Ania Dąbrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Singiel -> Porady Na Zdrady [Dreszcze] (Audio) jest już dostępny na YouTube. Zapraszam do wysłuchania kto jeszcze nie miał okazji :d

--------------

Jest już teledysk -> Porady Na Zdrady [Dreszcze]

Sceny z Anią bardzo przyjemne, ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Kto się wybiera na koncert Ani w Teatrze Roma 8 marca? :D
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Dwa występy Ani z niedawnych "Bestsellerów Empiku".

-> Porady na zdrady (Dreszcze)
-> Nieprawda

Obie piosenki wyszły jej nieźle, ale ponownie mam wrażenie, że takie gale wychodzą jej gorzej niż koncert biletowany. A byłem na trzech koncertach Anki i na każdym brzmiała super. Z drugiej strony może to jej taki specyficzny styl śpiewania?
A abstrahując od muzyki, bardzo ładnie Anka wyglądała ;)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Chciałem kupić na prezent "Dla naiwnych marzycieli" i na empik.com płyt brak! Zarówno standardowej, jak i wersji specjalnej. Jest tylko vinyl. Niedawni wróciłem też do innych płyt Ani i musze stwierdzić, że ta ostatnia jest najlepsza w jej karierze. To niesamowite. Zazwyczaj, w którymś momencie przychodzi zadyszka, wkracza nuda, a tutaj Ania była zdolna do nagrania czegoś takiego. Jestem ciekawy ile każe czekać na następną płytę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

niuto pisze:Chciałem kupić na prezent "Dla naiwnych marzycieli" i na empik.com płyt brak!
Ja widziałem wczoraj ten album w Empiku w Galerii Łódzkiej - w wersji de luxe. :)

Dziwi mnie, że Ania nie ma jeszcze podwójnej platyny za tę płytę. Chylińska za "Forever child" dostała podwójną platynę już po 16 tygodniach sprzedaży, a Ania - po prawie roku od premiery - cały czas ma tylko pojedynczą platynę...

Dzisiaj minął miesiąc od premiery ostatniego klipu Ani Porady na zdrady (Dreszcze) i ten teledysk ma już ponad 3,1 mln wyświetleń na YouTube. :shock:

Płyta jest OK. Przesłuchałem parę razy i czasem do niej wracam, ale jako całość jakoś szczególnie mnie nie porwała. Bardzo mi się podoba singiel W głowie.
Ciekawe, czy wyjdzie reedycja tej płyty wzbogacona o najnowszy singiel...
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ryba »

Ciesze że Tobie ray podoba się utwor ,, W glowie '' , ale mam do Ciebie pewne pytanie ze względu na twoje ostatnie wypowiedzi , czy ten utwór jest przebojem ?

Postanowiłem spojrzeć na świat troszkę z twojej perspektywy i ostatnio do-szlem do wniosku ,że Ania ma w sumie tylko dwa przeboje ... Moj Boże pierwszy wydany 13 lat temu , a ostatni 11 lat, bo myślę że to że ten utwor byl tak często grany w stacjach radiowych to żaden wyznacznik prawda ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: A może się mylę? może poprostu dlatego że lubię i znam tą piosenkę z radia przyćmila mi obraz prawdziwego hitu ?
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Ryba, akurat masz rację. Hitem to było "Tego chciałam", potem pierwsze singiel z dwóhc kolejnych płyt też odniosły spory sukces, ale prawda jest taka, że Ania nie była nigdy artystka lansującą hity, tylko sprzedającą płyty. I ja wole ją w takim wydaniu. Nie znam dokłądnych statystyk, ale "W głowie" i "Porady na zdrady" są chyba umiarkowanymi przebojami. To chyba najwiekszy komercyjny sukces Ani (jeśli chodzi o single) od czasu debiutu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

ryba pisze:Ciesze że Tobie ray podoba się utwor ,, W glowie '' , ale mam do Ciebie pewne pytanie ze względu na twoje ostatnie wypowiedzi , czy ten utwór jest przebojem ?
Tak, jest przebojem. Od premiery teledysku nie minął jeszcze rok, a klip ma już ponad 14,2 mln wyświetleń na YouTube (czyli więcej niż 6 ostatnich teledysków Edyty razem wziętych).
ryba pisze:to że ten utwor byl tak często grany w stacjach radiowych to żaden wyznacznik prawda ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Prawda. To, czy piosenka była często grana w radiach, czy nie, nie ma większego znaczenia. Dziś o tym, czy piosenka jest przebojem, czy nie, decyduje w pierwszej kolejności wynik na YouTube, w drugiej - wynik w serwisach streamingowych, w trzeciej - to, jak płyta z daną piosenką radzi sobie na OLiSie. Rozgłośnie radiowe mają swoją dziwną politykę i z niewiadomych przyczyn potrafią jakąś piosenkę maglować do znudzenia, a ten utwór i tak nie staje się przebojem (np. Dryfy Popowskiej). Co więcej, listy przebojów w Zet, Esce i w RMF często wydają się być ustawione. Zdarzają się też utwory, których radia nie chcą grać, a mimo to one i tak stają się popularne (Bezdroża Grzeszczak, Color of your life Szpaka).

