Paulla Ignasiak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Flux »

No tak, a "To nie tak, jak myślisz" to świetna piosenka. Co z tego, że miałka, co z tego że generyczna czy z nikłym wkładem emocjonalnym skoro przecież to kategoria natychmiastowego przeboju (którego mam nadzieję nikt już dzisiaj poza fanami Górniak zbytnio nie kojarzy). Takie po prostu są współczesne hity, prawda? Według takiego przepisu zapewne powstawał. Niektóre twory są po prostu słabe, niezależnie od kategorii, w których je rozpatrywać. Renesans disco-polo to żadne usprawiedliwienie. Paulla, no cóż... nie ma dziewczyna szczęścia w sztuce. Jak nie zarzuty o plagiat Claptona czy kopiowanie Górniak to złośliwość rzeczy martwych w postaci zbuntowanego mikrofonu. Po debiucie brak sukcesów komercyjnych a tym bardziej artystycznych, co nowe "dziecko" tylko potwierdza. Pewnie mogło być gorzej, prawdopodobnie w niczym nie odstaje od podobnych produkcji, ale nadal nie podnosi to rangi dzieła. Życzę powodzenia w kolejnych próbach. PS. jeśli chodzi o muzykę i kopiowanie Górniak, to najlepszy moment od 10 lat, żeby się na niej wzorować. Przynajmniej poniżej pewnego akceptowalnego poziomu by to nie zeszło :wink:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: DeathlySilence »

Flux, mordo Ty moja. :) Widzę, że przerwa od komentowania spraw edytowych pomogła tylko na tyle, że swoje frustracje przelewasz na Jej kopie. 8P

Patrzcie na świat przychylniejszym okiem, słuchajcie muzyki, która wyzwala w Was dobro, a to co Was nie interesuje, nie sprawia, że chcecie napisać miły lub stonowany komentarz, od którego nie zalatuje snobizmem, frustracją, dziwnym żalem do Edyty, a w konsekwencji do samego siebie, omijajcie szerokim łukiem. Nie miażdżcie opiniami, bo sami zostaniecie zmiażdżeni. Wewnętrznie, przez samych siebie lub... ja Wam w tym pomogę. :wink:

Mam do Pauli słabość i będę kobiety, wokalistki, artystki bronił swoją nagą piersią. :edi:

Piosenka mi się wkręciła, ma w sobie ten dziwny optymizm, który rodzi się po porażkach życiowych.
Refleksja, smutek i nadzieja na lepsze jutro.
Taka dynamiczna, discopolowa wersja "Nie zapomnij" Edyty, z tą różnicą, że utwór Pauli jest Jej lekcją i zmianą, a Edyty żądaniem od świata i ludzi - wiele bólu, u Pauli dostrzegam spokój i pokorę.

Przesyłam trochę ciepła do Waszych lodowatych SERC i patrzcie czasem tym organem, wiarą, a nie tylko szkiełkiem "mędrca". Dobrze byłoby to umiejętnie łączyć, no ale trzeba nad tym pracować.

Artysta ma prawo nagrywać co mu się żywnie podoba, nawet miałkie z pozoru rzeczy, bo to wyraża duszę artysty i aktualny stan Jego rozwoju artystycznego.
Jeśli to do Was nie trafia, spoko, możecie Go opiniami linczować, ale to Wy trzymacie bat w ręku, jesteście katem. Miłego biczowania.

Pozdrawiam.
Kamil. DS.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: endeven »

Nie nooo :)
Temat Paulli jest mi obcy. Nie jest tego warta. Ja wysiadam. Pozdrawiam słuchających w tym pędzącym pociągu.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Virtual Tom »

A mnie by się podobało gdyby :edi: tak pisała do fanusiów:
Paulla pisze:Dzien dobry Kochani poniedzialkowo!!!! Jak zaczal Wam sie tydzien? U mnie rano sloneczko, a teraz pochmurnie dlatego chce Wam przeslac mnostwo usciskow i ciepelka, byscie naladowali swoje akumulatory!!! Dziekuje wszystkim ogromnie za listy i maile!!!! Staram sie naprawde odpisywac, choc na czesc z nich:) Na wasze liczne pytania odnosnie mojej natury, odpowiadam: TAK, TAK, TAK!!! Jestem entuzjastka, jestem przytulasna i calusna. Kocham ludzi, kontakt z nimi, rozmowy i zarty. Jak kazdy mam tez kiepskie dni i swoje zmartwienia, jednak mam nature wojownika mimo wszystko, dlatego ide do przodu i wierze w swoje cele, chocby wszyscy dookola z tego kpili i nazywali nierealnym.Kocham ludzi otwartych, cieplych, takich, ktorzy " patrzaja sercem", emanuja dobra energia i widza czesto to, co dla innych niewidzialne!!! Wierze w karme oraz w to, ze prawdziwa wiara jest w stanie przenosic gory!!!!" Paulla
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Flux »

DeathlySilence pisze:Flux, mordo Ty moja.
Wypraszam sobie, nie jestem niczyją własnością :PP
DeathlySilence pisze:Widzę, że przerwa od komentowania spraw edytowych pomogła tylko na tyle, że swoje frustracje przelewasz na Jej kopie. 8P
Skąd pewność, że to tylko frustracja a nie zwyczajna, sucha ocena? Możesz wierzyć mi lub nie (it's up to you) ale wcale nie czerpię dzikiej satysfakcji z krytyki, po prostu skomentowałem w moim mniemaniu kiepską piosenkę. Mógłbym się tutaj pastwić nad nią, pisać jaka jest beznadziejna a osoby jej słuchające pozbawione gustu etc. Jednak wcale tak nie twierdzę i nic mi do tego, co ktoś sądzi na temat tego utworu, po prostu się odnoszę do tematu. Nie zamierzam nikogo przekonywać o jej niskim poziomie. Każdy tutaj ma swój własny rozum i parę uszu, jeśli ode mnie zalatuje snobizmem czy frustracją to bardzo łatwo odbić piłkę, zwracając baczniejszą uwagę na Twój zastanawiający "stan oświecenia". Jednak nad tym też się dłużej rozwodzić nie będę :-)

