Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Warto poznać Spowiedź - muzyka zwykły pop, ale tekst i teledysk bardzo dają do myślenia. W sumie pasował mi ten utwór jako pożegnanie na dłuższy czas, mocne wyjście... Dla mnie Kaśka prywatnie jest wciąż całkiem na czasie, choć nie śledzę każdego jej projektu. Niestety dla nowszego pokolenia zaczyna być powoli Nobody - może to zmienić, gdyby chciała, ale do tego przyda się mocniejsza oferta.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: MacLean »

Kamui Shiro pisze:Niestety dla nowszego pokolenia zaczyna być powoli Nobody
przecież to normalny proces 8P
Na drugą Marylę to się póki co chyba tylko Kayah zanosi 8P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Kamui Shiro, po kolei:
Kamui Shiro pisze:Jej piosenki wciąż sa bardzo obecne i co ważne, lubiane przez ludzi roznych pokolen.
Co prawda te Twoje słowa tyczyły się Kory, ale naprawdę dokładnie to samo można by napisać o Kasi. :) Jej przeboje też wciąż są bardzo obecne. Flux już napisał wcześniej, że piosenki Kowalskiej można usłyszeć w radiach częściej niż Górniak, Lipnickiej, Kukulskiej i Steczkowskiej razem wziętych. Single Kasi przewijają się też w różnych talent show (w ostatniej edycji "Voice'a" pojawiły się Jak rzecz i Prowadź mnie).
Kamui Shiro pisze:Piszę o tradycyjnych stacjach r/ tv
W tym roku Kowalska zaśpiewała w telewizji 4 piosenki ze swojego repertuaru - na festiwalu w Sopocie (tym samym, na którym Edyta wykonała Wicked game i Without you) przypomniała Antidotum i To, co dobre (pierwszego dnia) oraz Pieprz i sól i Domek z kart (drugiego dnia). No, nie jest to dużo... Ale na pewno jeszcze zaśpiewa coś swojego na sylwestra w TVN i wiemy też, że kilka dni temu nagrała parę swoich przebojów dla "Jaka to melodia?".
Poza tym w tym roku Kasia wystąpiła również na polsatowskim festiwalu w Sopocie, na jubileuszu T.Love, gdzie razem z Muńkiem zaśpiewała Wychowanie, a wczoraj nagrywała kolędy dla TVN.
W zeszłym roku też kilka razy zaśpiewała w telewizji - wystąpiła na festiwalu w Opolu (Pamiętasz, była jesień, Jest taki samotny dom), w programie "Muzeum polskiej piosenki" (Aya), na koncercie "Top Łódź Festiwal 2016 - Legendy Polskiego Popu" (Coś optymistycznego, Wyrzuć ten gniew), w programie Twojego "ulubieńca" Kuby Wojewódzkiego (Aya), w "Hit, hit, hurra!" (To, co dobre) i na koncercie upamiętniającym Przemysława Gintrowskiego (A my nie chcemy uciekać stąd).
Tak więc w telewizji Kasia śpiewa mniej więcej tak samo często jak Edyta (albo nawet odrobinę częściej).
Kamui Shiro pisze:Koncertowy album to nie to samo co zwykły, poświęcony premierowym nagraniom ("My"), więc tak do konca nie da się tego porownać.
Tak.
Ale też nie jest tak, że Kasia przez te wszystkie lata nie wydała nic. :)
Kamui Shiro pisze:Nie, Spowiedź nie jest największym przebojem Kasi :roll: czy Ty się nauczysz w koncu, że fakt iż na Spotify jakiś mniej stary utwór cieszy się wyższą liczbą odsłuchan, nie czyni z niego automatycznie najwiekszego przeboju danego wykonawcy?
Dlaczego uważasz, że Spowiedź nie jest największym przebojem Kasi? Jeżeli nie Spowiedź, to którą jej piosenkę byś wskazał? :)
Od kliku lat wyznacznikiem przeboju jest przede wszystkim licznik YouTube. TOP5 Kowalskiej wygląda tak:
1. Spowiedź 6,5 mln
2. A to, co mam 3,1 mln
3. Tak mi Ciebie brak 3 mln
4. To, co dobre 2,4 mln
5. Prowadź mnie 2,4 mln
Jak widać, Spowiedź ma ogromną przewagę nad pozostałymi utworami. I, jak już pisałem wcześniej, nie można tej przewagi wytłumaczyć tym, że ludzie oglądali masowo ten klip, kiedy był nowiutki, bo ten konkretny plik pojawił się na YouTube prawie rok po premierze teledysku.
Na Spotify również najwyższy wynik ma Spowiedź. I ten singiel miał swego czasu 1 miejsce na POPliście RMF, 1 miejsce w Lidze Hitów Radia Zet i 41 miejsce na Liście Przebojów Trójki.
Kamui Shiro pisze:Sorki, ale gnoimy Edytę za to, że od 5 lat nie uraczyła nas nową płytą. A Kasia jest ok ze swoimi przestojami?
Z Edytą jest inna sytuacja, bo ona już w lutym 2014 mówiła, że kończy płytę i jeszcze tylko "szlifuje niektóre fragmenty". :lol3: Potem przez cały 2015 też ciągle powtarzała, że płyta będzie tuż, tuż. Nie gnoimy Edyty za to, że od prawie 6 lat nie wydała nowej płyty, tylko krytykujemy ją, bo kłamie i ciągle wygaduje jakieś farmazony.
A Kasia, kiedy nie wydaje nowego singla czy nowej płyty, stroni od mediów. Nie przypominam sobie żadnej okładki gazety z Kasią z ostatnich 5 lat.
Kamui Shiro pisze:Niestety dla nowszego pokolenia zaczyna być powoli Nobody - może to zmienić, gdyby chciała, ale do tego przyda się mocniejsza oferta.
Sadząc po Ayi, wydaje mi się, że Kasia będzie teraz celowała w innego odbiorcę. Myślę, że bliżej jej będzie do radiowej Trójki niż do RMF czy Zetki. Ona nie będzie się ścigać z Sarsą czy Margaret. :)

