Maria Sadowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

W sobotę odbył się koncert Michel'a Legrand'a z gościnnym udziałem Marii. Koncert był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem a mistrzowskie wykonanie utworu "HOW CAN YOU KEEP THE MUSIC PLAYING" Mistrza w duecie z Marią zostało docenione przez publiczność wielkimi brawami. Niedługo koncert zostanie wyemitowany w TVP1.Póki co kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
__________________________________________________________________________

W sobotę Marysia zagrała 5-cio godzinny koncert w Soho w Sopocie. Podzcas koncertu-improwizacji(bo na tym polegają LiveActy M.) można było usłyszeć mnóstwo zabójczych wokaliz oraz wielu przerobionych "na poczekaniu" znanych utworów. Po raz pierwszy Sopocka publicznośc usłyszała klubowe wersje "Tej ostatniej niedzieli", "Podaruj mi trochę słońca", "Funky Town"(znane większości ze Shreka) czy "I wanna dance with somebody" Whitney. Maria zagrała też min. "Rewolucję" i "Jest dobrze"(z nowej płyty,której premiera już niedługo) w zupełnie innej stylistyce niż usłyszymy na albumie. Koncert zakończył się półgodzinnym bisowaniem.
Piszę o tym,ponieważ wiele osób nie wie jak wyglądają LiveActy Marysi ,przez co wiele traci.Jak tylko będziecie mieli okazję wybrać się na któryś to nie ma się nad czym zastanawiać. :wink:

A juz w piątek (5 grudnia) Marysia wystąpi na V Jazzowych Spotkaniach Filmowych w Warszawie,na które zapraszam.
W piątek (5 grudnia) w warszawskim Kinie Kadr rozpocznie się piąta już edycja muzyczno- filmowego cyklu Jazzowych Spotkań Filmowych. W ramach programu zaprezentowane zostaną dzieła polskiej szkoły filmowej, koncerty jazzowe z tematami filmowymi w wykonaniu gwiazd polskiej sceny jazzowej, a także goście specjalni. Niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń tego wieczoru będzie koncert "Jazz i film", podczas którego Maria wystąpi razem z Krzysztofem Sadowskim. Duet zaprezentuje kilka standardów jazzowych. Start o godzinie 18:00.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Maria Sadowska

Post autor: Marcin A. »

Z relacji Chillouta wynika, że Marysia nieźle sobie radzi. To dobra wiadomość, zwłaszcza teraz, kiedy coraz częściej mówi i pisze się o tym, że artyści niekomercyjni muszą zmieniać zawód lub gatunek muzyczny. Choć Sadowska to nie do końca moja bajka, bardzo cenię Ją za konsekwentne dążenie do celu i podejmowanie się zadań trudnych pod względem artystycznym.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 113
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Maria Sadowska

Post autor: Rafiusz »

Wstępnie retransmisję koncertu Michel'a Legrand'a w TVP zaplanowano na 2 stycznia 2009 roku na antenie programu 1. Oj ciarki będą, oj będą :-) Tylko cicho sza bo jeszcze datę emisji zmienią :-)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

Dokładnie.Koncert "Michel Legrand w Warszawie" z gościnnym udziałem Marii i Janusza Szroma TVP 1 wyemituje 2 stycznia (piątek) o godzinie 12:10.

Z okazji Świąt Maria za pośrednictwem plejady.pl wyśpiewuje życzenia:
http://www.plejada.pl/17,14065,wideo,,7 ... tykul.html
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Maria Sadowska

Post autor: pilsner »

Dzisiaj o jak zwykle rewelacyjnej porze 00.10 na TVP Kultura bedzie film wyreżyserowany przez Marysie Sadowską - Non-Stop Kolor !
jak nie zasnę to z ciekawości obejrzę
krótko o czym:
30-letnia dziewczyna o przezwisku Muza budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta skąd się tam wzięła, nie może znaleźć także własnego samochodu, więc udaje się porannym tramwajem do domu na Ursynowie. Pod drzwiami okazuje się, że zgubiła również klucze od mieszkania. Muza, postanawiając je odnaleźć, rozpoczyna długą wędrówkę po Warszawie.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

Już dziś w TVP 1 o godzinie 12:10 retransmisja koncertu Michela Legrand'a z gościnnym udziałem Marii.
Koncert odbył się w listopadzie w ramach Jubileuszowego 50-ego Festiwalu Jazz Jamboree w Sali Kongresowej.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 113
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Maria Sadowska

Post autor: Rafiusz »

hej,
mam pytanie a raczej prosbę, zarejstrował ktoś może ten koncert? mam tylko pierwsze 15 minut tego konceru :-(, nie sprawdzilem kasety i poszedłem sobie przygotowywać obiadaek. chcialem sobie spokojnie obejrzec jeszcze raz ten koncert wieczorem i d**** . Przychodze do pokoju a tam kaseta wywalona z magnetowidu bo okazalo sie, że nie cofnałem taśmy. No zaraz mnie *** strzeli, trzymajcie mnie! Ani Szroma mi nie nagralo ani Marysi. Ludzie pomóżcie, Oddam prawie wszytlo co mam łącznie ze sobą za ten koncert i wcale nie żartuję :-). Znajdzie się dobra dusza? Marysia była świetna w tym kawałku. Proszę...