PS. Przywołanie Edyty to tylko przykład, zasadny ze względu na miejsce jak i niegdyś częste porównania obu pań. Nie miał też on na celu ukazania, że Edyta nagrywała kiedyś dzieła o niskiej wartości artystycznej. Edyta powoli, mozolnie brnie do przodu. Paulla akurat teraz mogłaby wziąć z diwy przykład.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: DeathlySilence »

Flux, w porządku już, wygadaj się i wypłacz na moim ramieniu. Chusteczki? A może chcesz spocząć na kozetce? :glaszcze: :hipis: Mówisz, że motyle Cię prześladują... możesz rozwinąć swoją myśl, obawy i lęki? :motyl2:

Paulla szuka własnej ścieżki, ma głos nietypowy, łudząco podobny do Edyty i trudno Jej od tego uciec. Tak, wzoruje się na NAJLEPSZEJ - Edycie - co powinno dla samej Górniak (wzorującej się na Whitney i uczącą się na Jej błędach, chociażby z Darkiem K. i Jego złym wpływie na Nią - narkotyki) być wielkim komplementem. Każdy się na kimś wzoruje, by ostatecznie znaleźć swoją właściwą ścieżkę, siebie samego. Czy to pisarze, czy reżyserzy, czy jak w tym przypadku śpiewacy. Ignasiak jest na dobrej drodze ku temu, ale jeszcze daleko, by miało to swoje ręce i nogi. Na razie jest takim edytowym Frankenstainem (wokal, barwa, melizmaty, ozdobniki, wygląd, operacje plastyczne itd.), nie ma osoby, która odpowiednio poprowadziłaby Ją, ale jest pełna optymizmu i nie poddaje się, za to WIELKI dla Niej SZACUN. :)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: pijej1 »

DeathlySilence pisze: Górniak (wzorującej się na Whitney i uczącą się na Jej błędach, chociażby z Darkiem K. i Jego złym wpływie na Nią - narkotyki)
Jak tak dalej będziesz kłapać ozorem na lewo i prawo to wkrótce tajfun zmiecie cię sprzed stóp łaskawej landryny łasej na pochlebstwa :P

Dzięki za info dotyczące brania narkotyków przez landrynę :beczy: Teraz medią ją rozszarpią bo ktos z jej otoczenia kłapie na lewo i prawo że brała!
Wiadomo, że whitney była zmuszana przez pożal się boże mężulka czy sugerujesz powyższa zacytowaną przeze mnie wypowiedzią, że landryna również brała? A Daruś tez ją zmuszał czy robiła to dobrowolnie i z ochotą?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: DeathlySilence »

pijej1, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wróć do szkoły, zatemperuj kredki i wynieś coś z ponownego pobytu w tym obiekcie. Oby mądrość, a nie kieszonkowe małolatów. :)

Żona alkoholika nie musi sięgać po alkohol, żeby doznać cierpień, wywołanych przez męża, będącego pod jego wpływem.
Podpowiedź: zastąp słowo alkohol innym - narkotyki. Voila.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: dorota »

DeathlySilence pisze:Żona alkoholika nie musi sięgać po alkohol, żeby doznać cierpień, wywołanych przez męża, będącego pod jego wpływem.
Podpowiedź: zastąp słowo alkohol innym - narkotyki. Voila.
jak tam było między Edytą a Darkiem to nikt do końca nie wie, natomiast prawdą jest, że zarówno jedno jak i drugie nie było święte w tym związku.....

a co do Pauli, to moim zdaniem nieźle zaczęła, lubię z 3 jej piosenki powstałe w wyniku współpracy z Konkolem, szczególnie I prosto w serce , potem repertuarowo było tylko gorzej...

natomiast jej podobieństwo do Edyty wcale nie wychodzi jej na plus ....:niewiem:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: ediva »

Przypomnijmy jednak, że Paulla jest w szczęśliwym związku z DJem Adamusem i to on jest odpowiedzialny za obecne brzmienie jej radosnej twórczości. Tak jak jej eks-małżonek Konkol odpowiadał za brzmienie jej pierwszych płyt.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Mist »

Ja tam ciagle lubie I prosto w serce - calkiem przyzwoite chociaz zywcem sciagnieta Edyta 97-98 rok :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Virtual Tom »

Zapowiedź nowego singla/klipu:

-> Paulla – Kocham Cię dalej (trailer)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: dorota »

ediva pisze:rzypomnijmy jednak, że Paulla jest w szczęśliwym związku z DJem Adamusem i to on jest odpowiedzialny za obecne brzmienie jej radosnej twórczości.
a Dj Adamus to nie gej? :shock:
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: keraj »

Wszystkie utwory Paulli są na jedno kopyto - w każdym z nich śpiewa w dokładnie taki sam sposób. To już stało się nudne....
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Paulla Ignasiak

Post autor: Virtual Tom »

Już jest :d możecie cieszyć oczy i uszy :placzka:

-> Paulla - Kocham Cie Dalej
ODPOWIEDZ