Kamui Shiro,
przebrzmiałymi gwiazdkami można by nazwać Kasię Klich czy Ewelinę Flintę. Ale nie Kowalską. :) Oczywiście ona nie ma statusu ikony, jak Kora, Maryla czy Kayah, ale niezaprzeczalnie jest gwiazdą polskiej piosenki.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Ze tez wam sie chce tyle pisac. :P
Powiem krotko i na temat. Nie ma co porownywac Kasi Kowalskiej do Edyty, bo to porownanie zupelnie nietrafione. Przede wszystkim Kasia od zawsze byla osoba pracowita, ktora grala mnostwo koncertow, wylansowala mnostwo przebojow, i wciaz prowadzi swoja muzyczna kariere z glowa, i to mimo zawilosci w zyciu prywatnym, dolow i problemow. Nie tlumaczy sie, ze jest mama, ze ma dwojke dzieci, depresje, a to to, czy tamto, tylko po prostu robi swoje. Tyle i az tyle. To naprawde proste - chcesz, by ludzie cie szanowali, to uczciwie pracuj, a ludzie sami przyjda na koncerty, kupia plyte, posluchaja piosenki. Nalezy dodac, ze kawalki Kasi od poczatku byly dobrze rozgrywane w radiach i nadal tak jest mimo uplywu lat, a ja sama wracam czesciej do jej starych kawalkow niz do dawnych piosenek Edyty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

Ray, choć noszę w wolnych chwilach Twoją torbę, to muszę zaprotestować.
Dlaczego uważasz, że Spowiedź nie jest największym przebojem Kasi? Jeżeli nie Spowiedź, to którą jej piosenkę byś wskazał? :)
Od kliku lat wyznacznikiem przeboju jest przede wszystkim licznik YouTube. TOP5 Kowalskiej wygląda tak:
1. Spowiedź 6,5 mln
2. A to, co mam 3,1 mln
3. Tak mi Ciebie brak 3 mln
4. To, co dobre 2,4 mln
5. Prowadź mnie 2,4 mln
Przewaga "Spowiedzi" nad innymi piosenkami Kasi nie wynika z tego, że to jej najpopularniejsza piosenka, a z tego, że najnowsza. Kiedy najpopularniejsze single Kasi (z płyt 5, Antidotum czy Samotna w wielkim mieście) były wydawane, to nie funkcjonował YT ani Spotify, a więc normalne, że w tej chwili nie uzbierały tylu odtworzeń co najnowsza Spowiedź.