[ Dodano: 02-01-2009, 23:26 ]
I nikt nie nagrał... :( :beczy: :beczy:?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Blur »

Maria Sadowska - Rewolucja

Ta Artystka nigdy do mnie nie przemawiała, jej projekty były bardzo odległe od moich upodobań muzycznych, ale nowy singiel baardzo mi się spodobał, bardzo 'przyjazny' kawałek dla ucha, taki lekki z fajnym tekstem.
Rewolucja zwiastuje album Spis treści, który ukaże się za miesiąc.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

Wczoraj premierę miała najnowsza płyta Marii. Od dzisiaj w onecie można posłuchać 5 premierowych utworów ze "SPISU TREŚCI" :
http://muzyka.onet.pl/33091,0,64317,stream.html


Tu do przeczytania obszerny wywiad:
http://www.cgm.pl/specjal...0c85b5c70623add

"Rewolucja" na listach przebojów,bardzo prosimy o głosy!
Radio Złote Przeboje: http://www.zloteprzeboje.pl/#/sp_lista.xml
Trójka: http://lp3.polskieradio.pl/
Radio Merkury http://www.radiomerkury.pl/index.php?op=lista

Zapraszam też na www.marysiasadowska.com i www.mariasadowska.com -nowe odsłony

Niedługo premiera nowego teledysku. A już jutro Maria będzie gościem programu "Kawa czy herbata", gdzie opowie o nowej płycie i wykona akustyczną wersję "Rewolucji".
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Maria Sadowska

Post autor: pilsner »

bardzo smakowita płyta, naprawdę przyjemnie się słucha...
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

Jest już teledysk do "Rewolucji" :
http://www.plejada.pl/4,21010,news,1,1, ... tykul.html
Obrazek
Już 23 czerwca specjalny koncert promocyjny z materiałem z płyty "SPIS TRESCI" . Koncert odbędzie się w Warszawie w Lofcie 44. To będzie jedyny taki koncert,jedyny bo w ponad 10-osobowym składzie i z wieloma niespodziankami(przede wszystkim muzycznymi).Na widowisko składać się będą również min.specjalnie zaprojektowane na ten wieczór stroje.Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów Jerzego Czuraja. W roli supportów wystąpią Przemek Knopik-jedyny w Polsce perkusista grający solowe koncerty(na codzień w składzie Sadowskiej),a także jeden z uczestników Fabryki Gwiazd(również z muzyczną niespodzianką :wink: ).Całość poprowadzi Artut Orzech.

Bilety na koncert do nabycia w Empikach,sieciach MediaMarkt i na eventim.pl
http://www.eventim.pl/portal/pl/muzyka/ ... ska/54599/

Do wygrania również w konkursie merlina:
http://merlin.pl/browse/promotion/4/maria_sadowska.html

ZAPRASZAMY!
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Maria Sadowska

Post autor: Ewa_P »

Płyta jest rewelacyjna! Duet z Gutkiem w "Spisie treści" jest po prostu genialny, już dawno nie było w polskiej muzyce utworu, który niósłby tyle pozytywnej energii... naprawdę wyjątkowy kawałek :d Puszczam go wszystkim znajomym i niezależnie od gustów muzycznych, zdecydowana większość jest nim zachwycona. Mam nadzieje, że będzie następnym singlem :D
Choć jeszcze daleko do końca roku, czuję, że to mój zdecydowany faworyt w kategorii płyta roku :)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Maria Sadowska

Post autor: Wojtuś »

Mi też bardzo się ta płyta podoba i mogę śmiało powiedzieć, że jak narazie jest to jedna z najlepszych płyt tego roku. Duet z Gutkiem faktycznie jest świetny.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Maria Sadowska

Post autor: Meg »

Podzielam wasze zdanie :)
Naprawdę miło się go słucha. Najbardziej do gustu przypadły mi piosenki: oczywiście Rewolucja, Jest dobrze, Bo zawsze i duet z Gutkiem o którym wspominała Ewa_P.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Chill-out »

W portalu wp.tv możecie już zobaczyć pierwszą relację z koncertu promocyjnego, który odbył się 23 czerwca:
http://wp.tv/i,Flashback-Maria-Sadowska ... ,klip.html
Kolejne relacje w tym tygodniu w programach "Co za tydzień", "Się kręci" i "VIP" w TV4.
ODPOWIEDZ