Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

Klipy do Jestem kobietą i do Dotyku nie pochodzą z oficjalnego kanału Divy, więc tym samym są bardziej "schowane". Ale i tak z czasem JK i D przegonią T-T
"Dumka" też pochodzi z tego kanału i jakoś ma miliony odsłon. Po wpisaniu tytułów piosenek właśnie klipy z kanału Edyta Górniak wyskakują...
Ale i tak z czasem JK i D przegonią T-T.
I na tym kończę off-topic. :)
I tak samo można założyć, że powiedzmy za jakieś 10 lat starsze przeboje Kasi przegonią "Spowiedź"...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

No właśnie nie. Bo te stare przeboje Kasi też są od lat dostępne na YouTube i przewaga Spowiedzi nie tylko się nie zmniejsza, ale nawet rośnie. :PP
I mamy jeszcze Spotify, które w Polsce wystartowało w lutym 2013, czyli kiedy Spowiedź już była stara, i tutaj też potwierdza się to, o czym piszę.
Nie wiem, jak to możliwe, że ani Ty, ani Endeven nie znaliście wcześniej Spowiedzi. Pamiętam, że swego czasu ten numer ciągle leciał w radiu. Przed laty strasznie drażnił mnie sam początek tej piosenki, śpiewany przez córkę Kasi. A dzisiaj już lubię ten utwór... I doceniam, że Kasia dotyka tutaj poważniejszych treści i że wcale nie towarzyszy temu pesymistyczny wydźwięk. Muzycznie ten kawałek też się broni. I brawo za teledysk!
Moją ulubioną piosenką z "Antepenultimate" jest A Ty czego chcesz, żałuję, że ten singiel teraz jest już raczej zapomniany... :(
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Niestety "Spowiedz", mimo ze ma duzo wyswietlen, nie pobila na pewno rekordow popularnosci przebojow Kasi z lat 90 czy poczatku XXI wieku, tylko ze wtedy nie dzialal YouTube i nie mozna tego teraz porownac. Ta piosenka jest taka sobie, teledysk jej troche pomaga, po prostu jest ciekawy, moze przez polaczenie dziecka i weza. Na marginesie mnie sie nie podoba ani piosenka, ani ten teledysk, i nie zaliczam jej do wielkich przebojow Kasi. To, co kiedys bylo na 1 miejscu LP3 to byly hity nad hitami, polecam sprawdzic, bo to te piosenki znala cala Polska:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasia_Kowalska
Porownywanie "Spowiedzi" do starych, wielkich hitow Kasi to tak jakby twierdzic, ze "Teraz-tu" bylo wiekszym przebojem Edyty od "To nie ja", " Dotyku" czy "Jestem kobieta", bo ma od nich wieksza ilosc wyswietlen, a nie jest to prawda.
Taki maly przyklad, piosenka "Tak mi ciebie brak" z 1996 r. ma na YT ponad 3 miliony wyswietlen, nie jest to nawet teledysk do tej piosenki, tylko zwykle zdjecie, ktore ktos wstawil jak tlo, a zatem czemu zawdzieczamy duza ilosc wyswietlen? To stary przeboj Kaski, ktory swego czasu spiewalo pol Polski, a drugie pol sluchalo. Szkoda, ze Edyta czy inne panie z tego pokolenia nie wylansowaly tylu przebojow.
http://youtube.com/watch?v=WA1cAk2qmfo
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Być tak blisko było numerem 1 na LP3, ale czy to był taki hit nad hity? :nienie:
Tak samo Chcę znać swój grzech. Swoją drogą, czytałem gdzieś, że po występie na Eurowizji Kasia już nigdy na żadnym koncercie nie zaśpiewała tej piosenki.
Steffie pisze:Porownywanie "Spowiedzi" do starych, wielkich hitow Kasi to tak jakby twierdzic, ze "Teraz-tu" bylo wiekszym przebojem Edyty od "To nie ja", " Dotyku" czy "Jestem kobieta", bo ma od nich wieksza ilosc wyswietlen, a nie jest to prawda.
Ale przecież ja nie porównuję utworów nowych ze starymi. :) Porównuję piosenkę sprzed 9 lat (która w dodatku na kanał Vevo trafiła dopiero prawie półtora roku po premierze) z przebojami sprzed kilkunastu, dwudziestu paru lat.
I widać wyraźnie, do czego internauci najchętniej wracają teraz, w 2017.