Dla porównania: I want to know what love is Mariah Carey ma 100mln wyświetleń, natomiast Emotions 23 mln. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że to Emotions jest jedną z najpopularniejszych piosenek Mariah, a nie I want to know what love is, które było flopem :))
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Niuto, ale przecież tłumaczyłem już wcześniej, że ten konkretny plik z teledyskiem pojawił się na YouTube długo, długo po premierze piosenki. :)
Utwór Spowiedź wyszedł wraz z całą płytą "Antenpenultimate" 10 listopada 2008.
Jako singiel wyszedł 30 marca 2009.
Teledysk ukazał się 5 maja 2009.
Natomiast na kanale KasiaKowalskaVevo ten klip pojawił się dopiero 12 kwietnia 2010.
Tak więc tu była inna sytuacja niż u Mariah Carey. :)

Zapewne teledysk do Spowiedzi przez pierwszy rok był dostępny na innym kanale na YouTube i później plik został usunięty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

Ale mimo wszystko jest to świeża piosenka. Ja nawet nigdy nie słyszałem "Spowiedzi". "Antidotum" zanuci każdy, "Spowiedzi" raczej nie :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Aż w końcu posłucham tej Spowiedzi, bo nie mam pojęcia o czym mówicie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

MacLean pisze:
Kamui Shiro pisze:Niestety dla nowszego pokolenia zaczyna być powoli Nobody
przecież to normalny proces 8P
Na drugą Marylę to się póki co chyba tylko Kayah zanosi 8P
Oczywiscie ze normalny. Mnie nic nie dziwi, Ray się dziwił, czemu Aya nie była większym hitem.

Dodano po 7 minutach 54 sekundach:
Ray. Po kolei.
ray pisze: Kamui Shiro, po kolei
Po kiego czorta piszesz do mnie co chwila "Kamui Shiro", jeśli w tym samym poście obok mnie cytujesz. Zapominasz, do kogo piszesz czy co, że takie wstawki musisz sobie dodać? :roll: irytujące.

ray pisze:
Kamui Shiro pisze:Jej piosenki wciąż sa bardzo obecne i co ważne, lubiane przez ludzi roznych pokolen.
Co prawda te Twoje słowa tyczyły się Kory, ale naprawdę dokładnie to samo można by napisać o Kasi. :) Jej przeboje też wciąż są bardzo obecne. Flux już napisał wcześniej, że piosenki Kowalskiej można usłyszeć w radiach częściej niż Górniak, Lipnickiej, Kukulskiej i Steczkowskiej razem wziętych. Single Kasi przewijają się też w różnych talent show (w ostatniej edycji "Voice'a" pojawiły się Jak rzecz i Prowadź mnie).
Zależy od punktu widzenia. Ja znam raczej opinie niechętne. Zresztą poniekąd dlatego, że te jej stare kawałki są tak boleśnie ograne w radiu.
Piszę o tradycyjnych stacjach r/ tv
Chodziło mi o emisję teledysków w stacjach typu Eska, 4Fun tv, Viva, nie o wystepy emitowane w telewizji.

To, że Aya nie był zbyt przebojowa i nie była zbyt popularna w radiach nie czyni z niej zaraz lepszego popu od Margaret czy Sarsy. No ok, może od Margaret tak, chociaż nie wiem, po co te porównania - dwie inne bajki.

