utwór o tym co mogło być, a jednak tego nie ma, ale tak naprawdę bardzo przejmująca opowieść o wielkiej sprawie. Robi na mnie wrażenie. Z obrazkiem wrażenie tym większe.
Poza tym bardzo przemawia do mnie koncepcja ukazania miłości jako choroby, z której później musisz się leczyć w klubie aa albo innym kręgu terapeutycznym... ;)
Głęboka analiza!

Ja nigdy aż tak głęboko nie analizuję, ale podoba mi się. Choć teledysk zdecydowanie mniej.
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: Ewa_P »

Piter pisze:Głęboka analiza!
Niekoniecznie analiza. Raczej garść skojarzeń.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Ewa_P pisze:
Piter pisze:Głęboka analiza!
Niekoniecznie analiza. Raczej garść skojarzeń.
No już nie bądź taka skromna. Walnęłaś analizę, że mucha nie siada. ;)
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: Ewa_P »

Piter pisze:No już nie bądź taka skromna. Walnęłaś analizę, że mucha nie siada. ;)
Analizowania sobie nie przypominam, walenia nie pamiętam tym bardziej...
Ale skoro chwalisz, nie będę się już wypierać. ;)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reni Jusis

Post autor: Dobi »

Piosenka bardzo ciekawa. Trochę nie pasujący chyba klimatem do wcześniejszych dokonań Reni (nie wiem jednak nie śledzę jej twórczości).
Miło się jej słucha.

Teledysk też ciekawy jednak przeraża mnie gdy w pewnym momencie zaczyna się "narkotyczny taniec" i machanie rękami...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reni Jusis

Post autor: Aro »

Wczorajszy cały dzień słuchałem nowej płyty Reni. Nie znałem innych poza singlowymi piosenek Reni. Podobały mi się zazwyczaj i bałem się, że teraz Renata zmienia styl. Anita Lipnicka po takiej zmianie w moich oczach tylko straciła. Zupełnie niepotrzebnie sie bałem. Płytki słucha się rewelacyjnie. Piękne nastrojowe piosenki. 3 najlepsze numery to singlowe "A mogło być tak pięknie", "Dwoje na huśtawce" i duet z Makowieckim "Nie umiem już kochać". Polecam!
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reni Jusis

Post autor: Dobi »

Po singlowym utworze spodziewałem się trochę innej płyty. Wiedziałem, że będzie to płyta liryczna, nastrojowa, wolna ale nie sądziłem, że będzie tak niemiłosiernie... nuda.

Mimo, że bardzo się starałem nie mogłem dosłuchać do końca prawie żadnej piosenki. Moją uwagę poza "A miło być tak pięknie" przykuł tylko utwór "Był sobie Paź". Te dwie piosenki wyróżniają się reszta niestety jest dla mnie nudna...

Przeszkadza mi jeszcze jedna sprawa. Słuchając płyty odniosłem wrażenie, że głos Reni nie nadaje się do takiego repertuaru jaki zaprezentowała. Fakt brzmi w utworach dobrze ale jednak brakuje mi tu czegoś.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: grzechoo »

A ja jak miałbym wybrac jedną piosenkę, która mi sie najbardziej podoba z nowej płyty to byłaby to Kurtyzana
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Reni Jusis

Post autor: Marcin A. »

Najnowszą płytę Reni znam już właściwie na pamięć. Kompletnie zawróciła mi w głowie. Niebanalne teksty z ważną tematyką, piękne melodie, cudowny duet z Tomkiem, no i ten niepowtarzalny klimat, który koi moje nerwy. Naprawdę polecam ten album.
Póki co, najbardziej kocham "Dziewczynę przy fortepianie" i "Nie umiem już kochać".
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Marcin A. pisze:"Dziewczynę przy fortepianie"
Natrafiłem wczoraj na tę piosenkę - Reni była gościem Niedźwieckiego w Złotych Przebojach. Początek utworu bardzo fajny, nasunął mi skojarzenia z Marviname Gayem. Później podobało mi się już mniej - tekst, jak zwykle u Reni, zbyt dosłowny, infantylny; wokalnie też nie tak, jak bym chciał.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Reni Jusis

Post autor: Wojtuś »

Ja jestem zachwycony nową płytą Reni. Piękne teksty , cudowne melodie. Najlepsze piosenki dla mnie to Mogło być tak pięknie, Był sobie paź, Kurtyzana i Nie umiem juz kochać.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Reni Jusis

Post autor: Meg »

Musze się z Wami zgodzić, płyta Iluzjon jest wspaniała. Podoba mi się ta jak to niektórzy mówią "przemiana" Reni... Szczerze to Jej poprzednie płyty to nie dla mnie, jednak Iluzjon - to jest to. Najlepsze kawałki na płycie to: NUJK, DPF, Iluzjon, Kurtyzana i AMBTP.

Dzisiaj w ręce mi wpadła recenzja płyty Reni w Dzienniku. Chociaż nie jestem pewna czy to w ogóle można recenzją nazwać...
Nowy album Reni Jusis świetnie podsumowuje tekst jednej z piosenek: „A mogło być tak pięknie [...]. Nadzieje nasze wielkie, a zaraz potem jeszcze większy żal i łzy”. Bo trudno nie było wiązać nadziei z płytą wokalistki, która – co by nie mówić – tworzyła kiedyś muzykę wyprzedzającą polski rynek muzyki klubowej o dobre parę lat.

35-letnia artystka teraz nagrała zupełnie odmienną płytę, na której dominują wyciszone, akustyczne ballady oparte na ciepłych brzmieniach rhodesa, fortepianu i pedal steel guitar. Drastyczne zmiany stylu zawsze są w cenie i świadczą o rozwoju artysty. Tyle że czasem takie eksperymenty się nie udają. Tak stało się w przypadku „Iluzjonu” – brzmiącego jak kiepska podróbka Ani Dąbrowskiej z tekstami Kasi Kowalskiej. Zamiast eterycznej dziewczyny przy fortepianie dostajemy wokalistkę walczącą z każdym wersem. Niestety wychodzą na wierzch braki techniczne, które łatwo było ukryć pod grubą warstwą klubowych brzmień. Tu, w przestrzennym towarzystwie instrumentów akustycznych, głos Reni jest cieniutki i pozbawiony charakteru.

Całości nie pomagają też banalne teksty w rodzaju: „Nienawidzę cię i kocham. Przy tobie śmieję się i szlocham”. Taki liryczny strzał jest jak piękna acz nierozgarnięta kobieta – zniechęca do jakiejkolwiek formy ekscytacji. Sorry Reni – tym razem nie wyszło.

Marcin Staniszewski
http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/a ... Jusis.html

Kompletnie się z tym nie zgadzam...
Najlepszy jest jeden z komentarzy pod tym artykułem
"Sorry Staniszewski-tym razem tobie nie wyszło" :lol3:


A i jeszcze
OLiS - 11 miejsce -> http://www.olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ODPOWIEDZ