Ania Dąbrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Wojtuś »

Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: dorota »

jzu mam , dzieki :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

Premiera albumu "Dla naiwnych marzycieli" 4 marca.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dl ... abrowskiej#
Podoba mi się okładka, jest trochę podobna do okładki "Animy" Steczkowskiej. Ania wyszła na tym zdjęciu młodo i intrygująco.
Nieprawda podoba mi się średnio, nigdy nie byłem miłośnikiem reggae, więc wolałbym, by cały album był jednak w innym klimacie.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Blur »

Jakaś taka świeża ta okładka, młodzieżowa wręcz. Fajna.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Szykuje się też wersja "deluxe" albumu :d Ja chyba się na nią skuszę bo zachęca mnie takie zestawienie utworów :d

-> Okładka deluxe
-> Lista utworów deluxe

6 kwietnia z kolei zapowiedziano koncert w warszawskiej Stodole -> wydarzenie na FB

Bilety:
Do 14 marca – 59 pln (stojące), 79 pln (balkony)
Od 15 marca – 66 pln (stojące), 86 pln (balkony)
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: witcher »

Na gali "Bestsellery Empiku" Ania zaprezentowała kolejną piosenkę promującą nową płytę. Utwór zatytułowany "W głowie" w ciągu kilku godzin będzie dostępny w serwisach streamingowych, a tymczasem możemy posłuchać wspomnianego wykonania live. Za kilka dni premierę będzie miał także teledysk do tej piosenki. Ania Dąbrowska - W głowie (live)
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Blur »

Ania się ekscytuje, a ja jestem lekko rozczarowany, bo to co robiła dla siebie było zawsze lepsze od radiowych przebojów pisanych dla innych, które tym razem postanowiła wydać. Brak mi tutaj tak charakterystycznej dla niej odrobiny szlachetności, choć poprzedni singiel fajnie bujał.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Flux »

14. lutego byłem na jej koncercie. Nie jest wyśmienitą wokalistką ale nadrabia naturalnością. Kilka dźwięków całkowicie puściła, momentami rozmijała się z melodią lub nie mieściła we frazie ale w jej przypadku ma to raczej niewielkie znaczenie. Ze sceny wysyłała same pozytywne wibracje. Już dawno nie słuchałem namiętnie jej nagrań, na żywo słyszałem ją po raz pierwszy i odżyła we mnie sympatia do jej osoby i muzyki. Niektóre wstawki a'la reggae, choć cały czas czuć w brzmieniu nostalgiczną nutę vintage i to się pewnie nie zmieni. Ma coś takiego już w samej barwie, że chcąc nie chcąc, przywodzi na myśl takie skojarzenia. Jest moją kandydatką w kategorii "najzabawniejszy ruch sceniczny". Bujała się przez cały koncert, podrygiwała, plątała w kabel od mikrofonu :ha: Fragmencik występu poniżej:

Ania Dąbrowska - Nieprawda (Live Wronki 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=xcEuNqo-WnU

Zachęciła mnie do kupna limitowanego winyla z tą piosenką :d Nie spodziewałem się też, że śpiewając Glory płynnie przejdzie w Ordinary world Duran Duran, ale jak sprawdziłem na youtube, od lat wykonuje ten mash-up. Mamma Mia Abby na bis zabiła publiczność, szaleństwo na całego. Ja jednak najbardziej cenię kiedy śpiewała swoje piosenki, bo tam w pełni można było usłyszeć jej wrażliwość. Żałuję, że nie zaśpiewała jednej z moich ulubionych piosenek, tj. Niech zniknie cały świat, ale święto zakochanych to chyba kiepska okazja na tak dołujący repertuar. Po koncercie byłem zaskoczony jak korzystnie, świeżo, wręcz promiennie Anka wygląda. Ani teledyski ani występy telewizyjne tego nie oddają, chyba oko kamery jej nie lubi. Pięknie odpowiedziała na pytanie lokalnej prasy, czy woli występować w małych miejscowościach czy też wielkich miastach. Lubię występować wszędzie tam, gdzie chcą mnie słuchać. I tym pozytywnym akcentem zakończę relację :smile:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Dziś premiera nowej płyty Anki :d Nadkład edycji limitowanej sprzedał się jeszcze przed premierą (była dostępna tylko na stronach Empik.com) ale jestem szczerze zdziwiony (pozytywnie!), że Empiki są tak dobrze zaopatrzone w jej płyty :d Chyba przejście do Sony to był dobry ruch z jej strony ;)

Tymczasem udostępniono teledysk do drugiego singla -> "W głowie"
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Rafiusz »

Jutro na antenie radiowej Trójki o godz. 18.05 Ania opowie jak powstawała jej druga płyta zatytułowana "Kilka historii na ten sam temat".
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Ktoś się orientuje czy edycja specjalna nowego albumu będzie jeszcze dostępna, czy już nie planuje się uzupełniania nakładu?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Kolejna życiowa płyta. Uzależnia bardziej z każdym przesłuchaniem.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

niuto pisze:Ktoś się orientuje czy edycja specjalna nowego albumu będzie jeszcze dostępna, czy już nie planuje się uzupełniania nakładu?
Jeśli masz w swojej okolicy Empik to idź śmiało naprewno będzie :d Tak jak pisałem dwa posty wyżej zaopatrzenie Empików w nowy album Anki jest świetne i nawet w małych salonach jest dostępna wersja specjalna.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Dzięki, bo zobaczyłem, że na stronie jest niedostępny, więc myślałem, że już po ptakach. Jutro się przejdę zatem na poszukiwania.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: addar »

jedna z ładniejszych okładek ostatnich lat , nie spodziewałbym sie tego po ani bo zawsze wyglada na przetyrana przez życie ...biere sie za słuchanie :-)
ODPOWIEDZ