Hey

Dyskusje na temat szczecińskiej grupy

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Kasia pisze:jeśli bedzie to dajcie cynk ;) :)
właśnie :D
OPOLE 1994
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MISIE
O DRUGIM POLICZKU
NIEKONIECZNIE O MEZCZYZNIE
IS IT STRANGE?
HO!
TEKSANSKI
MOJA I TWOJA NADZIEJA
Ostatnio zmieniony 20 lip 2006, 9:07 przez Gabra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Dopiero pół roku temu zobaczyłem ten koncert. Edytę w 1994 roku w Opolu pamietam, a o Heyu nie miałem pojęcia. :)
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hey

Post autor: Pawel »

Czy Hey gra rocka? Bo ta piosenka co na TT grali, raczej popem zalatywała...
Zastanawiam sie nad tym, tyle sie mowi ze Doda nie gra rocka, wiec słuchając Hey zastanawiam sie czy to rock?? Jak myślicie, jakie jest Wasze zdanie?
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Pawel pisze:Jak myślicie, jakie jest Wasze zdanie?
HEY eksperymentuje i dobrze. Nagrali już (jeśli się nie mylę) 10 płyt... Grali ciężkiego rocka, nieraz grunge, Kaśka próbowała rapu. Dodawali elektronikę. Zaskakuję. I to bardzo dobrze, bo nie schodzą poniżej jakiegoś poziomu. Miei w swojej karierze (moim zdaniem) 2 słabsze płyty : "Hey" (ostatnia płyta z Banachem, to tam były kawałki rapu, bądź co bądź nie była to do końca rockowa płyta) i ostatnia "Echosystem", gdzie jest calkiem sporo ballad pop-rockowych, m.in. "Byłabym", nowy singiel, który mogliśmy usłyszeć na TT. (tak z innej beczki, to ja ten song kocham najbardziej na ich ostatniej płycie, choć na festiwal to on nie pasował. Ale jak sie stało w zimie , w klubie...atmosfera inna , pięknie ;) ) . Krótko mówiąc- ich ostatnia płyta nie jest zbyt ,,koncertowa", utworu niekoniecznie na koncerty.
Ale - dzięki Bogu - HEY ma masę rockowych (i takich naprawdę rockowych, a nie to , co dzisiaj ma miano rock'a :/ ) piosenek, które świetnie sprawdzają się live. Polecam ich koncerty, bo można mówić, że się nie zna starych utworów HEY'a, a na koncercie się okazuje że to nieprawda :P A nabradziej sprawdzony jest "Teksański" - nie wyobrażam sobie koncertu bez tej piosneki

A najmocniej chcę usłyszeć na żywo "Dreams" & "Is it strange?" - kocham, kocham te piosenki, ślicze, przecudne ballady rockowe o genialnych tekstach!!!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Pawel pisze:Czy Hey gra rocka? Bo ta piosenka co na TT grali, raczej popem zalatywała...
Na pewno nie jest to słodki pop w stylu singlowych piosenek Virgin. Sam nie wiem czy to jest rock. Oni w sumie grają rózną muzykę. Płyta "Karma" jak dla mnie zupełnie rockowa nie jest. Za to kolejna "Hey" jest już duzo mocniejsza. Wiadomo, ze singlowe piosenki zawsze będą spokojniejsze bo innych rozgłośnie radiowe nie będą grać.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Aro pisze:Wiadomo, ze singlowe piosenki zawsze będą spokojniejsze bo innych rozgłośnie radiowe nie będą grać.
Zazdrość była singlem :P Misie też, i Anioł, i Sic :P a ostatnio "A ty? " :D (którego nigdzie live nie graja :P a wszedzie "To tu", ktore mialo byc singlem, a sie nie doczekało :D )
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Gabra pisze:Zazdrość była singlem
Zazdrość jst dla mnie spokojną piosenką. :P
Gabra pisze:Anioł
Tu masz racje. To były jednak inne czasy. Nie grano z puszki wciąz tych samych popowych kawałków. Pamietam, ze premiera "Anioła" była w telewizyjnej Jedynce. Zaprosili grupe do studia, pogadali chwile i wypuścili teledysk. Teraz coś takiego nie jest możliwe.
Gabra pisze:Sic
I to mało kto grał. RMF grał jeszcze "Cisza, ja i czas", a potem już dwa spokojne singielki z płyty.