No i nie zapominajmy o radiach - dzisiaj w eterze częściej usłyszymy Spowiedź niż Jak rzecz czy Coś optymistycznego.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

ray pisze:Być tak blisko było numerem 1 na LP3, ale czy to był taki hit nad hity? :nienie:
To byl wielki przeboj. To bylo bardzo walkowane w eterze, a to, ze nie pamietaja tego mlodsi sluchacze, nie znaczy, ze tak nie bylo. "Chce znac swoj grzech" to byl tez znany kawalek, a to, ze nie odniosl sukcesu na Eurowizji? Tam malo ktory kawalek na poziomie odnosi sukces, wstydu Kaska na pewno nie przyniosla.
ray pisze:Ale przecież ja nie porównuję utworów nowych ze starymi. :) Porównuję piosenkę sprzed 9 lat (która w dodatku na kanał Vevo trafiła dopiero prawie półtora roku po premierze) z przebojami sprzed kilkunastu, dwudziestu paru lat.
I widać wyraźnie, do czego internauci najchętniej wracają teraz, w 2017.
No tak, Ty porownujesz kawalki stare ze starszymi i stwierdzasz na podstawie wyswietlen wideo, ze jej najwiekszym hitem byl ten, ktory mial ciekawszy teledysk. :o Prosze cie.. A moze oni to teraz puszczaja dlatego, ze to w sumie byl ostatni bardziej rozpoznawalny muzycznie kawalek Kaski? Nie wiem, chetnie bym sie dowiedziala, bo NA PEWNO nie jest to jej najwiekszy przeboj. :nono:
ray pisze:No i nie zapominajmy o radiach - dzisiaj w eterze częściej usłyszymy Spowiedź niż Jak rzecz czy Coś optymistycznego.
Jakies linki do badan na poparcie tej tezy? :swieca:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Steffie pisze:
ray pisze:
Być tak blisko było numerem 1 na LP3, ale czy to był taki hit nad hity? :nienie:
To byl wielki przeboj. To bylo bardzo walkowane w eterze, a to, ze nie pamietaja tego mlodsi sluchacze, nie znaczy, ze tak nie bylo.
Być tak blisko było wałkowane w eterze, bo to był singiel. Oczywiście, że było przebojem, ale - według mnie - tylko sezonowym. Rok 2000 w polskim popie kojarzy mi się przede wszystkim z Czerwonymi koralami i Balem wszystkich świętych. To są hity ponadczasowe, Być tak blisko - już nie. Nawet Nobody radzi sobie teraz lepiej w serwisach streamingowych.
Co do Chcę znać swój grzech... Oczywiście, że Kasia nie przyniosła nam wstydu na Eurowizji, ale dzisiaj o tej piosence pamiętają już chyba tylko fani Kasi i fani ESC. Półtora roku temu ktoś wrzucił klip do Chcę znać swój grzech na YouTube - dziś to wideo ma na liczniku zaledwie półtora tysiąca wyświetleń...
Steffie pisze:No tak, Ty porownujesz kawalki stare ze starszymi i stwierdzasz na podstawie wyswietlen wideo, ze jej najwiekszym hitem byl ten, ktory mial ciekawszy teledysk. :o Prosze cie.. A moze oni to teraz puszczaja dlatego, ze to w sumie byl ostatni bardziej rozpoznawalny muzycznie kawalek Kaski? Nie wiem, chetnie bym sie dowiedziala, bo NA PEWNO nie jest to jej najwiekszy przeboj. :nono:
Ale dlaczego na pewno nie? :PP
Ja jestem zdania, że Spowiedź jest największym przebojem Kowalskiej, bo ma zdecydowanie najwyższą liczbę wyświetleń na YouTube (i - co ważne - ta przewaga cały czas rośnie), ma również najwyższą liczbę łapek w górę, najwyższą liczbę komentarzy, najwyższą liczbę odsłuchań na Spotify i jest wysoko na Tidalu (6 miejsce). Spowiedź miała 1 miejsce na liście przebojów RMF, 1 miejsce na liście przebojów Radia Zet i 41 miejsce na LP3. Dodatkowo radia cały czas pamiętają o tej piosence i sama Kasia też od czasu do czasu przypomina ten kawałek w telewizji. I jeszcze czasem ktoś wrzuci na YouTube swój cover Spowiedzi (inne przeboje Kowalskiej oczywiście też są coverowane, ale jednak rzadziej). Widać, że ta piosenka wciąż "żyje".
Powiedziałbym, że po Spowiedzi jeszcze potem Maskarada była dość rozpoznawalnym utworem...
Jeżeli nie Spowiedź jest największym przebojem Kowalskiej, to co w takim razie? Na pewno nie Antidotum, nie Pieprz i sól i nie Być tak blisko. W grę wchodzi ewentualnie Jak rzecz i A to, co mam. Pamiętam, że w konkursie premier Sopot Festival 1995 Polskę reprezentowały Kowalska i Steczkowska - Kasia wykonała wtedy premierowo A to, co mam i jeszcze Jak rzecz, a Justyna - premierowo Dziewczynę szamana i jeszcze Wrogu mój. Kowalska dostała wtedy nagrodę główną i nagrodę publiczności, a Steczkowska - nagrodę dziennikarzy.
Steffie pisze:Jakies linki do badan na poparcie tej tezy? :swieca:
Odsłuchane.eu :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

