Andrzej Piaseczny

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: ediva »

Za każdym razem jak słyszę tę piosenkę "przytul i przebacz", myślę o jego miłości do piróga.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Virtual Tom »

Aro pisze:Poza tym, że mogą sie pochwalić nową płytą która stoi u nich na półce to niewiele. Poza wąskim gronem wiernych fanów nie słucha tego nikt.
Milcz, bo się nie znasz i jesteś tendencyjny :ha:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Aro »

Nie jestem, a do tego nie jestem również fanem Piaska i nigdy nie byłem. Jestem za to ciekaw niektórych coverów z tej płyty. :P
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: spot_me »

Ale przeciez Piasek zmienil styl; dla przykladu - album Mafii ''Gabinety'' to soczysty rock. Facet dojrzal i mam wrazenie, ze spiewa to co czuje - subtelny pop (a co najwazniejsze ma szerokie i wierne grono sluchaczy). Moze mniej drastycznie niz u Chylinskiej, ale zmiana/progres nastapila (bo przeciez kazdy inaczej dojrzewa). Faktycznie tym poprawnym popem nie wnosi nic do muzyki, ale co ostatnimi plytami wniosla Edyta? dokonala rewolucji? zainspirowala kogos? przeciez od samego poczatku tworczosc Edyty to grzeczny pop przeplatany od czasu do czasu przygodnymi coverami z jajem jak Sail, NEM, Nie Bylo - ktore tylko przez kontrast pokazuja jak nijaka/plaska/grzecznie-popowa jest tworczosc Edyty. Gdyby nie Eurowizja i na jej fali wzniesiony album Dotyk, nikt dzis by nie mowil ze Edyta repertuarowo zaznaczyla sie jakkolwiek w historii polskiej muzyki. To fakt, ze Edyta ma charyzme, ktorej Andrzejowi brak ale w tym momencie to on ma wiecej sluchaczy, a to dla Artysty jak sadze sens istnienia i tworzenia. Prawdopodobnie wlasnie nie jestem jego fanem ze wzgledu na ten brak charyzmy scenicznej, ktora posiada Edyta, ale za to dostrzegam w nim wiecej pasji, pracowitosci i szczerego artyzmu niz w Edycie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: endeven »

A o co chodzi??
Ile procent artystów na rynku stanowią mainstreamowe gwiazdy? te z list przebojów i list sprzedaży?
Większość wykonawców ze świata muzyki nie okupuje tych notowań, ale ma swoją grupę docelową, wystarczającą by robić "swoje" i działać dalej. no naprawdę szukacie dziury w całym. dla wszystkich na scenie jest miejsce, po prostu. Kukulska, czy Stankiewicz mają swoją nisze i tyle. Na pewno ilość słuchaczy nie jest sensem ich pracy samym w sobie. Porażką to byłoby, gdyby nagrały bezpieczne, schematyczne i komercyjne płyty, a sprzedały się w tak samo małej liczbie. Wtedy można doszukać się problemu.

Piasek chce lecieć na kotlecie i własnym ogonie, jego sprawa. Ale to nie jest wzór do naśladowania. Może pracowitości.. ale nie rozwoju, skoro od kilku płyt jest jednowymiarowo.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Virtual Tom »

Ja #CIACH#! Znowu się zaczyna to samo co w temacie Kuki i Jusi :boshe:

https://youtu.be/qy03EDdDsBw
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Aro »

Właśnie miałem to pisac. Teraz będziecie tak skakać z tematu do tematu i pisac to samo? Prosze wysłuchac płyte i na niej się skupić. Tyle. :)
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: lena7 »

endeven pisze:skoro od kilku płyt jest jednowymiarowo.
Dziwne mamy czasy. Artyste ceni sie za chec zmian w stylu, a nie za konsekwencje i wiernosc fanom.
Gdyby tak patrzec wstecz to the beatles, rolling stones, czeslaw niemen czy anna german, ktorzy byli wierni swemu stylowi uznawani byliby dzis za zjadaczy swego ogona.
Ciekawe czy 'rewolucyjne' zmiany w repertuarze :edi: i jej 'niewiernosc' dawnym fanom sprawia, ze kiedys ktos bedzie ja wspominal na festiwalach w koncertach poswieconym Wielkim Artystom, ktorzy zmienili oblicze polskiej muzyki, czy moze bedzie ignorowana jak Violetta Villas po smierci.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: endeven »

