Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: k+b »

Jutro o 20:00 w RMF FM premiera Teraz, kiedy czuję, czyli kolejnego singla z albumu AYA.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

A na wiosnę "Tam gdzie nie sięga ból"
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Wiadomo coś o singlu. Bo na forum Kasi na fb coś wyczytałem, że będzie zamiana singli bo " Teraz kiedy czuję" słabo sobie poradziło w radiu i zamiast tego "Czerń i biel" (nawet juz na Youtube się pojawiło)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Na forum Kasi na Facebooku nikt nie napisał, że będzie zamiana singli, tylko po prostu jeden z fanów coś takiego rozważa, kompletnie niepotrzebnie zresztą.
31 października na Instagramie Kasi pojawiło się info, że teledysk do Teraz, kiedy czuję wyjdzie w następnym tygodniu. Nie wyszedł do tej pory, ale to jeszcze nie znaczy, że nie wyjdzie w ogóle i że nowym singlem będzie inny utwór.
Dzisiaj Teraz, kiedy czuję zanotowało mały awans na Liście Przebojów Trójki (z #41 na #39). Tak więc mimo że Zetka i RMF tej piosenki nie grają i mimo że wciąż nie ma klipu, to nie jest jakoś dramatycznie.
Czerń i biel pojawiła się 2 dni temu na YouTube, bo wrzucił ją tam jakiś fan. Gdyby audio tego singla pojawiło się na oficjalnym kanale Kasi albo Universalu, to faktycznie można by się zastanawiać, o co chodzi. Ale tak to w ogóle nie ma o czym mówić.
Poza tym Kasia gra na koncertach Teraz, kiedy czuję, a Czerni i bieli - nie.

W październiku, przy okazji premiery nowego singla Kasia była gościem Marcina Wojciechowskiego w "Zet na punkcie muzyki":
https://www.radiozet.pl/Radio/Programy/ ... zyki-wideo
Fajny wywiad o muzyce. Polecam. :)
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Skyfury »

Od 27.12 będzie można kupić w Biedronce ostatnią płytę Kaśki "Aya" :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

"Aya" jest obecnie w Biedronce za 19,99 zł. Polecam. Tym bardziej, że w Empiku wciąż jest po 44,99 zł, a to jest naprawdę dobra płyta. :)
Niektórzy fani Kasi biadolą, że płyta jest sprzedawana w Biedronce w dużo niższej cenie, piszą, że to porażka Kasi. Ale zaraz, zaraz... Przecież od premiery albumu minęło już pół roku. Ostatnie płyty Virgin czy Lisowskiej były w promocji w Biedronce już miesiąc po premierze, a reedycja "Add the blonde" Margaret nawet jeszcze przed oficjalną premierą. Tak więc to nie jest żadna porażka. Zresztą debiutancki album Podsiadły, chociaż był bestsellerem, też był kiedyś w promocji w Biedronce.

Pod koniec listopada, w dniu swoich imienin Kasia zagrała koncert w Stodole - wtedy po raz pierwszy wykonała na żywo Czerń i biel i Krew ścinanych drzew.
Dziwię się, że ona nie śpiewa Przebaczenia akt, myślę, że ten numer świetnie by się sprawdził na koncertach.

Również pod koniec listopada na YouTube pojawił się wreszcie klip do Teraz, kiedy czuję. Na początku byłem zawiedziony, że do tego singla nie wyszedł "normalny" teledysk, ale taki też ma swój urok:
-> Kasia Kowalska - Teraz Kiedy Czuję (Vertical Video)

W listopadzie pojawiła się też reedycja płyty "Tulia" z dodatkowymi utworami, wśród których jest wspólna piosenka Tulii i Kasi, Trawnik.
Kasia Kowalska pisze:Pomysł zaśpiewania wspólnie z Tulią pojawił się tuż po usłyszeniu ich w eterze. Mam w swoim repertuarze piosenkę Aya, w której sama nagrywałam chórki, dążąc do podobnych brzmień imitujących charakterystyczne dla muzyki ludowej białe głosy. Przenikliwość i emisja zespołu Tulia zgrały się idealnie podczas naszego wspólnego wykonania piosenki Aya na festiwalu w Sopocie 2018. Ciepłe opinie ludzi po występie ośmieliły mnie do zaśpiewania z dziewczynami jeszcze raz.
Trawnik jest dostępny w serwisach streamingowych. Nie jestem wielkim fanem Tulii, ale nawet podoba mi się ta piosenka. :)

Polecam również wywiad z Kasią w Radiu Złote Przeboje:
http://audycje.zloteprzeboje.tuba.pl/po ... uZFPk8-4oU

I kilka dni temu na YouTube pojawił się prawdziwy rarytas - teledysk do angielskiej wersji Chcę znać swój grzech, czyli Why should I…:
-> Why should I...