ray pisze:Być tak blisko było wałkowane w eterze, bo to był singiel. Oczywiście, że było przebojem, ale - według mnie - tylko sezonowym. Rok 2000 w polskim popie kojarzy mi się przede wszystkim z Czerwonymi koralami i Balem wszystkich świętych. To są hity ponadczasowe, Być tak blisko - już nie.
Czy to Ty cos pisales na forum, ze o gustach sie nie dyskutuje? Ale ok, podyskutujmy. Wyobraz sobie, ze wedlug mnie "Czerwone korale" to byl przeboj sezonowy, a co do "Balu", to nie bede sie wypowiadac, bo nie znosze wokalu tego pana, powiedzmy, ze byl ten kawalek dosc namolnie grany w radiach swego czasu. Ale obok niego leciala Kaska, i jej piosenki na pewno nie byly sezonowkami. Mam wrazenie, ze wymyslasz cos na poparcie swojej tezy.

ray pisze:Nawet Nobody radzi sobie teraz lepiej w serwisach streamingowych.
No widzisz, problem z Toba jest taki, ze glownie opierasz sie na serwisach streamingowych, ktore istnieja TERAZ, a nie 10-15 lat temu, kiedy kawalki Kaski hulaly w eterze i na listach. To jest opieranie sie tylko na jednym elemencie, ktory jest w uzyciu obecnie, nie jest to zatem wiarygodna ocena.

ray pisze:Co do Chcę znać swój grzech... Oczywiście, że Kasia nie przyniosła nam wstydu na Eurowizji, ale dzisiaj o tej piosence pamiętają już chyba tylko fani Kasi i fani ESC. Półtora roku temu ktoś wrzucił klip do Chcę znać swój grzech na YouTube - dziś to wideo ma na liczniku zaledwie półtora tysiąca wyświetleń...

Moze mial slaby klip, waz nie pelzal po dziecku, a stylistyka piosenki nie pasuje do Kasi?

ray pisze:Ale dlaczego na pewno nie? :PP
Ja jestem zdania, że Spowiedź jest największym przebojem Kowalskiej, bo ma zdecydowanie najwyższą liczby wyświetleń na YouTube (i - co ważne - ta przewaga cały czas rośnie), ma również najwyższą liczbę łapek w górę, najwyższą liczbę komentarzy, najwyższą liczbę odsłuchań na Spotify i jest wysoko na Tidalu (6 miejsce). Spowiedź miała 1 miejsce na liście przebojów RMF, 1 miejsce na liście przebojów Radia Zet i 41 miejsce na LP3. Dodatkowo radia cały czas pamiętają o tej piosence i sama Kasia też od czasu do czasu przypomina ten kawałek w telewizji. I jeszcze od czasu do czasu ktoś wrzuci na YouTube swój cover Spowiedzi (inne przeboje Kowalskiej oczywiście też są coverowane, ale jednak rzadziej). Widać, że ta piosenka wciąż "żyje".
Zyje, ale nie jako najwiekszy przeboj. Po raz kolejny apeluje: zwroc uwage, ze wyswietlenia na YouTube czy odsluchania na Spotify to nie jest jedyny wyznacznik sukcesu utworu. Poza tym zobacz, ile piosenek Kaski mialo 1 miejsce na liscie RMF, a 41 miejsce na LP3 to dosc slaby wynik jak na najwiekszy przeboj. :o
Radia pamietaja nie tylko o tej piosence Kasi, ale o jej wielu innych piosenkach, ona przypomina rozne swoje przeboje, a ludzie coveruja mnostwo roznych piosenek, ale nie wszystkie sa na YT. ^^

