Paulla Ignasiak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Kamui Shiro »

Ja tam nie wnikam. Napisałem "z 5 lat", nie "dokładnie 5 lat". Niedługo będzie 2019r., jakoś mało sobie przypominam oficjalnie wydane teledyski od Edi na przestrzeni 5 lat wstecz. Obstawiam, że ludzie prędzej zapamiętają to cudo Paulli - i tylko o to mi chodziło. Cokolwiek by Edyta nie wydała ostatnio - lot Ikara, więcej dęcia w gwizdek niż pary. Więc można się popodniecać, jaka ona jest gustowna i wyrafinowana, a Paulla wieś i chlew i one hit wonder, jednak po co. To że nikt nie zabroni ludziom słuchać takiej muzyki (nie wiem, kto słucha, ale tak samo trudno mi uwierzyc, ze ludzie z przyjemnością odtwarzają sobie disco polo - a robią to), to jasne, ja pytam, po kiego grzyba się nad tą Paullą teraz pastwić przez tydzień. Gardzisz - pomiń, a was ta kobieta fascynuje aktualnie chyba bardziej niż :edi: oryginalna kopia :edi: :lol3:

Myślę, że sporo jest piosenkarek i piosenkarzy, którzy działają jeszcze dłużej niż od 1995r., jeszcze mniej im się udało, jeszcze mniej mają się czym pochwalić. Jestem osobą dobrego serca i pamiętam Paullę za sympatyczno-romantyczne pioseneczki sprzed ok.10 lat i za brawurowe występy w TTBZ. Po co mam dostawać pypcia na języku i wypieków nad tym gniotem, który uznała za stosowne wydać teraz? Nie podbudowuje mnie cudze fiasko.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Angie29 »

Paulla dostała platyne za debiutancki album . Sprzedała go w ilości 50 tysięcy kopii to byl sukces . Drugim albumem przepadła totalnie natomiast jakoś rok temu dostała Złotą płytę za singiel Kocham Cię dalej za sprzedaż ponad 10 tyś kopii . Więc paulla nie ma jednego hita na koncie i wyróżnienia . Szkoda że nie ma dobrego doradcy i menagmentu bo gubi się w tych swoich utworach na jedno kopyto ...o ile lubię wracać czasem do jej debiutanckiej płyty to słuchać już 30 takich samych piosenek jest już przesada .. wydaje mi się ze ona już nie osiągnie nic dobrego na rynku muzycznym a Wytwórnie robią jej problemy z wydaniem albumu od wielu lat .
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: niuto »

Kamui, sam obskakujesz wszystkie tematy i komentujesz nawet artystów, których nie słuchasz, a zabraniasz nam wyrażać zdanie na temat Paulli? Ona wydała nową piosenkę po to, żeby ludzie jej posłuchali i ocenili. Ja nie gardzę Paullą, uważam nawet, że ma talent i miała potencjał, żeby dłużej podziałać na naszym rynku, ale go nie wykorzystała. Tylko tyle. A aferę rozkręcasz ty, reagując na każdy negatywny komentarz :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Kamui Shiro »

Nikt ci niczego nie zabrania, spokojnie.
Nie kojarzę takich komentarzy ze swojej strony, ale widzę, że ktoś z uwagą śledzi moją aktywność na forum, oczywiście jest to ciągle ten sam koleś :roll: Napisałem swoją refleksję w kierunku kilku wypowiedzi różnych osób i łączącego je tonu hejciku na Paullę - wg mnie nie warto go zagęszczać. Twoja napastliwa reakcja... adekwatnie do avatarku, dorośnij.
Angie29 pisze: złotą płytę za singiel Kocham Cię dalej za sprzedaż ponad 10 tyś kopii .
Przyznam, że nie znam. Jeśli faktycznie, to ładne osiągnięcie, szczególnie dla kogoś, kto już tyle lat stara się utrzymywać na rynku. Wolę serio nie mieć wobec kogoś za dużych oczekiwań i co najwyżej mile się zaskoczyć niż słyszeć w kółko o wielkich projektach, wspaniałej muzyce, Artyźmie i profesjonaliźmie, po czym obserwować, jak raz po raz góra urodziła mysz.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:ja pytam, po kiego grzyba się nad tą Paullą teraz pastwić przez tydzień. Gardzisz - pomiń
Tylko że nikt się tutaj nad nią nie pastwi. Paullę, Edytę i wszystkie inne piosenkarki powinno się traktować równo. Tak więc jeżeli mam prawo do krytyki Edyty za groteskową kreację podczas występu w Royal Albert Hall, to tak samo mam prawo skrytykować Paullę za to okropieństwo, które ostatnio wydała. :)
I Twoja ostatnia odzywka do Niuto była nie na miejscu. Pohamuj się od tego typu docinków.
Angie29 pisze:jakoś rok temu dostała Złotą płytę za singiel Kocham Cię dalej za sprzedaż ponad 10 tyś kopii .
Mnie się wydaje, że Paulla dostała tę złotą płytę nie za sprzedaż 10 tys. kopii, tylko przede wszystkim za wyświetlenia na YouTube.
Ignasiak pochwaliła się złotą płytą za Kocham Cię dalej w swoim wpisie na Facebooku 22 sierpnia 2017. Tylko że na stronie ZPAV nie widzę Paulli na liście artystów, którzy w 2017 dostali złotą płytę. Dziwne...
W ogóle nie znałem wcześniej tej piosenki - dopiero teraz przesłuchałem. Jedynie Edytowa barwa głosu Paulli mi się w niej podoba, cała reszta jest niestrawna. :) Kocham Cię dalej miało premierę w listopadzie 2015, a w tej chwili na Spotify ma tylko 46 tys. odsłuchań. Jak na utwór wyróżniony złotą płytą, jest to bardzo, bardzo mało.

