Chylińska & O.N.A.

Opinie na temat muzyki oraz wokalistki

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Chylińska & O.N.A.

Post autor: Grzechu »

Zakladam temat o artystce bo jeszcze sie go nie dorobila na tym forum ;) Ciekaw jestem waszych opini na temat muzyki jaka wykonuje Agniszka oraz dawne ONA.
Lubicie ich muzyke ? Czy Agnieszka jest dla was rzeczywiscie kontrowersyjna? :-)

PS. W opiniach prosilbym o obiektywizm co do samej muzyki, nie patrzac przez pryzmat kontrowersyjnosci wokalistki :PP
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Michael »

Muzycznie Chylińska, to zupełnie nie moja bajka, ale jako osobowość - charyzmatyczna, wiedząca czego chce, super babka 8)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Bob »

Jeśli koś posiada dobrej jakośći mp3 z Sopotu 2005/medley kawałków z lat 80-90/ to bardzo proszę . Jedno z najlepszych wystąpień festiwalowych w historii....
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Grzechu »

Racja Bob, tez mi sie ten wystep bardzo podobal :) Na razie niesety nie mam mp3

http://www.youtube.com/watch?v=cCo0oYVsM5g
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Robert »

http://download.yousendit.com/7A2B0FDE2C744504

jakos moze nie ejst powalajaca, ale mp3 jak sie patrzy :)

[ Dodano: 2006-09-17, 17:56 ]
tzn to bylo rythm is a dancer, winna tez zaladowac?

[ Dodano: 2006-09-17, 18:06 ]
teraz moze moja opinia co do ONA i Agnieszki.

Muzyka - zalezy. Lubie glos Agnieszki, chociaz spiewa troche zbyt manierycznie. Uwielbiam piosenki z czasow ONA, zwlaszcza et "spokojniejsze", mniodzio. Niestety rockman ze mnie zaden i np czegos takiego jak krzyk czarownicy spalanej na stosie (czy jakos tak) z plyty "Mrok" - to nei dla mnie :] Utwory takei jak Niczyja czy nawet Winna - jak najbardziej ok.
Wystep z Sopotu rzeczywiscie swietny :) Chociaz i tak spiewa zbyt manierycznie :P

Co do osobowosci Agnieszki - z jednej strony jest postacia intrygujaca, dziewczyna nei ejst glupia, ma swoje zdanie. Cenie takei cechy. Tyle ze ona popada w przesade. Nie znosze, kiedy kobieta klnie. Kontrowersja ok, ale Agnieszka przekracza granice dobrego smaku. Nie pasuje mi taki typ. Nie i juz. Poza tym ona sie garbi :P
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Chill-out »

Ostatnia płyta Chylińskiej:kompozycyjnie-bardzo dobra,tekstowo-połowa piosenek jest nafaszerowana przkleństwami,co bardzo mi nie pasuje.Ogólnie albumu nie zaliczam do tych rewelacyjnych ale jest na nim kilka perełek,dzięki którym do niego wracam.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: vanity »

słabo znam ale uwielbiam Drzwi, Niekochana i jeszcze coś ale tytuł wypadł z głosy...
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Grzechu »

Robert pisze:krzyk czarownicy spalanej na stosie (czy jakos tak) z plyty "Mrok" - to nei dla mnie :]
Ja bardzo lubie Mrok :D Np. "Wszystko to co ja" - cudenko!
Chill-out pisze:Ogólnie albumu nie zaliczam do tych rewelacyjnych ale jest na nim kilka perełek,dzięki którym do niego wracam.
Fakt, wiele piosenek tak jakby "z odrzutu". Generalnie ok, uwielbiam "Deszcz-bedzie slonce", najlepsza piosenka z tej plyty! :) Szkoda ze nie singiel ;(
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Bob »

dzieki za mp3 ten plik jest b. dobrej jakości, w przeciwienstwie do mojej wersji z beareshare
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Gabra »

vanity pisze:i jeszcze coś ale tytuł wypadł z głosy...
pewnie "kiedy powiem sobie dosc" ;)

ONA lubie. Przede wszystkim muzycznie, byli po prostu swietni! Agnieszka ma ciekawy wokal, a teksty z czasow ONA nie byly takie plytkie jak solo. Lubie szczegolnie album "Pieprz", ale nie dorobilam sie jeszcze "Mroku", a slysze ze to bezkonkurencyjnie ich najlepszy album, wiec musze ;D
Chylinskiej solo zupelnie nie trawie
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Grzechu »

Nie wiem czy ktos juz to dawal na forum. Ciekawy wywiad z Chylinska na temat macierzynstwa i metamorfozy Agnieszki.

http://www.gala.kobieta.pl/gala2/index. ... &page=text
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Kamui Shiro »

O.N.A. kiedyś mi się podobało, potem z tego "wydoroślałem" ;] takie dawne hymny jak "Niekochana" jakoś mnie dzisiaj śmieszą. Ale do "Nie było warto" nadal mam sentyment. W 2002 roku Agnieszka z zespołem bardzo spodobali się na koncercie we Francji, szkoda, że na tym się skończyło, byli oryginalni na europejskiej scenie, z bardzo dobrym potencjałem i wykopem, ale zostali w Polsce.

Solowa płyta Agnieszki mało komu się spodobała, zarzucano jej płytkość, a do mnie akurat trafia. I pod względem wyglądu też się polepszyła, długie włosy do niej nie pasowały
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Piter »

W Chylińskiej zawsze pociągał mnie pewien paradoks, dysonans, kontrast - tego, co prezentowała w wywiadach z tym, co prezentowała w piosenkach. Z jednej strony silna, wojownicza skandalistka, z drugiej - krucha, wrażliwa istota.
Agnieszka pisze świetne teksty i świetnie je wykonuje - jest w tym wszystkim autentyczna.

[ Dodano: 2007-03-08, 17:31 ]
Nie wiem, którą fryzurę Kamui ma na myśli. Tę z czasów solowego albumu? Jeśli tak, to zgadzam się - świetnie wtedy wyglądała. Dzisiaj jest o wiele gorzej.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: Grzechu »

Chylińska m. in. o dystansie do samej siebie i jej wtopach:

http://www.youtube.com/watch?v=EpmEAuSB ... ed&search=

PS. Wrażliwi niech nie ogladają bo pada modne ostatnio slowo "suka" oraz wiele innych dosadnych wyrazów 8P
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Chylinska & O.N.A.

Post autor: flame »

Grzechu pisze:Chylińska m. in. o dystansie do samej siebie i jej wtopach:

http://www.youtube.com/watch?v=EpmEAuSB ... ed&search=

PS. Wrażliwi niech nie ogladają bo pada modne ostatnio slowo "suka" oraz wiele innych dosadnych wyrazów 8P
Ja Chylińską po prostu kocham! Muzycznie nie moja bajka kompletnie choć mam pierwszy album O.N.A. i go nawet lubię, ale jako osoba, artystka i kobieta Chylińska dla mnie po prostu wymiata.
ODPOWIEDZ