ray pisze:Jeżeli nie Spowiedź jest największym przebojem Kowalskiej, to co w takim razie? Na pewno nie Antidotum, nie Pieprz i sól i nie Być tak blisko. W grę wchodzi ewentualnie Jak rzecz i A to, co mam.
I tutaj zmierzamy do podsumowania, a raczej meritum: Kasia nie ma jednego najwiekszego przeboju, ona ma wiele przebojow, bo wylansowala wiele hitow, ktore kroluja po dzis dzien w eterze. :smile:
Jesli nadal masz watpliwosci, to proponuje zrobic sonde uliczna, moze nasz kolega z "Faktu" sie tym zajmie? ;)
ray pisze:Odsłuchane.eu :)
No popatrz, ja korzystalam z tego samego serwisu, a jednak mam zupelnie inne wyniki i tezy. ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Steffie pisze:Mam wrazenie, ze wymyslasz cos na poparcie swojej tezy.
Naprawdę uważasz, że Być tak blisko to większy hit niż Czerwone korale czy Bal wszystkich świętych? :shock:
Steffie pisze:No widzisz, problem z Toba jest taki, ze glownie opierasz sie na serwisach streamingowych, ktore istnieja TERAZ, a nie 10-15 lat temu, kiedy kawalki Kaski hulaly w eterze i na listach. To jest opieranie sie tylko na jednym elemencie, ktory jest w uzyciu obecnie, nie jest to zatem wiarygodna ocena.
Tylko że akurat w przypadku Kasi, która przez ostatnie półtora roku nie wydała nic, i o której od dłuższego czasu jest cicho w mediach, serwisy streamingowe to najbardziej wiarygodna ocena. Radia mają swoją politykę, czasem z niewiadomych przyczyn jednych artystów grają, a innych - nie, i jedne piosenki grają, a innych - nie. Listy przebojów sprawiają wrażenie ustawionych (najnowszy singiel Szpaka drugi tydzień z rzędu jest #1 w Radiu Zet, a w RMF nie jest w stanie dostać się nawet na 20 miejsce). Natomiast jeżeli chodzi o serwisy streamingowe, to wydaje mi się, że one są bardziej sprawiedliwe. Tu też są możliwości nabijania wyników, jest możliwość układania playlist, które pewne utwory faworyzują, ale i tak te serwisy chyba najlepiej oddają to, czego ludzie aktualnie chcą słuchać. A ludzie z całego repertuaru Kowalskiej najbardziej chcą słuchać Spowiedzi - nie Ayi, która jest jeszcze względnie nowa i nieosłuchana, tylko właśnie Spowiedzi. I to jest ciekawe, dlaczego tak właśnie jest. :)
Steffie pisze:Poza tym zobacz, ile piosenek Kaski mialo 1 miejsce na liscie RMF, a 41 miejsce na LP3 to dosc slaby wynik jak na najwiekszy przeboj. :o
Zwróciłem na to uwagę. Tylko tu trzeba wziąć pod uwagę specyfikę Trójki - od pewnego czasu, nie wiem, od kiedy dokładnie (od 2005?), Trójka preferuje mniej komercyjną muzykę. Najnowszy przebój Dąbrowskiej, który teraz świetnie rozgrywa się w radiach i jest aktualnie notowany i na liście Radia Zet, i RMF, i Eski, na LP3 dotarł tylko do 25 miejsca i już 2 tygodnie temu wypadł z listy i usunięto go z listy utworów do głosowania. Myślisz, że gdyby teraz Kowalska wydała piosenkę w stylu Być tak blisko, znów miałaby szanse na 1 miejsce w Trójce? Na pewno nie.
Steffie pisze:
ray pisze: Odsłuchane.eu :)
No popatrz, ja korzystalam z tego samego serwisu, a jednak mam zupelnie inne wyniki i tezy. ;)
To nie wiem, jak Ty to zrobiłaś. Może patrzyłaś na złe tagi...
W ciągu ostatnich 4 godzin Spowiedź pojawiła się w eterze 3 razy - o 2.18 zagrało ją RMF, wcześniej, o 1.25 - RMF MAXXX, i przed chwilą (o 4.09) - Radio Kolor.
Z kolei Coś optymistycznego pojawiło się 2 razy - o 2.08 w Złotych Przebojach i o 4.04 w Radiu Bielsko. Natomiast Jak rzecz nie zagrano w ogóle.

