Reni Jusis

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reni Jusis

Post autor: B@r »

Bardzo przyjemna płyta. Z nowych piosenek najbardziej podoba mi się "Aureola" (kontynuacja "Na Skróty Tęczą" :P ), "Bez filtra" i "Zabierz Mnie Na Pustynię Bez Postów". :)

Wielki plus za udział Jakuba Gierszała, jednego z lepszych polskich aktorów "młodego" pokolenia. :)

Wybieracie się na nowe koncerty? Ja oczywiście idę w Warszawie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Reni Jusis

Post autor: Kamui Shiro »

Angie29 pisze:Sorry nie śledzę polskiego kina więc akurat nie znam mimo ze zajrzałem na Google i nadal nie znam ...widocznie niezbyt popularny jak Roznerski lub Kurdej Szatan ..Moja pasja jest muzyka więc nie muszę znać wszystkich widać mega znanych aktorów haha .

Tak lekko spoza tematu - nie upatrzysz raczej Jakuba Gierszała w tych kolumnach, gdzie pisuje się o popularnych celebrytach, ponieważ nie zależy mu na tym. Jest świetnym aktorem (przy tym skromnym, fajnym człowiekiem, poznałem go w pracy odrobinę osobiście). Nie popieram tworzenia sobie pancerzy typu "nie oglądam polskiego kina", ponieważ polskie kino bywa na poziomie wcale nie gorszym od innego, o czym świadczy zresztą reakcja na znane tytuły za granicą - Zimna wojna, Ida, Sala samobójców, itd. I Jakub Gierszał w takiego typu kinie gra od samego początku, grywa też w zagranicznych produkcjach. To nie jest jakaś swojska kiełbasa szynkopodobna ani serialowo-festiwalowy bubek. Wypada się orientować też chociaż trochę w osiągnięciach krajowego kina, podobnie jak muzyki, literatury czy ogólnie sztuki.

Tyle. Na koncert Reni moooże nawet bym poszedł, ale zależy od cen. Trudno mi się zakochać na nowo w artystach, którzy nie byli aktywni przez tyle lat, a w przypadku Reni była to z mojej strony tylko drobna sympatia ;)
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Reni Jusis

Post autor: Angie29 »

Trudno zatem jestem w średniowieczu filmowo aktorskim interesuje mnie mnóstwo innych rzeczy a teraz się czepiacie jakiegoś Gierszala . Sorry ale pytałem innych ludzi w koło i tylko jedna osoba go ,, Kojarzy "więc zanim skrytykujecie ze ktoś kogoś nie zna to sobie pomyślcie że nikt nie jest alfa i omega ...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: addar »

ja tez gosca jedynie kojarze...musiałem zgooglowac by połaczyc twarz z nazwiskiem. Ni to przesadnie ładne ni utalentowane. :-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Angie29 pisze:Sorry nie śledzę polskiego kina więc akurat nie znam mimo ze zajrzałem na Google i nadal nie znam ...widocznie niezbyt popularny jak Roznerski lub Kurdej Szatan ..Moja pasja jest muzyka więc nie muszę znać wszystkich widać mega znanych aktorów haha .
nie no spoko, ja nie wiem kto to Roznerski i Kurdej Szatan. Nie ślędzę polskich seriali.

Gierszał jest fantastyczny w kinie. Zagrał w jakimś serialu?

A co do Reni i jej Ćmowych piosenek. Lekkie rozczarownie, ale tylko lekkie, bo Reni kochac jest łatwo i lekko. Nie jest to album tak dobry jak BANG! Ale dobra troszku jest :) Z nowych 7 utworów najbardziej mi po drodze z Bez Filtra, So far i Święta wojna. Plus oczywiście Tyle miłości. Kompletnie mnie nie bierze natomiast Aureola. Pfff. Phi. Zgadzam się, że połączenie the best of Bang i Ćmy to byłoby to malutkie arcydziełko. Dla mnie przebiłoby wtedy Transmisję.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: 2770132u »

Nowy album Reni okazał się porażką i zadebiutował dopiero na 31 miejscu OLiS
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

To było do przewidzenia, że nowy album będzie nisko na OLiSie - 2 lata temu "Bang!" zadebiutował na 21 miejscu i w następnym tygodniu był już poza zestawieniem. Myślę, że "Ćmę" czeka taki sam los. :(

Polecam wywiad z Reni dla "Onet rano":
-> Wyleczyłam się z krytycznego patrzenia na moje starsze płyty - Reni Jusis | #OnetRANO
Pod koniec Reni wypowiada się - i to bardzo pozytywnie - o Madonnie. :)

Z nowej płyty niezmiennie najbardziej podobają mi się Ćma i Aureola. Co ciekawe, tekst do Aureoli napisała Gaba Kulka... Ale i tak w moim osobistym rankingu albumów Reni pierwsze miejsce cały czas należy ex aequo do "Trans misji" i "Magnesu".
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reni Jusis

Post autor: Dobi »

Album "Ćma" sprzedał się pewnie marnie (był w ogóle notowany na OLiS?), ale widać promocja nadal trwa. Dziś opublikowano teledysk do utworu -> Aureola
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

no bardzo słaby klip.
ale na koncert w ramach aureola tour się wybiorę :PP
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: 2770132u »

Dotarł do 31 miejsca na OLiSie. Dla porównania "Bang" #21 , "Iluzjon cz. 1" #8, "Magnes" #4
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Reni Jusis

Post autor: keraj »

A ja ciągle czekam na "Iluzjon cz. 2". Wydana w 2009 roku część Pierwsza - jest jedna z moich ulubionych płyt i uważam ją za jedną z bardziej udanych w historii Polskiej muzyki.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: Flux »

Reni mówiła niedawno, że na kontynuację Iluzjonu przyjdzie długo czekać, ponieważ ma jeszcze sporo do powiedzenia w elektronice i na pewno 2-3 najbliższe płyty będą właśnie w tej stylistyce, co Bang i Ćma. Ciekawe jakby to wszystko wyglądało, gdyby nie poświęciła się eko macierzyństwu i ruszyła wtedy w trasę po starych kinach, jak planowała.

Nowy teledysk niestety kiepski. Przy poprzednim albumie duże ciekawsze miała klipy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Reni wystąpi w jesiennej edycji "Tańca z gwiazdami". I będzie tam jedyną prawdziwą gwiazdą obok Kurdej-Szatan. ;)

Mam wrażenie, że rozstanie z Makowieckim służy Reni. Już zaczęła prace nad kolejną płytą, koncertuje i jest jej teraz dużo więcej w mediach - najpierw zaśpiewała na Fryderykach, potem na festiwalu w Opolu (jej występ z Zakręconą tutaj), w sierpniu zaśpiewa jeszcze na TVN-owskim festiwalu w Sopocie, a od września będzie tańczyła w "Tańcu z gwiazdami"...
Doniesienia o jej przyjaźni z Edytą też robią swoje. À propos:
Czy Reni Jusis lubi Edytę Górniak?:
https://www.youtube.com/watch?v=crMIX87tvzE

W lutym Reni nagrała wideo do Bez filtra, był o tym materiał w "Co za tydzień":
https://cozatydzien.tvn.pl/wideo,1227,v ... 17909.html
Ciekawe, czemu ten klip jeszcze nie ujrzał światła dziennego... :hmmm:
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: kuba5959 »

Reni odpadła w pierwszym odcinku :roll:
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Reni Jusis

Post autor: Angie29 »

Szok i niedowierzanie, że odpadła jako 1 i takie nazwisko.... Ustawki telewizji robią swoje nie potanczyla, nie zarobiła
ODPOWIEDZ