Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Mam na sprzedaż 2 płyty Kasi Kowalskiej "Gemini" i "Pełna obaw". Gemini za 10 zł (rysa na okładce płyty) i Pełna obaw za 16 zł
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Oficjalnie z datą 8.04.2020 płyta "Aya" jest złota. :gratulacje:
"Aya" ukazała się 22 czerwca 2018, była notowana na OLiSie 10 razy (kolejno: #2, #13, #23, #23, #23, #32, #30, #40, #33, #40) i prawie 2 lata musiały upłynąć, by było złoto...

Zdrowia dla córki Kasi! To w tej chwili jest najważniejsze...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Bardzo fajny wywiad o muzyce:
-> https://topguitar.pl/artysci/kasia-kowa ... qZIf8k3etM

Kasia wspomniała tutaj, że ostatnio nagrała piosenkę do serialu. Mhmmm, już w grudniu pisano, że ona nagrała utwór Przerwij sen do serialu "Motyw", i cały czas piosenki ani widu, ani słychu. Może wyjdzie tuż przed premierą ostatniego odcinka w TVN, tak jak Edytowe My way? :hmmm:

W przyszły weekend Kasia zagra koncert w Ciechanowie w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokiem":
-> https://ciechanowinaczej.pl/artykul/kas ... nni/962687
2 maja (sobota) o godz. 18:00 na osiedlu „Aleksandrówka II” koncertować będzie Kasia Kowalska. Artystka pojawi się przy ul. Batalionów Chłopskich (teren zielony przy blokach nr 17 i 25).
I to jest bardzo dobry pomysł na koncerty w okresie pandemii. :)
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Margaret »

ray pisze:W przyszły weekend Kasia zagra koncert w Ciechanowie w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokiem":
ale jak to wygląda? W koncercie uczestniczyć mogą tylko mieszkańcy tych bloków czy także publiczność nie mieszkająca tam?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

To już chyba zależy od tego, na jakich policjantów/strażników się trafi. W końcu mamy zakaz przemieszczania się. :(
Koncerty na żywo będą organizowane na otwartych przestrzeniach miejskich, między budynkami wielorodzinnymi. Będzie można ich wysłuchać z okien i balkonów. Mieszkańcy proszeni są właśnie o takie uczestnictwo w wydarzeniach. W przypadku przebywania na terenie, gdzie odbywać się będą koncerty, należy zachować dystans 2 metrów od innych osób oraz zakryć nos i usta. Bezpieczeństwa będzie pilnowała policja i straż miejska.
Transmisje z wydarzeń będą prowadzone na facebookowych profilach ratusza oraz COEK STUDIO.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Margaret »

Bardzo lubię Kasię Kowalską i gdyby była taka możliwość to chętnie wybrałabym się na taki jej koncert, ale jest tak jak myślałam - nie pozwolą na to, a nie mam nikogo w Ciechanowie na tym osiedlu, aby mnie wpuścił do siebie do domu, a nikt obcy tego nie zrobi.
Generalnie pomysł fajny, dający zarobek Naszym Idolom, ale jest to niedopracowane, gdyż która "babcia" będzie siedziała na balkonie słuchając Kasi, której nie zna - jeśli będzie mogła w TV obejrzeć powtórkę ulubionego serialu?
Moim zdaniem mogli by zrobić ogrodzony plac, na którym w bezpiecznej odległości mogłaby być publiczność spoza osiedla.

Choć i tak ten post nie zmienia mojego zdania w tym sensie, że nawet takie koncerty w sezonie letnim powinny być odwołane.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Rafiusz »

Tyle tu osób na forum, które znają się na wszystkim... Krytykują, oceniają, wiedzą wszystko najlepiej.
Zatem co sądzicie o koncerie Katarzyny Kowalskiej?
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: spot_me »

Niech bedzie, ze to ja pierwszy jestem tym jak to opisales ... :ha: choc malo sie tu udzielam.
Otrzymala propozycje koncertu i ja przyjela sadzac, ze ludzie beda na balkonach. To straz powinna byla zadbac o dystans miedzy widzami. Poza tym Kaska ma za soba ciezkie tygodnie wiec ludzie powinni z niej zejsc.
Niestety jak sie okazalo wczoraj, jej corka wcale nie miala wirusa, a to juz niestety nie jest dobre wizerunkowo dla Kaski. Solidarnosc ludzi byla spowodowana tym, ze uznali ja za ofiare pandemii. Teraz okazuje sie, ze prawdziwy powod byl inny i mozemy sie tylko domyslac z jakiego powodu trafila do szpitala, zostala zaintubowana i poddana spiaczce farmakologicznej. Niestety ludzie tego nie zapomna. Łaska tłumu na pstrym koniu jedzie.