PS
Steffie pisze:waz nie pelzal po dziecku
To nie jest wąż, tylko robak. :)
Kasia mówiła o tym przy okazji premiery klipu w "Dzień Dobry TVN":
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/z ... ,4482.html
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

ray pisze:Naprawdę uważasz, że Być tak blisko to większy hit niż Czerwone korale czy Bal wszystkich świętych?
Ja uwazam, ze sa porownywalne, Ty negujesz przeboj Kasce, bo w serwisach streamingowych nie za bardzo rozgrywa sie teraz, po 17 latach od premiery. Caly czas patrzysz tylko na jeden wskaznik, zapominasz o tym, ze kiedys ta piosenka byla bardzo popularna.

ray pisze:Tylko że akurat w przypadku Kasi, która przez ostatnie półtora roku nie wydała nic, i o której od dłuższego czasu jest cicho w mediach, serwisy streamingowe to najbardziej wiarygodna ocena.
Nie moge sie z tym zgodzic. Dlatego, ze bierzesz pod uwage glownie serwisy streamingowe, ktore sa popularne stosunkowo od niedawna i nie uwzgledniasz tego, ze jeszcze niedawno temu to radia oraz stacje telewizyjne byly glownym medium, ktore rozpowszechnialy muzyke, nie patrzysz zbytnio na wyniki, ktore osiagaly kiedys dawne hity. To nie jest fair. Dla ciebie hitem nie jest cos, co kiedys bilo rekordy popularnosci, bo nie bije rekordow na serwisach streamingowych teraz, kiedy szczyt ma juz dawno za soba. Taki miernik jest szalenie nieobiektywny.

ray pisze:Listy przebojów sprawiają wrażenie ustawionych (najnowszy singiel Szpaka drugi tydzień z rzędu jest #1 w Radiu Zet, a w RMF nie jest w stanie dostać się nawet na 20 miejsce).
Po prostu glosy fanow wystarczyly na liste Zet, ale na RMF juz nie.
ray pisze:Natomiast jeżeli chodzi o serwisy streamingowe, to wydaje mi się, że one są bardziej sprawiedliwe. Tu też są możliwości nabijania wyników, jest możliwość układania playlist, które pewne utwory faworyzują, ale i tak te serwisy chyba najlepiej oddają to, czego ludzie aktualnie chcą słuchać.
I sam sobie odpowiedziales na temat wiarygodnosci tych serwisow.
ray pisze:A ludzie z całego repertuaru Kowalskiej najbardziej chcą słuchać Spowiedzi - nie Ayi, która jest jeszcze względnie nowa i nieosłuchana, tylko właśnie Spowiedzi. I to jest ciekawe, dlaczego tak właśnie jest. :)
Jest ciekawe, jednak to nie robi z tej piosenki najwiekszego przeboju Kaski, tak jak "Wracam do domu" nie jest najwiekszym przebojem Justyny.
ray pisze:Zwróciłem na to uwagę. Tylko tu trzeba wziąć pod uwagę specyfikę Trójki - od pewnego czasu, nie wiem, od kiedy dokładnie (od 2005?), Trójka preferuje mniej komercyjną muzykę.
10, 15, 20, 25 lat temu Trojka rowniez preferowala mniej komercyjna muzyke i dlatego trudno bylo tam miec przeboj, jednak ten, komu sie to udalo, naprawde ten przeboj mial.
ray pisze:Najnowszy przebój Dąbrowskiej, który teraz świetnie rozgrywa się w radiach i jest aktualnie notowany i na liście Radia Zet, i RMF, i Eski, na LP3 dotarł tylko do 25 miejsca i już 2 tygodnie temu wypadł z listy i usunięto go z listy utworów do głosowania. Myślisz, że gdyby teraz Kowalska wydała piosenkę w stylu Być tak blisko, znów miałaby szanse na 1 miejsce w Trójce? Na pewno nie.
Po prostu glowy fanow Ani wystarczyly na listy Zet i RMF, ale na Trojke juz nie.
Mysle, ze gdyby piosenka Kasi byla grana i popularna teraz tak, jak kiedys, rowniez bylaby przebojem.

