Ania Dąbrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Szykuje się jeden z większych sukcesów w tym roku. W 6 tygodniu sprzedaży płyta ANKI wciąż świetnie się sprzedaje. W mocnym tygodniu premier płyt z gatunku HH utrzymuje 6 pozycję na OLIS-ie.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Flux »

Byłem w zeszłym tygodniu na koncercie promującym album w Poznaniu. Niezmiennie podoba mi się ten materiał i podtrzymuję, że żadne radykalne zmiany muzyczne od poprzednich krążków nie zaszły. Wiele osób z niewiadomych przyczyn mówi o jakichś ogromnych zmianach, nowych rejonach muzycznych. Jest kilka nowych smaczków, ale główny kierunek i wydźwięk muzyki wciąż taki sam. Anka przeszła co najwyżej drobny lifting. Pierwszy raz uczestniczyłem w koncercie na auli UAM. Nie wiem jakie są tam standardy, ale akustyka była fatalna. Dąbrowska wygadana, choć nieco zabawnie brzmią z ust wokalistki słowa, że to sala widowiskowa i "postara się śpiewać czysto" :P Nie zawsze się udawało, ale był też jeden taki moment (niestety nie mogę sobie przypomnieć, jaka to była piosenka), gdzie Anka bardzo mnie zaskoczyła wyciągniętym na koniec utworu dźwiękiem à la diwa. Nie mam zastrzeżeń co do energii i temperatury koncertu. Reakcje publiczności nadzwyczaj pozytywne, właściwie euforyczne. Momentami miałem wrażenie, że jestem na koncercie Dawida Kwiatkowskiego czy innego idola nastolatków, a na widowni znajdują się ryczące 14-tki. Widać, jak jest lubiana i podziwiana przez odbiorców.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Flux, bo dla niektórych zauważalna jest metamorfoza, którą przeszła Chylińska, ale ja dziękuję za takie zmiany. Pewnie, że główny kierunek drogi artystycznej Ani się nie zmienił, chodzi właśnie o lifting, jak to nazwałeś.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

W 9 tygodniu sprzedaży Ania wyciąga jeszcze max i ląduje z płytą na 5 miejscu OLIS. Bardzo dobry wynik.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: endeven »

a Brodka 106 tydzień na Olisie z Grandą :shock:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

Ojej, Anka na żywo strasznie fałszuje, nie potrafi śpiewać czysto niestety... W czasach Idola miała fajne występy, jednak później tylko coraz gorzej. Mam wrażenie, że w ogóle nie ćwiczy głosu, a przydałoby się jej kilka porządnych lekcji śpiewu. Zapendowska powinna ją za uszy wytargać.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Bob »

Na ostatniej płycie śpiewa okropnie. Glos jej poleciał w zastraszającym tempie , brzmi jak starsza pani.Materiał średni, płyta pójdzie w ręce kogoś z rodzinki, nie będę do niej wracał. Nie rozumiem zachwytów,chociaż poprzednie płyty zwłaszcza filmowa wymiatają...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Dziś rano opublikowano teledysk do nowego singla -> Poskładaj mnie :d
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: MacLean »

Z takim tytułem mogła poczekać do sezonu na usługi ortopedyczne, a ten już niedługo :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: karen »

Dla mnie i piosenka i clip nudne jak flaki z olejem.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

No niestety, wybór singla nietrafiony, moim zdaniem to najgorsza piosenka na płycie. Sukcesu nie wróżę. Można było wybrać dowolny inny kawałek. Ale swoje i tak Ania już osiągnęła z ostatnia płytą na szczęście.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Wczoraj miała miejsce premiera nowego singla Anki promującego film o tym samym tytule.

Utwór -> Porady na zdrady (dreszcze) jest już dostępny w serwisach streamingowych, może go też kupić między innymi na iTunes (z czego skorzystałem) :d
Teledysk też jest już nakręcony ale nie wiadomo na razie kiedy zostanie udostępniony.

Piosenka mi się podoba, głos Anki brzmi lekko i mam wrażenie, że mimo trudnego tematu, śpiewa ją w dość wesołym tonie ;) Bardzo podoba mi się muzyka i ogólnie cały aranż piosenki :d
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: karen »

o ile sie nie mylę-to chyba piosenka do jakiegoś filmu nagrana-wiec teledysk sie pojawi jak ruszy jego promocja
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

I to się nazywa muzycznie zacząć rok... :)

Fajna nutka. W stylu W głowie, może być hit.

Przyczepię się jednak do zdjęcia z okładki singla:
https://www.facebook.com/sonymusicpolan ... =3&theater.
Ania wyszła tu okropnie.

Płyta "Dla naiwnych marzycieli" miała premierę 4 marca, czyli równo 10 miesięcy temu, a mimo to nadal dobrze się sprzedaje. W pierwszej dziesiątce na OLiSie była aż przez 24 tygodnie z rzędu!
:shock:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: DeathlySilence »

Porady na zdrady (Dreszcze) DEEZER
Kolejny singel Ani Dąbrowskiej "Porady na zdrady (Dreszcze)", to piosenka do nowego filmu Ryszarda Zatorskiego. Premiera utworu już dziś wieczorem w RMF FM!

Ten film to kolejne dzieło Ryszarda Zatorskiego, twórcy komediowych hitów: "Tylko mnie kochaj", "Dlaczego nie!", "Nigdy w życiu!" oraz "Dzień dobry, kocham cię!", które łącznie zgromadziły w polskich kinach ponad 5 milionów widzów! W rolach głównych występują Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, a także Mikołaj Roznerski, Krzysztof Czeczot, Weronika Rosati i Tomasz Karolak. Doborowa obsada, świetni producenci i muzyczny hit Ani Dąbrowskiej!

Oto co Ania mówi o swoim utworze:
"Ta piosenka przeleżała w szufladzie kilka lat i nawet był plan, aby trafiła na płytę „Dla naiwnych marzycieli”. Nie udało nam się jednak wtedy znaleźć dobrego sposobu na jej aranżację. Kluczem okazał się film i propozycja napisania do niego utworu. Od razu pomyślałam o tej piosence, bo zawsze wierzyłam, że ma w sobie duży potencjał".
Źródło

Utwór usłyszałem w dniu premiery w radiu RMF-fm.
Nic nie wiedziałem o tym wydarzeniu muzycznym, więc było to dla mnie wielkie i bardzo pozytywne zaskoczenie.
Piosenka lekko, przyjemnie płynie.
Klimatem nie odbiega od twórczości Ani.
Zgrabna prosta, popowa kompozycja - tak jak wspomniał Dobi, aranż i kojący wokal Ani nadały miły wyraz całości, pomimo 'trudnej' opowieści wyśpiewanej przez artystkę.
"Chwyta" od pierwszego usłyszenia - murowany radiowy HIT.
ODPOWIEDZ