Tak w ogóle to chodziło mi bardziej o to, ze na single nie wydaje się tych ostrych kawałków. Te wszystkie które wymieniłaś (poza "Aniołem") jak dla mnie są całkiem znośne i nadające się na singla.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Hey

Post autor: vanity »

ja Hey zawsze uznawałam za zespół rockowy, choć przyznaję się bez bicia znam ich bardzo słabo.
jeśli zespół eksperymentuje, to znaczy że piosenki będą miały różny ładunek. natomiast już w jakimś temacie pisałam że od lat 80-tych (no to było na "zachodzie" ale tu też to ma miejsce) często gęsto single są robione lżej by stacje radiowe chętniej puszczały.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz i Rafał Królikowski brali w 1999 roku udział w akcji Radia Zet "Pocztówka do Swiętego Mikołaja" i śpiewali tam kolędę. Garba to głownie dla Ciebie. Moze Cie zainteresuje bo tow koncu Kasia :)

http://rapidshare.de/files/26830107/Nos ... 9.mp3.html
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Aro pisze:Garba to głownie dla Ciebie. Moze Cie zainteresuje bo tow koncu Kasia
Gabra ;P
dzieki :PP
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Marek »

HEY: Nowy Singiel I Koncerty
Kolejnym singlem zespołu Hey z platynowej już płyty "Echosystem" jest piosenka "Byłabym"

W najbliższym czasie zespół wystąpi w następujących miejscowościach:
29-07 - Polanica Zdrój
30-07 - Tychy
04-08 - Kołobrzeg
11-08 - Ustka
18-08 - Władysławowo
19-08 - Pszczyna
25-08 - Sopot
27-08 - Warka

W specjalnym oświadczeniu grupy czytamy:

"Zespół Hey i webmasterzy serwisu wspierają akcję "MŁODZI RATUJĄ BISKĘ" - przyłącz się do nas i Ty. Pod adresem: http://mlodzi-ratuja-biske.blog.onet.pl znajdziecie informacje o tym Co Stało Się w Radiu Bis i Jak Możecie Pomóc w uratowaniu tegoż właśnie jedynego naprawdę NASZEGO radia.

Dla niezorientowanych: nowy szef Radia Bis wprowadza radykalne zmiany. Z ramówki wylatują autorskie programy, muzyka "bez słyszalnej linii melodycznej" czyli wg mniemania nowego szefa cięższe odmiany metalu i awangardowej elektroniki. Już odeszło/zostało wyrzuconych wielu. Następni są już w drodze ku opuszczeniu tejże stacji radiowej. A wszystko to w przeciągu tygodnia !!! Zróbmy coś dla tego Radia, zróbmy coś dla Nas samych!"
cgm.pl
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

fanow Hey'a i Kasi zapraszam w imieniu swoim (i nie tylko :) ) na:
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=hey

Budujemy od podstaw kolekcje Nosowsko-Hey'ową, na miejsce 2 ,,padniętych" serwerów z różnorodnymi plikami. Na razie znajdziecie tam tylko wczorajsze Fryderyki (nowa piosenka Kasi :D mp3 i video i wywiad) , no i Szlachcic wrzuca B-Side'y.
Jak coś macie - zapraszamy do pomocy :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Nowa piosenka Kasi? :shock: Ja nic nie wiem :P Wiadomo coś o płytce?
tomasz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 364
Rejestracja: 08 gru 2006, 21:27
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hey

Post autor: tomasz »

z tego co mi się przypomina, kasia nagrywa solową płytę (chyba na forum Hey`a o tym czytałem) ale nowa piosenka jeśli już jest to super, mam nadzieję, że wkrótce ją usłyszę (pewnie w Trójce będą grali). a w maju cykl koncertów Hey`a, chyba w ramach juwenaliów...
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Hey

Post autor: pilsner »

ja zakochałem sie w Echosystemie, a wczesniej znalem Hey'a no tak jak wiekszosc z singli, dzis to nadrabiam, bo zajebista kapela
a ta nowa piosenka z fryderyków bardzo fajna!
ODPOWIEDZ