ray pisze:To nie wiem, jak Ty to zrobiłaś. Może patrzyłaś na złe tagi...
W ciągu ostatnich 4 godzin Spowiedź pojawiła się w eterze 3 razy - o 2.18 zagrało ją RMF, wcześniej, o 1.25 - RMF MAXXX, i przed chwilą (o 4.09) - Radio Kolor.
Z kolei Coś optymistycznego pojawiło się 2 razy - o 2.08 w Złotych Przebojach i o 4.04 w Radiu Bielsko. Natomiast Jak rzecz nie zagrano w ogóle.
Mysle, ze przesadzasz. Radia nadal graja te piosenki, mimo ze jedna byla wydana 23 lata temu, a druga 21 lat temu. To nie sa zapomniane przeboje, ale wciaz grane kawalki. A przede wszystkim, o czym zdajesz sie zapominac, te utwory sa nadal w glowach ludzi. Naprawde zrob ankiete wsrod zwyklych ludzi, nie patrz tylko na serwisy streamingowe.
ray pisze:To nie jest wąż, tylko robak. :)
No popatrz, a wyglada zupelnie jak waz. Widziales kiedys tak wielkie robaki, w dodatku pelzajace po dzieciach?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

ray pisze:Jeżeli nie Spowiedź jest największym przebojem Kowalskiej, to co w takim razie? Na pewno nie Antidotum, nie Pieprz i sól i nie Być tak blisko. W grę wchodzi ewentualnie Jak rzecz i A to, co mam.
ewentualnie :lol3:
Tak, to były jej dwa największe hity. Jak rzecz i A to, co mam.
Problemem może jest jednak to, ze @ray nie pamięta tych czasów, nie przezył ich, nie doświadczył na własnej skórze i nie ma jak ogarnąć skali popularności tych piosenek. Nie wiem inaczej jak to wytłumaczyć.

Radia? Czasem wałkuja w kólko coś na co się uprą, nie siegając po wielośc przebojów danego artysty i usilnie katują jeden utwór bardziej od drugiego, bo ten pierwszy jest w takim stylu, który nie pasuje obecnie do komercyjnego radia, a ten drugi łapie sie do konwencji obecnej muzyki popularnej. Ale nie czyni to z tego drugiego utworu wiekszego przeboju, dopóki żyja ludzie, którzy pamiętają i doświadczyli pewnej epoki w muzyce.

Podobnie streaming. Wystarczy sie znaleźć przypadkiem na jakiejś playliście by szybować z wynikami wyżej i wyżej. Patrz Pada śnieg, nowa playlista świąteczna sprawiła że codziennie przybywa temu utworowi po 10 tys odsłuchań. Jeszcze kilka tygodni i okaże sie , że to będzie czołowy przebój Edyty Górniak, bo wskaźnik tak mówi.

Wczoraj pierwszy raz odsłuchałem Spowiedź. Nie pdooba mi się, nie słyszałem tego wcześniej i nie będę do tego wracał, bo to jest tak bardzo zachowawczo muzyka środka, że niczym mnie nie ujmuje. Ale czuć w tym "radiowość". Nigdy w zyciu natomiast nie będzie mieć to statusu klasyki Kowalskiej.