Można nieźle wytłumaczyć KK, czemu nie była zbyt aktywna i że na ogół jest smerfem pracusiem, ale dla mnie po prostu wyblakła na własne życzenie jako gwiazda, nie mam w zwyczaju podniecać się nową muzyką kogoś, kto mnie tej nowej muzyki pozbawił na tak długi czas ;) no chyba że nagrałby coś mega, a Aya nie była mega w moim odczuciu. Wolę kłamliwą EG, bo przynajmniej podtrzymywała cały czas ogień, hahaha, więc nie miał jak zgasnąć ;)

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
niuto pisze:Ray, choć noszę w wolnych chwilach Twoją torbę, to muszę zaprotestować.



Przewaga "Spowiedzi" nad innymi piosenkami Kasi nie wynika z tego, że to jej najpopularniejsza piosenka, a z tego, że najnowsza. Kiedy najpopularniejsze single Kasi (z płyt 5, Antidotum czy Samotna w wielkim mieście) były wydawane, to nie funkcjonował YT ani Spotify, a więc normalne, że w tej chwili nie uzbierały tylu odtworzeń co najnowsza Spowiedź.

Dla porównania: I want to know what love is Mariah Carey ma 100mln wyświetleń, natomiast Emotions 23 mln. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że to Emotions jest jedną z najpopularniejszych piosenek Mariah, a nie I want to know what love is, które było flopem :))

Dokładnie, w punkt. Oczekuję teraz, że Ray w końcu przyzna się do pisania nieprawdy, ale nie zrobi tego.

Nie bawię się w zestawienia, co jest największym przebojem, kto ma status gwiazdy itd., nie ciekawi mnie ta pedaliada księżniczek pop. Niemniej przebojem Kasi z takich największych według mnie jest Antidotum, Jak rzecz, parę innych jeszcze, Spowiedź też, ale nie aż tak.

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
niuto pisze:Ale mimo wszystko jest to świeża piosenka. Ja nawet nigdy nie słyszałem "Spowiedzi". "Antidotum" zanuci każdy, "Spowiedzi" raczej nie :)

Ja zanucę, słyszałem, lubiłem, ale zapomniałem - i to nie pierwszy raz - że ta piosenka w ogóle była. O czyms to swiadczy. Antidotum było mocnym hitem.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

niuto pisze:Ale mimo wszystko jest to świeża piosenka. Ja nawet nigdy nie słyszałem "Spowiedzi". "Antidotum" zanuci każdy, "Spowiedzi" raczej nie :)
Spowiedź została wydana 9 lat temu, tak samo jak To nie tak, jak myślisz. To nie są świeże piosenki. :PP Za świeżą piosenkę można by jeszcze uznać Ayę.
Też jestem zdziwiony, że na YouTube Spowiedź ma aż tak dużą, ponad 3-milionową przewagę nad innymi przebojami Kasi. No, ale tak po prostu jest, a z liczbami się (ponoć) nie dyskutuje. Spowiedź zdecydowanie wygrywa nie tylko samą liczbą odsłon, ale również liczbą łapek w górę i liczbą komentarzy. Po komentarzach widać, że pamięć o tym utworze wciąż jest żywa.
Kamui Shiro pisze:Ray się dziwił, czemu Aya nie była większym hitem.
Nie, nie dziwiłem się, nigdzie przecież nie napisałem, że się temu dziwię. :) Jest mi tylko żal, że tak dobra piosenka nie osiągnęła większego sukcesu i już raczej odeszła w zapomnienie. Może niedługo, kiedy ukaże się singiel Alannah, ludzie przypomną sobie również o Ayi.
Kamui Shiro pisze:Dokładnie, w punkt. Oczekuję teraz, że Ray w końcu przyzna się do pisania nieprawdy, ale nie zrobi tego.
Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Zatem czwarty raz tłumaczę to samo: klip do Spowiedzi pojawił się na tym konkretnym kanale na YouTube dopiero po 17 miesiącach po premierze samej piosenki i po 11 miesiącach od premiery klipu. Zatem tego wysokiego wyniku nie można wytłumaczyć tym, że po prostu teledysk był nowy.
Antidotum oczywiście też było przebojem, ale - jak pokazują serwisy streamingowe - z perspektywy lat widać, że to jednak Spowiedź jest number one. :PP
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Świeża chyba w sensie zestawienia z jej starszymi nagraniami - w końcu, jak sam zauważyłeś, to utwór z ostatnich lat - no i z epoki youtubowej, więc automatycznie musiał mieć więcej wyświetleń. Nie ma co tu doszukiwać się nie wiem czego. Cały czas proponuję Ci zrobić jakąś ankietkę, sondę uliczną, skoro tak bardzo interesujesz się pozycjonowaniem namberów łan i starletek - zrób to porządnie, a nie przez wróżenie z fusów na portalach streamingowych. Jak widać na samym forum, Spowiedź jest jednak tym mniej znanym namberem łan Kasi. Jest dobra, ludzie, co poznali i polubili, nieraz do niej wracają, ale jednak nie jest to najbardziej kojarzona, grana i popularna jej piosenka wg mnie, jeśli wziąć pod lupkę całą karierę.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

