Hey

Dyskusje na temat szczecińskiej grupy

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Hey

Post autor: Angie29 »

Nosowska otrzymała Złotą płytę za album ,,Basta " w przeciągu 1,5 miesiąca ... swoją drogą ciekawi mnie to ze Michał Szpak po 3 miesiącach od premiery nie ma Zlota a Nosowska która jest krócej i miała podobne notowania już ma Złoto ...Tak smak było z Anną .M.Jopek po 4 tygodniach na Olis już złoto było a Szpak nic ...fajnie że Kasia ma wyróżnienie.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Hey

Post autor: ediva »

Będzie złoto, będzie Fryderyk, będzie powrót Hey i płyta syna.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

Angie29 pisze:Nosowska otrzymała Złotą płytę za album ,,Basta " w przeciągu 1,5 miesiąca ... swoją drogą ciekawi mnie to ze Michał Szpak po 3 miesiącach od premiery nie ma Zlota a Nosowska która jest krócej i miała podobne notowania już ma Złoto ...Tak smak było z Anną .M.Jopek po 4 tygodniach na Olis już złoto było a Szpak nic ...fajnie że Kasia ma wyróżnienie.
Jeśli chodzi o Jopek, to jej album był pewnie skatalogowany w kategorii "jazz / blues / folk / muzyka źródeł", a tam progi są trzykrotnie niższe, czyli do złotej płyty wystarczy tylko 5 tys. sprzedanych egzemplarzy.
I faktycznie to dziwne, że Szpak po 11 tygodniach na OLiSie jeszcze nie ma złota, a Nosowska po 6 tygodniach już ma.
Zgodzę się, że fajnie, że Kasia ma wyróżnienie, chociaż mnie osobiście "Basta" się nie podoba. Lubię Kasię jako osobę, podobała mi się jej książka, podoba mi się piosenka Nagasaki i teledysk do niej, ale płyta jako całość - nie. Bo to nie jest muzyka miła dla moich uszu. Nuży mnie i drażni zarazem. "Odwrotnie niż pisze Krzysiek: takie to przykre, takie to przykre!" - przykre jest to, że Nosowska cały czas to powtarza w koło Macieju. :roll: ;-)
Już wolę to:
-> Nosowska - Coraz bliżej święta
Kasia puszcza tutaj do nas oko, drwi z konsumpcyjnego charakteru świąt, tylko - patrząc na komentarze - nie wszyscy wychwytują tę ironię. :(
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Hey

Post autor: Angie29 »

Zgadzam się z Tobą Ray podpisuje się pod twoim postem absolutnie .... a Nosowska mogłaby trochę zmienić styl hehe bo jest w tym coś co się przejada.
W kazdej piosence podobny styl nawet ta
NOWA Świąteczna jest w tym jej ,,ej "zrobiona.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Sam Kayax w przedsprzedaży wysłał ponad 3 tys zamówionych sztuk Płyty Nosowskiej. Paczki wynosili dosłownie w wielkich workach. Więc nic dziwnego w szybkim złocie , tymbardziej ze Fani kupili w Empikach album w pierwszych dniach również w ilości ogromnej. W tygodniu nowości na Olisie BASTA zdobyła 1 miejsce i miała ogromną przewagę nad drugim.

Od premiery Domagała jak i składanka Męskie Granie 2018 sprzedaly się w ilości w tydzień ponad 15 tys.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Książka Kaśki w roku 2018 była najchętniej kupowanym przedmiotem w całym asortymencie EMPIKU. Książka w sklepach samej tylko sieci EMPIK sprzedała się ponoć w ilości przekraczającej 300 tys sztuk. W skali wszystkich księgarń ta liczba może być bliska nawet 500 tys egz...

Jeżeli autorka z jednej książki otrzymała 3 zł... to chyba zrobiła interes życia.