W przypadku Dąbrowskiej na pewno przebojem było Tego chciałam, na pewno Charlie, Charlie, na pewno Trudno mi się przyznać, na pewno Nigdy nie mów nigdy. Bardzo dużo jej singli było notowanych na Liście Przebojów Trójki, a to wciąż najważniejsza lista przebojów w naszym kraju. Komercyjnie Dąbrowska cały czas radzi sobie bardzo dobrze. Nie ustawia się z tabloidami, nie kupczy życiem prywatnym, co jakiś czas pozwala swoim słuchaczom za sobą zatęsknić. Edyta i Doda powinny się do niej zapisać na korepetycje z prowadzenia kariery. :)

PS
ryba pisze:ostatnio do-szlem do wniosku
:shock:
Przywiązuj nieco większą wagę do formy swoich postów.
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ryba »

To forum mnie zaskakuje to już chyba lekka depresja, że Edyta w tym roku nic nie wydala i dlatego złośliwi fani chcą odebrać lub umniejszyć Edycie to co już zyskała, a że są dwa fronty jedni widzą że Edyta się rozpadła - ale nie odbierają jej niczego ( w sensie dorobku i sukcesów) i drugi front Edyta się rozpadła dlatego na siłę będziemy udawać że nic praktycznie wielkiego nie osiągnęła.

Dla zainteresowanych jeszcze twórczością Artystek , a nie tylko statystk polecam wybrać się na koncert np. Ani Dąbrowskiej - tam widać co jest przebojem a co nie. Moi Drodzy koncerty koncerty koncerty - chcesz poznać Artystę idź na jego koncert

05.03 Białystok
07.03 Wrocław
08.03 Warszawa
10.03 Łódź
25.03 Inowrocław
08.04 Poznań
23.04 Knurów
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Hmm a może powinniśmy stworzyć na forum nowy ogólny temat w którym użytkownicy będą dyskutowali o muzyce w ogóle, bez podziału na wokalistów / wokalistki? Bo czytając posty z ostatnich dwóch stron mało widzę wpisów związanych z Dąbrowską której, przypominam temat jest poświęcony. Takie "powieściowe" posty nadawałby się do takiego ogólnego temat wspaniale, a nie tylko w temacie o Ance tak się dzieje. Ja rozumiem, że forum zamarło ale chciałbym jednak aby zachować reszki porządku.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

Dąbrowska nie jest świetną wokalistką (śpiewa manierycznie, fałszuje na żywo) ani wybitną tekściarką (ociera się o grafomanię). Od 13 lat wciąż nagrywa tę samą płytę ("na ten sam temat"), którą wydała już po raz piąty z jakimś sukcesem. Trzeba jej oddać, iż robi to regularnie, konsekwentnie, a ludzie to kupują. To taka zwykła Anka, która śpiewa o szarym życiu za polskim oknem i trafia do podobnej sobie babeczki ścierającej w domu kurze, czy gotującej obiad. Takie retro-polo dla zmęczonego społeczeństwa. Znalazła swoją niszę, szanuje ją i eksploatuje niestrudzenie. Nie porównujcie jej do gwiazd. Dąbrowska nie posiada charakteru, charyzmy ani wizerunku gwiazdy - nie jest nią, nie była i nigdy nie będzie. Jest wykonawczynią, wytwórczynią chodliwej muzyki, po którą konsumenci zawsze sięgną jak po ulubioną kawę czy papier toaletowy. I chwała jej za to.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: endeven »

Coś w tym jest @edivo :D
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Virtual Tom »

Melodie jednak pisze moim zdaniem udane, a do tego trzeba mieć dryg.

Na nagrodach Empiku śpiewała tak, że zmęczyłem się razem z nią :placzka:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Wybitną wokalistką Anka nie jest i to fakt (choć o dziwo w idolu naprawdę fenomenalnie zaśpiewała Whitney). Ale czy wybitną wokalistką jest Nosowska albo Gaba Kulka? Dąbrowska jest artystką i całokształt jest ważny. Nie zgodzę się jednak, że nagrywa od lat tę samą płytę. Owszem, 2 i 3 album były bardzo podobne - styl retro. Zakończeniem tego etapu było wydanie albumu z piosenkami filmowego. "Bawię się świetnie" już znacznie odbiegało od tego stylu, a ostatnia płyta jest najbardziej popowa i przebojowa w karierze. Moim zdaniem Anka cały czas się rozwija, choć nadal jest to ta sama Ania s sąsiedztwa.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Płyta Dla naiwnych marzycieli z datą 1 marca jest PODWÓJNĄ PLATYNĄ,
ODPOWIEDZ