Spowiedź została wydana 9 lat temu, tak samo jak To nie tak, jak myślisz. To nie są świeże piosenki. :PP Za świeżą piosenkę można by jeszcze uznać Ayę.
Wiesz co miałem na myśli. Świeża w porównaniu z wcześniejszymi przebojami. Kiedy "Spowiedź" wyszła YT już funkcjonował i to ma znaczenie. Z liczbami się nie dyskutuje w momencie, kiedy porównujemy coś porównywalnego. Przykład Mariah (a jest ich w Internecie dużo więcej) pokazuje, że porównywać możemy piosenki, które ukazały się w podobnym okresie. Sam zauważyłeś, że liczba odtworzeń na YT sukcesywnie rośnie, kolejne piosenki co jakiś czas biją rekordy. "Spowiedź" nie jest większym przebojem niż np. "Pieprz i sól", tak jak "Wracam do domu" nie jest większym przebojem niż "Oko za oko". W latach 90. i 10. XXI wieku wyznacznikiem popularności piosenek były miejsca na liście sprzedaży, a w Polsce na radiowych listach przebojów.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Niuto, i znów się z Tobą nie zgadzam. :PP
Powołam się na przykład Edyty - przez parę lat najwięcej wyświetleń na YouTube miał teledysk do Teraz-tu, ale wraz ze wzrostem ogólnej liczby odtworzeń na YT tę piosenkę zaczęły wyprzedzać stare przeboje Górniak z lat 90.: Dumka, Kolorowy wiatr i Pada śnieg. Teoretycznie u Kowalskiej powinien zadziałać ten sam mechanizm. Tymczasem jej starsze przeboje nie tylko do dziś nie przebiły Spowiedzi, ale nawet się do niej nie zbliżają. O czym to świadczy? :)
Dlaczego napisałeś, że Spowiedź nie jest większym przebojem niż Pieprz i sól? Nawet gdyby nie istniał YouTube i inne serwisy streamingowe, i mielibyśmy porównywać te piosenki wyłącznie na podstawie pozycji na listach przebojów, to i tak raczej Spowiedź byłaby górą.
niuto pisze:W latach 90. i 10. XXI wieku wyznacznikiem popularności piosenek były miejsca na liście sprzedaży, a w Polsce na radiowych listach przebojów.
Tak, ale nie do końca...
Na przykład największym przebojem Maryli Rodowicz z lat 90. jest To już było, a ta piosenka ani nie podbiła list przebojów, ani nie uczyniła płyty "Absolutnie nic" bestsellerem.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