Zajrzałem na fanpage Paulli i widzę, że jest jeszcze jedna rzecz, która ją łączy z Edytą. Otóż Paulla też kompletnie nie potrafi radzić sobie z krytyką. Jakaś kobitka wytknęła jej, że w klipie do Dotykaj mnie jest pełno lokowania produktu, i Paulla odpowiedziała jej długim wpisem kompletnie pozbawionym dystansu i jeszcze pełnym błędów ortograficznych. :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Kamui Shiro »

A ja mam prrrawo wziąć daną gwiazdę w obronę, ojejku jejku. Edyty gnojenia zbiorowego też nie widzę większego sensu. Co się tak tutaj robi w klimacie "mam prawo" i "zabraniasz", jak ja nikomu nic nie mogę bronić ani mnie nikt*. Zwyczajnie mnie zaciekawiło, czy zasłużyła sobie na tyle uwagi i negatywnej oceny tym, że była porównywana z Edytą - i czemu służy delektowanie się jej wtopą. Dwugłos na forum cenna rzecz, kopanie leżącego - zawsze jestem na nie. Szło w kierunku pastwienia się, bo zagęściło się od mocno negatywnych słow i uwag od muzyki po wygląd.

Zobaczyłem ten komentarz. Hmmmm, zrobiła w sumie jednego orta chyba, to się nie liczy ;D ale ogólnie ton - barokowo. Ale ta panna też wyraźnie bojowo. Kto wie, może jakaś jej e-dręczycielka.
Niemniej, chyba troszeczkę nieprofesjonalnie to ogarnęła, że nie dało się uniknąć lokowania, bo to osobiste rzeczy jej czy aktora albo że coś jest w tle. Albo łże. Tak się kręci wszelkiego rodzaju filmy promocyjne, że bez oficjalnej reklamy partnera projektu nie ma mowy o pokazywaniu logo. Zakleja się, zasłania, nie używa... To tak jakby Polsat nakręcił Kiepskich z piwem prawdziwej marki i potem się tłumaczyli, że Grabowski sam je przyniósł ze sklepu i co poradzić :lol:


* Dotnę, jak mi się spodoba. Jak się Tobie cos nie podoba, sztywniejesz, to zadziałaj z ostem czy nożyczkami. Jeśli sam Ci zgłasza post, że poczuł się urażony, to niech nie zaczepia pierwszy ;/ ;/
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Pawel »

Paulla próbuje o sobie przypomnieć śpiewając Krawczyka "To co dal na świat" Bardziej Edytą być się nie da, po połowie zaczyna męczyć, a Wy co myślicie

https://www.youtube.com/watch?v=DADSHDwcL-Q
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: wodawodnista »

Ona mi się zawsze kojarzyła z takim samym pośmiewiskiem jak Iwona Węgrowska, pomimo talentu - parodia piosenkarki. Jakoś tak jako całość.. Te teksty jej pierwszych piosenek to było jakieś apogeum grafomańskiego bezguścia.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: rav33 »

mysle, że z jej warunkami można by fajnie pośpiewać. widać, że nie ma, jak Edzia, umiejętności interpretacji, może brakuje wiedzy, a może wyczucia, intuicji muzycznej. gdyby ktoś się nią dobrze zajął, można by liczyć na coś fajnego, ale ta wersja bardzo męczy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: wodawodnista »

Ja nawet przesłuchałem i jest bardzo okej, ale niesamowicie odtwórczo. To taka idealna piosenkarka na Dni Truskawki i Dożynki w Mielnie.

https://www.youtube.com/watch?v=7yYhMNs_Wgo

Ja się zastanawiam jak można było wydać coś takiego. Koszmarny, koszmarny, z najgorszej czarnej mary tekst. Okropny aranż, traaaaagiczna produkcja. W dodatku ten teledysk, który krzyczy "mam 5 groszy w portfelu". Nie wiem, ja rozumiem, że to Polska i tamte czasy to w sumie kryzysowe gospodarczo, ale no ja pierdziu jakie to straszne było. Jakby pokazać to komuś z zagranicy to tylko udawać, że to nie jest polska piosenkarka i produkcja.

"Piszę wiersze w sekretnym zeszycie" :PP
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: addar »

Zgadzam się. Ewidentnie powinna nagrać duet z Iwonka. :edi:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Wojtuś »

Na początku to bardziej stęka niż śpiewa, później jest trochę lepiej.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Margaret »

Posłuchałam i to było straszne. Nawet w 1% nie dorównała Krzysztofowi.
Podejrzewam, że nawet Iwonka zaśpiewałaby to lepiej.
Paulli brakuje gustu i wyczucia smaku. Gdy śpiewa delikatnie to brzmi to fajnie, ale gdy próbuje pokazać co to ona nie potrafi i jaka to wybitna artystka z niej jest to już robi się ciężkie dla ucha. No i ta maniera na "młodą Górniak", gdzie połyka słowa jakby cała czas była zapłakana. :roll: :roll:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Bob »

Kopiuje niespełna 50 letnią Edytę perfekcyjnie,momentami nie słychać różnicy...Ale w jej wieku Edyta to była petarda...
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: wodawodnista »

Paulla ma 42 lata. Jaka petarda u Edzi 6 lat temu? :lol3: Edyta wymiatała conajwyżej do Perły.
ODPOWIEDZ