Dodano po 4 godzinach 47 minutach 55 sekundach:
Prezydent oskarza wlasnie ja o brak reakcji, a ona sama pogarsza sytuacje stosujac znane nam juz z innych ust ''Nalezalo mi sie''. Gdyby przeprosila, sprawa by ucichla, a mamy coraz wieksza burze. Bedzie jeszcze gorzej jak wzrosnie liczba zakazonych w Ciechanowie.
https://www.pomponik.pl/plotki/news-pre ... Id,4478314
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gosia1423 »

Kowalska ostatnio coś się pogubiła... Najpierw akcja z córką, która okazało się na covid19 nie chorowała... Teraz z tym koncertem. Samobój za samobójem.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Mimo wszystko że nie pochwalam pewnych rzeczy to skala hejtu jest tak ogromna, że w sumie niewaidomo jak to się zakończy. Weszłam na profil jej i to co wypisują ludzie to jest wręcz straszne, no ok z koncertem nie wyszło jak powinno, bedzie dochodzenie wykaża kto zawinił, ale już wyrok wydany kara śmierci to najłagodniejszy wyrok, z tym filmikiem o córce, chyba intencje były dobre, przestrzec młodych ludzi, wychodzi na to ze sama wtedy prawdy o córce nie znała-bo gdyby wiedziała co było powodem, to w życiu by tego nie nagłosniła, nikt by o niczym nie wiedział.
Jestem przerażona skalą hejtu chyba aż na taki nie zasłuzyła, ludzi znależli sobie kogoś do bicia i za wszystko juz po niej jadą i to w bardzo okrutny sposób . Zero reakcji kogokolwiek zeby przestać hejtować, oby tylko ztego nie było większej tragedi, serio to piszę.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gosia1423 »

Mówiąc, że coś się pogubiła, miałam na myśli, że coś złego się z nią dzieje. Weszłam na jej ig faktycznie ludzie przeginają... Sam pomysł koncertu nie był zły, tylko niedopracowany... A z tą córką, to filmik śmigał wszędzie, choć Kasia go usunęła... Po prostu w necie nic nie ginie. Możliwe, że po historii z córką potrzebowała odreagować, stąd jej zgoda na udział w tym przedsięwzięciu. Nie oszukujmy się, ale w tej izolacji idzie zwariować. Ile msc można wytrzymać w zamkniętym domu?

Pod jedyn z jej postów Kayah zostawiła dwa słoneczka i się Kayi oberwało, że popiera koncert.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Kasia Kowalska

Post autor: aśka »