Na przykład największym przebojem Maryli Rodowicz z lat 90. jest To już było, a ta piosenka ani nie podbiła list przebojów, ani nie uczyniła płyty "Absolutnie nic" bestsellerem.
W takim razie sam sobie przeczysz. Widzisz teraz, że nie zawsze statystyki jednoznacznie świadczą o wielkości przebojów, szczególnie jeśli mówimy o epoce sprzed YT. To na jakiej niby podstawie stwierdzasz, że "To już było" jest największym przebojem Maryli skoro statystyki tego nie potwierdzają :)
Powołam się na przykład Edyty - przez parę lat najwięcej wyświetleń na YouTube miał teledysk do Teraz-tu, ale wraz ze wzrostem ogólnej liczby odtworzeń na YouTube, tę piosenkę zaczęły wyprzedzać stare przeboje Górniak z lat 90.: Dumka, Kolorowy wiatr i Pada śnieg. Teoretycznie u Kowalskiej powinien zadziałać ten sam mechanizm.
Oj lubisz tak dobierać przykłady, żeby udowodnić swoją rację, ale zakłamujesz rzeczywistość. Piosenki Edyty, które wymieniłeś, to nie są "typowe" piosenki Edyty :) "Pada śnieg" ma tyle odtworzeń bo co roku w okresie świątecznym zwiększa się jego popularność (patrz przeboje Mariah, Wham czy z polskiego podwórka 2Su). "Kolorowy wiatr" to przebój disneyowski, a "Dumka" to duet (piosenka filmowa). Popularnośc tego typu piosenek trochę inaczej się kształtuje. Porównywać możemy T-T z "Dotykiem" czy "Jestem kobietą". One mają 1,2 mln wyświetleń, a więc mniej niż T-T. Wątpliwości jednak nie ma, które z tych nagrań sa większymi przebojami Edyty. Ciekawe czemu o nich nie wspomniałeś. Bo zaprzeczają twojej tezie?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

niuto pisze:W takim razie sam sobie przeczysz. Widzisz teraz, że nie zawsze statystyki jednoznacznie świadczą o wielkości przebojów, szczególnie jeśli mówimy o epoce sprzed YT. To na jakiej niby podstawie stwierdzasz, że "To już było" jest największym przebojem Maryli skoro statystyki tego nie potwierdzają :)
Nie napisałem, że To już było jest największym przebojem Maryli w ogóle, tylko że jest jej największym przebojem z lat 90. I nie zgadzam się, że "statystyki tego nie potwierdzają". Na YouTube samo audio To już było ma ponad 13 mln wyświetleń (tylko jest rozbite na 2 filmy) - to bardzo, bardzo dużo.
niuto pisze:Oj lubisz tak dobierać przykłady, żeby udowodnić swoją rację, ale zakłamujesz rzeczywistość.
Nie zakłamuję rzeczywistości. :) Dopiero od zeszłego roku Pada śnieg cieszy się przed świętami ogromną popularnością. Wynika to ze wzrostu znaczenia YouTube, Spotify i i innych serwisów streamingowych.
niuto pisze:Porównywać możemy T-T z "Dotykiem" czy "Jestem kobietą". One mają 1,2 mln wyświetleń, a więc mniej niż T-T. Wątpliwości jednak nie ma, które z tych nagrań sa większymi przebojami Edyty. Ciekawe czemu o nich nie wspomniałeś. Bo zaprzeczają twojej tezie?
Nie. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę algorytm YouTube. Przez to, że Teraz-tu ma najwięcej wyświetleń spośród wszystkich filmików z oficjalnego kanału Edyty, jest dobrze wypozycjonowany, a to ma jakiś tam wpływ na liczbę odsłon. Klipy do Jestem kobietą i do Dotyku nie pochodzą z oficjalnego kanału Divy, więc tym samym są bardziej "schowane". Ale i tak z czasem JK i D przegonią T-T.
I na tym kończę off-topic. :)

Wczoraj Kasia wystąpiła w Toruniu na koncercie upamiętniającym Grzegorza Ciechowskiego. Zaśpiewała Tak... Tak... to ja.
A dzisiaj zagrała koncert akustyczny w Częstochowie.

Ciekawe, że na oficjalnym kanale Kasi na YouTube nie ma klipu do jednego z jej największych przebojów, Jak rzecz. Ale i tak znalazłem ten teledysk:
-> Jak rzecz (teledysk)
Nie widziałem tego klipu od jakichś 20 lat... Za jego realizację odpowiadał Kuba Wojewódzki. :shock:
Sam teledysk nie za bardzo mi się podoba, jest po prostu za ciemny.
Ale i tak szkoda, że ten klip ma tak mało wyświetleń. Gdyby został dodany na kanał KasiaKowalskaVevo, na pewno miałby ich dużo więcej, ale i tak Spowiedzi by nie przegonił. ;-)
ODPOWIEDZ