Georgina Tarasiuk

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Blur »

Blauka to zespół tworzony przez Georginę Tarasiuk i jej partnera Piotra Lewańczyka.

Dotychczas ukazały się dwa single z teledyskami:

Blauka - Zawzięcie

Blauka - Figle Zuchwałe

Bardzo to smaczne, tak w warstwie muzycznej jak i wizualnej.
Płyta być może wiosną.

PS Dziwne, że nie pojawił się tu cover Jaskółki Stana Borysa sprzed dwóch lat:
Jaskółka uwięziona - Cover. Atanas Valkov&Georgina Tarasiuk. Legendy Polskie
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Pawel »

Szkoda dziewczyny bo głos ma bardzo ładny, wybrała śpiewanie w klubach i tak jeździ po Polsce, dj gra a ona śpiewa. Może taki sposób na życie jej odpowiada. Natomiast te nowe piosenki kompletnie do mnie nie przemawiają, kojarzą mi się z Brodką, ten styl śpiewania itd, za dużo jest już takich alternatywnych zespołów z taką muzyką i w tym klimacie
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: ediva »

Georgina to taki żeński odpowiednik Uniatowskiego - wielkie odkrycie w talent show, wielkie nadzieje i... długie lata nic. Chociaż ona jedną płytę po debiucie wydała, w wieku 14 lat. Dorosłej płyty nadal brak. Ostatnio Georgina próbowała przypomnieć o sobie u tego Jakóbiaka, nawet trochę starała się być zabawna, lecz widać, że dziewczyna nie posiada medialnej osobowości, z trudem się w tym wszystkim odnajduje. Jednak ważne, że nadal śpiewa i mimo wszystko chciałaby tę płytę wydać. Oby jej się udało w najbliższych latach.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Steffie »

Uniatowski moze i sie zagubil na poczatku swej drogi zawodowej, ale sie chlopak rozkreca, mial chyba do tej pory wiecej wystepow niz gwiazda tego forum, ktora wystartowala jak torpeda, ale zagubila sie pozniej, gdy zabraklo sztabu specjalistow.
A Georgina, coz, nie kazdy bedzie czul sie w szolbizie jak ryba w wodzie, co nie znaczy, ze nie ma talentu.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Blur »

Pawel pisze:Szkoda dziewczyny bo głos ma bardzo ładny, wybrała śpiewanie w klubach i tak jeździ po Polsce, dj gra a ona śpiewa. Może taki sposób na życie jej odpowiada. Natomiast te nowe piosenki kompletnie do mnie nie przemawiają, kojarzą mi się z Brodką, ten styl śpiewania itd, za dużo jest już takich alternatywnych zespołów z taką muzyką i w tym klimacie
Za jednym zamachem zarzucasz tej dziewczynie dwie wykluczające się rzeczy, jakoby wybrała jeżdżenie po klubach i jednocześnie wybrała bycie "alternatywną".

Wydaje mi się, i wynika to z dosyć pobieżnej obserwacji Georginy, że po klubach jeździ, aby zarabiać na życie muzyką, co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem, znacznie lepszym niż lans na instagramie, zaś to co wybrała jako swoją artystyczną ścieżkę, to są właśnie autorskie piosenki, które dopiero teraz się ukazały.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Piter »

Cieszy, że z dziewczyny jakich wiele, popwego wyjadla lat 90 wyrosła na alternatywę, że ma coś do powiedzenia. To intrygująca metafora.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Kamui Shiro »

Lat 90-tych? O ile dobrze pamiętam, Georgina debiutowała około roku 2003 i była wtedy mocno nieletnia. Był jakiś debiut wcześniej, w klasach młodszych szkoły podstawowej, czy co?
I co to znaczy wyjadło?
Moim zdaniem, jeśli ktoś nie zrobił wielkiego szału 15 lat temu, to po 15 też go nie zrobi, i tyle. Działać artystycznie nic nie szkodzi, co innego być gwiazdą.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: endeven »

Jakie miłe zaskoczenie. Bardzo to przyjemne, nienachalne, lekko łechta. Zdecydowanie na tak.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Cypix »

Steffie pisze:Uniatowski moze i sie zagubil na poczatku swej drogi zawodowej, ale sie chlopak rozkreca, mial chyba do tej pory wiecej wystepow niz gwiazda tego forum, ktora wystartowala jak torpeda, ale zagubila sie pozniej, gdy zabraklo sztabu specjalistow.
A Georgina, coz, nie kazdy bedzie czul sie w szolbizie jak ryba w wodzie, co nie znaczy, ze nie ma talentu.
Uniatowskiemu pomógł fakt, że dzięki genom, ale także trenerowi personalnemu, dentyście, fryzjerowi i styliście wyrósł po 30 na najprzystojniejszego wokalistę w tym kraju. Repertuar nadal taki sobie. Jedna płyta, żaden hicior, a na scenie od kilkunastu lat. Większą karierę robi jako reinkarnacja Wodeckiego - tam jego dwumetrowe jestestwo, odziane w smoking, przystojna męska twarz i fantastyczny głos sprawiają, że kobiety przed odbiornikami mdleją...

Debiutancką płytę Georginy posiadam i gdzieś tam w szafie się kurzy. Było toto nawet nawet. Potem próbowała wybić się na sacro-polo, ale też jakoś nie pykło. Z naszych stars z talent-shows można wysnuć wniosek, że jak same sobie nie napiszą hitów, to raczej na dłużej nie zagoszczą w sercach słuchaczy. Dąbrowska, Brodka, Bednarek, LemOn, Podsiadło, Hyży jakoś potrafili. A reszta? Gdzie jest?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: addar »

Sarsa, Nykiel no i nawet ziółko czy Szpak tez jako tako zasitnieli... w sumie jak sie zastanowic całkiem sporo tych talent show stars
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Cypix »

addar pisze:Sarsa, Nykiel no i nawet ziółko czy Szpak tez jako tako zasitnieli... w sumie jak sie zastanowic całkiem sporo tych talent show stars
Zgadza się i także tu, Sarsa czy Natalia tworzą bądź współtworzą swoje największe przeboje.

Żeby było śmieszniej Edyta też mogła zabłysnąć na tym polu i czerpać garściami z sukcesu Nie zapomnij. Aby zmarnować taki ogromny potencjał na przebój, to trzeba być albo skończoną kretynką albo mieć wokoło siebie samych idiotów. Tudzież - o zgrozo - jedno i drugie 8P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: Flux »

Myślę, że fani zdecydowanie przeceniają potencjał komercyjny Nie zapomnij. Owszem, nawet to nośne jak na Edytę ale to jeszcze nie materiał na przebój.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: ediva »

Przetrwali ci którzy mają czynny udział w pisaniu i produkowaniu swoich piosenek, plus komercyjną iskrę. Z Georginą jest podobnie jak z Janosz czy z Lendą - powoli, kameralnie i po cichu. Szału już nie będzie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Georgina Tarasiuk

Post autor: endeven »

"Zawzięcie" to torpedka. Zakochałem się w tym od wczoraj. Od tekstu, wokalu, dźwięków po teledysk. Zrobili fajny oszczędny klimat, tkając swoje uczucia i wrażliwość w zgrabną opowieść. Perełka. Taka trochę na uboczu "nowoczesności". Szkoda, że tego nikt nie gra, nawet pewnie skamielina trójkowa. Tym bardziej chętnie kupię płytę.
ODPOWIEDZ