Jak widać pełno jest takich, którzy tylko czekają aby komuś choć trochę powinęła się noga, wtedy pierwsi są od osądzania. A internet to jest pod tym względem największy rynsztok, gdzie skala nienawiści i hejtu przekracza wszelkie granice.
I tak jak napisała karen,
karen pisze:...z tym filmikiem o córce, chyba intencje były dobre, przestrzec młodych ludzi, wychodzi na to ze sama wtedy prawdy o córce nie znała-bo gdyby wiedziała co było powodem, to w życiu by tego nie nagłosniła, nikt by o niczym nie wiedział.
Otóż to. Ludzie powinni popatrzeć na to z perspektywy matki, która martwi się o własne dziecko i dopiero później cokolwiek w tej sprawie komentować.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Relacja dziennikarza z grupy fanów Kasi na Facebooku:
Byłem na koncercie w Ciechanowie. I to, co się z tym teraz wyprawia, przyprawia o niesmak. Ale od początku. Przyjechałem na miejsce dwie godziny wcześniej, żeby zobaczyć jak ta impreza jest organizowania. Właśnie kończyli ustawiać instumenty. Wszyscy pracujący przy organizacji, byli w maseczkach i kamizelkach. Czarnych maseczkach- z napisem "Kasia Kowalska, 2 maja 2020, Ciechanów". Takie maseczki i kamizelki dostali też dziennikarze. Koncert zaczynał się o 18. Od 17-tej przedstawiciel urzędu miasta infomował przez głośniki o zasadach : "oglądamy z balkonów i okien a jeśli jesteśmy przed sceną, to stoimy w dwumetrowych odstępach." Punktualnie na scenie pojawiła się Kasia Kowalska. Obserwowałem- szła ze swojej polowej garderoby w maseczce w towarzystwie kilku ludzi z jej ekipy, którzy także byli w maseczkach. Zdjęła ją już na scenie. Zaczął się koncert. Istotnie pojawiło się przed sceną wiecej niż 50 osób, może nawet 150. Ale to jest moim zdaniem jedyny zarzut, który można by postawić organizatorom. Nie było żadnego tłumu o którym dziś czytam w necie. Ludzie stali w odstępach. Jeśli nie to było widać, że to są rodziny. Żeby być lepiej zrozumianym napiszę tak : nikt z nikim się nie ściskał, nie całował, piwa też nie było. Koncert trwał 40 minut. Po nim ludzie spokojnie rozeszli się a artystka zaczęła udzielać wywiadów dla mediów. Była TVP i TVN. I wiele innych redakcji. Słuchałem. Pytania były o : zdrowie córki, samopoczucie Kasi, jej plany. O to co myśli o tak zorganizowanej imprezie. Kowalska odpowiadała szczerze, w prosty zrozumiały sposób. Potem ja miałem z nią swoją rozmowę, której autoryzowana treść jest zamieszczona w mojej relacji na polityka.pl. Nie mogę, mimo usilnych starań, nigdzie w mediach znaleźć jakiejkolwiek wypowiedzi Kasi Kowalskiej. TVP wykorzystała koncert do ataku na prezydenta Ciechanowa. O samej artystce nie napisała nic. Potem lawina potoczyła się. Lawina podłego hejtu, generowana wpisami różnych aktywistów w mediach społecznościowych. Koncert Kasi Kowalskiej stał się świetną okazją do ataku na prezydenta Ciechanowa. W odwecie za jego postawę w sparwie wyborów. Stał się też pretekstem do podłego ataku na samą artystkę, której zarzuca się nawet brak równowagi emocjonalnej. Nie wiem, kto pisze takie teksty. Nie wiem ile przed tym wypił. Ale pisze. Moim zdaniem prawda jest taka, że Kasia Kowalska swoim koncertem zadała pierwsza w Polsce pytanie: co będzie ze sztuką, z artystami , z widzami w tym złym czasie epidemii i po nim- jeśli to "po" szybko nastąpi. I prędzej czy później to pytanie, w takich czy innych formach zadadzą inni artyści. W czasie gdy słusznie zastanawiamy się z czego ma żyć dziś fryzjerka, nie należy tracić z pola widzenia faktu, że takie pytanie mają prawo zadać też sobie artyści. Wszyscy. Nie tylko tacy jak Kasia Kowalska, która prawdopodobnie ma z czego żyć przez jakiś czas. I to jest moim zdaniem główny problem. Koncert był na pewno jakimś ryzykiem. Nie wszystko musiało się udać. Ale reakcja na to władzy, która opętana nienawiścią do niepokornego prezydenta Kosińskiego, jest zwyczajnie żałosna. Prokuratura wszczyna śledztwo w kierunku narażenia zdrowia i życia. A ja ciekawy jestem ile takich postępowań ta sama prokuratura dziś otworzy, w związku z narażeniem zdrowia i życia ludzi w otwartych galeriach handlowych.
Piotr Czarnyszewicz

Kasia Kowalska pisze:Wszyscy artyści mi zazdroszczą, że ja, jako jedyna zagrałam. Myślę, że ze wszystkich artystów najbardziej wycierpiałam, więc mi się należy.
Ta wypowiedź była po prostu głupia. :roll:
Pewnie Kasia walnęła taki niemądry tekst, bo zeszło z niej całe napięcie po tych ostatnich trudnych tygodniach. Uczucie jak po zdanym egzaminie. :)
aśka pisze:Jak widać pełno jest takich, którzy tylko czekają aby komuś choć trochę powinęła się noga, wtedy pierwsi są od osądzania. A internet to jest pod tym względem największy rynsztok, gdzie skala nienawiści i hejtu przekracza wszelkie granice.
W punkt.
Myślę jednak, że za jakiś czas ludzie o tym koncercie i chorobie córki Kasi zapomną. W 2016 był wielki hejt na Marylę po tym, jak skrytykowała naszych piłkarzy, i co z tego? Tamten hejt w końcu opadł, a kariera Maryli trwa, jak trwała. Teraz będzie tak samo. Tym bardziej, że Kasia i tak teraz pewnie będzie miała przerwę - w 2018 wydała "Ayę", w zeszłym roku - "MTV Unplugged", więc zanim wyda kolejną płytę, raczej parę lat minie. "Normalnych" koncertów i tak teraz nie może grać. A pieniądze zawsze będzie miała z tantiem, tym bardziej, że ona musi dostawać i tantiemy autorskie, i wykonawcze.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gosia1423 »

Czyli znowu polityczne rozrachunki... Właśnie sanepid nałożył karę 30 tys na miasto Ciechanów... Ktoś słusznie zauważył, kiedy kara dla Kaczyńskiego za zgromadzenie pod schodami...
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Kasia Kowalska

Post autor: IgaAga »

Myślę, że mogła nie wiedzieć, czy to covid-19 na początku, a swoją drogą jest dużo chorych z objawami podobnymi do wirusa, a jednak test wychodzi negatywny i to jest dziwne. :(
ODPOWIEDZ