Generalnie Kasia miała bardzo dobry rok - wreszcie, po prawie 10 latach wydała płytę, dodatkowo jeszcze pojawiła się gościnnie na albumach Lady Pank i Tulii, zaliczyła kilka udanych występów w TV, zagrała dużo koncertów, no i wygląda świetnie. :D Szkoda, że ten nowy album nie sprzedał się lepiej, że nie przyniósł Kasi hitu, ale i tak 10 tygodni na OLiSie to jest ładny wynik. Cały czas czekam na złotą płytę. :)
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

"Allanah" był przebojem , nie aż tak wielkim ale grany był w stacjach radiowych w przeciwieństwie do AYA i Teraz kiedy czuję. Mam nadzieję, że Kasia na wiosnę wypuści czwarty singiel taki co będzie chociaż na miarę "Allanah" grany w radio albo nawet przebojem w wakacje. Z tej plyty to chyba jeszcze tylko "Miłosne zbrodnie" i "Dla Taty" są radiowe
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Trzeba jej przyznać, że zaistniała z powrotem, reklamowano, koncerty idą - np.w Opolu już wiszą duże zapowiedzi na walentynkowy. A mnie na nowo wkręciły się jej zapomniane piosenki, które radia zresztą zaczęły łupać (najbardziej Pieprz i sol). Jednak nie pochwalam tego, że tyle lat przerwy nie przyniosło w sumie zbyt wielu zaskoczeń. Powrót na stałą pozycję.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Grzegorz »

Kamui Shiro pisze:A mnie na nowo wkręciły się jej zapomniane piosenki,
Ja wczoraj słuchałem starych płyt Kasi, kupiłem kilka ostatnio i wracam do tych utworów. A i koncert w dobrej jakości znalazłem. Bardzo przyjemnie ogląda się Katarzynę w akcji :)

Kasia Kowalska Koncert Stodoła 2016 (MUZOFEST 2016):
https://www.youtube.com/watch?v=lM6sf0_yo_8
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Kasia na wiosnę nagrywa koncert z serii "MTV Unplugged". :happy:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Zaskoczenie ogromne-Kasia nominowana w 2 kategoriach do Fryderyków, za płytę POP, i najlepsza oprawa graficzna , oczywiscie wiadomo ze wszystko zgarnie Podsiadło , ale same nominacje to ponikad docenienie przez kolegów z branży. Chyba ostatnie nomiacje dla Kasi były w latach 90-tych, więc jest zaskoczenie sporoe dla mnie
Wczoraj nagrywali Kulisy Sławy z Kasią (TVN)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Marek »

Kacha z córką reklamują Whiskas!!! :lol:

https://www.whiskas.pl/dzien-kota
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Kasia Kowalska

Post autor: lena7 »

No nie wierze :lol3:

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
Zwlaszcza ze swieci triumfalny powrot, wiec mogla pozostac wierna swej zasadzie. Musiala utargowac fortune skoro sie zgodzila. Kolejna bedzie Edyta Bartosiewicz, ktora wlasnie powraca z nowym krazkiem :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ediva »

Marek pisze:Kacha z córką reklamują Whiskas!!! :lol:

https://www.whiskas.pl/dzien-kota
Pewnie córka Kaśkę namówiła, bo chce się wkręcić i kaski trochę zgarnąć, a póki co córy samej nie wezmą do reklam, więc będzie w pakiecie z matką występować 8P Jeszcze nie raz zobaczymy "optymistyczną" Kachę zachwalającą produkty, podczas gdy córa wyskakuje jej zza pleców i mówi: "A zostało trochę dla mnie?/Mamo, nie zapomnij, że mamy teraz internet bez limitu!". Fortuna się toczy owocem. 8)
ODPOWIEDZ