Podobnie Wracam do domu Steczkowskiej. Mój chłopak w zeszłym tygodniu wszedł na jej profil na spotify i pyta, co to wogóle jest za piosenka, że jest wyżej niż Dziewczyna szamana?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 20:52 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Dla mnie jednak takim największym i najwazniejszym przebojem było "Oto ja" pamiętam czasy jak wałkowało to w radiu, a ja zupełnie nie wiedziałam kim jest ta Kowalska, potem pamietam ten clip chyba w Luzie nadawali...
To były czasy,piękne czasy, swoja drogą takie piosenki jak właśnie "Oto ja" czy "A to co mam" w dzisiejszych czasach w życiu by radia nie grały, a kiedys to było możliwe..
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

"Luz" <3
To już nie wróci.
Oto Ja, też mocny kandydat do tytułu największego hitu Kowalskiej, wiadomka :)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Matiz99 »

Wczoraj byłem na koncercie kończącym trasę koncertów akustycznych. Wahałem się bo cena biletu była dość wysoka w porównaniu z innymi miastami. Ale gdy sobie porównałem: Częstochowska filharmonia (4 w polsce pod względem akustyki) a np. Poznań i koncert w... studenckiej auli xD To zrozumiałem tę różnicę w PLN-ach.

Poza tym wiedziałem że Kasi zdarza się na koncertach śpiewać od niechcenia, zafałszować od czasu do czasu ale pomyślałem że koncert akustyczny biletowany jednak powinien zobowiązywać. I nie myliłem się! KK zaskoczyła mnie nie tylko pod kątem wokalnym ale i w aspekcie kontaktu z publicznością za co często zdarza sie jej zbierać słowa krytyki. Praktycznie każdy utwór był zaśpiewany tak że spokojnie można by go zarejestrować i wydać na płycie. Atmosfera była świetna. Kasia co chwile żartowała. Nie będę podawał przykładów ale jednak muszę przyznać że pod względem inteligencji Edyta nieco przy niej bladnie ze swoim ,,jak się czujecie?'' ,, Ale wspaniale'', ,,Cóż za emocje'' itp. :P

Po koncercie okazało się że będzie możliwość spotkania z artystką. Mimo że nie miałem tego w planach po usłyszeniu tej informacji postanowiłem zaryzykować i zaczekać na ewentualne spotkanie.

I w tym miejscu muszę się pochwalić dlaczego Kasia od wczoraj zapamięta mnie na długo. :PP

Z uwagi na własne deficyty w wyposażeniu papierniczym musiałem jakość pogodzić dysproporcję pomiędzy chęcią zdobycia pamiątkowego autografu, a owym brakiem.

W ostatecznym rozrachunku po podpisaniu przed Kasię zdjęcia dla mnie stwierdziła:
,, Tak jeszcze autografu nie dawałam!'' :d :d
Na co ja odparłem - Tak też myślałem :PP

A oto efekt:
Obrazek

Gwoli jasności - Kasia na moją skromną prośbę wzięła mój telefon i palcem podpisała zdjęcie na ekranie :d
PS. Chyba lubi niebieski bo ja ustawiłem czerwony a ona zmieniła na niebieski. :o

Przynajmniej mam pamiątkę która się nie zagubi i nie zniszczy :-)