Za rozwój się ceni. A najbardziej za umiejętność połączenia swojego charakterystycznego stylu z ewolucją artystyczną, konsekwentną. Dzięki której wierni fani nie czują się obrażeni, czy nieszanowani, a wręcz sami chcą iść w przód. A jak jeszcze zdarzy się odnieść sukces komercyjny to już całkowite pokłony. Dla mnie kultowi artyści to Radiohead, Bjork, czy Pj Harvey. Mają wszystko, to o czym napisałem. Są wiarygodni, rozwijają się, zmieniają, a jednak rozpoznasz ich po wrażliwości muzycznej. Armie fanów również posiadają. Piękne mamy czasy.

@Lena7, wymienieni przez Ciebie artyści wcale nie mieli jednowymiarowego repertuaru na przestrzeni swojej kariery. Wystarczy zgłębić temat ;-)

-- Dodano: 23 mar 2015, o 12:42 --

aha.. Edycie daleko do rewolucyjnych zmian. to jakies małe kroczki. Tip topy. Okazuje się, że ciągle nie do przeskoczenia dla niektórych. Poniekąd jednak sama jest sobie winna :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: MacLean »

On śpiewa na nowej płycie List naszej mamci? 8)
Ma ktoś dostęp do tego wykonania?
I Santanty :oops: ?
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: lena7 »

endeven pisze:Wystarczy zgłębić temat
Tradycyjnie sugerujesz reszcie forumowiczow ze to jeden z jakze wielu tematow, ktore Ty masz zglebiony. Przyzwyczailismy sie.
endeven pisze:Okazuje się, że ciągle nie do przeskoczenia dla niektórych.
W przeciwienstwie do Ciebie. Ty przeskoczyles. Oczywiscie.
endeven pisze:wcale nie mieli jednowymiarowego repertuaru na przestrzeni swojej kariery.
Sa klasykami swego gatunku, a zeby na ten tytul zasluzyc trzeba byc wiernym jednemu nurtowi, i oczywiscie go doskonalac, ale nie zrywajac z pozyskana wczesniej latami publicznoscia.

-- Dodano: 23 mar 2015, o 12:56 --
MacLean pisze:On śpiewa na nowej płycie List naszej mamci?
''List'' Heya :-)
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: spot_me »

lena7 pisze:Tradycyjnie sugerujesz reszcie forumowiczow ze to jeden z jakze wielu tematow, ktore Ty masz zglebiony.
Lena, my wszyscy sie juz przyzwyczailismy i nie reagujemy. Wiec nie gotuj sie bo to norma u ''Endiego'' :-D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: endeven »

Jestem wierny swojemu stylowi. Jestem klasykiem gatunku. Będę się doskonalił, nie zaniedbując swojej publiczności.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: niuto »

Też nie rozumiem zarzutów odnośnie tego, że Piasek nagrywa "równe" płyty. Konsekwencja to chyba nic złego, poza tym jak juz ktoś wyżej zaznaczył, śledząc całą karierę Andrzeja, można zauważyć ewolucję. To już dojrzały facet po 40-e, więc jego obecny repertuar jak najbardziej jest spójny z jego wiekiem i wizerunkiem. Nie jestem wielkim fanem Piaska (lubię wybrane utwory z poszczególnych płyt), ale cenię go właśnie za konsekwencję, nie odcinania się od przeszłości i za to, że mimo komercyjnego sukcesu stoi gdzies na uboczu showbiznesu.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: lena7 »

endeven pisze:Jestem wierny swojemu stylowi. Jestem klasykiem gatunku. Będę się doskonalił, nie zaniedbując swojej publiczności.
Ilez w tym ironii i sarkazmu. Zupelnie jakbym czytala nasza idolke :ha:
ODPOWIEDZ