2 cześć A JA ŻEM JEJ POWIEDZIAŁA już na wiosnę :PP
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Hey

Post autor: Katarzynaa »

Jestem w trakcie lektury tej książki :PP
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Hey

Post autor: Steffie »

KrzysiekF pisze:Jeżeli autorka z jednej książki otrzymała 3 zł... to chyba zrobiła interes życia.
Az musialam sie zalogowac, zeby napisac: 3 zl od jednej ksiazki? :shock: :P
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hey

Post autor: Gosia1423 »

Steffie pisze:
KrzysiekF pisze:Jeżeli autorka z jednej książki otrzymała 3 zł... to chyba zrobiła interes życia.
Az musialam sie zalogowac, zeby napisac: 3 zl od jednej ksiazki? :shock: :P
Całkiem możliwe, w tym kraju nie opłaca się wydawać książek... Chyba, że hobbystycznie...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

Przeczytałem książkę Kasi latem.
Fajna, lekka lektura. Teksty o diecie zmieniającej rysy twarzy czy o Kardashiankach - super. <3
Ale mam wrażenie, że Kasia naprawdę ma kompleksy na punkcie swojej wagi, figury. Niby ona próbuje pokazać, że ma do tego dystans, ale jakoś jej nie wierzę...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Poeci polskiej piosenki: Nosowska, Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

https://www.empik.com/poeci-polskiej-pi ... 0,muzyka-p
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

Wszystko fajnie, ale...
CD 2
1. Hey feat. Dawid Podsiadło - BŁYSK.adło
2. Justyna Steczkowska - Dzień i noc
3. Hey i Edyta Bartosiewicz - Moja i twoja nadzieja
4. Hey - Kto tam? Kto jest tam w środku?
5. Sara Brylewska - Stutonowo
6. Krzysztof Kiljański i Iza Kowalewska - Pół oddechu
7. Nosowska - Pani pasztetowa
8. Hey - Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (Smolik Remix)
9. Krzysztof Krawczyk - Z daleka od trosk
10. Marek Dyjak - Sic!
11. Hey - Niekoniecznie o mężczyźnie
12. Hey - To trzeba lubić
13. Hey - Teksański
Przecież Justyna nie wydała piosenki Dzień i noc, tylko płytę pod tym tytułem. Pewnie chodzi tutaj o Modlitwę, ewentualnie To koniec! lub Świat jest niewierny.
Ciekawe, czy na okładce płyty też będzie ten błąd...

Dzisiaj Kasia dostała kolejnego Fryderyka. Moim zdaniem, niezasłużenie. Piosenka i teledysk Nagasaki są super, ale "Basta" jako całość - nie.
I dzisiaj na gali po raz pierwszy usłyszałem Joystick, jakoś mi ta piosenka wcześniej umknęła.
Nie podoba mi się ten kawałek. Ile można powtarzać w kółko: "Chowaj joystick, chowaj joystick, jesteśmy wolni, wolni"? :roll:
Bardzo bym chciał, by wrócił Hey. :)
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Hey

Post autor: Angie29 »

Kasia dostała Fryderyka bardzo fajnie bo mi album Basta odpowiada . Tak samo jak płyty Steczkowskiej . Bynajmniej inny przekaz , klimat niż ciągle te popowe szmiry. Fryzura jej była równie zabawna jak jej strój . Cała Kacha. Poza tym Fryderyki nudne i przewidywalne.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Hey

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Piosenka i teledysk Nagasaki są super

Podoba Ci się piosenka o eciach peciach Kasi z tytułem - aluzją do najbardziej tragicznego ataku bombowego w dziejach ludzkości? Bo mi nie. Od czasu popełnienia takiej piosenki jest dla mnie zerem. Polacy mają szczególne upodobanie w nazywaniu swoich nagrań pop egzotycznymi nazwami, jakby kartkowali na chybił trafił atlas geograficzny. Trzeba jednak mieć wyczucie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

Kamui Shiro, Kasia kiedyś tłumaczyła, czemu tak nazwała tę piosenkę:
Kasia Nosowska pisze:Hiroszima i Nagasaki zostały zmiażdżone, zniszczone w jeden z najokrutniejszych sposobów. Ale teraz o zbrodni przypominają pomniki, ludzie chodzą ulicami, życie wróciło, śpiew i taniec. Gdy ktoś mnie pytał w ostatnim czasie co u mnie, odpowiadałam pół serio, że u mnie Hiroszima. To był brutalny okres. Teraz wiem, że to kwestia czasu. Na tych zgliszczach, zniszczeniach, po całym moim dotychczasowym życiu, turbulencjach w związku - wiem, że ponownie rozkwitnę, a może nawet zatańczę.
I tak właśnie śpiewa Kasia: "Hiroszima znów zatańczy. Znów zaśpiewa Nagasaki". :)
Kamui Shiro pisze:Od czasu popełnienia takiej piosenki jest dla mnie zerem.
Czy Sandra, która ma piosenkę Hiroshima, też jest dla Ciebie zerem?
ODPOWIEDZ