Moje nagrania ,,To co dobre''
https://www.youtube.com/watch?v=31D-_djfoN8

Było też Hallelujah - wrzucę jutro. :-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Steffie,
napisałem już wcześniej, że Być tak blisko było przebojem, tylko że to nie jest jeden z flagowych numerów Kowalskiej. To był jej ostatni #1 na LP3, ale czy ten utwór był naprawdę ważny w jej karierze? Nieee... Może słuchacze Trójki wtedy tak chętnie głosowali na tę piosenkę, bo mieli już dość wszechobecnego folku od Brathanków i Golców, nie wiem... Lista Trójki zawsze miała prestiż, ale zdecydowanie nie zgadzam się, że te single Kasi, które były tam na 1 miejscu, to były hity nad hity. Na przykład Oto ja dotarło do drugiego miejsca, a Chcę znać swój grzech - do pierwszego, ale przecież to Oto ja było i po dziś dzień jest większym przebojem.
I nie zapominam, że praktycznie każdy singiel Kasi był swego czasu bardzo popularny - prawie każdy był #1 na listach przebojów i prawie każdy ciągle hulał w Zet i RMF. Te utwory do dziś są grane. Ale patrzę też, które z tych przebojów najbardziej przetrwały próbę czasu. I tutaj zarówno serwisy streamingowe, jak i radia pokazują, że dziś u Kowalskiej większą popularnością cieszą się utwory wydane po roku 2000 niż te z lat 90.
Dla mnie określenie "największy przebój" oznacza przede wszystkim utwór, do którego cały czas się wraca, mimo upływu lat, a dopiero na drugim miejscu jest to, które ta piosenka zajmowała miejsca na listach, kiedy była nowa, i czy była wtedy wałkowana w radiach aż do porzygu.
Steffie pisze:No popatrz, a wyglada zupelnie jak waz. Widziales kiedys tak wielkie robaki, w dodatku pelzajace po dzieciach?
Nie widziałem, ale kto wie... może jeszcze zobaczę? ;-)
endeven pisze:ewentualnie :lol3:
Tak, to były jej dwa największe hity. Jak rzecz i A to, co mam.
Problemem może jest jednak to, ze @ray nie pamięta tych czasów, nie przezył ich, nie doświadczył na własnej skórze i nie ma jak ogarnąć skali popularności tych piosenek. Nie wiem inaczej jak to wytłumaczyć.
Tak, ewentualnie. :) Bo największy hit z całej kariery to utwór, który powinien przebijać się wszędzie. A tymczasem A to, co mam ma bardzo dobry wynik na YouTube, ale słaby na Spotify, a Jak rzecz - na odwrót. I radia również nie grają tych 2 piosenek aż tak często jak innych przebojów Kowalskiej. Dlatego właśnie napisałem: "ewentualnie". Zresztą, skoro Karen dzisiaj napisała, że kiedy po raz pierwszy usłyszała w radiu Oto ja, zupełnie nie wiedziała, kim jest Kowalska, to znaczy, że poprzedni singiel, Jak rzecz chyba jednak nie był swego czasu aż tak megapopularny. ;-)
I ja pamiętam tamte czasy. Co prawda chodziłem do młodszych klas podstawówki, ale już wtedy mocno interesowałem się polskim, "dorosłym" popem, oglądałem "Muzyczną jedynkę" Orzecha i pamiętam, że nawet zapisywałem, która piosenka jest na którym miejscu. Szkoda, że już nie mam tych zapisków. :lol3:
Mam wrażenie, że Ty, Endeven przesadzasz z kolei w drugą stronę - że gdybyś miał wskazać po 3 największe przeboje Kowalskiej, Steczkowskiej, Górniak i Bartosiewicz, wymieniłbyś wyłącznie piosenki z okresu 1994-1996. To był najlepszy okres w karierze tych pań, tak samo jak były to złote czasy w historii polskiej fonografii, ale to nie znaczy, że te babki nie miały już później wielkich, ponadczasowych przebojów. Bo miały, a zwłaszcza Kowalska.
Ktoś te miliony wyświetleń i dla Spowiedzi, i dla Wracam do domu wyklikał. My jako reprezentanci pokolenia 30-latków możemy sobie mówić: "O, tak, Jak rzecz i A to, co mam to były taaakie hity!", ale myślę, że młodsi słuchacze kojarzą Kowalską przede wszystkim z późniejszych przebojów, a szczególnie ze Spowiedzi.

Matiz99, dzięki za relację. :)
Może Kasia powiedziała coś o nowym singlu? Wiadomo, kiedy premiera?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Ja wiem że "Jak rzecz było pierwsze, ale u mnie było odwrotnie. Najpierw Oto ja poznałam, i zaczełam kojarzyć Kasie właśnie z Luzu -ten clip Kasia w tych kwiatach, co do Jak Rzecz-to spiernoczony clip (dzieło Wojewódzkiego-nawiasem mówiac) który miał promowac ten singiel-spowodował ze nigdzie tego nie puszczano , ja odkryłam "Jak rzecz" po "Oto ja" natomiast to "Jak rzecz było na 1 miejscu trójki i to chyba dłuzej nż tydzień, a Oto Ja dotarło do 2 miejsca
ODPOWIEDZ